Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@k a m sta kazu kod tebe? Ima li ikakvih naznaka da ce biti? :wub:

Ja se ubi od kasljanja. Ja se zezam I kazem da nije ovog utrogestana ja bi se dvaput porodila od ovolikog napinjanja :D 

pored kaslja se izvezbala za porodjaj :D

k a m i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je danas bio bas lep dan, ja sam ceo dan bila napolju. 

Usla, stavila rucak za sutra, vecerala i sad bih mogla da zaspim:D

Kaam, mozda ce uskoroo:wub:

KikaC96, Analim, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne kažu, pitaju mene imam li bolove kada ih vide na ctg-u. Imam ih tu i tamo ali to nije to, ja znam kako izgledaju porođajni bolovi. Oprezni su zbog Fraksiparina. Ne smem da primim pa da porođaj krene. 

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne kažu, pitaju mene imam li bolove kada ih vide na ctg-u. Imam ih tu i tamo ali to nije to, ja znam kako izgledaju porođajni bolovi. Oprezni su zbog Fraksiparina. Ne smem da primim pa da porođaj krene. 

ja sve nesto udjem na brzinu pa samo iscitam. 

zato I pitam tako odvojeno.

da ne misle ostale zene da ne.mislim na njih. ❤

ja cu morati u toku sledecce nedelje kod interniste. A u ponedeljak da proberim jedan uput za sta je. Posto ne mogu da protumacim one krive linije.

a lab, transfusiju I higijenski cu od 15 na dalje.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene, 

Pola noći sam bila budna a imala priliku da spavam, Mila se komirala do 8 jutros verovatno zbog jurcanja po svežem vazduhu. A ja samo kontala šta sve imam da završim u naredne 2 nedelje, pravila spiskove itd. 

A Nikolina se okrenula, doduše ne znam tačno kako je sada nameštena ali se tumbala pola noći i sada mi oblik stomaka drugaciji. 

Šta radite trudnice (mame)?

Micili, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas. I nama je bila vesela noc, nisam mogla da spavam od 5 do 7:huh:

Zaspala posle i spavala do 9, tako da sam sad ok. Lana sutira pa mi se jos ne ustaje:wub:

miliccam, Analim, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro :)

Nama danas dolazi u goste porodica u kojoj sam radila kao dadilja dve godine, pa jedva čekam da vidim malenu devojcicu koju sam cuvala.

Već par dana unazad imam glavobolju ujutru i uveče. Moguće da je od isprekidanog spavanja...ne znam ni sama.

Bralac, miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,meni je ovaj put tako bilo...kao bolelo ali nije to to bilo...uskoro će krenuti l,još malo ti je ostalo.

kika,sto internista?

jao ja sam komirana. Id 3-6h zdremne place zdremne place.... on se budi ma 1,5h... sklopi 3h jedino posle kupanja i nekad preko dana. Inace stalno visi na grudima.

analim,pritisak?

k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,meni je ovaj put tako bilo...kao bolelo ali nije to to bilo...uskoro će krenuti l,još malo ti je ostalo.

kika,sto internista?

jao ja sam komirana. Id 3-6h zdremne place zdremne place.... on se budi ma 1,5h... sklopi 3h jedino posle kupanja i nekad preko dana. Inace stalno visi na grudima.

analim,pritisak?

Izmerila sam pritisak i malo je niži, ali ništa drastično, 109/66.

Moja Mila bas slabo i nemirno spava preko dana i dalje, a noću spava. Danju sisa na 3 sata, a noću ima jednu pauzu od 5 sati, a ostale su na 3 sata. Na početku je češće sisala, nekad na 1,5-2 sata. A sad se uobrocila. 

Bubu 2 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujemda će i J,sad mnooogo često sisa. Bole me bradavice.... od sisanja....najviše mi je zbog V. Kad se uobroci moći ću da planiram  odlazak u park i šetnju...doduše sad je is rano a i ulazimo u trecu nedelju i skok u razvoju se sad javlja tako da je verovatno i to. Grčeve je imao jednom samo....

on vice,dere se ako ne dobije sisu odmah. A nekad baca glavom i vidim da hoće da uhvati a baca se moram da ga primirim da bi uhvatio.  

Bubu 2 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maleni bebci sisavci :wub:

Danas na ctg-u nema kontrakcija. Beba je bila nemirna jer su mi dosta zategli kaiševe, pa rekoše možda će ponoviti ctg kasnije. 

Danas će mi doći muž i decica. Juče nisam stigla sa mužićem da progovorim pošteno. A deca se odmah izuju i uvale u moj krevet. Slabo sam spavala, od 2-4 sam bila budna, sad ću možda dremnuti. 

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviL pitala sam ih, kazu za svaki slucaj posto sam kandidat za carski rez. 

Pa je bolje da imam izvestaj I od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, zašto carski? Nisam ispratila, možda si pisala ranije o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, zašto carski? Nisam ispratila, možda si pisala ranije o tome..

zbog malih karlicnih mera. I zbog secera. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala neprospavanu noc...A je krkljao celu noc,izvlacila sam mu balice u 3 nocu,spavao je pored mene i na meni,tako da ja skoro nista nisam spavala.Vodili smo ga kod dezurnog dr i pun je slajma,dobio je fluimucil 100g,a i ja pijem paracetamol posto sam bas zaribala...tako da je A kakio bar 5,6x danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, mene su, kao i tebe, hospitalizovali. Kada sam počela da se otvaram (nisam osećala kontrakcije), na neka 3 prsta su mi dali pola vaginalete i sve je bilo jako brzo gotovo. Brzo, bezbolno, lako. Tog jutra i dan pre mi nisu dali fraksi. Nadam se da će i s tobom tako biti, ipak je tebi ovo četvrti porođaj, primetiće oni i ranije kad krene. Držim fige.

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Marg, hvala ti što si se javila. Ali nekako ni ja sama nmg da predvidim kada ću se poroditi i kako. Recimo od srede su mi radili ctg 2x na dan baš zbog Fraksiparina. I na svakom popodnevnom po 1 ili 2 kontrakcije od 100..i onda čekaju dr da pogleda traku i kaže da li da primim F. ili ne. Jutros ovaj dr koji je radio vizitu sve smanjio, merenje P i pulsa sa 3x dnevno na 2x..i ctg sa 2x na 1x. I onda su mi popodne prosto samo dali F. A ja posle samo 2h dobijem kontrakcije koje nisu nešto bile previše bolne ali dosta učestalo mi se stezao stomak. Znam ja da to mora jače kod porođaja ali mi je bilo frka da u toku noći nešto ne krene da se dešava, a ja u 17h primila F. Oba porođaja su mi inače krenula noću. Pokajah se što im ne rekoh da mi ga daju oko podne.

Koliko sam otvorena nzm, u ponedeljak na prijemu sam bila jedan prst. Niko me od tada nije pregledao. Ali ja se inače sporo otvaram..sumnjam da sam i sada više. Strah me je samo zbog F, da mi iznenada pukne vodenjak ili porođaj krene naglo. Kod mene nema smisla ubrzavati porođaj na bilo koji način, niti me pustiti da šeta niti uključivati indukciju..nego baš pustiti polako, čak i otezati, prolongirati što duže. Tako nekako kontam. 

Sutra moja dr počinje da radi ali nzm da li će biti ovde jer ovde na patologiji je retko, stalno je u porodilištu ili na delu za vto. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izgleda fasovali stomačni virus, prvo je odregovala Mila pa mm evo sada čekam kada će kod mene da krene. Boli me stomak od sinoć. 

Za fraksi sam duduk ali ako bi trebalo da ga isključe pre nego krene porođaj ne znam kako to funkcioniše kod žena gde porođaj krene iznenada i bude brz. 

Kam, svakako je dobro što si u bolnici pa će lekari moci pravovremeno da reaguju. 

Ja sanjala da se EG poradja i da nam njen muž ovde piše. :D To valjda znači da EG neće skoro.

Katarina1983, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znaci da neću skoro. :lol:nego znaci da se ti pribojavas da ću se poroditi dok je mm na putu :lol:

Realno, mnogo su retke žene da nema nikakvog nagoveštaja da ce porodjaj pa čak i onaj brzinski. Na  primer za onaj moj brzinski gde sam jedva stigla je prethodilo dva dana pre toga lažna uzbuna i sve se smirilo, i vracena sam kući. 

A kod Kam nema šanse da ne primete jer je konstatno pod prismotrom. 

Moze da se desi da žena ne primeti da će skoro ili kreće, ali ne može bas to aparatima i dokotrima valjda 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam onda ta retkost :D

Ama baš ništa, bila na Ctg-u i pregledu kod mog dr on kaže nećeš ti skoro, još 7 do 10 dana pa će morati indukcija. Istog dana i pregled u porodilištu i rekli su isto a meni porođaj počeo par sati kasnije. Doduše jeste dugo trajao ali je počeo bez ikakvog nagoveštaja.

EG, ja ti dajem još 7 dana sigurno. Jel ste smislili ime? Možda beba to čeka. 

Izmenjeno od strane miliccam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali je dugo trajalo. To je poenta. Retkost je da bas krene bez ikakavog nagoveštaja i gotovo za cas. Meni je eto trajao jako kratko , porodila se na ctg stolu. I to su mislil da mogu da mi urade ctg :lol: a beba izađe dok su lepili ctg.

koliko pretpostavljam ovako ne razmišljajući mnogo o tome, kontam da je samo bitno da ne dođe do završetka porođaja ako je skoro primljen fraksi, zbog kravarenja 

Moj predlog je Lana. A muzu sam prepustila da izabere. Znacu ime tek kada budem trebala da potpišem. A mislim da ga on još nema :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene, bila na uz. Beba je odlicno napredovala, samo je mrsava. Ima 2100g

Kaze doktor da pijem utrogestan do porodjaja  I da ce da me ostavi da predjem termin.

Venera, Micili, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene, bila na uz. Beba je odlicno napredovala, samo je mrsava. Ima 2100g

Kaze doktor da pijem utrogestan do porodjaja  I da ce da me ostavi da predjem termin.

koja si nedelja Kika?Ni moj nije nesto dobijao na kilazi,2100gr je imao cini u 33ned,u 36ned 2800gr.Rodjen sa 3300 gr,a ja dobila 20kg.Ja sam vag stavljala  do 9m po potrebi (tako mi je dr rekao) ali imala sam potrebu za njim     svaki dan po 1 jer mi se stomak stezao na 1-2min.Presla sam termin isto,i porodila se na cr.Nisam se otvorila ni 0.5mm,zbog utrogestana verovatno.I posle skoro 10meseci mene boli ginekoloski vaginalni pregled, o odnosima da ne govorim,boli svaki put,nekad malo i prokrvarim nekad me pece dole kako kad.Pre tr je sve bilo ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.