Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa da EG, evo ga finis! Sta se cudis :lol: Pravo da ti kazem ja bih bas volela da se porodim uskoro. Moze sledece nedelje, da legnem u ponedeljak, da me malo iskontrolisu par dana i onda moze i porodjaj. A ako budem duze lezala i moja dr predlozi da mi ga indukuje, ja cu pristati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, jos malo i stize beba. Bas bas mi je drago zbog tebe i bas se nadam da ce sve proci dobro. 

EG, lepotica zgodnica :)

Kod vas u 9.mesecu nema nikakvih kontrola nista do termina? Ovde od 28.nedelje (cini mi se) CTG na 2 nedelje a posle u 9.mesecu na svakih nedelju dana, a u porodiliste se ide samo jednom na pregled i dogovor. Ja se secam da sam u prvoj tr bas cesto bila kod dr pred kraj trudnoce a sve su bile redovne kontrole, tj nisam imala nikakvih problema. 

Micili, kakva je situacija?

Inace, mnogo sam srecna sto cu moci da jedem lubenice, dinje i tresnje koliko mi dusa iste. :D

 

Analim, k a m , mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, većinu dana nije bilo struje zbog radova na električnoj mreži.

Kika, Micili, EG, Kam još samo malo i eto bebica, mene je trudnoća već toliko smorila da ne mogu da opišem. Nije mi teško, imam i snage još uvek ali što me neka nervoza uhvatila od nestrpljivosti da ne znam kud ću sa sobom. Još dva meseca do 36.nedelje, danas smo tačno punih 29, za sve pripreme oko bebe i porodilišta mi je rano, ne znam šta da radim. Samo pravim razmeštaj po kući i premeštam stvari, bacam nepotrebno, ne znam više šta da radim.

k a m , Katarina1983 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, jos malo i stize beba. Bas bas mi je drago zbog tebe i bas se nadam da ce sve proci dobro. 

EG, lepotica zgodnica :)

Kod vas u 9.mesecu nema nikakvih kontrola nista do termina? Ovde od 28.nedelje (cini mi se) CTG na 2 nedelje a posle u 9.mesecu na svakih nedelju dana, a u porodiliste se ide samo jednom na pregled i dogovor. Ja se secam da sam u prvoj tr bas cesto bila kod dr pred kraj trudnoce a sve su bile redovne kontrole, tj nisam imala nikakvih problema. 

Micili, kakva je situacija?

 

:wub:

ja sam sada u 9om. Ovo kod doktorke je poslednji obavezan kod doktorke za pasoš sto mora , a ovaj u porodilištu već u 37oj nedelji, u svakom porodilištu je poslednji pregled . I onda se samo čeka ako je sve ok do dana termina. Nije to puno, kod mene je eto svaki porodjaj krenuo nešto jace od nedelju dana nakon poslednjeg pregleda 

inace u porodilištu imamo nekoliko pregleda i predavanja . I ctg se tek pocinje na dan termina ako je sve u redu do tada 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, ima pregleda u devetom. Meni sad nije UZ radila jer sam joj rekla da sam u petak Isla na 4D. Inače bi radila da vidi polozaj bebe i ostalo. Radi se rucni pregled, uzimaju brisevi, onda u higijenskim bris grla, nosa, koprokultura. Radi se ctg ne bas ovako rano kao kod mene sada, malo kasnije ali mozda na pola devetog se pocinje i radi recimo 2-3x nedeljno. Tj u početku redje, a onda sto se vise približava terminu cesce.

Ja se sad mislim da moze da se desi da mi nadju Kandidu u stolici ili grlu zbog ovog Palitrexa sto sam pila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, znam da u Srbiji ima pregleda u 9.mesecu i CTG, zato sam i pitala EG , posto mi je bilo cudno da u Austriji nema nista do termina.

Nema nam Micili, mozda je krenulo. 

Decembar, kod mene obrnuto meni vreme leti, a nemam vremena nizasta, jos malo pa prestajem da radim pa se bacam na sredjivanje i na kraju cu se verovatno dosadjivati.

Mi cemo oko Uskrsa verovatno mesec dana biti na putu. Taman pre toga na trudnicko da nas lepo spakujem.

mozza, Analim i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je kod nekih kritičnih trudnoća ali kod normalnih je poslednji pregled u 37oj nedelju. Tada se i uzima poslednji bris . Ostali brisevi se ne rade uopšte, samo vaginalni. 

Realno, koliko pregleda imamo u toku trudnoće normalne ja bih poludela da mi u 9om bude još koji pored ova dva ultrazvuka i brisa. A već mi je doktorka radila dva puta bris, poslednji krajem januara. 

Imam 5 ultrazvukova kod doktorke moje, dva prenatalna klinika i dva u porodilištu. Plus sve one analize dodatne ogtt, hepatitis dva puta ne znam zbog cega, toksplazma mora u svako tromesečju. Hiv odmah na početku plus antitela tri puta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače da, imamo pravo na privatnu babicu, koja može sa nama na preglede, da imamo kod nje kontrole, pripreme za porodjaj, vežbe, i naravno za i posle prodjaja . Ali ja to ne koristim. Ona bi mi bila samo još jedan termin na gomilu već postujucih. Evo ove nedelje sto svojih, sto dečijih , ima 6 termina. I ne znam gde ću pre . Danas sam iskoristila da uradim šta sam mogla u stanu, sredila sve, malo skuvala jer sam imala samo jedan termin pa sam uspela. Sutra već dva, jedan rano, drugi u podne. I tako mi naredni dani prolaze. Živim za vikende :lol:kada ne može niko da mi zakaze ništa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, izvini ja sam mislila pitas za ovde. 

EG, kakvih 6 termina, za sta ti je to sve zakazano?

Verovale ili ne ja jos nisam kuci. Nadam se da cu biti za pola sata. Ne znam kako prezivljavam ove napore. Budna od 4, u kolima od 7:20, nadam se da sam kuci do 20:30. Od toga sam kuci bila 1.5h na rucku i da se spremimo za rodjendan. Sve vreme imam kontrakcije dok se vozim autom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije samo za mene, i za decu naravno ali opet to obavljam uvek ja uz muža ponešto. Danas sam imala razgovor za najmlađu sa razvojnim psihilogom i pedagoškinjom. Ujutru imam isto to za drugo dvoje dece. Posle u 2 vodim najstarijeg kod zubara, mora da popravi zub a mora pod narkozom blagom jer nije hteo da saradjuje. A mora da se popravi, nema veze sto je mlecan kutnjak. Hvata ga karijes iako je on dete koje ne pije sokove, slatko retko jede, pere zube bas često ali dzabe. 

Pa onda sreda imam kod ginekologa prvo i odmah nakon toga vodim najstaarijeg iz vrtića na cas . 

U cetvrtak moram da obucim jednu devojku da preuzme jedan apartman od mene jer sam prebukirana, imam ih još 5 a neću moći da se izborim sa tim stalno, pogotovo prvih dana posle prodjaja. Pa mora malo da me rastereti 

samo se nadam da neće još nešto iskrsnuti novo

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim i kod tebe gust raspored! Jа samo nekad kazem hvala Bogu da mogu. Ali mi je vec svega preko glave. Evo jela sam i lezim u krevetu u pidzami, a decu sam prepustila mm. Raspad sistema sam danas. Imam i sutra puno posla ali po kuci, hvala Bogu nema ovog drndanja kolima ceo dan. A komsija ce uzeti K posle skole i njegovu malu. 

Danas mi se desilo kad sam naglo ustala da sam nevoljno pustila urin i to ne u maloj količini. Pricam mami a ona pocela da se tripuje da je bila plodova voda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam danas bas sta ce mi reci za grlic. Jer imam povremeno kontrakcije sa udarima na debelo crevo. A koliko znam te znace otvaranje grlica. Te takve (taj tip kontrakcija) sam imala sa M ali na porodjaju. Kad ona danas rece da je samo razmeksan i skraćen ali zatvoren. :rolleyes: Inace ona je i dalje za CR zbog svega, bez obzira na izvestaj kardiologa. Bas rece za ovu dr kod koje idem privatno, videcemo ali cudno mi da nije predlozila CR zbog svega... Mislila sam kako ce reagovati sto idem i kod ove uporedo, ali izgleda se njih dve gotive. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kam izvini nisam stigla da odgovorim,pijem bas protein na bazi surutke ima i na bazi jaja,to su dva prirodna proteina koji postoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, većinu dana nije bilo struje zbog radova na električnoj mreži.

Kika, Micili, EG, Kam još samo malo i eto bebica, mene je trudnoća već toliko smorila da ne mogu da opišem. Nije mi teško, imam i snage još uvek ali što me neka nervoza uhvatila od nestrpljivosti da ne znam kud ću sa sobom. Još dva meseca do 36.nedelje, danas smo tačno punih 29, za sve pripreme oko bebe i porodilišta mi je rano, ne znam šta da radim. Samo pravim razmeštaj po kući i premeštam stvari, bacam nepotrebno, ne znam više šta da radim.

Isto se osecam!A ja sam jos 3-4 nedelje iza tebe.Ko ce docekati.

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Naspavala sam se najzad. Zaspala sam pre 22h i do pola 5 jutros..posle oko 7dremnuh jos pola sata i super. 

Bas je zahladnelo.. Kako ste vi?

blesava, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morgen, 

I ja se naspavah, Mila je ozdravila pa odmah svi bolje spavamo. :D

Ja danas na poslu, privodim sve kraju i cekam da dodje direktor da mu kazem da necu jos dugo raditi, nedelju ili dve. 

Bralac, blesava, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro

jutros sam bila na razgovoru za ostalo dvoje dece. Mislim da niko više ne raste nego mama kada joj hvale decu :lol: i još na kraju se istopih kada mi reče da se vidi po deci kada žive u srećnoj i zadovoljnoj porodici. To čak oni vide i po crtežima a kamoli po ostalim stvarima :wub:

December, blesava, Bubu 2 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Slicice su vam veoma lepe zgodne trudnice,pratim vas da li se nesto desilo,znam da je za neke jos rano,ne stizem da pisem ali vas pratim,Kam jos samo malo. EG,bravo za decu i treba da se ponosis. Milice,super sto nemas GD,sad jos da zavrsis sta imas na poslu i onda se posvetis Mili jos vise.

Mi smo ok,ide na bolje,jos danas da odemo na kontrolu kod dr,cak sada i spava 3-4 sata u komadu sto do sada nikako nije bilo,cini mi se da se malo i ubucila,zadnji put kad smo bili u BG otisli smo u Dexi'co samo da kupimo na brzaka nesto i prisla mi je jedna zena i ladno rekla da akko maloj bebi ovde nije mesto,nisam stigla da odreagujem jer sam ostala zatecena izjavom,pa nisam valjda neodgovorna majka zato sto sam usla u radnju sa bebom,svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je drago da procitam da je T bolje, brzo ce se ona sada popraviti. A za doticnu gospodju, pa iznervirah se samo dok sam procitala, svasta ljudi sebi dozvoljavaju. 

EG, divno! Nista lepse za roditelje nego kada im drugi ljudi pohvale decu. Tako smo mi rasli svaki put kada bismo isli po Milu a ona zena govorila kako je bila dobra kao i uvek, sada smo vec navikli na pohvale pa nam to dodje kao normalno. :D

Analim, Bubu 2, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, i treba da pucas od ponosa! 

Mozza, super da sve kod vas ide na bolje. Koliko Teodorica ima sada? A za taj komentar.. ne razumem cemu, ko je sta pitao? 

Milice, super. Da mozes da uzivas kako treba. 

Ja se malo ulenjila, od jutros lezim i zevam u TV. Sad ce mi K stici iz skole, pa se bacam u akciju. 

 

mozza, Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, 

Pročitala sam tvoje zadnje postove i drago mi je da ide na bolje i da se T ubucila:)

Moj V se mučio sa bljuckanjem i povraćnjem, pa smo sami googlali na internetu kako da mu olakšamo. Dr nisu imali savet. Hvala Bogu, i to je prošlo.

 

mozza, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Mozza, normalno je da nisi znala šta da odgovoriš od šoka <_< svašta bih joj rekla ali bih veorvatno i ja kao i ti bila u šoku ili bih možda umrla od smeha. Koliko su nekim ljudima životi dosadni. 

A sto se tiče pohvale , uvek naravno volim da ih hvale , ali mi je nekako sada posebno drago jer je to od strucnih osoba koje služe bas za to, da vide kakvo je stanje deteta, njegove porodice i njihovog razvoja. Nekako mi je to neka potvrda da mm i ja ne grešimo u našem nacinu odgajanja. Normalno je da roditelji uvek preispituju da li dobro postupaju, da li su im deca zadovoljna a uz to da nisu razmažena. Da li dajemo dovoljno da se deca razvijaju u normalne , otvorene i zdrave osobe. 

Analim, broccoli, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Pozdrav svima! ^_^

Earl Grey, super izgledaš! Pogotovo za četvrtu trudnoću, svaka čast! I drago mi je za tvoju decu. Verujem da pucas od ponosa!

Miliccam, lepo sto je Mila ozdravila, pa možete bolje spavati. I super za šećer, što ga nemaš.

Kam, drago mi je da si se naspavala napokon. 

Mozza, lepe vesti za Teodoru :wub:

k a m , mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Mozza uvek ce biti zlobnih komentara.Ja sam A sad vodila na proslavu kod sestrica,bilo mu krstenje i prvi rodjendan i super je bio,prespavao sve vreme,muzika mu nije smetala.

Inace meni A povraca samo kad se prejede,jer je alav na jelu.Mada smo imali muke sad zbog zubica,plakao je dok je sisao i cikao od bola,bas mi ga je bilo zao.

Mi inace jos ne mozemo kod dr na kontrolu i vakcinu,jer mu nisu jos dali jmbg i nema knjizicu,a danas mu 2 meseca i 8 dana

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svašta Cvrky! Šta kažu, kako da to rešite? Kad pre 2mesecaaaaa :) 

Šta li nam rade Kru i Janko? 

Ja sam toliko bila iscrpljena da sam sad opet spavala. A i baš je neki sumoran dan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.