Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Osecam stucanje u stomaku. Bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecam stucanje u stomaku. Bukvalno.

:lol: to je normalno, mišići se grce , vraćaju. Kako materica , tako i ostalo. Meni je na primer tako materica , plus na sve to me je toliko bolelo to vracanje materice da ja nisam mogla da ležim a da se ne savijam od bolova 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znam da je normalno... fantomski osecaj ako ništa drugo. Ali lepo je podsetiti se. Nedostajace mi mnogo udarci u stomaku <3

 

ps. Da ne kucam novi post... koliko traje normalno krvarenje posle porodjaja?

tj mene brine sto je meni kao prestalo a sad ponovo curi? Nije sveza krv,ne smrdi...ali brine me sto sam dva dana imala oker iscedak sekret a sad ponovo krvarim.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Earl Grey, Analim i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, to je sve normalno. Neke žene krvare svih 40 dana pa i duže. Ja sam prvi put krvarila oko 25 dana, a drugi put nepunih nedelju dana. Posle pobačaja ( isto je bio porođaj) mi se dešavalo da krvarim pa stane pa dva dana ništa pa opet. Meni su rekli da mi je to zato što imam zavaljenu matericu pa se teže čisti, i da zato što više hodam i ležim na stomaku. Bitno je da nemaš odjednom obimno krvarenje sa bolovima i T, parčićima..sve ostalo je ok. Samo se kreći što više.

Lep ali naporan dan. Stigli smo i na hipodrom da jašu, i na folklor, mm ih posle ručka vodio u dužu šetnju da prošetaju psa, ja uveče čistila, prepakovala ponovo torbu. Ustajem u 5, hoću ujutru da operem kosu. Idemo prvo kod endokrinologa pa na prijem. Sve mi deluje da neće skorije krenuti ako tamo budem ležala i ko zna koliko ću ostati. Nešto sam malo i plakala večeras, teško mi je što ostavljam decu. Nervira me što će oni rasturiti kuću dok nisam tu. Beba mi je baš jaka, neverovatna je. I teška mi je dosta. Baš sam nešto izgubila snagu sad pred kraj. Danas izlazim iz kola na hipodromu i bukvalno jedva hodam. Ništa me ne boli konkretno, samo nemam snage. Do pre mesec dana sam bila super pokretna, ja ne znam šta je ovo. Išla po onom snegu, još natrontana, hodala po gradu, kupovala..Ja ne znam šta se desilo. Ali ovo ležanje sada mi neće uopšte pomoći, naprotiv..

Earl Grey, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro od nas dve :) 

mi poranile danas,kako ste?

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro Kika ^_^ i ostale mamice

Devojke otišle u školu, bebac se rita u stomaku a najmanja spava još. Ja sam pojela sendviče i sad kuliram. Razmišljam da upalim komp da pogledam novi katalog iz Farmasija.

Kam srećno danas! Saosećam sa tobom, već vidim sebe kako gutam da ne zaplačem kad krenem u bolnicu. Samo da sve prođe kako treba, i kod tebe a posle i kod mene.

Mi od danas brojimo nedelje. Još 10 nedelja do kraja... Sad već mogu polako da spremam stvari i da prikupljam šta nam treba.

KikaC96, k a m , mozza i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro Kika ^_^ i ostale mamice

Devojke otišle u školu, bebac se rita u stomaku a najmanja spava još. Ja sam pojela sendviče i sad kuliram. Razmišljam da upalim komp da pogledam novi katalog iz Farmasija.

Kam srećno danas! Saosećam sa tobom, već vidim sebe kako gutam da ne zaplačem kad krenem u bolnicu. Samo da sve prođe kako treba, i kod tebe a posle i kod mene.

Mi od danas brojimo nedelje. Još 10 nedelja do kraja... Sad već mogu polako da spremam stvari i da prikupljam šta nam treba.

ja brojim dane, jos 27 do termina :D:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje!

Kako ste?

JA odvela Milu u skolu,jedva sam se vratila koliko mi je bio plitak dah.Posto moram da idem 10 min uzbrdo.Morala sam malo da sednem i odmorim.Sad sam dobro:baby:

@miliccam Onaj dorucak izgleda sjajno,dala si mi ideju za danasnji dorucak:rolleyes:

I ti I ja imamo jos vremena do porodjaja al misim da smo odjednako nestrpljive.Ko ce docekati.Svi kazu da ce sad roletti al meni vreme bas sporo prolazi.Zavidim trudnicama koje su usle u 36 nedelju.Ja sam se sa Milom bila porodila kad sam bila 36 +4

@ k a m Razumem te sto si plakala,i sto brines,ali gledaj na sve to drugacije.U bolnici ces se osecati sigurnije I svakim danom si sve bliza svojoj bebici I momentu kad ces je drzati u rukama.:babymommy:

Ja imam kontrolu za devet dana,ne mogu da docekam.Vikend smo proveli kod mojih na selu.Uzivali smo,danas smo opet u BG.Jedva cekam sledeci vikend pa da idemo opet.

Veliki pozdrav za sve.

 

Venera, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao medenica :wub:

Naravno da sam plakala, i sinoć i jutros. Ostavila sam decu da spavaju, samo sam ih poljubila. 

Odradih kontrolu kod endokrinologa. Sad čekam za prijem u ginekološkoj ambulanti. Naravno kasno predasmo, pa ćemo sad čekati. Al dobro. Mm je sa mnom, on nema živaca za ove gužve i čekanja, nije ni čudo kad nikad ne ide kod dr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam mnogo je slatka malena a tepih vam je mnogo lep, odajte nam tajnu gde ste kupile? mi obozavamo leptire i libelle:)

Kam tebi zelim puno strpljenja sada, stize tvoja nagrada uskoro:) nisam ispratila do kraja zasto moras u bolnicu sada, jel zbog secera? ovako kako pises sve je u redu, mozda ti daju jos koji dan kuci..

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera draga, hvala. :babymommy:

Nisam baš sigurna za tepih, uzeli smo ga pre 2 godine čini mi se a većinu stvari smo uzimali u XXL Lutz i Hoffner-u, ponešto u Ikea-i ali sam sigurna da nije iz Ikea-e, možda jedno od ova dva. Pitacu mm kasnije, možda se on seca ali čisto sumnjam. 

Kam, javljaj nam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,evo legoh. I dr na prijemu kaže da je rano. Otvorena jedan prst, grlic dug dva cm. Ležaću možda i dve nedelje. Ali kada je već moja dr rekla da legnem, tako su i napisali i neće da se mešaju. Na uz sad odgovara 37+2, ja sam 36+4. Mada na4D od pre deset dana žuri tačno dve nedelje. Sad možda i jeste ovo tačno, dijeta deluje pa eto. Inače tražila je da ostanem ranije zbog svih ovih mojih faktora rizika: gestacijskog dijabetes, trombofilija, prolapsa srčanog zaliska. Uležaću se ovde, pih..Ali planiram iskreno i da odmaram. Čim sad došla skuvah sebi kafu, sad sečem limunadu.. Sama sam u sobi za sad. Možda me premeste u drugu sobu. Na patologiji nema mesta, pa sam na kontroli fertiliteta. 

Inače, pitah endokrinologa za ketone, kaže jer sam gladovala, nisam jela. Kaže ovo je sad sve ok, kontrola kasnije. Što se dojenja tiče rekla mi je da nastavim da ne jedem testo i slatkiše samo,a da povećam količinu hrane i češće jedem. 

miliccam, Analim, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, odlepih malopre zbog telefona. Napali me da mi je prevelika torba i da pola vratim..pa sam morala da sve vadim. Pola poslala po mm pa će mi doneti jer je od danas puštena poseta. I na kraju mu vratih i praznu torbu, sad mi je sve po kesama. Poludela sam. Onda u jednom trenutku kad je mm već otišao vidim nema mi telefona. Ostao mi u tašni koju je mm takođe odneo. Uletela sam u prvu susednu sobu, pozajmila telefon..mm nedostupan, na moj tel se ne javlja, valjda ga ne registruje, zovem moje kući nmg da ih dozovem..auuu što sam odlepila. Sreća mm skontao kasnije i vratio se da mi ga donese. Gde ću bez telefona :mellow:

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovi su ludaci. Istresiraše me bez veze. Išla na ctg, pa kao nije ok, isprekidan..A ono aparat krš. Radi ceo dan od jutros pa se pregrejao. Ajde na drugi aparat i jovo nanovo sve i sad je u redu, normalan. Za rucak bela čorba, grašak sa mlevenim mesom, kiseli krastavac, raženi hleb. Jedem svoj hlebić, ponela sam ga. Mislim da ću da legnem da spavam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,svasta sto malo stvari mozes. U Pa ne prave problem uopšte....jedino hranu nisu dozvoljavali Osim fabrički upakovane i to razumem.

a za ctg,mene suv tako...kao bebin puls skače mnogo a ustvari je bilo do toga sto sam ležala na ledjima. Umesto da ponove odmah oni me ostavili dva dana da mislim šta je. 

Danas idem na vanrednu kontrolu na uzv da vidi ovo sa krvarenjem. Kaže babica bolje idi imala si i temperaturu pa kao da budem mirna. Rek’o ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa hranu sam unela, tj. kuvalo, kafu, caj, pomorandze, moj hlebic, plazmu, balon vode. Ko ih sisa. Sve sto sam vratila moji ce mi doneti sutra. Pre mesec dana nisu pravili problem za istu tu torbu jer je bila zabranjena poseta zbog gripa. E od danas ima posete pa kao neka vam donesu. Ne vidim razliku danas ili sutra. A za ctg no comment. Jos se isprepadah dal je sve ok. A ono aparat radio jadnicak od jutros bez prestanka pa bas kod mene poceo da trokira.

Jel jos krvaris? Mislim da je to i normalno. Koliko je proslo od porodjaja? Da je nesto imala bi i dalje T, ispadali bi ti ugrusci..Ali nije naodmet proveriti, cisto da budes mirna. 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,u sredu tek dve nedelje,ali pitam patronaznu iona mi rekla tako da šta sa radim. Kao da ne nagadjamo...temperatura je bila od mleka ali imam i neko bolno mesto na dojci koje je i crveno bilo i koliko god da sisa ne može da izvuče i kao i to da proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, srecno. Jesi li ti spominjala da postoji mogucnost da ti rade carski ili sam ja pomesala?

Miliccam, med mali :wub:. .Kao u zemlji cuda, bas su divne boje.

Mene nisu ostavili danas da radim dnevni profil, kazu nema smisla kad nisam na rezimu ishrane za dijabet. Dali mi dijetu i rekli da dodjem u cetvrtak da radim profil. Da se vidi da li mi je promena ishrane dovoljna da odrzi secer u granicama.

Kam, kakvu su tebi dijetu dali kada si gladovala? Ja nisam mogla sve ni da pojedem. Sve je u gramima ali vise namirnica za jedan obrok i cak ne budem uopste gladna do sledeceg obroka. Samo je bas smor za pripremu jer se priprema vise razlicitih namirnica odvojeno, po 80g, 100g, 200g. Vise serpica nego hrane

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG-20190401-092425-259.jpg

Da nas vidi EG , kako brisemo prašinu . :D

Mama radi od kuće a Mila sređuje svoju sobu.

Tepih je sjajan,i ja sam htela da pitam gde ste ga kupili:D

Bravo za malu vrednicu!

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, ja nisam bila na dijeti kada sam radila poluprofil. Ako si do sad u trudnoći jela normalno, onda mi je logično da se tako i testiraš, baš da bi se videlo realno stanje. Ja sam tada u bolnici namerno jela ono što su mi donosili. Mogla sam da nešto preskočim ali kontala sam da tako lažiram rezultate. Mogla sam npr. da ne pojedem bananu za užinu, niti pun tanjir krompira za ručak isl. Ali da sam kod kuće možda bih isto tako jela, plus još i slatkiše i ko zna šta još. Oni su me na prijemu pitali da li sam inače na dijeti ili ne, ja rekla ne, onda kažu ništa jedete kao i obično, pa da vidimo. Jer baš takvom ishranom mi je i žurila beba 3nedelje. Tek kad su mi izmerili povišen prepisali su mi dijetu. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Bubu dijete koju ovde daju i koje bi trebalo kuci da se pridrzavam. Grdan hleb i obroci na 2h. Virsle, krompir..koješta

https://www.dodaj.rs/image/ZOXFE

Inače, pisala sam već da ovde u bolnici veze nemaju o ishrani za dijabetičare. Evo danas za večeru meni na dijeti dadoše neku čorbu od krompira i uz to hleb i jos jedan jogurt za kasnije za užinu. A onima koji nisu na dijeti po batak, hleb i jogurt. Haos. 

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Bubu dijete koju ovde daju i koje bi trebalo kuci da se pridrzavam. Grdan hleb i obroci na 2h. Virsle, krompir..koješta

https://www.dodaj.rs/image/ZOXFE

Inače, pisala sam već da ovde u bolnici veze nemaju o ishrani za dijabetičare. Evo danas za večeru meni na dijeti dadoše neku čorbu od krompira i uz to hleb i jos jedan jogurt za kasnije za užinu. A onima koji nisu na dijeti po batak, hleb i jogurt. Haos. 

 

Nema nista tuznije i odvratnije od nase bolnicke hrane.Drzi se @k a m Nek ti muz dutra donese neki kvalitetan rucak kad bude bila poseta.Pisi kad ti je tesko,tu smo.

Mene inace danima boli pupak koji je skroz iskocio napolje.Znam da je to od sirenja stomaka,ali me je danas bas neprijatno boleo.Ima li jos neko slicne probleme?

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, šta da ti kažem. Sumnjam da ne znaju šta dijabetičari treba da jedu. Jednostavno, siromašna smo država. Nemaju oni sredstva da za bolnice organizuju kvalitetniju hranu, u tim količinama. Ali ono što čak ni ja ne tolerišem je što salate nema ni za lek. Nikada nikakvog svežeg povrća! 

Što se tiče bolova oko pupka, imala sam ih. Ja imam dijastazu, tu su mi razdvojeni mišići. Još mi je beba tako smeštena da joj je guzičica koju stalno trti baš tu na pupku. I boli me to razvlačenje i rastezanje. Nemam savet. :(

 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.