Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Na slikama sve bebe deluju veće...tj ne vidi se koliko su mali. :wub:

hvala vam...ne verujem da uskoro mesec dana. Mislim da će još brze odrasti nego sto je trudnoća proletela...

izbegavate ki vi neku hrana tokom dojenja?

meni je patronazna zabranila jaja i sve sa njima naravno,kupus,grašak,brokoli,karfio,krastavac,paradajz(zapravo od povrća jedem samo šargarepu i zelenu) od voća smem samo banane i jabuke...orastaste plodove ne smem.

doduse ja sam jedno po jedno jela i ne vidim da mu smeta. Orah ne smeta,pomarandza ne smeta,krastavac ne smeta svež.... i jaja.  Meso mi je preko glave a da jedem samo dozvoljeno živela bih n plazmi verovatno i čokoladnim mleku. Tako dam sam počela da ubacujem polako.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , Micili i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedem sve , i bebcu nesmeta a mleka na pretek imam, patronazna sestra mi je rekla sto raznovrsnije da se hranim da bi bilo kvalitetnije mlekce za bebca

Analim, December, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, po meni je to baš rigorozno što si napisala. Ja ne jedem kupus, grašak i boraniju. U porodilistu smo imali 5 puta za večeru karfiol (kad se setim samo). Od voća jedem sve i orasasto, ali umereno. Izbegavam ljuto. Kafu pijem dva puta dnevno, onu 2u1. Mila nije ni imala grceve kao što sam rekla. 

k a m , miliccam i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš kao što Micili I Analim rekoše, treba se hraniti što raznovrsnije a ti si svašta izbacila. Ja sam sve jela, tako su mi rekli pošto su ovde radili silna istraživanja i zaključili da majčina ishrana nema veze sa grčevima, živ primer su blizanci majka jede isto a jedna beba ima a druga nema grčeve. Mila nije imala grčeve a baš sam sve živo jela. 

Bubu 2, Analim, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i pitam jer je i meni to mnogo. Kontam neke stvari ali kad je rekla jaja i citrusa rek’o to znam da se izbegava kad se uvodi i ch jer su alergeni,ali zar i tokom dojenja?! Doduše primetila sam od grozdja da je kakio vodenastije....i maline sam jela i sve ok i pomorandzu sam pila,cedila sam i sve bilo ok. Brokoli i spanac i sve bilo ok...nisam primetila ništa. 

Ne bih da naudim detetu hranom koja je alergen a opet bolje možda da jedem da vidim hoće li se nešto ispoljiti pa ću znati i kad budem uvodila ch.

Bubu 2, Micili, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice su mi preslatke :wub:

Kruela, i kod nas kažu da bas mora sto je moguće raznovrsnije . Lično ništa ne izbegavam osim tipa kiseli kupus , pasulj , ali opet nije da jedem. Nisam ni primetila da im hrana utiče ni nas šta, ona koju ja unosim, a sve troje sam dosta dugo dojila, najmanje godinu ipo, pa i preko dve godine trece dete. 

Micili, k a m , miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem za ljuto i kiselo i pasulj i tako neke stvari,ali meni bas sve zabranila....i kos kaže jajaj samo belance smem i razmišljam oa kako samo belance kad,kad se uvodi uvodi se prvo žumance?! O.o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas se nalupetala opasno . Čuj može belance a žumance ne.

jeste ona med.radnik ali nije nutrcionista, ona je ginekolosko akuserska sestra , tako je uglavnom, i teško da ona ima neko ogromno znanje o hrani. Poslusas savet, raspitaš se i kod doktora , i pratiš svoj i bebin organizam, i sama izvagas. 

Katarina1983 i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je to sve bespotrebno što si izbacila. Jedino ima smisla izbaciti kravlje mleko ako dete ima grčeve. I to možda samo čisto mleko, pa ako i dalje ima izbaciti sve mlečno. Ostalo ništa ne bih izbacivala. 

Bila sam na ctg-u i za pola sata jedna kontrakcija od 90 i sestra kao ne sme da mi da Fraksi dok dr ne odobri. Došla dr, pita imam li neke bolove, ja rekoh ne. Tu na ctg-u nisam osetila. Ali jesam dosta šetala danas, više od sata, izlazila sam i sa odeljenja, išla malo uz stepenice i niz stepenice. Namerno. Sad imam tu i tamo neku kontrakciju ali ništa značajno, daleko je to od porođaja. Čak i da ih imam sporo se ja otvaram. I kao da sačekam, pregledaće me za svaki slučaj. Ali onda je zvala jednog starijeg dr i on pogledao i kaže ne mora pregled, ništa to nije i tako mi dadoše F. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje,

bebice su predivneeeeeeee:baby: 

NE mogu da docekam dan kad ce mi moj bebac biti u narucju.Sto se tice dojenja Kru,slazem se sa drugim zenama I mislim da se ta zena nalupetala opasno!Slusaj ti sebe,svoj instikt.I sve ovo sto su ti napisale ostal mame oko dojenja.Cak I sto se ljutog tice,kazu da meksikanke imaju ljutkasto mleko,pa njihovim bebama nista ne smeta.A bila sam u Meksiku i tamo ne postoji nista sto nije zacinjeno I jaaaako ljuto,zamisli sta bi tek bilo sa njihovim bebama:D

Salu na stranu,bitno je da jedes raznovrsno I bogato.Sama ces primetiti ako bebici nesto ne prija,a I tad nije smak sveta,sledeci put to neces jesti.Al svakako mislim da je zdravije jesti raznovrsno nego ne jesti gotovo nista kao zbog sigurnosti bebe,a ovamo da iscrpljujes svoje telo i da ti mleko bude nekvalitetnije.Samo napred sto se krkanja tice:)

Kam samo setaj.I ja bih isto radila da sam na tvom mestu ne bih se smirivala.JA cim udjem u 36 nedelju ima da krenem od kacenja zavesa pa do ostalih vratolomija^_^ JA sam se stalno svadjala sa dr u bolnici sto sam preko dana bila u trenerci a zahtevali su da budem u pidzami.Doktor I sestre su sizeli na mene.Ja sam mu govorila  Doktore ja ako provedem u krevetu dva dana I jso u pidzami ja cu se stvarno razboleti.Iako sam tad imala visokorizicnu trudnocu nisam sebe smatrala bolesnom.A ne nase bolnice,cim te smeste u bolnicu odmah ajd lezi u krevet.I setaj u spavacici.Drugo je kad ides na dva tri dana I kad krene porodjaja,ali ovako kad znas da ces malko duze da lezis ne vidim problem da budem u trenerci ili necemu konfornom pa ne dao bog neceg presvucicu se u spavacicu za sekund.NE Kazem da sam u pravu al meni je dosta pomoglo psihicki jer sam lezala 6 meseci u bolnici.I jos mi je bilo strasno kad vidim onako trudnice em u spavacicama em neocesljanje a cupave od lezanja.Sad kad sam isla da radim amniocentezu preko dana sam bila u helankama I bluzi a uvece bih se presvlacila u spavacicu:D

 

Inace danas sam sva slogirana I lelujava.U BG duva jak vetar,rekla bih da je kosava,i uopste mi ne prija.A plitak dah I bolovi oko pupka me I dalje muce.Ne mogu da docekam kontrolu sledece nedelje.Radila sam d-dimer I dobar je.LAknulo mi je.

Inace sam jaaaako zaboravna I non stop mi ispadaju stvari iz ruku.Potpuno sam pogubljena.

Veliki pozdrav za sve.

miliccam, Micili, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, ne mogu ni da zamislim 6mes u bolnici. Ne znam kako bih to prezivela, ali ako bih morala zbog bebe naravno da bih. Meni je prošlo već 5 dana. Nadam se još max 10.. Ma sve izdržavam zbog moje bebe. Mada mi je danas baš bilo teško, nikada nisam bila toliko dugo razdvojena od dece. 

Ja ovde nosim donji deo pidzame, trenutno one 3/4.. gore majice sa kratkim rukavima ili na bretele. Uzasno je toplo. Noću se pokrivam samo ćoškom od čaršava preko stomaka. Inače tako radim leti. Inače, žene šetaju non stop hodnicima. Niko ne brani, još podržavaju. Jedino kada im je baš gužva ili vizita kažu da se sklonimo sa hodnika, ali to nije dugo. Idemo i po sobama, pijemo kaficu zajedno. Jedino nije dozvoljeno izlaziti sa odeljenja, zaključavaju staklena vrata. Ali ako neko dođe popodne ili uveče da nešto donese puste nas da izađemo do liftova na kratko. Jedino kada je poseta sve je otvoreno i onda sam ja izašla i pela se malo stepenicama gore dole. Dve trudnice su izašle skroz do dole do bifea, kupovale šta im treba..boli ih uvo, pa nismo mi ovde u zatočeništvu nego u bolnici. Šta nam mogu, da nas izbace? :D

Analim i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecerala sam jaja kuvana 3komada i zelenu...inu tortama ima jaja a jela sam ne razmišljajući o tome. Sutra rotkvice da Probam....

U Pa je dozvoljeno i setanje dole skroz do trafike i trudnice sto puše izlaze napolje...ja sam jednom šetala napolju a kafu smo redovno kupovale. Za vizitu kinje normalno da svaki pacijent bude u krevetu. To bih i ja zahtevala... pa ne mozes ni da juriš pacijente a ni ih obilaziš. Ioanko traje10min vizita :D

 

k a m , Micili i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i pitam jer je i meni to mnogo. Kontam neke stvari ali kad je rekla jaja i citrusa rek’o to znam da se izbegava kad se uvodi i ch jer su alergeni,ali zar i tokom dojenja?! Doduše primetila sam od grozdja da je kakio vodenastije....i maline sam jela i sve ok i pomorandzu sam pila,cedila sam i sve bilo ok. Brokoli i spanac i sve bilo ok...nisam primetila ništa. 

Ne bih da naudim detetu hranom koja je alergen a opet bolje možda da jedem da vidim hoće li se nešto ispoljiti pa ću znati i kad budem uvodila ch.

Ja cu malo da vam uletim na temu ako vam ne smeta, na temama za bebice se slabo pise. Ta patronazna se bas nalupetala. Meni su za prvo i drugo dete dve patronazne donele isti papir sa smernicama za uvodjenje ch. Sa prvim mi je receno da se daje i belance pre godine, a sa drugim nikako. 

Sad kad mi je za malog dosla patronazna on je bio sav crven u licu i ona mi je rekla da mu smeta nesto sto ja jedem, da bi morala ja na dijetu tipa meso i povrce, pa da polako uvodim druge namirnice da vidim sta mu smeta. Dr su tvrdili da je to gluoost i da ima samo suvu kozu.Mazali smo se kremicama ali crvenilo je ostalo.

ja sam se konacno nakanila da idem na dijetu i zbog njega i zbog svoje kilaze i lice mu se ocistilo. Kad sam pojela mladi kravlji sir opet se pojavilo, zumance sam mu vec uvela i nije reagovao,a jutros sam mu dala malo moje kajgane i u roku par sati je opet izbilo crvenilo na obrazima, tako da mu smeta i belance izgleda. U maju imamo prvi pregled kod alergologa pa cemo da utvrdimo sta mu smeta. 

Isto tako sam primetila kad ja jedem mandarine da mu je guza crvena pa sam ih izbacila. Cerka mi nikad nije imala ovakvih problema. Ni jedno ni drugo nisu imali grceve.

Micili, Katarina1983 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolina je počela da stuca, u pola noći. :rolleyes:

A Mila je konačno naučila kako se zove mama, do juce sam bila Mila sada sam Milaca. :D

Jutro žene, kako ste? Gde su nam najbitnije trudnice Kam, EG i Kika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me Milaca :lol::babymommy:Slatka je! 

Moja je sebe zvala Cenia. (Ksenija) 

Ništa posebno, bila i prošla vizita. Neki dr koji nije baš pričljiv. Ležimo, odmaramo, čekamo da nas zovu na ctg. Živa sam zaspala, od 5 sam budna. Jedva čekam kaficu. 

Micili, Bralac, Earl Grey i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene,citam vas,ali nestizem pisati jer U mi zaglavila bronhitis i od toga upalile joj se usi i sad samo gledam na sat i dajem terapije...Malo me brine A pa cu ga u sredu povesti sa nama na kontrolu,jer ne znam da li stvarno kasljuca ili samo imitira U,jer ona vec 5 dana kaslje dan i noc.

Sto se tice hrane nisam nista izbacivala,cak i kad mi je U bila alergicna na kravlje mleko i sve proizvode od istog i na ad.Samo njoj nisam davala da jede i pije.Ona je posle zalogaja ili gutljala crvenila,oticali joj ocni kapci i zatvarali se i posle su joj se oci cistile kao da ima konjuktivitis.Tako do godinu i po nismo nista davali sem mog mlega i kozjeg i sve smo pravili na vodi ili kozjem mleku,ali kozje smo joj uveli tek sa godinu i dva meseca.

Kam draga drzi se :wub:

k a m , Analim i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je sve standardno. Kontrakcije imam konstatno , malo bolne , malo ne. One sto udaraju sa leđa. Ja se šetam, krećem, odmaram. Beba se mrda, udara, štuca, urniše mi sve organe. Najgore mi je kada gurne u levo ispod rebra i to onako polako gura sto dalje može. 

miliccam, k a m , Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene, bila juce u savetovaliste. Dobila tonu uputa. Radili kad ctg a na papiru samo bebini otkucaji. U delu za kontrakcije nista.

Mada se ja u to ne razumem. Oni kazu sve je ok. 

Kod mene nikakvih bolova I kontrakcija nema, sve je mirno. Sutra ulazim u 38 nedelju. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ^_^

Milaca, hahaha :wub: mogu zamisliti kako slatko zvuči kad ona to kaže.

Kam, želim ti da bebica dodje što pre, pa da se okupis sa svojom porodicom. Pozitivna strana toga što ležis je i što ćeš se odmoriti bar malo. 

Earl Grey i KikaC96, baš vam se priblizilo. 

k a m , KikaC96, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,ja sam znaka za neke stvari ali sad ga pretera sa ovim sto mi je zabranila patronazna. Danas sam jela j rotkvice,videćemo šta će biti.

kika,kam,eg još malo i gotovo. :)

kod nas je tako ružno vreme...već 5dana duva jak vetar. Jedva čekam da se prolepša da možemo nApolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je isto predivno vreme tako da ćemo na jezero čim se Mila probudi. 

Ijaoo pa sada se ne zna koja će pre, forum postane jako zanimljiv kada ima više aktivnih trudnica sa sličnim terminom da se približilo terminu pa onda kreće iščekivanje i pozitivna napetost, makar meni pošto još uvek nisam na redu. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, predivna priroda! :wub:

Miliccam, i ja sam imala taj osećaj uzbuđenosti i iscekivanja. Sad kako sam se porodila, nije više takav osećaj. Ali sam veoma srećna kad čujem lepe vesti od drugih trudnica i porodilja. 

k a m , Bralac, Micili i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg,bas je sunčano kod vas i lepo.

I ja volim da čujem kad se neko porodi i kako je prošao i sve.... :)

Kod nas nije hladno sreća,ali ke ružno.

Earl Grey i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila mi poseta. Mama, tata, mužić, dve zaove i naravno moje mačkice. :wub:

Sad sam bila na ctg-u. Opet dve kontrakcije do 100 i par manjih. Nisu mi dali Fraksi. Čekaju da dođe dr sa porodilišta da pogleda ctg i kaže šta ćemo. Možda me i pregleda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.