Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Na zalost nisi u pravu,mojoj tetki se to dogodilo.A zena je sasvim normalna.Niti se drogira niti pije.

Jao, uvek se dogodilo nečijoj tetki, babi, strini.  Stvarno ne znam okolnosti tog primera, niti mogu da sad raspravljam o tome, samo znam da majka koja normalno doji bebu, jede i spava kad treba da spava, ponaša se i oseća normalno i zdrava je, ima osećaj za to svoje dete i ne može da ga uguši. Da žena ne doji noću jer hoće da spava je suludo, ako već želi da doji, to može da se reši na druge načine.

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam smela da spavam dok sam dojila. Zato sam i nocu sedala u fotelji koja je tako zavaljena da u slucaju da zaspem ne moze da mi ispadne iz ruku. 

Ja sam se cula sa dr i u ponedeljak idem da radim dnevni profil. Pa cu videti kakva je procedura dalje. Skoro sam na kraju trudnoce pa mi i nije toliko strasno sto sto moram na dijetu. Kam, i meni je ogtt bio dobar pre 2meseca. Do sada nisam imala problema sa secerom, ne znam kakva je procedura. Ali vidim da dr nista ne prepusta slucaju, u ponedeljak cu znati sta dalje. 

Bas mi je bilo tesko sto moram da promenim doktora jer smo se preselili ali sam zadovoljna sa novim dr, ozbiljan i profesionalan. 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam spavala dok sam dojila. Zato sam i nocu sedala u fotelji koja je tako zavaljena da u slucaju da zaspem ne moze da mi ispadne iz ruku. 

Ja sam se cula sa dr i u ponedeljak idem da radim dnevni profil. Pa cu videti kakva je procedura dalje. Skoro sam na kraju trudnoce pa mi i nije toliko strasno sto sto moram na dijetu. Kam, i meni je ogtt bio dobar pre 2meseca. Do sada nisam imala problema sa secerom, ne znam kakva je procedura. Ali vidim da dr nista ne prepusta slucaju, u ponedeljak cu znati sta dalje. 

Bas mi je bilo tesko sto moram da promenim doktora jer smo se preselili ali sam zadovoljna sa novim dr, ozbiljan i profesionalan. 

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bome ja zaspim ko top kad dojim lezeci,A sam izbaci dojku iz usta kad zavrsi i samo nastavimo spavati zajedno

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, niko nije rekao da se deca ne doje nocu radi spavanja :lol:. Nego da se ne spava radi dojenja

Katarina1983 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, super, odradi taj poluprofil pa ćeš znati. I mene mm teši izdrži na samom si kraju. I oni zaista odmah u porodilištu ukidaju dijetu. Mada sam ja sigurna da je problem pre trudnoće pa ću morati da pripazim jer me dijabetes čeka iza ćoška. Ne brinite se, bitno je da je uhvaćeno. Super za dr. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela je rekla da daje ad da bi odspavala jer ne sme da doji nocu jer zaspi. Tako sam ja bar razumela. Samo sam htela da je ohrabrim i kazem da to ne ide bas tako lako, ti zaspis a sisa napadne bebu pa je zadavi, morala bi baaas da probije granice izdrzljivosti da ne oseti bebu pored sebe i ugusi je.

Razumem strah, secam se koliko sam ja plakala prvi put kad sam zaspala dok sam dojila, mislila sam da sam mogla da ubije rodjenu bebu. Na svu srecu, na vreme sam razgovarala i sa savetnicama i sa mamama koje su imale vise iskustva pa sam se postepeno opustila. 

Najbolje je u pocetku pratiti bebin ritam kad god trazi i davati joj da siki i dremkati tako pored nje, bas zato da ne bi doslo do premorenosti i kolapsa u svakom smislu. 

December, mozza, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka od nas je drugačija i svaka beba je drugačija. Ja i da hoću, ne mogu dozvoliti sebi da zaspim u toku dojenja. Jer moja Mila mora da podrigne. Ona toliko bljucka, da se sva polije ili se čak zagrcne ako leži kad krene da joj se vraća mleko. Evo upravo sada mi se dva puta zagrcnula tokom sisanja, da moram odmah da je ispravim da uzme vazduh. I mene dojenje iscrpljuje, što je normalno. Zevam sve vreme bukvalno. A svejedno svaki put kad ustajem moram do wc-a, jer pijem dosta vode (zbog dojenja, jer bas ozednim). Sad sisa 2-3 puta u toku noći, zavisi kako kad. Danju na 2,5-3 sata. 

Kam, mogu ti reci da sam se odlično snašla i bas sam srećna zbog toga. :angel: Naravno da se oseća u tvojoj porodici da se dešava nešto veliko, a prelepo. Držim ti palčeve i verujem da ces ti to sve stoicki izdržati. Ti si hrabra žena-zmaj. :babymommy:

Bralac, Margaritta, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba uvek u stranu kada sisa noću . Čak šta više , taj polozaj u stranu je i polozaj svakog pacijenta koji povraća po bolnicama. Dizanjem i bućkanjem bebe posle svakog sisanja dovodi do toga da će još lakše da bljucne. Iza bebe postavite jastuk za dojenje kako se ne bi okrenula na leđa i potpuno je bezbedna.

pa 99% nas je ako ništa drugo imalo kurs prve pomoći kod polaganja za vožnju , ko i nema veze sa medicinom.Samo polozaj u stranu, oslobođen dijasni put, u prevodu podignuta brada na gore i sve je savršeno. A beba već prirodno dok sisa sa strane lezeci ima perfektno oslobođen disajni put. Čak je bezbedniji mnogo o sedećeg položaja gde beba lezi u našim rukama na leđima 

Prosto ne mogu da zamislim da žene ne spavaju noću zbog dojenja. To je maksimalno nezdravo i iscrpljujuće i bas to može dovesti do kolapsa žene. 

A na sve to i muž ima osecaj. Moj ima strah umesto mene pa proverava. Malo mi unese nemir kada panici ali preživim ga . Mada se on više plaši i proverava kada beba spava sama u krevecu nego ovako. Valjda se sa ovoliko godina staza dojenja opustio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jutro! :)

Eto matičnjaka, produžio mi san sa pola 4 na pola 5. Veceras ću povećati dozu. :D U bolnicu nosim kuvalo za kafu, pa ću i čajeve. Još mm.. koliko je satiiii? Ajde ugasi lampu.. I razbudi me. Ptica opet peva. Počinje obavezno pre 5, još po mraku. Moram je nekad snimiti. 

Što rekoše žene, kad nema epiziotomije mogu da zamislim kolika je to milina. Može se dojiti u fotelji ili u polusedećem položaju u krevetu. Podupreš se jastucima pozadi. Pre dva dana mi bio rodj i mm mi kupio tanko mekano ćebence. Kaže to ti je da se ušuškaš sa bebom. :wub: I ja sam se odvikla, kao da sam imala bebu pre sto godina. Moje devojke 7.5 i 5.5 i odaaavno ne ustajem noću. One same ustaju da piške i vraćaju se u krevet, nikome se ne javljaju. Ali eto u trudnoćama očajno spavam. Što nije slučajno, priroda je to sve lepo regulisala, jer zna da nema spavanja posle porođaja. A dala sam savet i kako muž može biti od pomoći. Da doda bebu, vrati je u krevetac, ušuška ženu i bebu da ona ne ustaje ako je mnogo iscrpljena. To je extra pomoć, bolje nego od davanja mleka na flašicu. Ja se iskreno nadam da se Kru neće osetiti napadnuta. Ovde su svi saveti dobronamerni. Meni je uvek žao kad čujem da žena ima mleka da doji,a dojenje se završi neslavno. Izdrži Kru, videćeš koja je to uživancija i olakšanje kasnije kad pregurate najteže. Samo sam htela da te ohrabrim. Cmokni mališu. :babymommy:

Analim :babymommy: Uživajte!!! 

Izmenjeno od strane k a m
Analim, Earl Grey, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moja doktorka kada god je pitam za caj ili biljku neku, ona kaže pa dajte molim vas, to je priroda, nemojte slušati bapske priče. Žene mnoge su na hemijskim lekovima celu trudnoću pa su bebe i one žive i zdrave, a vi mozgate o biljkama. Budite srećni sto možete da birate koju ćete biljku ako vam se pije. 

A ja sam budna od 4. Moj najstariji ima 6, mlada 5,5, a najmlađa 2,5. Svi spavaju u svojim krevetima, idu u wc. A eto sa najmlađom još imam povremeno frku. U 4 je tako u snu se zaplakala , uplaših se, dovedoh je u svoj krevet, i sada su svi u mom krevetu a ja ne mogu da spavam. Još se najstariji uhvatio nešto smejati u snu :lol:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro ^_^

Earl Grey, veruj mi na početku sam je ostavljala u ležećem položaju nakon sisanja. Ali ona se rasplace l ispovraca i sebe i posteljinu. Mislim da si ti jednom napisala da tvoja deca i nisu nesto bljuckala. Da znaš samo kakva je to muka. Ja nju na primer ne smem prevuci ako se ukaki odmah nakon sisanja, već moram sačekati da dosta prodje, jer ode svo mleko napolje. Čak sam joj i napravila nagib u krevetiću, dušek smo malo podigli sa jedne strane. A vezano za prvu pomoć, znam sve jer sam specijalizirala zdravstveno obrazovanje, a i bila sam godinama član Crvenog krsta gde sam se učestvovala na takmičenjima iz prve pomoći. I bebu kad dojim sedeći, ne držim je u rukama, već na jastuku za trudnice i glava joj ne na strani. Ali džaba sve kad se rasplace zbog tog refluksa. <_<

Mm spava kao zaklan, on nju uopšte ne čuje noću nikada. Šta više, previše je i opušten u toku dana vezano za bebu.

Kam, pa srećan rođendan sa zakašnjenjem. Nije ni čudo što nemaš mira i stalno si u akciji - kad si ovan! :babymommy:Divno za cebe. A verujem da je milina slušati pticicu.

KruelaDevil, nemoj nista uzeti za zlo. Stvarno je sve iz najbolje namere. Poljubac za Janka :wub:

miliccam, Bralac, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ne može niko i ne bi trebalo presvlačiti bebu posle podoja. Tada čak i moji bljucnu koji nisu bljuckali često. Druga je sasvim stvar kada beba ima  problem kao sto je reflux i to je potvrđeno, ne može biti tako za bebe koje ga nemaju. 

Pretpostavljam da ovde svi pišu za bebe koje nemaju neke otezavajuce okolnosti. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je korisni znati, ako neko već i većina ne zna. Beba rođena ima želudac veličine graška. 3 dana od rođenja je otprilike kao orah. A tek 10ti dan dostiže veličinu koja zadugo ostaje kao loptica za golf. Pa treba imati tu u vidi kada beba sisa ili se daje ad. Mamino je mleko je toliko svarljivo brzo , da beba bez problema treba da se doji na sat ipo,dva. Pa čak nekada i na sat. 

Preporuka naših lekara je da se flasica na početku ne koristi, koja beba mora iz medicinskih razloga da je koristi ,nego da se mleko daje na pipetu ili kašikicu. A cucla ako mora tek kada se uspostavi potpuno normalna laktacija , potražnja i potreba , ništa pre 

 

December i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, znam dosta toga što se prirodnog lečenja tiče i podržavam. Ja toliko volim čaj da mi došlo sinoć litar da popijem. Nekad smo mm i ja imali ritual dok smo živeli u stanu da uveče pijemo matičnjak, pa mi to ostalo. Inače u trudnoći sam malo oprezna, pijem nanu, kamilicu, šipurak..sad kako je bilo ono sa bubrezima sam batalila i prešla samo na vodu. 

Analim, i mm je isti. Evo i sad spava kao zaklan. Naravno da sam ljubomorna jer ja ne spavam. :D Ali krenuo je da ustaje noću kad se rodila K i ond kada je video da je a dojim, shvatio da nema šta da on traži tu. Ma ja samo kad su deca bolesna insistiram. Inače mi ga je i žao jer ode ujutru na posao, dođe uveče izmaltretiran. Ja imam lufta u toku dana i da predahnem i da dremnem, posebno sad kad ne živimo sami. Sad ni o hrani ne moram da mislim. Ovih dana kada mi se spavalo preko dana samo izbacim decu u dvorište ili pošaljem dole kod babe. Hvala na čestitkama. :babymommy: ali ja ne slavim rodj,godinama već. Matorka, napunih 38. Kaže malecka pre neki dan mama ti sad imaš isto kao i tata. Jeste, ali ja ću uvek da budem mlađa pola godine od tvog tate, dzabe mu je što imamo isto, uvek će biti matoriji od mene. :D

 Lepo mi je što će beba biti aprilska.  Imala sam jednu avgustovsku i jednu novembarsku. Baš su se rasporedile. 

mozza, Bralac, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, nema moja Mila potvrđen refluks. Ali ima problem sa bljuckanjem. Ja mislim da bi ona stalno spavala da nema taj problem. Jer nekad nam prodje i 3 sata do sledećeg podoja, da ona još uvek povremeno bljucne i ne odspava zbog toga. A vidiš, naš pedijatar kaže da treba da sisa na 3 sata, ne manje, jer kao toliko skoro treba vremena da se svari mleko. I kao ako stalno dajem da sisa, da se onda stvaraju i grcevi. Ma, svaki pedijatar kaže drugačije. :huh: Ali ja naravno da njoj dam da sisa ako traži. Na početku se to dešavalo nekad i na sat vremena kao što kažeš. Ali evo u poslednje vreme to bude na 2,5-3 sata, što je i meni super. Taman mi se lepo napune dojke i ona ih isprazni. 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja M je bila uspavana dve nedelje posle porođaja jer su me nadrogirali Dolantinom. :rolleyes: I kada se uspava na sisi davala sam joj moje mleko na špric, polagano. 

Inače, i moja K je isto tako bljuckala puno kao Mila od Analim. Morala bih je podići jer bi se brzo ispovraćala. Ili se probudi kroz 10min i štuca li štuca. Onda povraća, presvlačenje, ponovo dojenje, sve u krug.. Sumnjala sam na refluks ali nije dokazano. M je bila drugačija, ona je mirnije sisala i ostavljala sam je da leži. K je bila halapljiva, nasrtala na sisu od prvog dana, kao kučence. Mislim da ću isti problem imati i sa ovom bebom jer štuca sto puta na dan. 

December, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,

Bas ste se raspisale. Ja sam Milu u pocetku dojila sedeci, tako mi je bilo lakse da kontrolisem bljuckanje ali ona nije sisala celu noc vec sisa pa u krevetac i tako je bilo do 4.meseca onda je pocela da se budi non stop i spava pored mene i sisa, ali ja cak ni tada nisam mogla da spavam dok ona ne pusti dojku i zaspi. 

Sve smo drugacije i osobe i majke i drugacije reagujemo i ponasamo se u istim situacijama i meni je to ok. Svaka zena zna kako i koliko ona moze i sta je njoj lakse ili prihvatljivije, dzaba mi ovde pametujemo. 

Ovde je divno vreme , mi krenuli kod prijatelja u Austriju, da vide Milu i bebu tibu. 

Lepo provedite vikend. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne uzima za zlo naravno. :)

ne da bih se na spavala nego recimo prva 4dana se budio svakih sat vremena...a još nisam spavala ni u bolnici 4dana tek po 2,3,4h o tih prvih dana mi se desilo da ne mogu bukvalno da držim oči otvorene. I tada je mm dao ad i to je to....  To samo jedan obrok. Znam da ne valja ni taj jedan ali nisam mogla.... u bolnici ne dozvoljavaju da se soava sa bebama i uvek govore da nos treba da bude slobodan. Dok je ovako mala beba ona

nemoze mnogo ni da se okreće. J pusti dojku osle podoja,ali nekad ne se ne odmakne dovoljno i bukvalno mu je nos oribijen uz dojku imoram ja da pomeram.  

Ne bitno.... danas nismo ad uopšte pili jer se budio na 2h tako da sam imala snage da ga podojim i vratim na negovo mesto na strani. Spava na bračnom samnom ali malo dalje od mene....

juce sam imala temperaturu 38,1. Zvala ptronaznu i rekla da ga podojim i posle merim. Sisao je 3x i još sam izvukla pumpicom 80ml i temperatura je spala na 36 tj na normalnu.

 A sto se podrigivanja tiče,V je di 4-og meseca obavezno morao a J nekad ne a nekad place dok ga ne dignemo da podrigne i posle se umiri. Ili traži ponovo sisu pa zaspi ili odmah zaspi....

mozza, Analim, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, baš kao što si i opisala, onaj začarani krug. Nedavno ste pisale o sticanju. Mila štuca 2-3 puta na dan i to upravo zbog toga što joj se vraća mleko. I u stomaku je bas stucala.

Nikad nisi dovoljno star da ne obeležis rodjendan. :angel: Bas su ti se lepo rasporedila deca sa rodjendanima, kao sto kažeš.

Miliccam, slazem se. Svako radi kako njemu najbolje odgovara. Lepo se provedite za vikend! Nama danas dolaze neki gosti. A vreme je prelepo jedva čekam u šetnju. :babymommy:

mozza, Bubu 2, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A se meni redovno zagrcne kad sisa dok ga drzim,a dok spavamo nije ni jednom jos,tako da stvarno mi nema veze kako ga dojim.Alav je i sisa tako da prvo ispusta zvuke ko da nikad nije sisao,a onda se zagrcne i pocne da vristi i da se dere dok ne podrigne i onda se jos ispovraca.

Inace juce sam dobila :( par dana se osecam naduvano,ja reko od hrane,kad ono juce dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, zasto mislis da ce ti ostati diabetes nakon trudnoce? Naravno za svaki slucaj sve prekontrolisi. Mislim da ces da odahnes kad se porodis i da ces se osecati mnogo bolje nego sada. Moje znanje o dijabetesu je jako povrsno, samo znam da par ljudi koje poznajem, ga imaju zbog stresa a ne zbog ishrane. Sigurna sam da ces biti kao nova nakon porodjaja. Jos kad dodjes kuci sa bebicom a devojke se oduseve pa pocnu da se otimaju koja ce ce je nosa. Kakvo bogatstvo imas u kuci :wub:

Sto se cajeva tice, maticnjak se nalazi i u nekim cajevicajevica za dojenja, tako da je sigurno bezbedan i u trudnoci. Ima cajeva koji ne bi trebali da se piju u  trudnoci: kantarion i zalfija, ostalih ne mogu da se setim.

Analim, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, rado bi te pratila u okretanju krugova :P. Ali se sada osjecam tako iscrpljeno i ne mogu da podnesem da nesto ne mogu da uradim. Zavalim se a s oko mene sredjuje, osecam se kao retard. :angry:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi se srce poceoalo na pola...sama sam u kući. V place da ga ljuljam a ovaj place da sisa...drugo duva malo vetar i plašim se sa ga izvodim. Radije bih sačekala još malo. Nekako po makar malom vetru ne bi jer V mi je tako zaradio takav virus da smo plakali svi....i to sa 5meseci. Još mi je nestabilno vreme. Na kraju se J ucutao V mi je sedeo u krilu i onda legao i umirio se i rek’o spavaj i on kaže hoću...tu sam uzela J njega počela da dojim a V da ceskam...sad obojica spavaju.  A ja ne mogu :/ verovatno će mi se prispavati kad ustanu....klasika. 

Hubu,ja sam sve radio do zadnjeg dana...grabuljala lišće malo prepodne i kuvala i šta sve ne i uvece otišla i bolnicu. Asad...nema šanse...nemam snage. Samo zovem te mamu te s...ne mogu. Ne mogu ni da stojim duže još uvek....prepone me bole,ledja...znojim se. Sve je to normalno. I posle porodjaja i tokom trudnoće. Dobro je da ima ko dati pomogne.

Analim, Bubu 2, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo svima,

nisam imala nameru da izazovem kod nekih od vas srdzbu I bes,niti da nekome odredjujem kako ce da vodi racuna o svojoj bebici,sebi,svojoj deci,muzu partneru….Samo sam navela da se u mojoj porodici na zalost tako nesto dogodilo.I ne bih vise na tu temu pisala,jer je to nesto sto je veoma bolno I veoma osetljiva tema.Svakako da zivot ide daje,moramo ici dalje.

Slazem se da je san veoma bitan za svaku zenu nakon porodjaja.Kad nema sna,telo slabi a I nervi.Zana postaje nezadovoljna,razdrazljiva,osetjlivija I tako dalje,i bude joj veoma tesko.Verujem da dobrom organizacijom,podrskopm partnera i okoline sve ove stvari mogu da se ublaze I olaksaju.Mene vec sad drmaju ozbiln hormoni,mogu da zamislim kakva cu biti nakon poodjaja,pa cak i ako budem tj kad budem imala pomoc muza,mame I drugih.Tesko je jako onim parovima koji nikakvu pomoc nemaju.Ovde smo da jedna drugoj damo podrsku I razumevanje.NAdam se da to sve osecate sa moje strane.

Inace,napokon me je prehlada pospustila.Izbegla sam ab,hvala Bogu.Naravno da ne bi bio ni smak sveta kad bi ih pila ali inace se trudim da ih pijem retko,narocito sad.Pantenol I propolis su mi dosta pomogli kao i vitamini koje sam pila.Juce uvece su me jao bolela krsta I stomak mi se malo zatezao.Nije bilo nista strasno,ali jeste mi unosilo nervozu,al je brzo popustilo.

Mili je krenuo da curi nosic,samo da nije pokupila od mene ili nesto iz skole(Koliko Mila ima ovde,nek su nam zive i zdrave!)

Mm za mesec dana ide poslovo za Lisabon na mesec dana,nece mi biti lako,al sta da se radi kad mora.

Juce sam nosila doznake,pitam ih,s obzirom da nisam primila platu ni za jan ni za feb da li imaju ikakvu info kad ce,kazu mi Nemamo pojma,to ne zavisi od nas.KAzem im pa znam da ne zavisi,nego bilo je i pre mene trudnica u firmi pa me zanima iz iskustva imate li bilo kakvu info,one kazu da ocekujem januarsku uplatu tek za mesec dana.KAd nisam zaplakala.Majke mi.:(

Da sam ja JA ,drugacije bih znala da se izborim sa situacijom,ali sam u ovooj trudnoci jaaaaaako osetljiva,i prosto iznenadim sebe kako odreagujem.

Puno vas sve pozdravljam. 

Izmenjeno od strane Katarina1983
Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.