Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Eg,ja odbijam ses tokom cele trudnoće a pogotovo u devetom :D 

micili,srećno! Meni takodje nije jasno zašto te nije pregledala. Moj dr nije hteo da pregleda do 39+4 taj dan me pregledao i poslao kući i tekao da na dan termina dodjem i ako ništa pravac bolnica. Ali meni je pukao vodenjak 39+4... i porodila sam se 39+6,dan pre termina.

kam,ja se slažem sa Leni. Prvo ne čitaj po netu takve stvari...da se stvari mogu nekad tako lako rešiti lekari ne bi postojali. Veruj lekarima kojim ideš! Vidiš da je sve u redu i da Obavljas gomilu analiza j svega. Uzivaj još malo u trudnoći jer uskoro je kraj a pogotovo ako ne planiraš više trudnoća biće ti zao sto ti je prošla ovako....

sto se osetljivosti tiče da. Ali definitvno sam najviše plakala posle porodjaja dan,dva. Plakala sam kod kuće od sreće sto je sve u redu,sto sam uživala u trudnoći....i plakala sam jer više nikad možda neću ući u porodjanu salu i doživeti taj osecaj kad vam stave dete na grudi. I rastuzila sam se i plakala kao kiša....doduše i sad mi je zao ali sam malo ne ispavana pa ne razmišljam toliko. Ali da,toliko je dobro prošao porodjaj,tako dobra dr i babica i postporodjajni oporavak da prosto mi

zao sto neće biti još. Zaboravljam cinjenicu Da sam  se ujedala za ruku kad su radili ctg a ja imala kontrakcije 75 na min i to trajale već 35sek. U jednom trenutku milisla da umirem u sledećem htela da umrem od bolova...toliko sam bila izmrcvarena od bola da sam u pauzama skoro zaspala od umora a sve sam potisla zbog toga sto je proslo super i

mogla bih ponovo.

 

inace mi smo konačno ušli malo u rutinu neku... da spava po bar 2h. Ne voli cuclu,neće ad(ad dam da da mm kad brinem da ću zaspati sa njim na grudima da ga ne ugusim) ali kako sve bolje sisa i ima razmak ad dako 1-3doze dnevno. Ragade su prošle skroz,bolovi tokom dojenja nestali(kaže patronazna da su tomi kanali mlečni ne prošireni još a tako osecam i Kad nadolazi mleko pa može biti) V ga je prihvatio ali više ljubomoru ispoljava na nama...ne sluša,dere se,inati se...ali i meni je zao jer ne mogu toliko oko njega. Ali još malo ići ćemo i u park i svuda....samo da nam beba uhvati ritam još više. Jer je problem sto je stalno na grudima  sad....a ako je pomerim neće da soava već se probudi i dreka. Za sad nam ide dobro. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
greske u kucanju.
broccoli, leni, Earl Grey i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam neopterecuj se mrsavljenjem.Ja sam sa u u prvih nedelju dana izgubila 4 kg kad sam otisla na dijetu,sa A sam 2kg ali to nista nije strasno,jer sam dobila u obe trudnoce od 10 do 15kg i to je sve otislo.Cak sa U zbog dijete sam izgledala bolje posle porodjaja nego pre trudnoce...zivela sam na smokiju i pavlaci,kukuruznom hlebu,pecenoj piletini,povrcu sa besamelom,ja sam bukvalno bila gladna.Secam se da je ex dobio neke gluposti za sebe,sto za racunar i stolicu,a meni za poklon uzeli malu coca-colu od 0,5l i ispekli ustipke,onda moze da ti bude jasno kakva mi je bila ishrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se kg tiče,nisam se opterecivala cele trudnoće jer me zabole dok god su analize dobre i beba i ja i na porodjaj sam otišla sa 79,5 a danas nedelju dana od porodjaja imam 69. Zbog dojenja ne smem povrće sto nadima  tako da sam na krompiru,zelenoj,sargarepi a od voća samo banane i jabuke.ne smem žumance tako da ni jaja za sad ne jedem... jela sam grozdje misleći da sme i imao je stolicu drugačiju od kako ne jedem šta se ne preporucuje prvih 6nedelja nema vodenu nego normalnu. Sve će doći na svoje... ja kažem ceo zivot ću morati na posao da bih deci obezbedila šta treba i ceo život ću brinuti o kilazi tako da sad stvarno nije vreme za to.  :)

a moram da kažem da mise i dupe smanjilo i mnogo mi se svidja sto je tako....

blesava, mozza i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, meni je problem što mi se dupe već sad smanjilo. :D Ruke, noge omršavele. Izgleda mi i da sam izgubila dosta vode. Jesam se u jednom periodu trudnoće naglo ugojila, sećate se da sam kukala. Moguće da jeste bio šećer u pitanju, čim se ova malecka ovako fino nagojila. Ali mi sad nikako nije ok da za 4nedelje smršam 3kg. Pritom imam ketone u urinu. Nemam pad energije, naprotiv odlično se osećam iako užasno malo spavam. Ali kada se pogledam vidim već da neću ličiti ni na šta kad se porodim. A tek kako će biti kad budem dojila na zahtev dan noć pojma nemam. Ja sam stalno gladna kada dojim. Sećam se prethodnih puta još u porodilištu, pojedemo sve što oni daju i plus ono što mi moji donesu. Kažem vam upropastila sam se sa tom dijetom kad mi je K bila beba. Zato se i mislim da pitam endokrinologa da ja odmah nastavim da pijem Glukofaž, a da jedem normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E danas smo bili na kontroli, kao sto već rekoh poslednja kod doktorke moje . Bebica ima oko 2600/700. Smestila se potpuno za izlazak. Plodova voda super. I izgleda će kod mene brzo, pojavljuju se bele tačkice po posteljici. Mislim nije izgleda nego sigurno. Beba je malo krupnija od prethodnih, tako da svakog momenta može da krene porodjaj. Svi uslovi su ispunjeni, samo da krene :lol: moj neki osecaj je jedno dve nedelje još 

bris odličan. Kaže doktorka vi koliko se promeniti i ugojite u trudnoći možete ceo život da radjate. 

Ja rek’o pa da i da završim na psihijatriji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame i trudnice.

Hvala vam drage moje na recima podrske,uvek mi bude lakse kad procitam nesto od vas i kad naidjem na razumevanje ili neki savet.

Mi smo jos u Srbiji i odmaram jer se mama i sestra takmice koja ce vise da pomogne oko T a meni to znaci i konacno mogu da se opustim malo. Izgleda cemo se ovde zadrzati jer imamo citavu proceduru za pasos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, pa super, i tvoja devojka ce brzo!! :baby:

Mozza, uživaj sa mamom i sestrom! :) Sto vam se iskomplikovalo za pasos? Koliko znam to može po hitnosti da se završi brzo. 

Earl Grey, mozza i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja ne da sam osetljiva nego placem za svaku sitnicu.Isto zameram muzu na manjku neznosti I lepih rezi i paznje.Onda ga osujem pajbom,pa se onda jedem dal sam u pravu il me samo hormoni zezaju.uzasno sam osetljiva I placem za svaku sitnicu.

Sto se JMBG-a tice,mora im se napraviti picvajz,u stanici.U Srbiji drugacije ne oze.TReba im pripretiti teevizijom,tipa emisije 150 minuta ili Beogradskom hronikom,od toga svi zentaju,i da vidis kako ce se sve resiti za cas.Verujem da ima jos ljudi koji su u slicnoj situaciji kao I vi,i da ima jos beba,prosto mi zvuci neverovatno da sve bebe cekaju na jmbg broj toliko dugo.NE Kazem da ste vi problem,vec da su oni u mupu nemarni I da ih boli uvo.Dok se ne podvikne i dok im se ne zajase za vrat nista nece uraditi.

JA planiram kad se porodim odmah da vadim pasos za bebu,jer kad napuni mesec dana moramo svi porodicno na put,i vec se sad spremam za salterusu u mupu.Ima da mi izda taj pasos u roku od par dana.Tako sam isti stav imala I sa Milom I sa njenih 6 nedelja smo putovale.

Birokratija u Srbiji je katastrofa.

JA sam inace na bolovanju od januara,platu jos nisam dobila,sutra idem po doznake pa prekosutra u firmu da ih nosim,znam da kasne po 3-4 meseca.Da su oni normalni!!! Mm I ja sa njegovom platom i detetom stvarno jedva spajamo kraj sa krajem.izvinite ako sam malo naelektrisana ali stvarno ne ogu da razumem takvo ponasanje sto prema bebama sto prema trudnicama.

k a m , mozza i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jos vecibfazon imam jos u aprilu i maju da primim porodiljsko,ako do tada u ostinu ne predam jmbg od bebana ostajem bez mojih primanja dok nekrenem raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,urgiraj. Mi smo već dobili nas JMBG! 

A Pančevačka bolnica toliko ozloglasena... danas imamo nedelju dana,elektronski smo se prijavili u bolnici upetak a već juče je stigla poruka da je dobio JMBG. Znaci 4dana.joscekamo papire na kucnu adresu i zdravstvenu...ali zdravstvena dok ne stigne ide preko moje ili mm.

kam,ja sam inako rekla za kg,jer Cvrky spomenula. Astosetice toga da jedeš sve a piješ lekove,ja ću ti samo reci m: ne izmisljajtoplu vodu! Zalis se da ti ne valja to,ne valja to,brineš oko svega a ideš protiv lekara. Dijete i lekovi se u trudnoći daju samo ako će naneti više štete nego koristi. Stoga po meni radi kako ti je dr rekao ioanko ti nije ostalo mnogo do kraja. Ja sad zbog dojenja ne jedem mnogo toga zbog grčeva ali jedem šta smem više i mnogo tečnosti i za sad sve u redu tako da za dojenje ne brini. Sigurno će mleka biti a ako i ne,mnoga su deca na ad odrasla zdrava pa ne brigaj unapred.

mozza,uzivaj i iskoristi mamu i sestru. Meni je mnogo drago sto mi je tu mama na 10min peške. Nadam se da ćete brzo rešiti sa pasošem ili šta već...

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, uzivaj sa svojima dok mozes, iskoristi maksimalno to vreme da se odmoris i napunis baterije. Mi cemo verovatno provesti 3 nedelje u maju kod mojih i bas jedva cekam.

Sto se papirologije tice, kada smo se vencali morala sam da menjam prezime u svim dokumentima, ovde mi rekli mora prvo pasos kako bih mogla i nemacke dok da promenim, u nasoj ambasadi rekli dodjite, platite i gotovo, prvo se nesto tu zakomplikovalo pa sam cekala vise od 3 meseca umesto nekoliko nedelja, zatim dodjem u Srb i odem da vadim novu licnu i vozacku oni kao imamo problem u sistemu posto vi vec imate novi pasos, a mora prvo lk pa pasos, da nismo imali vezu ko zna sta bi bilo. 

Tako da Mozza, Cvrky razumem vas i nadam se da ce se ti papiroloski problemi sto pre resiti. 

Katarina, kako si inace? Jel si skroz ozdravila? Jel ste se vi odlucili za ime? 

Kru, vidis kako posle svake tr izgledas sve bolje, taman i trece dete pa da budes top model. ;)

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Srbija i papirologija,mi smo prijavljeni u BG i tamo moramo i T da vadimo rodni list idrzavljanstvo a na to se ceka 2 nedelje,Kam,ne moze hitno jer je to prvi pasos i to je ovde tesko a moramo da se prijavimo u B.Palanku jer moramo da menjamo adresu da ne idemo u BG za svaki dokument jer nam je tu blize,a to sto moze elektronski to u mom slucaju ne moze jer meni nisu poslali podatke u BG pa vec godinama ja moj rodni list vadim u B.Palanci jer oni ne mogu da rese problem,sve mi.se cini ostacemo do uskrsa ovde a mm vec gubi strpljenje pa ja balansiram u rodbinskim vezama i meni je najgore da budem u sredini.

Katarina,ja te razumem,ni ja pomalo nisam bila svoja i razne gluposti su me rastuzile a kad sam se porodila to je samo bilo gore,jos uvek nije doslo sve na svoje ali je bolje.

Cvrky,cula sam od vise ljudi da se zale u vezi toga tako da ti ne preostaje nista sem da ides licno i raspravljas se.

Milice,odmorices u Srbiji i naspavaces se,nema nista lepse od opustenog spavanja,to sad cenim :D

 

miliccam, Katarina1983 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! 

Budni smo i stucamo. :wub: E jedino sto mi se cini da sad opet stuca nekako visoko, nadam se da se nije okrenula.

Kruela i Cvrky, da li je potrebno da nosim LK u porodilište? I kako to sad ide, dodju tamo i uzimaju podatke kako sam cula? Kada sam rodila devojčice morala sam naravno pre napunjenih mesec dana u opštinu da se akam sa papirima, sad valjda oni sve završe u porodilištu. Šta je za roditeljski, kako to ide? 

Ja ne vozim ali bi svejedno trebalo da sredim vozačku. Promenila sam svuda prebivalište kada smo se preselili sem na njoj. Moram da svrati do supa da pitam. 

Mi danas ponovo na ctg. Nadam se da sad bude ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni su dosli u subotu da uzmu podatke oko 11h i rekli da dodje suprug sa licnom kartom u 12h,kad sam rekla da on ne moze da stigne,jer nismo iz BG rekla mi je samo da mi maticari moraju dati izjavu o detetovom imenu i da posalju njima.

Inace suprug i ti sa licnim kartama idete u administraciju

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@miliccam jos nemamo ime,imamo par kao predlog ,al uglavnom sto se meni svidja  mm ne I obrnuto.Tako da smo jos statuss kvo.Moracu da pritisnem mm I da odlucimo jer ne volim da idem nepripremljena na porodjaja iako se ima vremena za ime jer kad se bebac rodi mislicu o drugim stvarima.

@k a m  Moram da se slozim sa drugim zenama I da ti dam dobronameran savet da se malo opustis I ne brines toliko.Sama sebi nebijas tenziju.A nema potrebe.Rzumem da se porodjaja priblizava I da zena postaje uznemirenija I napetija ali molim te,sebe radi,pokusaj da ne brines toliko.Sad mozes da odahnes jer si izguralA do samog kraja,opusti se I uzivaj.Sto se dece tice I tu nista ne brini.Ja sam sa svojom firmom morala na poslovni put od 3 nedelje za Kinu pre 3 godine,jeste mi bilo tesko bez cerke al sve je to trening.Deci nece nista biti bez tebe par dana,a ti gledaj da se naspavas I odmoris tih par dana dok si u bolnici,i nemoj toliko da brines unapred,sacekaj I vidi kakao ce  se sve stvari odvijati.:baby:

 

Sto se papira tice,na zalost,jos jednom ponavljam u Srbiji ne moze nista da se resi ukoliko nemas vezu ili ukoliko ne odes tamo sa namerom da nekom ocitas bukvicu,e onda moze sve.Ako ides po propisima i ako si fin I kulturan onda nadrljas I ne fermaju te tri posto.

 

Veliki poljubac za sve!

Izmenjeno od strane Katarina1983
miliccam, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, 

Mi danas usli u 26.nedelju, jos uvek ne stucamo , ne znam tacno kada to pocinje ali se nadam da ce nas ovog puta zaobici.

Jutros Mila jela, ja joj kazem cekaj da mama uzme papir da te obrise, a ona odjednom vice Musava :D Ovo mi je do sada njen najzanimljiviji period. 

@Bubu 2 kako si? Virkas a ne javljaš se. :)

EG, mmm avokado i jaja, taman znam sta cu sutra doruckovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam mislila da je stucanje normalno i da to treba kod svake bebe da se dešava. Kod mene je bilo stucanje čak na onom Nt pregledu, oko 12te nedelje. Doduše tada nisam ja osetila nego se čulo kada smo bebi slušali srce. 

Sa svakom bebom sam imala isto stucanje, relativno često. A nijedno mi nije imalo problema sa bljuckanjem kada je sisalo posle 

k a m , mozza i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, meni piše na svim digestivnim enzimima, da ne mogu da sa koriste za vreme dojenja <_< znaci za jedno dve godine mogu da ih koristim -_-

tako da ću bar ovaj probiotik sto ima za varenje ako ništa drugo 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, verovatno vecina beba stuca, samo neka vise neka manje. Ja pricam o cestom i relativno dugom stucanju, 5 puta dnevno po 5 min - 10 min. Vec sam pisala da je Mila nakon rodjenja nastavila i to sve duze, po 20 min bi stucala. Pa bih volela da nas to sada zaobidje.

U prvoj tr mi se citav stomak tresao od stucanja, sada mi se jos uvek to ne desava.

A vecina mojih drugarica nije ni osetila bebino stucanje, tako da definitivno ne stucaju sve bebe, ili makar ne na isti nacin. Vecina zena koje su rodile decu ni ne znaju da beba stuca niti su to osetile, ili makar vecina sa kojima sam ja pricala.

mozza, blesava, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Milice,ja sam prvi put stucanje osetila tačno dva meseca od termina. 21.01. U sedmom....i to vrlo retko kad sam osetila i posle toga. V je mnogo češće stucao i jače.

Kam,ja sam spremila zdravstvenu i ličnu u fasciklu. Na prvu stranu sa kg i rh faktorom. Ovde u bolnici se mizes elektronski prijaviti ali morate da budete prisutni i muž i žena zbog imena. Potrebna samo lična karta za prijavljivanje. A zdravstvenu su mi samo na prijemu tražili i to je to...

 

 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neophodno da muž dođe lično sa lk ili može da se samo na uvid njegova lk? 

EG, njaaam :P Probiotik svakako smeš, ja sam ih i u trudnoći koristila. 

Što se štucanja tiče, baš mi se tako pomera ceo stomak .Štucanja svakodnevno po više puta. 

Katarina, pokušavam da se opusti veruj mi ali baš i ne ide. Sa mm sam se izmirila pa mi je bar tu malo lakše. Ali evo jela sam u pekari jer sam bila u gradu, sad izmerih 8.4. Kad se nisam šlogirala. Dr ne smem ni da kažem..ali ne smem ni da ne kažem. 

Jutros na ctg-u sve super, tonovi dobri i kontrakcija nema. Svi brisevi sterilni. Vidimo se 40dana od porođaja. Muž da dođe za Fraksi kad bude trebalo. 

Evo možda poslednjih slika sa stomakom. Danas 37.nedelja.

https://www.dodaj.rs/image/ZvvLY

https://www.dodaj.rs/image/Zv8nd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice stucanja,ja sam cula i na ctg kad je stucao,a sad stuca kad se prejede i ispovraca posto je alav i jede vise nego sto mu je potrebno

k a m i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.