Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

EG, ni ja naravno da nemam izrazitu želju da poslednje dane trudnoće visim u bolnici. Ali radim ono što je u interesu mog deteta i mom interesu. Zbog bebe sve mogu da izdržim što treba.

Što se vrućine tiče, konačnooo se promenilo vreme. Tolika je omotima bila sinoć da sam odlepila. Istuširala se i za pola sata sam opet bila gola voda. Noćas se budila, presvlačila mokru majicu. Jedva sam čekala jutro da se ponovo istuširam. 

Moja mama izgleda opet fasovala upalu pluća. Danas će kod svoje dr, a sutra kod pulmologa ali sto posto je to to, jer nije joj prvi put. Sad je naravno frka još i za decu, moraće sveki da ih preuzima svaki dan. Samo da ne zaglavi i ona bolnicu, e onda će stvarno biti kritično. I nadam se da ozdravi dok beba i ja stignemo kući. 

Micili, da li ga samo dojiš? Samo napred ali stavljaj ti ti slobodno što češće na dojku. Još je jako mali i na sat nemoj gledati, samo neka siki što češće. 

Micili i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,ne brini za kilazu. Kao sto sam već pisala omasili su oko pola kile kod V. Rekli3200 a on imao 3680. Ovaj put 300gr. Doduše sad je imao imal nego sto je dr predvideo ali omašio je ipak. Uzv nije merodavan. 

Stose pregleda tiče,nije dobro ni da pregledaju non stop. Znaju lekari šta i kako. 

Ti,Kam,jeste da ti ne ovo 4.porodjaj ali o sto se sporo otvaras ne mora ništa da znaci. Možda ćeš ovaj put iznenaditi sebe. :)

micili,ne brini. To koliko je dobio je školski. Tj patronazna je meni rekla da dobijaju 20gr dnevno tako da to ti je to.Ali ne gledajući ni to,možda će sa mesec dana imati 1kg više.nekad napreduju brze nekad sporije. Mi smo dobili mnogo...760gr. Ali možda na sledećoj kontroli bude imao 500gr samo vise. Bitno da napreduje. Mene su čudno gledali sto je toliko napredovao...kao pasulj sa zapraskov om da mu dajem:D  a V mi je recimo na prvoj kontroli porastao mnogo tj dodao u dužinu a već na sledećoj jedva 1cm.. 

mi smo juče prvi put išli u šetnju i malčice he bolje spavao.... budio se na 2h umesto 1,5h :D

Katarina,Anika je lepše ime. Lara je često mnogo. Navijam za Aniku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas problem je to, sto on moze da prespava ceo dan i noc i tesko ga je probuditi da sisa i kad se probudi nesisa ni 5 minuta on je opet utonuo u san, sve je ostalo je super, jos nije dobio grceve,  jutros mu je konacno otpao pupcic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, ne može beba da dobije mnogo, svašta. I još da te čudno gledaju zato što beba dobro napreduje i sisa. E baš ima svega. Mila je super napredovala pa su svi bili oduševljeni ,dr me pitala čime se hranim kada ona tako napreduje. :D

Micili, Pavle je znači spavalica. Pokušaj da ga budis dok siki kada vidiš da će brzo zaspati, stipkaj mu obrascice. Još ste vi mali, polako neće ni on više toliko spavati.

Katarina, Anika je divno ime. Jako retko rekla bih, ja ga prvi put čujem. Lep izbor. 

Earl Grey, k a m , Micili i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili ako ga neuspevas probuditi ponudi ga da sisa dok spava,ja sam juce bila u takvoj situaciji,jer beban je imao visoku t i samo je spavao

k a m , Earl Grey i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, i meni je odmah pala na pamet drugarica od Pipi duge čarape :lol: da, lepo ime. 

Venera i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zašto ja i pored toga sto nisam nikada dočekala termin imam osecaj da ovoga puta hoću :lol: valjda zato sto se svaki put pred kraj popravi nekako moje raspoloženje , pokretna sam, šetam puno i osećam se super. Pa nemam osecaj da je blizu 

k a m i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

zato i kažem jer su se čudili :D

nama pupak otpao 5.dan....

meni J jedva sklopi 3h da spava....pisala sam već,posle kupanja i to ne uvek i nekad preko dana. Inace sisa ili place...a grčeve nema za sad. Ali se dere za medalju.sad razumem šta znaci dobra beba :D

ps. Evo ustao u pola osam zaspao okolo 9.30h sad već sisa 15min a još sam ga presvlacila pre toga....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stipkam ga, ljubim ga ,pricamo mu ska bato i ja ali tesko da i tako uspemo da g probudimo jedino je budan kada ga okupamo sastavi pola sata budan i sisa i posle opet isto.

 

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li imao zuticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste imao zuticu otpustili su nas kuci sa zuticom i uz savet da gga iznosimo na sunce sto vise tako sam i radila sada vise nema prosla je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Micili, moja M je dve nedelje bila uspavana. Izmuzavala sam se i u toku spavanja joj gurala na špric da pije. Moraš da ga budiš kako god znaš. Tako mala beba ne može da ima velike razmake. Taman posla da ne sisa celu noć. Umij ga malo vodom, raskomoti, skini. Vetri sobu da mu ne bude prevruće, možda je zato uspavan. 

Izmenjeno od strane k a m
Micili i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @JednaHana ja sam 37+3

@k a m jedem normalno sve, samo slatkise drzim na minimum.

@KruelaDeviL znam da mase, I to umeju dobro da omase. 

 

Inace sve mere su savrsene samo AC je manji.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao svima,

bas mi je milo da vam se dopada ime koje smo odabrali.Iz sale Kazem da je to radna verzija dok se beba ne rodi.Salu na stran,ni ja nisam cula za ime do pre neki dan,kad su na televiziji pricali o Ivi Andricu I njegovim delima pa si spomenuli pripovetku Anikina vremena.Pa smo tako dosli do imena:D

Inace me ubi nesanica.Nocu vilenim a onda me preko dana uhvati zelja za snom.Mili mi je zapusen nos,samo da se ne razboli sad jer mm ide na onaj put.Al sta bude bice.

JEdva cekam da nas neka od vas tri obraduje o vestima da se porodila i da nam je stigao novi bebac:babymommy::baby:

Izmenjeno od strane Katarina1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je stigla moja dr i došla je u sobu da me vidi. Kaže gledala je moju istoriju, sve je ok, samo beba malo tahikardična. Pita da li sam nešto uznemirena, uplašena...ja rekoh ne, nisam. Mislim da je to od njenih pokreta jer je jako nemirna tokom ctg-a, hoće da skine one kaiševe. Kaže vidim da imate po neku kontrakciju na ctg-u.. rekoh ja bih se rado porađala ali ništa se ne dešava, 9.dan mi je kako ležim. Kaže Ja sam u petak dežurna, pa ćemo da vidimo možemo li da završavamo. :baby:Još sam joj rekla da se brinem u vezi veličine bebe, ona smatra da to neće ići teško iako bude velika jer imam dva porođaja i jedan indukovani pobačaj. Ehh mislim se ne znate vi mene. Sporo se otvaram. Kad mi na prijemu kažu jedan prst, kao da me poliju hladnom vodom. Eto, uglavnom ako se do petka ne porodim, u petak će ona odlučiti šta će sa mnom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 11h otisla u porodiliste 1,5 do 2 prsta otvorena,bez kontrakcija,bez bolova u 15:35 A je vec bio u mojim rukama,a slicno smo prolazile i isto je bio petak :) 

Analim, Bralac, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, stiže vaša devojčica uskoro :baby:

I ja ti želim brz i lak porođaj ovoga puta. Da vidiš da to može i tako. Moja drugarica se porodila pre dva dana, puko vodenjak na prijemu samo prst otvorena, nju skoro da ništa nije bolelo, posle 4 sata malo jači bolovi da je pregledaju a ona već 8 prstiju otvorena i nije stigla ni epi da primi. Nisu je sekli. Bajkovit porođaj za poželeti. 

Kika, divna tiba! 

I mene je zakačio stomačni, sinoć mi je baš bilo loše ali evo prolazi. Nije baš neki mutant virus. 

Earl Grey, Venera, Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,srećno! :) 

ja sam došla u porodilište sa 1,5prst a na porodjaj krenula sa 4prsta a nisam ni osetila ta 4...sve je bilo blago...blagi bolovi. Tj ništa sto bih rekla e krenulo je. Misli pozitivno.  Šaljem ti pozitivnu energiju.:babymommy:

 

Kika:wub:

 

milicre,dobro da prolazi,nem goreg kd si bolestan a imaš malo dete...

mi smo danas sklopili 4h....:baby: ali ne očekujem nista ponovo da se ne razocaram ako ne bude :D

inace meni dr ukinuo merilergometril kapi kao nema skoro krvi(vrlo malo) i kao posto dojim izacice to samo,medjutim meni ništa ne ide..:/

 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje jedno,da li dobijate redovno onaj novac za prvo,drugo,trece..dete?Ja tek treba da podnesem papire

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad čekam....juče je odneto da su vakcinisani oboje. I čekam da li ću dobiti minimalac prva tri meseca ili ću plakati sa nekom sicom...

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.