Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo me bila na ctg-u  kontrakcije prelaze 30 , Doktorka mi predlaze da cekam kuci da se pojacaju ako neodem do sutra u porodiliste da joj se javim ponovo ujutru na Ctg a nezeli da me pregleda kao da mi ne iritira grlic a to mi nije jasno juce mi je prosao termin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, ni meni to nije jasno, pa bas bi sada trebalo da te pregleda posto sam CTG ne znaci mnogo, mnogo je vaznije da li i koliko si otvorena. 

Mene su vise puta pregledali oko termina, svaki put kada bih isla. 

Drzim palceve da krene to lepo samo i da nam sto pre javis lepe vesti. 

mozza, Analim, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ni meni nije najjasnije , razmisljam iskreno da sutra posle Ctg-a u Domu zdravlja, odem u porodiliste da me pregledaju pa I da me zadrze bolje nego da se ovako gegam kao patka samo me seta tamo vamo !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili, gde se poradjala? U kom porodilistu? Ni meni nije jasno zašto te ne pregleda ručno. Mene su više puta proveravali u 9-om mesecu. Ne može biti ništa od pregleda. Pa kako neko ima odnose tokom trudnoće (naravno ako je sve u redu). Stvarno ima čudnih doktora. <_<

Micili, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E umrecu :lol: pa normalno da svi imamo odnose. Ali sumnjam da je neko obdaren i jak kao ruka :lol:

Ako se proceni da je sve u redu sa posteljicom, ima blage kontrakcije, sa bebom je sve perfekt nema razloga da se izaziva ništa rukom i da cacka. Bebi je svakako bolje da ostane još dan-sva tu neko da je neko prisilno gura napolje. 

Ima jedan lekar kod kog ponekada odem kada se nađem u Srbiji za vreme trudnoće. Svaki put mi uradi ručni pregled i onda ja dva dana brojim zvezde . 

Name ovde ne rade ručne preglede pred kraj nikada.  Čak sve koriste umanjeno, one manje spatule za otvaranje, kada se uzima bris . Ovaj vaginalni bris ni ne stavljaju spatulu nego sam uvuku stapic. Grlic se proverava ultrazvukom unutrašnjim. 

Ali je i razlika sto ovde retko koja trudnica koristi utrogestan , samo one koje bas bas moraju. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, kada dođete sa bolovima i jačim kontrakcijama naravno da će uraditi ručni. Ali sa tako malim kontrakcijama i bez bolova, samo će vas poslati kući ili u šetnju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ne znam ni sama kako cemo,ako nista na kraju cemo moliti dr licno da nas primi,da zaobidjemo sestre,jer mi je bitno da primi vakcinu,da ga pregleda,jer ovih dana bas puno place zbog zubica,da vidim mozda da mu dajem eferalgan za bolove ili nesto,gel nam ne pomaze,ni vino...a hocu da nam pogleda i bsz vakcinu,jer je vec drugi put imao reakciju tj curila nam gnoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje imate decake,kolike su bile vase bebe sa 2 meseca? Meni a ima tu oko 6kg i 60cm,ne znam tacno jer jos nismo bili na kontroli,ali bas je dugacak i temeljan,nije ko miselinko nego je bas jak,cak smo presli na pampers 3 i velicina 62 odece mu mala,68 knap,nosimo 74 pa cak i 80 moze ponesto

bepce i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, nisam skontala zašto ne možete da izvadite knjižicu. I kako je moguće da nema izvod iz matične. 

Meni je K nagurala T 39.4. Javila sam učiteljici da neće sutra u školu. Par dana već slinavi i promukla je, ali sam je slala. Samo mi fali da se sad pred bolnicu ja razbolim pa da tamo bolujem. 

Inače, ceo dan danas ne mogu da se oporavi m od onog ludila juče. Sutra još malo nešto po kući da sredim, u četvrtak idem po rezultate u higijenski pa na ctg. U subotu nam dolaze gosti iz Lazarevca. Nekako mi je čudno da sam još par dana samo kod kuće.. A nemam živaca za bolnicu. Jedva sad izdržah dva dana, baš sam bila živčana. Sad ko zna koliko ću dana ležati na patologiji, pa plus posle u porodilištu. I kako ću bez dece. Nadam se da je prošla zabrana posete zbog gripa. Najviše bih volela da se uskoro porodim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje imate decake,kolike su bile vase bebe sa 2 meseca? Meni a ima tu oko 6kg i 60cm,ne znam tacno jer jos nismo bili na kontroli,ali bas je dugacak i temeljan,nije ko miselinko nego je bas jak,cak smo presli na pampers 3 i velicina 62 odece mu mala,68 knap,nosimo 74 pa cak i 80 moze ponesto

Cvrky,moj je rodjen sa 3300gr,dugacak 53cm.Kada je imao 2 puna meseca imao je 5400gr i dugacak 60cm .Nosio je 62 tada,sa puna 3m smo presli na vel68,tezak 6400gr i dugacak 64cm.Sada je napunio 9m, 9200gr i 72-73cm.Jos od  6og meseca nosi vel 74/80,ponesto moze i 86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje imate decake,kolike su bile vase bebe sa 2 meseca? Meni a ima tu oko 6kg i 60cm,ne znam tacno jer jos nismo bili na kontroli,ali bas je dugacak i temeljan,nije ko miselinko nego je bas jak,cak smo presli na pampers 3 i velicina 62 odece mu mala,68 knap,nosimo 74 pa cak i 80 moze ponesto

Vi ste bas veliki, moja malisa je sad na kontroli sa 7.5 meseci imao 6600 i dugacak 66. :rolleyes: bas je mrvica!A voli da siki i da klopa, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maticarka moze da nam izvuce izvod,ali bez njegovog jmbg,jer mu u policiji Sacski Venac jos nisu odredili i samim time ne mozemo da odradimo socijalno tj zdravstveni knjizicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako Cvrky nisu odredili JMBG? Zašto, šta koči? 

Ja sam nešto plačljiva. Postala sam baš preosetljiva u ovoj trudnoći. Jutros sam mm napala čim je otvorio oči što dete nije noćas obilazio. Ja sam ustajala 4x do wc-a i svaki put išla do nje. On spava ko beba. Sve što radi me nervira i pogadja. I to što se opseo toliko oko te slomljene noge. Čini mi se da samo misli na sebe. Ustvari dodje sa posla kasno, a rano ode. Sinoć je krečio stepenište čim je stigao. Čak i deo hodnika kod roditelja. Sve sam oribao za sobom. Ali nekako mi fali u ovoj trudnoći, ništa me ne mazi, nije nežan. Ima glavobolje svaki dan zbog posla, guta tablete. Imam stalno utisak da štedi sebe, završi šta ja zahtevam i onda se nabije u krevet. Spava kao beba, a ja budna svakog jutra od 4 i to me nervira. Još do tada ustajem par puta. Rekla sam mu jutros da je sebičan. I da se nisam isplakala ko u ovoj trudnoći. Sad me pogadja i što sam samo još par dana ovde pa idem u bolnicu. Kako ću bez dece? :( Kako će mi dovoditi K kad sledeće nedelje ide popodne u školu, a poseta je (ako su je uopšte dozvolili) od 3-4. Znači neće moći da mi dodje do sledećeg vikenda. Koliko ću ostati tamo. I hoću li se uopšte vratiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, 

ja vredna od ranog jutra :) , zvala da zakazem termin u porodilistu i idemo krajem maja da me pregledaju i da se sve dogovorimo, ne znam da li tada dog i datum cr, ili idem kasnije ponovo za to. A moram da spremim papirologije kao da sam se prvi put poradjala u Kini a ne u drugoj bolnici u istom gradu.

Nisam mama decaka, ali moja devojcica moze da parira :D , sa 3m. 6800 i 64,5cm a nosila vel.68. To samo od proizvodjaca zavisi. 

Micili, javi nam se! 

Kam, ja se nadam da ce tvoj porodjaj brzo krenuti i da ces se sto manje zadrzati u bolnici. 

Analim, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navodno menjaju neke sisteme.

E Kam razumem te,takva sam ja i sad.Mm i ja smo se posvadjali sto mi vise ne pomaze,sto nema vise ni neznosti ni bliskosti.Osecam se kao da sam mu kucna pomocnica,a ne zena.Dete drzi 15-30min i onda kuka ko da je smak sveta,sve oko deteta sama radim.Srecom U je velika,ali i po nju ja idem u vrtic i vodim.On radi 8 sati i ponekad usisa i to je sve.

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je merenje sa mesec , pa sa 3 koji se beleži u ovaj pasoš, pa ne znam koliko su moji imali sa 2 meseca. Jer to ostaje zapisano kod doktorke 

Ali na primer sin je rođen sa 2580gr i 50cm, otpušten sa 2670. A sa 3 meseca je imao već 6,5kg i 64cm

srednja rođena sa 2680grama i 45cm. A već sa tri meseca oduvala sa 62cm i 5,5kg

najmlada rođena sa 2900gr i 51cm a sa 3 meseca je bila 64cm i 5,6kg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, ja ne znam koje je ovo ludilo. Trudnički hormoni, šta li je. Ali i nedostaje mi i volim ga i nervira me do ludila i sve to u isto vreme! I stalno mislim da može više i nisam zadovoljna. Ljubomorna sam što čovek normalan spava celu noć, a ja budna po pola noći.  Pa onda odem u grad kod dr, zadržim se par sati, kad dodjem grlim decu kao da ih nisam videla sto godina. Sad mi je užasno žao što se K razbolela. Pa mi se plače kad je vidim krezubu jer je povadila zube, a nisu joj stalni još nikli. Ne znam kad sam postala ovakva plači..čka. :rolleyes: U subotu sam isforsirala da se pravi ostava ispod stepeništa. I sad se ti rodjaci najavili da dolaze baš u subotu. I sad sam i besna i neurozna zbog toga. Otićiću u bolnicu, rodiće se beba, a oni to neće uraditi. Sve me nervira. I pas koji laje i zavija noću. :rolleyes:

K sad nema T. Jedino što kaslje. A sinoć je išla do 39.4. Mislila sam da je baba i deda vode kod dr, da ne idem ja. Sad se mislim možda i da je ne vode, možda bude ok. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda što sam smršala. Čitam noćas za te ketone. Ispade da ih imam jer gladujem. Jesam smršala, ruke i noge su mi se otromboljile, a o grudima da ne pričam! Kako ću dojiti ako ovako nastavim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti obrati paznju koji ti je izvor koji citiras :D Takve tekstove bi trebalo zabraniti, u istom su nivou poput "pozitivno razmisljaj i depresija ce nestati". 

Kam...tebi treba jedna dobra drugarica da te istrese iz cipela. Ili psihoterapeut, da te verbalno isamara. Citajuci te, covek na prvi pogled pomisli "jadna zena, sta je snaslo", a onda vidi da je sve ok i da si zdrava kao dren a jaka kao bik :D Jer da nisi, ne bi vodala, hodala, mesila, docekivala i sadila. 

Uzivaj jos malo sestro slatka, prodje ti ova trudnoca sve u nekoj jurnjavi i brigama bez osnova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno se slažem sa Leni,  Kam .

A za Ketone od gladi , oni se ne dobijaju tako lako od gladi . To kod tebe nije od gladi. Evo primera za glad, počela sam trudnoću sa 56kg, za pocetak sam toliko povraćala i ništa nisam jela da sam došla na 49kg, i nijedan jedni keton kod mene nije izolovan, a bila sam kost i koza. Kako lepo izgleda trudnica od 171cm i 49kg. 

Na tvoje ketone niko ne obraća pažnju jer ih nema mnogo i mogu sa se javljaju u trudnoći. Previše si opterećena njima

uzivaj kao sto kaže Leni, još malo i gotovo. Mnogo žena postoji koje se hrane kao dijabeticari i koje jesu dijabeticari i koje nisu pa nemaju nikakav problem sa dojenjem.

pusti malo te ketone, uzivaj i odmaraj se. I manje juri na sve strane, idi gde moraš , čekaj taj porodjaj u opuštenoj i laganoj atmosferi i sto više dizi sve četri u vis. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni :babymommy: Nego jbt ne znam ni sama šta me snalazi sa tim suzama. Da li vi plačete u trudnoći? Ja inače retko, a ovo sad je strašno. Nije često, jednom u par dana ali ne umem da se zaustavim. 

miliccam, leni i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam plakala više u prethodnim trudnoćama nekako sada bas retko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, i ja sam u ovoj tr osetljivija, u ponedeljak sam plakala kao kisa kada sam cula da nemam secer, mm me zove ja se javljam i jecam, covek se prepao pita sta se desilo, ja do vazduha ne dolazim od suza i na kraju mu kazem nemam secer, on se pokidao od smeha, jos uvek me zeza zbog toga. Tako sam se jedva suzdrzala kod dr prosle nedelje kada mi je rekla da mozemo i trece dete ako budemo zeleli. A inace nisam placljiva uopste. Hormoni su cudo.

Katarina1983, Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.