Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E pa meni su juce doneli resenje posle 3 meseca porosiljskog nastavljam primati istu svotu za vreme trajanja brige o detetu,ja sam mislila da necu imati nista,ali prosek mi je bio super,pogotovo sto su mi uzeli u prosek i proslu trudnocu,meni je bruto 47 300 i neki dinar,legne mi oko 35 000 din neta

A jesi to trazila ti iz doma zdravlja,te potvrde o vakcinisanju,ja danas vodim U i A na kontrolu i pregled,pa da trazim dokaze od njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi... ja računam nekih 4000-6000din...

da,u domu zdravlja to izdaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros na ctg-u dok sam bila dve kontrakcije od 100 koje ja nisam nešto specijalno osetila, samo kao stezanje, bez nekog posebnog bola. Ali bile su jako blizu jedna druge i onda me sestra otkačila i kaže ajde bolje da idem jer je počela vizita i ponela moj ctg nalaz. Dr kad sam ušla baš gledala moju istoriju i htela je danas da mi ponovo rade OCT test ali je odustala kad je videla da imam spontane kontrakcije. Pita jel ih ja osećam, kažem ne nešto posebno, malo me steže. I kaže dođite posle na pregled. Kao trećerotka sam, pa eto..ma odmah sam znala da od toga nema ništa. Posle na pregledu otvorena 1 prst (isto kao u pon), grlić centriran, 1,5cm dug, spustila se. Kaže biće to polako, šetajte, lep je nalaz. Šta god to značilo. E sad da li ću dočekati svoju dr u petak ili neću, videćemo, kako bude. Imam ja te kontrakcije odavno, sad jedino što su malo učestale, ali ja znam kako izgleda kad krene porođaj i nije to to. 

 

 

Bralac, blesava, Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko si primala pre odlaska na trudnicko? Imas li 18 meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel za porodiljsko moramo da imamo vezano 18 meseci rada? Nista meni nije jasno:huh:

Ja sam radila 2 ipo godine u jednoj firmi pa sam imala prekid od 3 meseca, jer sam morala da dam otkaz zbog udaje, selidbe, i od decembra sam u novoj firmi. 

I sad mi nista nije jasno, koliko cu dobijati trudnicko, a koliko porodiljsko? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam od dec.2017(13.12)do 15.05.2018 zatim imam prekid do 01.07 tri nedelje i onda sam prešla na drugi posao ali sam nakon dve nedelje već otvorila porodiljsko.... pre toga sve sam radila neprijavljena nažalost.... prvo 4godine i dobijem otkaz i posle sam spremala stan u Bg naravno ne prijavljena ali čisto da imam nešto.... i eto.... 

bralac,18meseci od datuma otvaranja trudnickog. Ti meseci gde nisi radila se racunaju nula a ti meseci gde di radila ide koliko si platu imala. Npr ako si radila 15meseci a imaš platu 30.000,ideš 30.000x15 i podeliš 18 i to je tvoja plata. Razumeš?

a zamisli mene jado,3meseca za 25.000 pa na smanjili platu na 22.000 pa pauza mesec i po pa preko omladinske pun minimalac27.500je iznosilo 6dana po 8h)ali sam rada 3nedelje i još preko omladinske a preko nje izgleda da racunaju samo polovinu znaci kao nekih 10dana da sam radika i onda dve nedelje po 30.000.... živo me zanina koliko ću dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, razumem sad, hvala ti puno. :baby:

E, a koliko sam razumela prva 3 meseca ces dobijati minimalac nzm koliko je, oko 27.000 jer ti je naknada kad se podeli mala, a onda ostalih 9 meseci ces nazalost dobijati taj prosek.

Predaj papire i za roditeljski dodatak, za drugo dete je 10.000 dinara mesecno, 2 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Čula sam i ja,ali sam čula verzije dA da bi dobila minimalac moram imati minimum 6meseci a to ne znam da li ću imati zbog omladinske....drugo navika sam i da se dobija bez obzira s nacula sam i da se ne dobija već da ide koliko ti sleduje ili ti koliko si doprinela drzavi.<_<

foranjw i u tome sto je nekim zenama izračunato po 900din mesečno tako da ko zna i kako to oni racunaju tj gde je caka neka ili nešto...

to sam podnela već,za to treba papir da su ti deca vakcinisana inace nema ništa od para :D

aza dečji dodatak nemamo pravo...zato sam i bila ljuta pre neki dan. Država je u fazonu ko je koliko doprineo i fazoni(ok,ko je meni kriv sto sam radila neprijavljena iako nisam imala neki izbor zbog nekih razloga)ali ko sto rekoh mi smo već samo pelene potrošili za nekih4000din a gde su vitamini za dojilje i kreme za dojilje i vitamin D za bebu i čaj protiv grčeva i espumisan i maramice i kreme...pa maltene se 15.00din potroši samo na dete i onda ti kažu nisi zaslužila?! Ali ok...mogu da se nerviram samo a time neću ništa postići. Kad sam saznala za izmenu zakona za porodilje bila sam besna kao ris posle me proslo. Kako ćemo ne znam ali nekako ćemo se izvuci. Računi 10.000din svaki mesec a gde je hrana,pelene.... sad nam je s platila pilice ali  do sad uvek sve sami....ugalj,pilići,računi....mm umesto da je sad samnom kući on radi privatno a na godišnjem je. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kru iskreno meni je i ovo malo,male su nam plate i primanja,mene je izvukao regres koji su mi uplacivali,a u trudnoci sa A su mi ga samo na isecku prikazivali,a nisam dobijala u novcu,a mm je za dve i po godine u firmi dobio jedan regres.Kod nas ga "isplacuju" svakih 6 meseci...moja plata u firmi je 29000 a tu je topli obrok od nekih 4 hiljade,putne troskove su nam ukonuli,i imamo bonuse do nekoh 8 hiljada,ako ih ostvaris...tako da sam ja primala 29 000 na trudnickom i na 6 meseci sto sam dibijala za regres koji je u brutu bio skoro 10 000din,izvukao me dosta rad,ali tako nesto nikom ne bih preporucila,nije posao za majke,tako da se nadam da cu uspeti da predjem u kancelariju da radim od 8 do 16h umesto sto radim 5 dana po smenama i to imam i 5 dana nocnih.Nekad bude 5 dana u mesecu,nekad 10 dana,a plata uvek bude do 43 000 sa sve radnim subotama.

Pritom meni odma skinu 5500din za kredis to sam digla jos 2015te za moju babu,10 000 din dajem od moje plate za krrdit mojoj mami sto je digla nama za stan i jos racuni,a mm se uzme jos 15000 kredita i 25e za neko osiguranje,to je krrdiy za stan...nasi troskovi bez frizidera su oko 50 000din,a zajedno nemamo ni 70 000din...a U tata neplaca nista za dete "nema" za alimentaciju,seti se deteta jednom u mesec,dva i jos zna da me nakrpi kako ja luksuzno zivim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad sam saznala da se za porodiljsko računa ali do mesec dana od otvarana porodiljskog. Tj meni se neće racunati dve nedelje ovde i vak ni nedelju dana u prosloj firmi. 

Drzavo,veliko BRAVO! Još gosodjica da mi izračuna pa da vidim koliko ću to dobijati alu već mi se place....

 

cvrky a baba tine daje pare za kredit? Svako ima troškove to stoji. Mi nemamo tako velike izdatke.mm ima oko ne punih 50.000 platu a ja sad 30.000stim da ću sad dobijati ajde da racunm 14.000...

nama su računi oko 10.000-15.000dinz avisi od meseca kad stiže voda i zavisi struja kolika je....

pilici mesečno 3000-4000din i za ugalj godišnje 50.000din. 

Auto registrujemo na rate tako da uvek 6meseci imamo i to....

jos sad u maju imamo svadbu gde sam kuma i stvarno pocinje da mi se place. Da spominjem da je pukla oec u dec. I treba da vratimo 900e i za to.... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popodne su mi opet radili ctg pre primanja F. Bilo ih je dosta do 100 i dr je odlučio da ne primim u 17h F. Totalno mi je to van pameti jer nemam porodjajne kontrakcije, a ne osecam se bezbedno sto nisam primila. Kao ako dobijem jace bolove da im se javim a ako ne ujutru ce u viziti odluciti da li cu i kada da primim. 

Moja drugarica isto zaglavila ovde. Evo je lezi u sobi odmah do moje. Imala krv u urinu, sesti mesec. Nas tri smo bile nerazdvojne za vreme studija, zajedno stalno ucile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,  ja počinjem da mislim da nešto nije u redu sa tim ctg aparatom. Kontrakcije od 100 su porođajne, ti si ih imala dosta a ne boli te i ne porađas se. :huh:Meni to nista nije jasno. 

Kada beše je tvoja dr tu? Sutra? Kako si ti sada, jel imaš bolove ili nešto? 

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ja sam sa nekih 7prstiju otvorena kad su mi radila ctg veooooma bolne kontrakcije su bile 75....

to sto aparat pokaže kontrakcije ne znaci da su kontrakcije. Dr i babice to znaju da gledaju kad su prave kontrakcije a kad se to podigne zbog drugog razloga....prvi put u porodilištu su mi se pojavljivale “kontrakcije”kad bih udahla više a ovaj put sam legla a podigla noge ali su rekli da se vidi da to nisu kontrkcije već da se tako ocitalo zbog drugog...

ni ja ne verujem da bi imala kontrakcije 100 a da ne osećaš....

 

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam nemoj da brines.Meni su kad sam radila amniocentezu dva dana preskocili Fragmina.Nije to nista strasno.Ja mislim da ces ti sutra svakako da se orodis jer ti je tvoja dr dezurna.Svakako nemoj da se brines.Bitno je da se ti dobro osecas I da je bebac dobro.SLazem se oko toga da je I meni taj ctg sumnjiv.Pitaj Boga sta on registruje.NE Kazem da nemas kontrakcije,ali dacudno ocitava to jeste cicnjenica.

Ja sam se jutros probudila sva kilava.Kukovi me bole,ledja,kosti.A poprilicno sam aktivna trudnica I pokretna.Danas sam jedva ustala iz kreveta.NEsto mi nije dan.

Sta nam je sa ostalim trudnicama ciji su termini blizu?KAko se osecate?Ima li nekih novosti?

Analim, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, dobro sam i uopšte se ne brinem. Naravno da jesu kontrakcije, znam kako kontrakcije izgledaju. Ali one su sad duge minut i to stezanje je jako, ali nisu mi bolne onoliko koliko budu na porođaju. Ne znam da li se razumemo. Ja ih osetim naravno na ctg-u i on ih registruje, očita ih baš tada. Ne zapisuje on, a da ja ne osećam ništa. Juče ih je bilo toliko jer sam išla da šetam do osmog sprata, a išla sam i u prizemlje u bife i još uradila 20 čučnjeva. :D

Imala sam mirnu noć, bez kontrakcija. Od jutros par samo na ctg-u i to slabijih i onda su mi oko pola 10 dali F. Dr je htela pre toga da me pregleda za svaki slučaj, nalaz isti kao juče, 1prst. Za kontrakcije ona kaže da ih ima ali pošto sam ja trećerotka kod mene kad bude krenulo treba aktivno da krene porođaj. 

Sutra moja dr ima dežurstvo u porodilištu, što znači da dolazi u 2 popodne i tu je do subote u 8 ujutru. Tako da je čekam sutra da vidim šta ćemo. 

Dolazila je u konsultacije danas i moja dr hematolog (ne zbog mene) , ali smo se srele i pita.. posle porođaja ću primati manju dozu F. Alarmiraću im ja dole u porodilištu, mada oni svejedno zovu hematologa da dođe. 

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije na porođaju moraju da budu tako jake i bolne da ne možeš normalno stajati nego te savija. Ne znam kakve su vaše bile ali mene kontrakcije razbiju na porođaju. Zato i kažem da sad nije to to. 

Sutra ću videti da li će dr predložiti da indukuje ili ćemo još čekati. Ja sam uvek za to da krene samo, ali zbog F je i hematolog rekla Mislim da će vaš porođaj biti planiran. Zato mislim da možda bolje da pristanem ako predloži. Nego da krene samo kad mu vreme nije. Juče sam ušla u 39.nedelju, beba je zrela odavno. 

Micili, miliccam, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno sutra ako bude.:babymommy:

p i mene su tako bolele...nisam mogla da stojim ni hodam a opet nj da legnem ni sednem...ja sam se nalaktila na sto onaj porodjaj ili krevet...

k a m i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Milice,ako ti još neko kaže da ti ogroman stomak lupi mu cveger od mene inace. Toliko si taman i u skladu i lepo izgledaš i vidi se da ti prija trudnoća i uzivas. 

Micili,Pavle bombonica.

 

evo i nas...juče ga je brat vozio. Danas navukao kašalj i nervozan V za medalju.

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

inace,cuclu prihvata samo u kolicima(i to ne uvek)ali mi je spas protiv placa...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Bralac, Analim, Earl Grey i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, Kru medenjaci :wub:

Jedva čekam da stigne i moja bebica, sredjivala sam slike jutros i gledala Miline bebece i jedva čekam sve to ponovo. Prvi osmeh i gugutanje. 

Kru, hvala. Sada su promenili priču, doduše meni u poslednjih mesec dana stomak nije puno porastao ili uopšte tako da čekam nagli porast svakog dana i novu turu komentara. Za 2 nedelje smo u Srb, ko zna šta ću sve čuti, ovde se ljudi još i suzdržavaju, neki se čak i prave da ne znaju da sam trudna. 

Kam, srećno sutra ako odluče da pokrenu stvari. 

EG, šta ima kod tebe? Jel se tm sutra vraća? Na kraju možda ti i Kam istog dana. 

Bralac, Analim, Micili i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja srela oni ciganku juče,(sto mi rekla da ne valja crno u trudnoći nositi) i pita me ko da li sam se porodila rek’o da i šta imamo kažem dečak i pita ime ja kažem i ona mi kaže mozes ti radjati koliko želiš,nikad devojčicu nećeš imati,samo dečake. Ja je gledam i kažem rek’o neka ja sam i htela dečaka. Ali realno,zašto to mora da mi kaže?! Najiskrenije,da ostanem treći put trudna želela bih devojčicu iz više razloga sad već mada i dečaka iz više razloga ali sad već imam dvoje pa bih eto želja bil naklonjenija možda devojčicu i kd mi je to rekla u momentu sam imala osecaj ok,više neću radjati! Nemojte pogrešno da shvatite,ja ne verujem i takve stvari ali kad vam neko tako samouvereno kaže nabije mi neku tenziju oko toga šta kaže. I to ko iz puške...tako mi je jedan drugim rekao oba puta dečak! Čim me video. I to ni stomak nisam imala....i onda eto. Dobila sam osecaj kao da znaju zbog nekih stvari... ne objasnjivo mi je jer kažem ne verujem u to ali eto...

Micili i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, meni nije jasno iz kojih ti razloga uopšte pričaš sa njom :lol:

Svi ste mi divni :wub: 

Milice preslatka si mi

Mm je došao još juče. I prehladio se pa mi je rekao da sačekam par dana sa porodjajem da se on oporavi :P

Kontrakcije imam, ništa posebno uznemiravajuće. Po ceo dan šetam ,znaci bas preterano šetam , po nekoliko sati na dan . Samo čekam da se beba odluci , a koliko čekam toliko se i bojim <_<

 

 

k a m , Bralac, Micili i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, prelepa si mi, kao lutka. I vidi se da uzivas u trudnoci !!

Micili :wub: i Kru :wub: Maleni slatkiši !

Opet sam išla do sedmog sprata i opet kontrakcije na ctg-u. A jutros naravno ništa skoro kad sam celu noć ležala. 

Kru, šta se primaš na to? Ne mogu da verujem da u to veruješ. Ma ja bih je samo obišla i ne bih joj ni dozvolila da mi išta kaže. Sotonina sluga. Mnogo ona zna. 

Analim, Micili i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.