Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar dan devojke, ja konačno malo sela da odmorim, danas smo imale radnu akciju. Dogovorile smo se da sredimo celu kuću i uspele smo. Rasporedile smo obaveze i za par sati kuća je zasijala. Sad je najmanja zaspala, srednja otišla kod drugarice a najstarija otišla kod moje sestre. A ja uživam u tišini :D Trebalo bi da prostrem veš jer još jedna tura pranja je pri kraju ali kako sam sela više nisam nizašta. Za večeru razmišljam da ispržim jaja sa slaninom i pečenom paprikom jer sutra ionako ću kao i svake nedelje ručak pa da se ne zezam i sad.

 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, znam kako se osećaš. Proći će to. Ja sam dojila M, a z to vreme K čitala knjigu ili sa njom gledala crtani. Ti si sada potrebnija V, nego bebi. Bebac još ništa ne zna i lako je zadovoljiti njegove potrebe, ali V zna. Ali biće to sve dobro, to je sve normalno. I jeste malo vetrovito, ako se plašiš nemoj ga izvoditi. Ja sam mojima sad obukla jakne pre nego što su izašle, a one su velike. Ima dana, pa ćete izlaziti. Možeš u podne kad je najtopliji deo dana malo na prozor ili terasu, po 10-ak min .Kad bebac spava izađi malo sa V, ti se ogrni i sedi, on neka se igra. Bitno da budete zajedno. 

Bubu, verujem da je kod mene problem sa šećerom još od pre trudnoće, zato kažem. Znam od ranije da imam hiperinsulinemiju, sigurno zadnjih 7godina. Posle pobačaja koji sam imala pre 2godine sam počela da pijem Glukofaž, i pila sam ga do 12.ned u ovoj trudnoći. Meni je ogtt uvek bio dobar i u trudnoći i van trudnoće. Ali ja sam opušteno jela jer eto kao pijem lek, pa nisam pazila. Verujem da je i van trudnoće bilo ovih skokova šećera posle obroka, nego ja nisam kontrolisala. A iskreno nisam neki karakter da bih strogo pazila na ishranu. Malopre me je zvala baš jedna prijateljica koja je lekar po struci ali se bavi prirodnom medicinom. I pita me imam li u porodici dijabetičare. Ja rekoh od mlađih ljudi nemam, ali imam dalje rođake koji su u zrelim ili poznim godinama dobili dijabetes. Kaže pa to ti je to. Nasledila si gen da ga i ti jednom dobiješ. To što su ga navodno dobili kasno samo znači da ga nisu uhvatili ranije, jer nisu proveravali, tj. otkrili su kad je već postalo očigledno. Šta si ti uradila, kada treba da radiš poluprofil?

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m I ja imam dijabeticare u porodici, tatina mama je na insulinu, njena mama je bila isto. Mamina mama pije gluformin, mama takodje. Tako da sam se ja psihicki pripremila na to da cu ga jednog dana imati. Bilo to sad ili za 20 godina. Mogucnost postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav bes,Katarina. Ne brini. Tu smo da prozborimo...pvo je forum. Sto ljudi sto cudi.

Ja se slažem sa tobom danje neophodan san....ja sam danas ko ma k polomljena. Hladno mi je,kad se pokrijem znojim se i toplo mi je a kd ustanem opet hladno...ledja me otkidaju,vrat....tačno osecam umor.  Mislila sam da ponovo imam temperaturu,ali nemam. 

Ja spavam sa njim i ne plašim se samo ne moguda zaspim dok sisa...to menje strah pa me strah. Ja sam inace panicar po prirodi tako da šta reci više.... inace bih se najviše plašila da spava u drugoj sobi. To mi je nezamislivo! Em da hodam na svaka sata noću od sobe do sobe em ne bih bila mirna....

Kam,ma kad malo ojača beba biće to ok. Sad još ne želim da ga vodim napolje treba i vakcine da prima i odlud znam...malo malo duva a i ne znam ni sama kako da s dovučem. Te hladno te toplo,fali mj samo da se oznoji oa da ga produva... zato i sedim u kući.

inace,moj rodjeni brat je dobio dijabetes sa 13godina a apsolutno niko u porodici nema dijabetes! Ima orababa mog tate,ali realno to je već dalji rod. Ali neko od bližih niko. 

Inace ja imam hiperhidrozu(prekomerno znojenje stopala i dlanova znojim se na sve i svašta i zimi i leti i uvek)i 25%je šansa da dete nasledi i V je nasledio :( nadam se da će makr J zaobici....

k a m i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste ne mislim da je dijabetes 2 nasledan u smislu da ce se gen aktivirati sta god i kako god ziveli. Dobiju ga ljudi u zrelim godinama zbog pogresnog nacina ishrane, sedelackog nacina zivota i nezdravih stilova. Meni je tata dobio posle 65, ali njegov nacin zivota i moj se potpuno razlikuju.

Da je stvarno tako, moje babe, prababe, pradede ne bi ziveli po 100 godina. Jedini secer koji su unosili je dolazio od voca, meda i povremenih kockica secera. Ako i mi izbacimo secer, necemo dobiti dijabetes. Ako riljamo, jedemo po pekarama pecivo od belog brasna, nalivamo se sokovima, dobicemo ga. Eto formule.

KruelaDeviL, Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Taman pomislih eto pola 6, najzaaad matičnjak mi sve više pomaže..setih se da se sat pomerio. Hehehe

Leni, uvek volim da čujem tvoje mišljenje. Znaš kako ja to razumem. Nasledi se ta "slabost" pankreasa ili kako bih to uopšte nazvala. Npr. neko može jesti čitavog života džanki fud i da nikad ne dobije dijabetes. Kao toliko ljudi sada. Bolovaće od drugih bolesti.. šta ja znam npr. lupam bolesti bubrega ali ne dijabetesa. Što znači da se njemu zalomilo da dobije nemački pankreas, koji odlično radi. Ali su mu zato bubrezi kineske proizvodnje. :D Ja sam možda eto dobila kineski pankreas. Svako ima neku slabu tačku. Stil života može naravno tu mnogo da pomogne, skoro čuda da čini. Ali samo u pojedinačnim slučajevima, baš jake discipline i samokontrole. A najteže je pobediti sebe. Jer savremeni čovek ne želi ničega da se samovoljno odrekne. Baš sam pre mesec dana kada sam dobila dijagnozu sa mm o tome komentarisala. I kažem mu eto meni je sad teško, jer sam navikla da mogu da jedem šta hoću i sad mi je teško da se bilo čega odreknem. A neko, svesno sebe lišava, dobrovoljno. Npr.pravoslavni monasi koji žive u isposnicama, jedu samo suvarke hleba godinama i decenijama..svesno i samovoljno su izabrali lišavanje. To jeste daleko od našeg poimanja ali i mi možemo bar nešto, ne mora da bude hrana u pitanju. Ali savremeni čovek je toliko raslabljen mentalno da ne može tj.misli da ne može ničega da se odrekne. Ustvari ne želi, to je poenta. Želi da ugađa sebi neprestano, i svom stomaku, svojim očima, svim svojim čulima.. 

Juče na ručku, moj ujak iz Lazarevca koji je dijabetičar stavlja šećer u kafe, jede za ručak beli hleb, jede kolače. Pije lek i to je dovoljno. Ionako ima skoro 80 godina. A i ja sam svojevremeno jela torte uz Glukofaž. 

https://www.dodaj.rs/image/Zp4Rc

Evo izvor https://tinkturedrsulca.com/dr-sulc-ne-budi-mlakonja/

Evo ovo me je baš dotaklo. To je to, o dobrovoljnom lišavanju i zašto je toliko teško pobediti sebe. Možda ni meni ovaj šećer nije slučajno dat.

Moj tata sprovodi već 5 godina jedanput godišnje Brojsovu totalnu terapiju gladovanjem. Za one koji ne znaju to je 42dana samo na 1/2l biota soka dnevno, plus određeni čajevi, i ostali načini detoksikacije klistiri isl. Krenuo je sa tim kada se razboleo od CA kolona. I živi normalno, kao zdrav čovek. Čak van te terapije se i ne hrani naročito zdravo. Ali terapiju sprovodi i dalje svake godine. I svi ga gledaju kao osmo svetsko čudo. Kako on to uopšte može. Svi govore ja to nikad ne bih mogao. A on svima kaže to može svako. Nije on neki čovek natprirodne fizičke snage pa eto to izdržava. Nego ima jak mentalni sklop. Ume da pobedi sebe. Dok moja majka ne može čak ni cigarete da ostavi, a astmatičar je. E u tome je poenta. 

mozza, leni, December i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, planiram danas svašta, uglavnom da uživamo nas četvoro. Približi se i taj prvi iako mi se činilo da neću dočekati, da ću se do sad već poroditi. Eto sad mi se čini da tek kad gore legnem neću skoro. A ja bih to iskreno pogurala. Tek sad ono ležanje gore neće mi pomoći. Mm navija da mi dr predloži CR, ja sam besna zbog toga i molim Boga da do toga ne dođe. Sinoć sam ga nagazila jer me nervira što se toliko oslanja na mene. Malo dete počelo juče ozbiljnije da kašlje i ja mu rekoh ovo će biti za berodual, čujem je već. Ako nastavi ovako u ponedeljak da je vodiš kod dr, ili da odmah krenem da je inhaliram. Tek će on a jel ti sigurno ostaješ u ponedeljak? :angry: Kad sam ga prostrelila pogledom, opet je pitao samo malo tiše. :D Samo pitam jel to sigurno da ostaješ.. Pa rekoh jbt, snađi se. Deca su tvoja koliko i moja. To ti je bre dužnost i obaveza, ne činiš mi nikakvu uslugu. Povadila im sline pumpom, uključila maloj inhalaciju i reko inhaliraću je ja još sutra dva puta, a od ponedeljka preuzmi. I još mu usput viknuh imaš li milosti?? :D Pa bre, treba da se porađam, ne mogu i ne želim da se još i svim ostalim bavim. 

E a prosto mi je neverovatno da se toliko raspadam sad pred kraj. Pre dva meseca po onom snegu bila sam pokretna extra, kao da i nisam trudna. I uvek sam se čudila što žene u devetom mesecu toliko kukaju. Ja sam na moje porođaje otišla trčeći. A sad..juče išla sa decom do prodavnice (nije nam baš blizu) i nazad. Jedva odoh, a tek vraćanje.. Bukvalno sam se raspala. Nisam ponela telefon, a da jesam zvala bih upomoć sa pola puta. Strašno. 

Bubu 2, mozza, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sa znokenjem dlanova i stopala,dugo mi je iskakala alergija i cesala se do iznemoglosti,a onda popuca koza i otvaraju mi se zive rane....mada evo vec koju godinu uspesno se borim sa tim,kad krene sezona paradajza bukvalno zivim na njemu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moja sveki je postala dijabetičar tipa 1, samo iz razloga sto nije kontrolisala tip 2. Pila je glukofaz ali je jela sve po starom, u tom slučaju si srećnik ako ostane na tipu 2. Moja mama je dijabetes 2 dobila i sama ga izlecila ishranom. 

Nema tu dobijanja od stresa, kao sto mnogi misle. Stres je samo okidač onoga sto si sebi već navukao a stres je samo ubrzao. 

U maminoj familiji bukvalno niko nije imao dijabetes. Kod sveki je otac. On ništa preduzimao nije dok nije došlo vreme da živi ili da amputira nogu. Sveki i pored toga nije imala čak ni želju iz straha da vodi računa o ishrani.

svekar misli da je ona bila na dijeti samo zato sto je ponekada menjala hleb koji jede, nije jela toliko iznutrice kao on, masno, nezdravo, samo malo manje od njega. I to je njemu dijeta, toliko ne znaju ljudi. 

U jednom momentu ona je kod nas bila toliko loše, ležala je u krevetu. Posle pola sata ulazim u kuhinju a ona jede kremenadle i umace beli hleb u onu masnocu sto je na dnu šerpe

i Kam , evo primera, onaj doručak moj od pre neki dan, avokado i jaja, paradajz . Sasvim je dovoljan za sve nas. U njega da se doda hleb i možda jos nešto samo pod uslovom da nije beli , i to samo u slučaju da treniraš, ne klasičan trening nego bar 5 kilometara brzog hoda . A kao trudnica da bi pojela više kalorija u toku dana zbog bebe je samo jedna časa jogurta, jedna voćka ili malo povrća , na primer tanjir manji povrća , za ceo dan. 

Ti sto si gladna je najveći problem u tvojoj glavi, i samo ti tvojom željom i voljom možeš pobediti sebe, niko i ništa drugo 

mozza, k a m , Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa EG sto se tice ishrane i da je sve u glavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam bila na toj njihivoj "dijeti". Nisam osecala glad uopste. Jela sam vise puta dnevno. Normalnu kolicinu, kao I pre. Samo to nije bila masna, puno zacinjena hrana. Jedino slatko koje sam uzimala je kafa I voce. Uglavnom pomarandza, kivi I jabuka. Jedino to mi prija. Jela sam beli hleb, I nije bilo nikakvih problema, testenine nisam. Gledala sam da vise jedem kuvano, posto sam zbog toteme imala problem sa stomakom. Ali sam dan pre nego sto sam otisla na merenje secera prosli put pojela parce jafa torte. Izmedju dva merenje doruckovala kao sto su mi rekli I popila slatku kafu. I rezultati su bili super. 

Ja se nisam opterecivala time da merim secer svaki dan pre I posle obroka. 

A meni je rezultat sa ogtt bio 12.5. 

Sad bi trebalo da mi daju opet da proverim pre porodjaja.

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, 

Ja volim da citam i podelim lepe vesti pa evo jedne, juce su kod nasih prijatelja dosli i zajednicki prijatelji koji su vec 12 god u vezi, 4 god u braku i toliko pokusavaju da dobiju bebicu, ali je ona imala izrasline na zidu materice pa nije islo, zatim je isla na skidanje toga pa je ostala trudna ali je bebino srce stalo u 3.mesecu, zatim jos dva puta skidanje toga i nista, zatim su joj nekim injekcijama zaustavili ciklus na par meseci i onda u decembru VTO i evo sada je u 4.mesecu. Bili smo presrecni kada smo culi, ja sam naravno plakala - hormoni. Inace ako bude devojcica takodje su hteli ime Nikolina. :)

Znam da je off ali reko' da podelim sa vama, meni su takve vesti najdraze, cak i ako ne znam osobu.

Analim, broccoli, leni i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke, ja konačno malo sela da odmorim, danas smo imale radnu akciju. Dogovorile smo se da sredimo celu kuću i uspele smo. Rasporedile smo obaveze i za par sati kuća je zasijala. 

Divno! I mi cemo tako za jedno 8 godina. :D

Inace mi vikendom jedemo kajganu sa svacim , raznim povrcem i sok od cvekle, sargarepe, jabuke, pomorandze i djumbira. 

20190331-115550.jpg

EG, malo si me zbunila , kako ti sin ima 6 a mladja cera 5,5 ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: greska u pisanju 

razlika izmedju njih je 16 meseci. 6 najstariji ima, a ona puni sada u julu 5. Znaci jace od 4,5

A sto se tiče spremanja , 8 godina je previše da tek za toliko spremaju deca:lol:

moji sve spremaju, najstariji doduše samo pere sudove, usisavaju, kupe svoje igračke, nameštaju svoje krevete. To se već radi i uči od godinu ipo, dve. A dete već sa 6-7 godina mora da zna skoro sve. I da ucestvuje u svemu. 

Jedino peglanje treba ostaviti za sto kasnije. Ostalo sve deca mogu. 

Dvoje starijih već sebi mogu jednostavne obroke pripremiti. Mala još uvek ne ali se bori da i ona to radi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, slazem se sa tobom. Prvo salila sam se, drugo Decembar je pisala o generalnom sredjivanju kuce a ne o skupljanju igracaka. Mila vec sada skuplja igracke, brise prasinu i usisava (na njen nacin) a daleko od toga da sprema po kuci i da mogu da racunam na nju kod generalke. :D

I ja sam sve po kuci radila od malena i znam kako to ide, budi bez brige. ;)

k a m , Bralac, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se svako od nas rodi sa slabom tačkom zbog koje će i umreti ili zbog koje će organizam oslabiti pa zbog tog umreti. Neko srce,neko jetra,rak,dijabetes....visok pritisak... osim ako ne pogine čovek pa umre pod drugim okolnostima. Mozes da se pazis koliko ti je volja,jednom će to izbiti. Ne kažem u smislu da se treba paziti,naprotiv,treba. Da bu duže živeli,ali kažem slaba tačka je slaba tačka i cao. Na nama je jedino kad će organizam posustati i izdati nas. Da lj sa 30,50 ili 80. 

A sto se tiče nervne baze,više minje muka od toga. Danas sve bolesti na nervnoj bazi i kad nisu i onda imam osecaj da se već i neki lekari izvlače na nervnu bazu,stres,nervozu i ostalo.... oduvek je bilo teško. To stonsi enka vremena prošla ne znaci da nije bilo teško.

Ja V još niti ne teram niti nešto za kucne poslove.  Mora da sprema igračke i back za sobom smece,donese mi nešto alo ne mogu sama...hranu ioanko uzima sam nekad kad želi a da sprema sam još mi je mali. Ja sam sa 8godina kuvala i puding i przila jaja i kafu kuvala a sa 4,5 ili 5,6 ne tako ima vremena. Bitnije je da zna da nisam sluga za sve i da može j sam nešto ali sve u svoje vreme. Sad mislim da je dovoljno ovo...zaliva cveće recimo ako tražim napolju i takve stvari koje može. :) 

I da se pohvalim,druga noc bez ad,lepše soava,ja odmornija....jedino me bole bradavice jer nemam lanolin moram sutra da kupim... 

 

Katarina1983, Bralac i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Micko, ti si sou! Cuj sve osim peglanja! Dacu Anici veceras da usisa, a Dule da oriba caskom kupatilo. A mi se pitamo kako ti sve stizes s toliko dece, a ti ih uprtila ko kucne pomocnice. :D 

Salu na stranu, ok je da deca znaju za neki red i brinu o svom telu i svojim stvarima, ali da trogodisnjak ili petogodisnjak usisavaju kucu i peru sudove kao ispomoc, stvarno mi je haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to ispomoć, oni vole i žele da ucestvuju sto znaci da i mogu. Neću ostaviti usisivac i reci usisaj kucu dok radim nešto drugo :lol:

uvek žele naravno da oni malo usisavaju. Imamo i malo ručni usisivac koje svako od dece uzme kada nešto neko prospe .

deca treba u svemu da ucestvuju i to sto ranije. 

Najstariji opere sudove, nornalno da ne može sada nešto veliko oprati, ali redovne sudove bez problema. 

Spremanje igračaka, namestanje svojih kreveta, skalanjanja posuda za sobom je nešto sto može svako dete. Ostalo su moja deca sama htela i trazila, nisam branila, plus je još to ovde nešto sto svi razvojni psiholozi preporucuju i savetuju roditelje. 

Normalno je da ne očekujem od njih niti je normalno da mi rade tu sa hemijom, ribaju wc i kupatilo. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako toliko kudite masnoće, zar ne znate da su se smernice promenile i da više masno nije krivac već naprotiv dijetalno, light? Mlečno sa većim % masnoće, maslac, jaja tj.žumanca, dzigerica, svinjska mast...plus maslinovo, kokosovo ulje, orašasti.. Masnoće su neophodne, a pogotovo insulinski rezistentni osobama. Zbog prekomerne upotrebe rafinisanih ulja (suncokretovog), margarina i ostalih trans masti i jesmo tu gde smo. 

Kika, ne bih se ni ja opterećivala ali određivanje dnevnog poluprofila je bitan deo praćenja i kontrole bolesti. Ja to moram da radim jer endokrinolog traži na kontroli. Sutra ujutru idem kod nje, baš ćemo videti. Jutarnji šećer je meni uvek bio odličan ali on nije pokazatelj ničega. On se poslednji na kraju pokvari. Najvažnije je kako se šećer ponaša pod opterećenjem, ili glukozom ili obrokom. 

EG, možeš li napisati kako je tvoja mama izlečila dijabetes tipa2? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to rade i moja deca, i to je valjda nesto normalno. To nije pomoc, to je, kao sto rekoh, briga o sebi, svom okruzenju. Ali ti ode u krajnost pa kazes sve osim peglanja da se pocne lepo na vreme, sa godinu i po dana, pa ce mozda neka mama ozbiljno da te shvati. :D 

mozza, KruelaDeviL i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo na primer , kroz razgovor sa razvojnim psihilogom smo se dotakli i te teme. Rekla sam da najstariji pere sudove, sto je već za njih i za očekivati. Iznenadila sam se malo da ipak mora i srednja , koja još nema 5 da bar ucestvuje sa njim, i da ona podjednako sa njih i sama radi to. 

Mozda se čini vama da je to velika pomoć, ali i nije. Oni moraju da imaju neki nadzor, i normalno je da greše i da naprave i problem, i da posle imam više posla nego sto bih imala da sam sama to uradila ali tako oni ucestvuju u svemu, postaju samostalni , shvataju brzo i to im je nekako nornalno 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to rade i moja deca, i to je valjda nesto normalno. To nije pomoc, to je, kao sto rekoh, briga o sebi, svom okruzenju. Ali ti ode u krajnost pa kazes sve osim peglanja da se pocne lepo na vreme, sa godinu i po dana, pa ce mozda neka mama ozbiljno da te shvati. :D 

a dobro, neće ništa da im fali :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moja mama je sa dijabetesom ujedno i povišen pritisak navukla, masnoće naravno. I sve troje je izlecila, i izbacila lekove. 

Prvo je najvažnije bilo smrsati. Izbacila je hleb, testo i slatko, od masnoća ostavila buter i maslinovo. Jela čorbe, supe, kuvano bez zaprske. 

Nista specijalno, samo normalna , umerena i zdrava ishrana . Nikakva čudotvorna formula . Tri obroka je imala i ponekad ubacila jednu užinu. 

Ona je na 170 imala 88kg. Previše. Lekar joj je rekao da mor da dođje bar na 65-70kg i da ostavi umerenu ishranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, sto se masnoća tiče. Biljne masnoće, kao sto je kokosovo , pa onda uz to kokosovo mleko, bademovo, sojino itd. Ne može to nikako da bude često u ishrani nekome ko koristi i svinjsku mast, i buter. To je pun pogodak da se dobiju trigliceridi , povišene masnoće. Buter  je na primer čist izvor triglicerida. Njega treba da koriste deca i  trudnice jer je to njima neophodno. A ostali ljudi, pogotovo sa godinama mnogo manje. 

Najbolja varijanta je maslinovo ulje koristiti za sve i sasvim je dovoljno masnoća u ishrani. Naravno za decu i buter. Ostale biljne masnoće u toj kombinacija ne često. 

Tipičan primer je moja drugarica. Izuzetno zdravo se hrani, čovek bi pomislio. Ali ona je sebi napravila bum sa kombinacijama. Za doručak je uvek jela žitarice razne i semenke sa kokosovim ili bademovim mlekom. Kasnije je u sve trpala buter u toku dana . I od perfektne ishrane ode i izvadi krv, a njeni trigliceridi povišeni za duplo više od dozvoljene količine . 

Znaci i zdrave masnoće treba paziti kako kombinatovati i najbolja varijanta je držati se nekih masnoća , jedva-dve redovno i ostale poneki put ubaciti.

margarin, rafinisana ulja i mlečni proizvodi sa malo masnoća nikako.

mlecni proizvodi sa malo masnoća nisu problem konkretno zbog tih masnoća nego je problem sto su morali biti mnogo prerađivani da bi se ta masnoća izbacila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nasmejah se na vaše postove :lol: deca kao kućne pomoćnice :lol:

Evo kod nas je to juče otprilike ovako izgledalo: dogovorile smo se ko šta radi, ali nisam ja birala ko će šta nego one. Najstarija koja puni za dva meseca 10 godina je htela da obriše prašinu na vidljivim mestima u dnevnoj (što je samo šank i one police ispred prozora, ne znam kako se zove na srpski, imamo dva prozora koja može da opere bezbedno, ostala su visoko i te ja perem), da opere prozore iznutra (koji su ostali i dalje sa flekama ali su čistiji svakako :D) da opere kadu u kupatilu, ogledalo i lavabo i da prebriše prašinu na veš mašini. Srednja koja ima 7 godina je želela prvo da pospremi samnom dečiju sobu jer tamo uvek ima najviše posla, pospremale smo igračke, ja sam pomerala kauč i police da pokupimo igračke koje su tamo završile ispod, pokupile papire i smeće i obrisale prašinu, posle je htela da usisava (usisala je pola kuće i rekla da nastavim), posle je htela da opere sudove, oprala je dva tanjira, tri viljuške i jednu plastičnu posudu i rekla da je završila (a iza nje još hrpa sudova hahaha ). Ja sam rasklonila čist veš, prljav stavila da se pere, oprala sudove, oprala wc šolju, i rasptemila još šta nisu završile i posle usisala i obrisala podove. Taman je i mašina završila sa pranjem pa smo izašle u dvorište one da se igraju a ja da prostirem veš. Najmanja se svo vreme nešto igrala i ponešto odnela u kantu za otpatke i kašiku u veš mašinu.

Dok danas eto tek malopre sam završila ručak jer mm juče nije izvadio meso iz zamrzivača kako smo se dogovorili jer mu je usput kad ide da loži vatru u podrum gde je i zamrzivač i zbog toga sam se isplakala jer nisam stigla da završim ručak na vreme i jer mi je najstarija rekla da ćemo večerati a ne ručati. Mm nije smetalo i sam kaže da se setio tek kad je otišao na posao (da, i danas su radili pre podne) ali meni se skupilo nešto i eto pukla sam načisto. Idem da operem sudove i ne znam da li da idemo u šetnju (ovako isplakana) ili da sedim kući i odmorim. Nekako me već sve nervira jer ne mogu peške u duge šetnje jer me posle karlica jako boli posle duge šetnje, pa idem biciklom al opet ne znam ni sama. Znam da neću moći ni od bebe da idem ne znam ni ja gde i da bi trebalo da iskoristim sad al mene uhvatila neka nervoza. Od sutra brojimo nedelje od deset pa na manje. Punimo 30 nedelja. I imam osećaj da će se sad brzo nizati jedna za drugom toliko da ću trčeći da spremam stvari za bebu.

Izmenjeno od strane December
Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.