Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

He he @miliccam ja cu gledati da bude kraj avgusta i onda cemo celi mesec slaviti a ti svoj rodjendan da potrefis:D, dopada mi se leti biti trudna i pored vrucina:rolleyes:

A mlade mame kao EG imaju vremena i za 15g jos jednog zamotuljka da dobiju:P:)

@mozzadobro je da ste nasli sta je problem i da malenoj bude bolje, verovatno u pocetku nije bilo toliko uocljivo jer bebama ne treba tolika kolicina hrane a i ne mozemo na sve biti spremni, bice sigurno sada sve lakse jer i grcevi polako prolaze:)

 

Izmenjeno od strane Venera
Katarina1983, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,cestitam ti od srca,bebac je predivan. :wub: Tek sam sada usla posle nekog vremena i bas si me obradovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, dobra ideja za suplemente. Videcu da uzmem nesto kasnije. Pijes surutku ili nesto na bazi surutke? 

Kru, ne opterecuj se. To je sve normalno, oseca on promene i malo reaguje ali to je sve ocekivano. Neka ga, lepo je vreme, ti kad god bebac spava gledaj da budes pored njega ali samo polako, ne pritiskaj ga. Radite nesto zajedno samo vas dvoje dok bebac spava. Oporavljaj se ti i uzivaj, super ste!

A on je jedan medenjakovic :wub:

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Earl Grey, proveo svekar juce kod nas 3h, jedva su rasturili masinu. Pukla je ta osovina koja drzi bubanj. Ona je u znaku ipsilona i zamisli pukla joj sva tri kraka. Tj.vrv sad poslednji a ranije ova dva, ko ce ga znati. Sutra da mm ode da vidi ima li to da se kupi. Kaze svekar vise me ne zovite u kucu, samo rasturam. Inace je majstor za sve stvarno. Ali ovde osecam da ce na kraju biti viska delova. :lol:

Obrati paznju

https://www.dodaj.rs/image/Ailmn

https://www.dodaj.rs/image/AiQ6c

https://www.dodaj.rs/image/AirER

Sto je najludje uopste se ne nerviram sto mi masina ovako izgleda. :D Gledam hodnik kako je mm okrecio i divim se. 

Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, mi decu vozili na folklor. Za to vreme mi skoknuli na kafu i limunadu do hipodroma jer je blizu. Uzivali na suncu, toliko mi je prijalo. Pa isli do s&s da pokupimo neku ivericu sto nam je tamo stajala. Sad ih maltretiram da naprave ostavu ispod stepenica dok se ne porodim. Rucali i mm ode sa devojkama do placa da se provozaju i nesto uzmu. Divan dan je i toliko mami, htela sam i ja da idem ali dok se vozim bukvalno stalno imam kontrakcije. Evo i sad dok lezim. A do tamo ima oko 17km i i nisam se usudila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj Veneru :lol: za 15 godina. Neće mene videti niko više nikada trudnu :lol:

Kam, bas ti je moderna cool mašina. :lol: ali dobro, sredice se valjda to

Inace, danas sa decom sam išla da vozimo bicikle. I još ja kao razmiljam, da li je realno da žena, ušla u 36tu nedelju ide da otprilike uči decu da voze bicikle sama. Skapiram ja to tek kada sam se vratila kući , nenormalno mi se spava 

ja ću definitivno kada se porodim kupiti onaj probiotik za poboljsanje metabolizma jer mi je varanje bas loše sada. Skoro ništa ne svarim bez muke. Bar malo sa tim da povratim neku normalnu floru želuca

 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj Veneru :lol: za 15 godina. Neće mene videti niko više nikada trudnu :lol:

 

Hahaha :lol:

Mozes uzeti one digestivne enzime, oni poboljsavaju varenje.

Ja ne smem ni da kazem..ali od kako sam na ovoj dijeti sve sto se varenja i creva tice mi se sredilo. A toliko sam kukala na one zelene sluzave stolice. Valjda je delovalo sto sam izbacila belo brasno ali i slatkise. Cak mi ni AB ne smeta. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela ja mislim da se on navikao na tatu dok si bila u bolnici i ja bi bila srećna da moje tako naviknu na njega :D sve je to normalno i deca su iskrena za sve pa nemoj da primaš k srcu. Tražiće on tebe samo da se navikne. Sećam se kako su moje bile zbunjene kad sam dolazila, baš kao da se nismo videle godinu dana a ne dva dana, kao da me se stidele. Sad kako su starije je drugačije ali kao male baš su bile zbunjene.

 

Ja sam počela da nosim trudnički pojas. Dok ga nosim osetim udarce oko pupka, kad ga skinem opet nisko dole. A ne mogu stalno da ga nosim toliko me koža svrbi od njega, užas nepodnošljivo.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, moze taman. Mi smo jurili avgust ali omanuli, prvi put septembar, sada jul. A ja isto volim leti da budem trudna. Em je lakse obuci se em obuti. :D

Meni posle neprospavane noci koleginica spomenula trece, ja reko mozda za 10 godina kada se naspavam, ali posle razmisljam ma kakvi ili sada dok sam jos u treningu ili nikada, za 10 godina kada devojcice budu velike ko ce se vratiti u bebi period. 

Mi smo inace mozda smislili ime, samo da prodje par dana da vidim da li mogu da povezem stomak sa imenom, sa Helenom mi je to bio problem nije mi doslo prirodno kao sa Milom. Inace, meni je vaznije da mi se ime dopada nego da li je i koliko popularno, drugacije ime ne cini osobu drugacijom vec licnost. 

I ja nosim pojas vec neko vreme i bas mi prija, nista me ne svrbi. 

Trenutno ne smem ni da mislim sta ce biti kada se porodim posto je Mila bas vezana za mene i plasim se da ce joj bebin dolazak u pocetku bas tesko pasti.

 

mozza, k a m , Earl Grey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece.

Decembar, pa nemoj ga stavljati direkt preko koze, mozes preko majice. Nosi ga ako se osecas bolje. Meni je bas pomagao u jednom periodu. Bukvalno sam osecala kao da mi beba "spadne" dole nisko u karlicu. I ja imam dijastazu i slabe misice. Sad ga vise ne nosim, mora da se spusti.

Milice, da rodis i trece nego sta. Ih, da sam samo mladja i zdravija. Nema vece srece stvarno. Samo da pucas od ponosa gledajuci svoju decicu. A ne brini za Milu, njoj ce biti lakse bas zato sto je tako mala. Tako maleni manje znaju nego kasnije, odrastace zajedno, bice sve super videces. 

Ja lezim i imam kontrakcije povremeno. Videcu da li ce mi sutra raditi ctg ali imam ih vec mesec dana, imala i u bolnici pa niko nista. Sutra svi rano ustajemo, K vozimo u skolu pa mm i ja u grad, ja cu prvo na kaficu i dorucak sa drugaricom, pa u 11h kod moje dr. Radimo pripremu za porodjaj, briseve, daje mi ostale upute, ctg, merenja...U 16h jurimo na rodjendan, pa u 19h folklor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro od nas dve :)

ja ustala u 4, dosla u grad. Za pola sata idem kod lekara. 

Pa u pola 12 za Ng na rodjendan. 

Moracu da popricam sa doktorom malo danas, da vidim sta I kako. 

Evo nas 36 nedelja :wub:

IMG-20190324-211332.jpg

Micili, racic, Bralac i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro, eto i nas... 

Kru cestitke i sve najbolje malisi :baby::wub:

Kika sladak stomacic sad tek vidim koliki je moj.... :o

Poljubac za sve ostale stomacice i bebice.... 

Ja sam bila u sredu kod dr i poslao me u bolnicu odma ujutru u cetvrtak, razlog je razmeksan grlic i skracivanje.... Pa me je tamo primila dr i pogledala i ona isto je potvrdila al mi je rekla da ne bi lezala u bolnici dace mi terapiju pa kuci da strogo mirujem... Samo do wc. I eto osamucena sam danima samo spavam od lekova a bebe rastuuuu.

Pijem Nifelat 10mg,utrogestan 200mg,bensedin 2mg,magnezijum.....sve za opustanje materice a iskreno 2-3 dana smo nesto bas lutali i eto ti vraga....

 

Izmenjeno od strane racic
Bubu 2, KikaC96, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam toliko obaveza I sve postizes!Svaka cast!

Ja sam bas ovih dana bila zaribala,al sam vec danas mnogo bolje.Nos mi manje curi,grlo vise ni ne boli,samo jos malo kasalj.Ali ne dam se!:)

KikaC96 Divan ti je stomacic,samo napred!Sitno brojis sto kazu.:baby:

Ja sam jako nestrpljiva i ne mogu da docekam da udjem u 36 nedelju.A ima jos tolikooooo vremenaaaaa.

Micili drzi se jos vrlo malo!

Veliki pozdrav za sve.

 

k a m , miliccam, Venera i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, 

Kika, divna beba tiba :wub: i javljaj nam se obavezno posle Dr. 

Racic, drzite se, miruj i polako izguraces.

Micili, kada ides kod dr? Jel ima bilo kakvih naznaka da krece, kontrakcije, bolovi, bilo sta? Mada moze da krene brzo i bez toga. 

Ja pojas nosim preko garderobe, ne znam ni kako bih na golu kozu, mozda nije isti.

Micili, mozza, k a m i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem kod doktorke , imam kontrakcije ali nepravilne su skroz  , a bolove u krstima imam od cetvrtka vece , beba je aktivna nom stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeee, nemam secer! :D

Zvala ja Dr posto oni mene nisu i kazu sve ok, dobri su rezultati. 

Ne mogu vam opisati koliki mi je kamen pao sa srca. To mi je bilo bas veliko opterecenje u prvoj trudnoci. 

Bubu 2, Analim, Earl Grey i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko jedem slatkisa u ovoj trudnoci to je nenormalno ,  secer mi je odlican 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,i ti si već sve bliže cilju... :)

hvala,racic. :babymommy:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kika, slatko stomace :wub: Javi nam sta je bilo kod dr.

Milice, bravo!!! :baby:Uzivaj sada i ne brigaj. 

Racic, odmaraj. Ipak ti imaš dve bebice. :wub:

Ja se tek sada vraćam iz grada, a izasla sam pre pola 8. Budna od pola 5, jos i kosu prala jutros. Nasetah se za sve pare. Cim jedem i spremim decu nazad u grad. Igraonica 4-6h, pa od 7-8h folklor.

Kod dr rezultati ok, Hgb 114 nikad mi nije toliki, prosto mi je cudno. Za urin kaze dobar je i napisala b.o. a kad sam izašla vidim opet ketoni pozitivni. Izludeh vise, a oni niko nista. Na pregledu grlic razmeksan, ali nisam otvorena, malo uloziv. Malo se razocarah, nadala sam se da sam malo otvorena. Na ctg-u tonovi na granici, oko 160, preko toga bi bila tahikardija. Ali ona se stalno mrda i hoce da skine kaiseve. To je i K radila redovno. U cetvrtak opet ctg. Imam 59kg, smrsala 2kg, imala sam 61.. Dakle +12kg od početka.  Odnela briseve u higijenski, dala bris grla i nosa. Ostala koprokultura. Dala mi uput za GAK da legnem u ponedeljak. 

Izmenjeno od strane k a m
Bralac, miliccam, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milici, sta kaze dr? Da li ostajes u bolnici ili cekas kuci da krene? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Eto Kam, urin ti je uredu. Odlično 

Kika, mali lepi stomacic:wub:

Milicam, mogu da zamislim olakšanje. Ja da pored svih svojih muka sa ishranom u trudnoći imam još i šećer mislim da bih pukla načisto.

Posto ja nemam u kući veliko ogledalo, samo ormari sa tamnim ogledalima, to je sto imam od slika , malo iz lifta. Malo iz hodnika :lol:

malo uz druge poze za Milicam :lol:

https://www.bilder-upload.eu/bild-7ca951-1553521336.jpeg.html

https://www.bilder-upload.eu/bild-aab4d9-1553521470.jpeg.html

https://www.bilder-upload.eu/bild-ce115a-1553521514.jpeg.html

https://www.bilder-upload.eu/bild-dae0c6-1553521550.jpeg.html

https://www.bilder-upload.eu/bild-944833-1553521583.jpeg.html

sve su mi slike u stranu otišle. Veorvatno zato sto telefon pravi prevelike slike po veličini, ali dobro, mrzi me sada da prepravljam 

 

 

 

 

 

 

 

Bralac, Bubu 2, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Hvala Kam :babymommy: ali nisi primetila face koje pravim tu na slikama dok kao pokušavam da se uhvatim cela , kao na wc solji :lol:

inace sebi ne delujem kao zgodna , pogotovo sada. Osećam se kao balon, koji se jedva sagne da obuva patike. Kada sedim je premija da se savijem na dole. 

December, k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače sutra mi je poslednja kontrola kod doktorke, a sledeće nedelje poslednja u porodilištu :huh: i naravno ctg na dan termina ako ga dočekam 

blesava, Analim, Micili i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.