Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Imam i ja pitanje. Na koji način mogu da spustim bebu niže? Pre mesec dana je bila nisko, jedva sam hodala i nosila pojas. A sada se podigla skroz gore, guzica joj je gde mi je zeludac, noge uvis gore ispružene, šutira me ispod rebara i ceo mi se stomak usiljio. Kako bih je mogla naterati da se dole malo spusti i gura, ne bi li malo nešto krenulo....

Da li ste dobro kad nigde nikoga ceo dan? 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, Mila je slatkica prava! :wub: Ne mogu da dočekam da koja tako poraste (i pomaže u kućnim poslovima :P). A tepih je stvarno divan. Retko koji dečji tepih da mi se sviđa, jer su većinom svi presareni i bez ukusa. 

Kam, za uslove u našim bolnicama nemam komentar. Neverovatno mi je da ne mogu da naprave raznovrsniji i zdraviji meni. Ja dok sam ležala nedelju dana nakon porođaja u Betaniji, sam jedno 4 puta imala sugavu hladnu virslu za obrok. A uz svaki obrok po 2 parčeta hleba (da nas lažno zaštiti valjda). Ni tamo se ne sme unositi ništa osim plazme. Ko ih sisa, meni su donosili na kraju sve živo. Ali pošto ne postoje posete, davali su mi kroz prozor. Ležala sam u prizemlju. Da li si i dalje sama u sobi? Ne mogu zamisliti koliko ti je teško što si odvojena od dece. 

KruelaDevil, sta su ti rekli na kontrol? 

Ja sam danas bila na prvom pregledu kod ginekologa nakon porođaja. I sve je u najboljem redu. Iako ja često imam zatezanje i male bolove u predelu gde je rađena epiziotomija. A to je valjda normalno. 

mozza, Earl Grey, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Kam :lol:

Prvo se isplakah na tvoj post u drugoj temi :( ljubim te i grlim puno. Budi jaka , uskoro će te vas dve vašoj kućici 

 pa me onda nasmeja sa ovim pitanjem kako da je spustis 

Meni je mama napokon došla, dugo se i nismo videle , pa smo danas malo provele u ćaskanju i decu vodile naravno u park.

inace evo veći deo noći ne spavam, sutra ću i ja da uzmem matičnjak , možda mi pomogne. Jer ovo već nije normlano. Prelezim 80% noći umesto da spavam 

Milicam, soba vam je prelepa. Bravo za malu vrednicu :lol::wub:

Analim, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja pitanje. Na koji način mogu da spustim bebu niže? Pre mesec dana je bila nisko, jedva sam hodala i nosila pojas. A sada se podigla skroz gore, guzica joj je gde mi je zeludac, noge uvis gore ispružene, šutira me ispod rebara i ceo mi se stomak usiljio. Kako bih je mogla naterati da se dole malo spusti i gura, ne bi li malo nešto krenulo....

Da li ste dobro kad nigde nikoga ceo dan? 

Verovala ili ne, mi smo u školici radili vežbe za spuštanje bebe. Ali nama je rečeno da se to radi kad već krene porodjaj, pa ne znam da li deluje i kad nije krenuo. U suštini vežba je obično napinjanje. Ako ležis na leđima, uhvatis se rukama ispod savijenih kolena, a bradu spusti na grudi i guraj kao da se poradjala. A druga opcija je isto tako, samo na boku (s tim što držiš samo nogu koja je u gornjem položaju).

Ne znam da li je delotvorno. Samo ti prenosim šta su nas učili. 

Ja sam se poradjala sa bebom koja je bila skroz do mojih rebara. Nije se ništa spustila. Ali nisam ni radila ove vežbe. 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovala ili ne, mi smo u školici radili vežbe za spuštanje bebe. Ali nama je rečeno da se to radi kad već krene porodjaj, pa ne znam da li deluje i kad nije krenuo. U suštini vežba je obično napinjanje. Ako ležis na leđima, uhvatis se rukama ispod savijenih kolena, a bradu spusti na grudi i guraj kao da se poradjala. A druga opcija je isto tako, samo na boku (s tim što držiš samo nogu koja je u gornjem položaju).

Ne znam da li je delotvorno. Samo ti prenosim šta su nas učili. 

Ja sam se poradjala sa bebom koja je bila skroz do mojih rebara. Nije se ništa spustila. Ali nisam ni radila ove vežbe. 

to ima smišla samo kada krene prodjaj. Zamisli da guras bebu a ti zatvorena, ne daj Boze . 

Analim, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da nisam jedina koja ne spava,

Mila se budila par puta a ja ne mogu svaki put tako lako da zaspim.

Kam, i ja pročitah post na drugoj temi i bolje da nisam. Izdrži još malo i stiže vaša devojčica. Ovde za spuštanje bebe i pokretanje porođaja preporučuju skakanje na onoj velikoj lopti. Međutim ja sam čitav deveti skakala niti sam pokrenula porođaj niti se beba spustila. Kao i kod Analim i meni je Mila još uvek bila poprilično visoko. 

Katarina, u prvoj tr sam imala česte bolove u predelu pupka iako nije iskočio pošto je Mila guzom gurala tu stalno. Sada mi je pupak iskočio ali beba gura na sve strane pa me ne boli tu toliko. 

A hvala za tepih, i meni je baš divan. 

Nama je jučerašnji dan bio živi užas, ali počinje novi dan, nadam se dosta bolji. 

Evo Nikolina me već gurka za dobro jutro :wub:

mozza, Analim, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jutro žene :babymommy:

Znam za to spuštanje na porođaju, mada meni ni to nisu dozvoljavali. Ovde insistiraju da si ceo porođaj na leđima jer si non stop nakačen na ctg. A i što reče EG, zatvorena a da guram bebu, ma kakvi. Nego počeću da sedim u turskom sedu. Dakle ono što se trudnicama ne preporučuje inače. I da šetam danas, nije važno što je po hodniku. Bar 2-3x po pola sata. Moram nekako i da održavam kondiciju, dovoljno je uležati se dva, tri dana pa da izgubiš snagu.

Analim, kažem ti tako je što se hrane tiče. Ali ne mogu masirati moje da svaki čas dolaze kad im nije baš blizu. Niti muž može u to nedoba izlaziti sa posla. Sutra će mi moji doći i doneti hlebić i gomilu raznih salata, nešto orašasto za grickanje i još voća. Mada salate nemam gde da čuvam, može samo nešto što ću brzo pojesti ili turšija eventualno. Takođe sam naručila limunadu, kokosovo ulje isl. ono što kući svakodnevno koristim.

Moja K me je zvala juče, dogovorile smo se da mi dođe u subotu. I M je malo htela da priča, nadam se da nju vidim sutra. Toliko nisam imala vremena ni za šta u ovoj trudnoći da mi sad malo odgovara što smo beba i ja same. Psihički mi je iscrpljujuće što sam ovde, i tek će biti kako vreme prolazi. Ali neka ona sama odluči kada je vreme da izađe. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza, Micili, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja pitanje. Na koji način mogu da spustim bebu niže? Pre mesec dana je bila nisko, jedva sam hodala i nosila pojas. A sada se podigla skroz gore, guzica joj je gde mi je zeludac, noge uvis gore ispružene, šutira me ispod rebara i ceo mi se stomak usiljio. Kako bih je mogla naterati da se dole malo spusti i gura, ne bi li malo nešto krenulo....

Da li ste dobro kad nigde nikoga ceo dan? 

jutro kam, ja sam uzasno. Imam uzasne glavobolje treci dan. Nista ne pomaze, mama pitala u apoteci kazu da mogu febricet da pijem jedino. On mi je poslednja nada. Kasalj se smirio, nos isto tako. Mislim da sam cak imala temperaturu nocas, usne su mi izgorele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, pa da li si se razbolela? Imaš li kakve druge simptome sem te glavobolje? Temperaturu? Istina smeš samo febricet. To je i meni preslabo, ja ga čak ni deci ne dajem, odmah im dajem brufen. Možeš da probaš da u kafu nacediš malo limuna, ponekad pomogne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od jutros, Nikolina i ja, 25+5 zanemarite podocnjake <_<

20190402-075341.jpg

Kam, nasmejala si me sa kuvalom i pratećom opremom. Bitno da ti je telefon tu. A jel tebe sada pregledaju ili nešto, ili se čekaju kontrakcije itd. Koliko često ti rade CTG?

KikaC, možeš i paracetamol, reče ti već neko. Dosta tečnosti u svakom slučaju i drži se.

Ja sređujem papirologiju na poslu, sutra ili prekosutra idem kod dr da otvorimo bolovanje i da im kažem ćao ćao. 

Bralac, mozza, Analim i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta je ovo. 

Ne pamtim kad sam se osecala ovako lose, nemam temperaturu. Ali se osecam prebijeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mici,cestitam,da nam je Pavle ziv i zdrav i da veliki poraste,mazite se i ljubite,saljemo veliki ljubac za novog drugara :babymommy:

k a m i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili bas sam se pitala gde si. Čestitam! :babymommy:

koliko si probila termin,kako je prošao porodjaj?

inace i meni se svidja tepih :D 

sve nešto pišem na brzinu....

 

kam,ovde bebu pokušavaju da spuste na pilates lopti ali presog porodjaja. Svakako ne brini,znace oni. Možda ti se i čini da je više...

ja sam bila na kontroli,materica se vraća polako tj super je sve to ali imam krv unutra videlo se na uzv. Dobila sam kapi za izbacivanje....u cetvrtak idem na kontrolu a ujedno i na kontrolu sa bebom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, cestitam !!! :baby:

Kika, da odeš do dr, šta misliš? 

Milice, rade mi svakoga dana ctg. Pa i pre mesec dana kada sam ležala su mi ga radili. Samo što sam tada imala kontrakcije stalno, a sad ništa. Inače je vizita prošla, niko me neće gledati dok ne dođe moja dr. Vadili mi krv, urin..to je sve.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, cestitam !!! :baby:

Kika, da odeš do dr, šta misliš? 

Milice, rade mi svakoga dana ctg. Pa i pre mesec dana kada sam ležala su mi ga radili. Samo što sam tada imala kontrakcije stalno, a sad ništa. Inače je vizita prošla, niko me neće gledati dok ne dođe moja dr. Vadili mi krv, urin..to je sve.

cula sam se sa doktorom, popila febricet I uspela da odspavam. Glava ne boli vise. I osecam se bolje odma. 

Kaze da nastavim da odmaram, I da pijem febricet. Ako se ponovi opet da dodjem. Ako me onda se vidimo u petak. 

 

 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 28 . 03 .2019 god   u 03:15     tezak 3750    dug 52cm moj sin Pavle

micili cestitam :) neka je ziv I zdrav ❤

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregurala 3 dana termin , indukovan porodjaj namucili smose i ja i beba , beba se zaglavila u grlicu materice ali srecom sad je sve uredu 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,sad si prava  trudnica:wub:

Kika,pij samo vitamine,čaj sto više i vodu i limun cedi...i panadol plavi ili febricet i lezi i od maraj..ja sam u ovoj trudnoći 4x tako bila....katastrofa.

KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, baš smo se pitale nas par što se ne javljas i gde si. I eto, obradovala si nas najlepšom vešću. Čestitam na bebcu! :wub:

Micili, miliccam, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, čestitam! :babycrib:

Znači na kraju je ipak dečak. :D

Nadam se da si već počela da se oporavljas. Poljubac za tebe i tvog dečaka. :babymommy:

k a m i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.