Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

meni nisu radili test...na 4prsta me uključila na 8kapi p povećala na 16 i inda još malo povećala. Ni klizmu ne dobih... molila sams e da se ne uneredim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bebac iziritirao bradavice , bas mi je bolno kada treba da pocne da sisa prvi 1 do 2 minuta umirem od bola, a lanolin mi ne pomaze !   

@KruelaDevil na slicnim smo mukama sto se dojenja tice:D

nekome je dojenje majka nekome maćeha!:D

uzmi komprese....

moja mama nije mogla da me doji od bolova. 

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam Javi sta ti je rekao dr za oziljak.Inace hrana izgleda fenomenalno.Odmah sam ogladnela.

@k a m  Super za secer da je dobar.

@KruelaDeviL I ja sam besna na drzavu.Sve rde da ne rdjamo,a kao salju poruku radjajte.Ja platu od kad sam na bolovanju,dakle od januara nisam dobila.Ni dinara.Dakle vec tri meseca bez plate.Bezobrazluk.Sacekaj za misljenje za trece,to se promeni o cas posla:)

Spremala sam corbicu od koprive posto mi je palo gvozdje,nikad lepsu nisam spremila il sam bas mnogo gladna.ahahah:D

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,videćemo. Ni drugo nisam želela tako brzo. A mm ne želi nikako tako da....ali kažem ko zna iako su šanse male.

a država....pa...kažem. Kao smanje porodiljsko ko da trošim na ne znam šta a polovinu na dete potrošim i na potrepštine posle porodjaja....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja se vratila od dr, radila mi je UZ rane da vidi tačno šta se dešava i sa jedne strane se vidi nešto malo a sa druge ništa. Ona kaže teško se to vidi zbog mišića koji stoje između. U svakom slučaju je rekla da prestanem da radim i malo više odmaram. Na kontrolu za 2 nedelje.

Gvožđe mi je 12 a ovde je granica 11.9 čini mi se tako da mi je dala nešto da pijem. Moguće da je to razlog mog onesvescivanja pre 2 nedelje. 

Inače, videla sam i bebu na sekund. :wub: Nešto se vrpoljila, sedi odnosno karlicno je nameštena ali meni to ne igra neku ulogu svakako će cr ali sam ja bila ubeđena da joj je glava dole. 

Kam, kakav je to test nisam razumela? I kakve kapi indukcije?

Kru, ja ne znam baš puno žena kojima je dojenje bilo majka naročito u prvim nedeljama, većina se namuci dok se to sve lepo ne krene. Imam ja još manje od 13 nedelja, ako beba nastavi da bude veća cr već krajem juna. 

Naleteh na ovo 

20190404-131629.jpg

Izmenjeno od strane miliccam
Dodala sliku
Bubu 2, k a m , Micili i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzo će da prolete nedelje.:wub:

pa svi govore Kako dojenje ne boli i kako je divno pa sam stekla utisak da radim nešto pogrešno i da će tako bolno i ostati.  :(

doduse ja se fizički dobro osecam pa nisam svesna da je tek juče bilo 2nedelje i da se još uvek uhodavamo...tek me čeka skok u razvoju sa 3 i i da još jedan(?! I kad))

Sve u svemu,do 6nedelje ćemo valjda malo doći na svoje :)

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, super za bebicu. :wub:  Poslušaj dr, malo uspori. 

Što se testa tiče, radi se da bi se videlo kakva je kondicija bebe. Nakače na ctg, prvo ide u prazno 10-15min. Onda venski daju indukciju i prate šta se dešava. Ima li kontrakcija, kakvi su tonovi za to vreme.. Prvo daju 5 kapi, posle nekog vremena pojačavaju na 10 i tako.. ja sam stigla do 25 kapi indukcije. Očekuje se da imam kontrakcije da bi se videlo kako se beba ponaša, da li joj otkucaji padaju ili ne. Nije fora da nema kontrakcija. Ja sam ih danas imala ali nešto malo, iskreno nisam ih nešto posebno osetila. Test izvodi sestra ali i dr povremeno prati, treba biti oprezan jer prevelika doza indukcije može da izazove prevremeni porođaj. Žene ovde kažu da im se dešavalo da kasnije u toku dana imaju ceo dan kontrakcije zbog tog testa, ja imam tu i tamo neku slabu, ništa specijalno. Prvi put radim ovaj test jer nisam nikad duže ležala. A inače im je to ovde standardna procedura, skoro svakoj rade. Da, na kraju isključe indukciju i onda Jos 10-15min ctg-a na prazno...Obično traje od 45 min- sat i 15,20min..ali ja zaginuh danas jer im aparati nisu neki, koči im ona traka koju štampa stalno. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na rodjeni 3250,otpust 3050,posle dve nedelje 3810. Ja mislim da je skroz super. Hoću reci da sam zadovoljna. S obzirom da samo sisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sinko je rodjen sa 3750 gr , a otpustena da 3660 gr, u pobedeljak ifemo na prvu kontrolu pa ce mo videti koliko smo napredovali, I mi samo sisamo, Danas imamo punih 8 dana:)1554388438575-493158895.thumb.jpg.f5e68b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, divan je! :wub:

Kruela, odlično napredujete. :baby:

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, maleni je slatkiš. :wub:

KruelaDevil, on bas dobro napreduje, ali baš dobro. Prosek koji se dobija za mesec dana je 750g, a tvoj mališa je za 2 nedelje dobio 760g. Svaka mu čast. ^_^

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim.  Pre pre preslata je mackica ljubim u obrascice medene:wub:

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divni su vam bebaroni:wub: jooj kad ih vidim odma mi je njihov miris u glavi...

Kru, super je J, samo neka tako nastavi :baby:

Micili, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebiceee :wub::wub:

Micili, Pavle je med.

Analim, lepotica Mila. Hoće da nosi trake, Mila i dan danas ništa na glavi ne podnosi osim zimske kape.

Kru, J ti je superiska. Samo tako nastavite. 

Bralac, kako ste ti i Lana? 

Analim i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam, super smo, hvala sto pitas:babymommy:

Lana je sve aktivnija, sutira bas cesto. Za dve nedelje imam kontrolu, jedva cekam da je vidim :wub:

Ti si sad prestala da radis? 

miliccam i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Micili, bebac je medenjak :wub:

Analim, ona je predivna! :wub:

Probudilo me u 4:15 kuvanje po stomaku..uspeh i da prospem vodu na natkasnu u mraku. U 5 sam kuvala caj. Sad gledam mogu li jos malo da dremnem ili da ustajem da se tusiram. Imamo hrčka u sobi. :lol:

Micili i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro , Kako ste ? Kako su bebice?

 

Kam, i meni je Pavle bio preaktivan u stomaku ni danju ni nocu nije se smirivao :)

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro mame i trudnice, 

mm i Mila otišli da pokupe moju mamu, biće nam tu ponovo nedelju dana pošto je iz njene perspektive meni loše a u stvari samo hoće da se druži sa Milom. :)

Micili, jel Pavle i dalje tako aktivan? Mila je isto bila jako aktivna beba i po rođenju se nije smirila, svako presvlacenje nam je bila avantura zbog njenog ritanja. 

Kam, kod tebe još uvek ne kreće ništa? Jel planiraju da indukuju porođaj ukoliko ne krene do termina ili čekaju?

Bralac, da da od juče više ne radim. Dr mi je dala neku zabranu rada pošto može da ugrozi mene i bebu moj odlazak na posao. To mu dođe kao kod nas bolovanje s tim što to ovde ne postoji, sve trudnice rade do 35.nedelje osim u slučaju da postoji ozbiljan problem. Ja bih svakako trebalo da radim još samo 2 nedelje pošto sam uzela godišnji itd.

EG, kako si ti? Jel muž otišao na put?

Micili, k a m i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro sam , hvala na pitanju. Juče pratila pritisak , ne prelazi 110-120/80-85 ni kada ne mirujem. 

Mm ide u nedelju , pa dolazi u sredu.

Ovih dana me nerviraju rezervacije za apartmane, morala sam da uzmem i chanel menager, volela bih bar ovih dana da mogu to nekome da prepustim ali džabe <_< potrebno je odlično znanje više od jednog jezik, plus rad sa aplikacijama i kompom. Da nađem nekog kvalifikovanog ne mogu jer takav neko bi trazio dobru platu od mene . A oko mene i ko može da pomogne svima fali nešto, da li ne znaju engleski ili obrnuto ne znaju nemacki ili rad sa aplikacijama i azuriranjima: i bas sam nekako u bedaku . Sada se nadam da sam sebi olakšala sa ovim menagerom jer je počela ona udarna sezona. 

A ja realno nisam neko kome je ovo posao koji voli, meni je medicina ljubav i nekako mi ne ovo sve suvoparno i smaranje. Ali dobro, održavam bar znanje jezika i snalaženje je po računarima i aplikacijama. Kada u svojoj struci ne mogu da radim honorarno sa porodiljskog 

Bralac, Katarina1983 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Micili, jel Pavle i dalje tako aktivan? Mila je isto bila jako aktivna beba i po rođenju se nije smirila, svako presvlacenje nam je bila avantura zbog njenog ritanja. 

 

 

Kakav je bio nemiran u stomaku, za Sada je miran , dete za pozeleti svakom , bitno mu je da je sit , presvucen i da se mazi , a drugi sin mi je bio katastrofa u stomaku miran a kad se rodio nemiran i prezahtevan nije hteo da spava muke zive

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

juce i ja htela da postavim fotku i na kraju ništa. Evo i nas... :)

analim,devojka prava:wub:

pavle:wub:

Bas mr zanima koliko će sa mesec dana imati.... 

eg,svi radimo za novac. Ili radiš ti ili prepustiš i platiš. :)

kam,kako si?

neni he J bio aktivniji id V u stomaku i bogami i za sad je. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Bralac, k a m , Analim i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, rastete!!! :wub:

Hvala što pitate za mene. Jutros u viziti kažu odlučili smo da ostajete do porođaja. Zbog malo opterećenije anamneze. Juče OCT nereaktivan. Pitali imam li kakve bolove, pošto nemam neće me niko pregledati. Sve je mirno. Samo su tražili da mi ctg sada rade na 12h, dakle 2x dnevno. 

Milice, neće za sada indukovani. Ja imam dosta do porođaja. Očekujem da se moja dr pojavi u ponedeljak. Indukovaće tek ako se približim terminu, a ne krene. Trudnice na Fraksiparinu ne smeju da preguraju termin, mora se ranije završavati. Ali krenuće to kod mene samo, kao i prva dva puta. Samo ne očekujem za minimum 7-10dana da krene. Još ovo ležanje nikako ne pogoduje pokretanju porođaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru Beban je predivan :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.