Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

evo da se javim.:baby:

stigli smo kući juče...sisamo kao veliki.Ad popije kad dam ali traži da sisa bas. Cuclu bas i nece ali nekad ponudim tipa pre podojaako treba da ga presvučem da se umiri da ga ne tumbam nahranjenog. Noc sam jedva preživela od umora ali bože mm.... mm je ustajao takodje ali posle ga nisam budila jer ne možemo oboje da budemo nikakvi i noću i preko dana. Pogotovo sto mora inu nabavku i sa V i sve sto treba. 

Mene au pregledali i sve ok,beba takodje. V ga je lepo prihvatio i bas se raduje.kad je došao u porodilište nije mogao da sačeka da ga vidi. 

Bila je patronazna danas i gledala mi grudi kaže imam make ragade aki nije strasno jer ne ide krv...gledala kako sisa kaže da skroz lepo sisa i da mleka imam. 

Ja sam plakala juče jer sam bila srećna sto sam uživala u trudnoći iako nekad nije delovalo tako ali zaista jesam...posle sam plakala jer je Divan i jer verovatno više neću osetiti cari novorođenčeta asa V nisam uživala...sad zaista uživam.

Mnogo mi je drago sto sam se odlucila na drugo dete a ko zna ako nekad bude bolja finasijska situacija možda se odlučim i na trece jer ovo je nešto zaista najvrednije od svega.

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
broccoli, leni, Bubu 2 i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, Jankisa slatkis! :wub:

Kada vidim ovako malu slatku bebicu onda jos vise jedva cekam da stigne i moja. 

Uglavnom se ljudi pokaju sto nisu imali vise dece ili sto su predugo cekali, retko ko se pokaje sto se odlicio za jos jedno dete. Ja pitah moju Dr da li zbog ovoga sto mi se desava sa ranom mogu da imam jos dece, u slucaju da pozelimo, ona rekla da mogu naravno i da znate da su mi zasuzile oci od srece.

Kam, ja ti se u bubrege ne razumem ali mozda da odes do Dr cisto kako bi se malo umirila. 

k a m , Analim, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela on je diiivaaaaan :wub::wub::wub: cmokni ga jako od mene!

Kam kažem isto što i EG, da ne rade bubrezu em ne bi piškila i pogotovo urin ne bi bio bistar kao voda. Pa baš takav i treba da bude, to je pokazatelj da rade baš kako treba. I ja se počela nalivati vodom, popijem 2l na dan sad i stvarno sam više u wc-u i noću se učestalili odlasci. Posle me muče grčevi pa ne spavam nikako. Svakako ako misliš da treba da ideš da prekontrolišeš onda idi, slušaj svoj instikt.

Milice upravo to, koliko sam ja žena srela tj iz porodice da su se žalile kako jako žale što nisu rodile bar još jedno. Tako sam se i odlučila za četvrto jer ta želja za bebom je nešto najgore kad je sputavaš zbog straha od ne znam ni ja zbog čega. Ne želim da budem jedna on onih koja će žaliti a da zažališ što si rodila još jedno dete mislim da nije moguće. Jer svako dete se voli čak šta više ja mislim da se ljubav samo povećava sa svakim detetom prema svakom.

k a m i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, pa ti imaš malog anđela :angel:

Kako sve bebe na slikama izgledaju veliko, a uživo su mrvice.

Kam, nadam se da nije tako strasno kao što predvidjas. Ali kao sto ti i ostale žene kažu, najbolje je da proveris sa dr, pa ćes biti mirna.

Kako je lepo čuti vas koje imate po troje i četvoro dece. Divim vam se :wub: i ja se nadam da cu imati bar dvoje-troje dece, ali polako. Tek je stiglo prvo. 

mozza, k a m , December i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene kad vas citam prepoznam se, jos se nisam ni naspavala cesto a vec mi ovo moje malo poraslo, jos uvek je beba ali kad se vidi novorodjence zastane dah.. uzivajte i mazite stomacice:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, divan je:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, divan ti je deckonja. :wub: Drago mi je da si tako srecna, i treba da budes. Uzivajte!

Hvala vam na komentarima...na kraju ipak nisam otisla. Izgleda da sam bila malo nazabla, celo jutro su mi bile ledene noge. Posle rucka sam se ususkala i od popodne mi se ne desava to piskenje svakih 5min .Propraticu jos sutra pa cu videti. Danas smo bili produktivni, svasta smo uradili. A beba mi se umudrila, ceo dan ne mrda da bi sad pocela da se bacaka. Bas je jaka. 

miliccam, KikaC96 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece drage mame i trudnice,nije me bilo par dana ali pratim sta se desava, Analim i Kruela bebice su vam preslatke :wub:

Kam,jesi otisla kod doktora zbog bubrega,javi nam sta se desava.

Kod nas uvek neki problem, imali smo strasan problem sa T,vec 2 nedwlje kako se muci sa hranom i nikako to nije islo na bolje,cim jede odmah bljucka i kasnije se gusi sa hranom,bori se za vazduh ceo dan i ne moze da spava,bolno place i vidim da se muci,kasnije sam skontala da je tako bilo od rodjenja da to nije tek sad,ali nismo na vreme uocili jer smo slepi kod ociju a ovde nam doktori nista nisu rekli,otisli smo kpd naseg pedijatra i rekla nam dr da nam je dete gladno i da joj damo koliko god zeli da jede i dala nam sirup za refluks,ja sam joj dala vecu dozu ali njoj samo gore,odlepila sam,svakako smo planirali u Srbiju i zakazala sam u BG u privatnoj klinici gde su je pregledali i rekli mi da je nahranim da vide kako to sve funkcionise,pozvali specijalisti gastro...sa instituta za majku i dete i uradili joj uz,uglavnom,problem je mnogo hrane i ne moze da svari,od kad smo poslusali savete gastroentwrologa nase dete spava i konacno odmara,jer ona je malo napredovala,svega 1 kg do sada jer je sve izbljuckala a nije ni spavala,mozda nekome pomogne ovo moje iskustvo,naravno nisu sve bebe iste i ne treba se slepo pridrzavati necijeg saveta sa interneta,ali mozda nwkome posluzi da sagleda bolje situaciju, sva sreca kod nas je bila mala greskq koja je pravila veliki.problem,ja sam nevidjeni panicar ali imam srece sto je mm smiren i normalan pa me smiruje jer ja sam vec odlepila,danima nam se dete boti za vazduh i jezivo je to bilo gledati,hvala Bogu da je sada dobro ali je to i mona greska sto nisam uocila na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece drage mame i trudnice,nije me bilo par dana ali pratim sta se desava, Analim i Kruela bebice su vam preslatke :wub:

Kam,jesi otisla kod doktora zbog bubrega,javi nam sta se desava.

Kod nas uvek neki problem, imali smo strasan problem sa T,vec 2 nedwlje kako se muci sa hranom i nikako to nije islo na bolje,cim jede odmah bljucka i kasnije se gusi sa hranom,bori se za vazduh ceo dan i ne moze da spava,bolno place i vidim da se muci,kasnije sam skontala da je tako bilo od rodjenja da to nije tek sad,ali nismo na vreme uocili jer smo slepi kod ociju a ovde nam doktori nista nisu rekli,otisli smo kpd naseg pedijatra i rekla nam dr da nam je dete gladno i da joj damo koliko god zeli da jede i dala nam sirup za refluks,ja sam joj dala vecu dozu ali njoj samo gore,odlepila sam,svakako smo planirali u Srbiju i zakazala sam u BG u privatnoj klinici gde su je pregledali i rekli mi da je nahranim da vide kako to sve funkcionise,pozvali specijalisti gastro...sa instituta za majku i dete i uradili joj uz,uglavnom,problem je mnogo hrane i ne moze da svari,od kad smo poslusali savete gastroentwrologa nase dete spava i konacno odmara,jer ona je malo napredovala,svega 1 kg do sada jer je sve izbljuckala a nije ni spavala,mozda nekome pomogne ovo moje iskustvo,naravno nisu sve bebe iste i ne treba se slepo pridrzavati necijeg saveta sa interneta,ali mozda nwkome posluzi da sagleda bolje situaciju, sva sreca kod nas je bila mala greskq koja je pravila veliki.problem,ja sam nevidjeni panicar ali imam srece sto je mm smiren i normalan pa me smiruje jer ja sam vec odlepila,danima nam se dete boti za vazduh i jezivo je to bilo gledati,hvala Bogu da je sada dobro ali je to i mona greska sto nisam uocila na vreme.

Ja te skroz razumem jer smo prolazili kroz isto.Ja sam to 3m gledala kako se gusi i bori za vazduh,3m oka nisam sklopila.Od 3-7m je bio na AR formuli,postepeno sam ga prebacivala na obicni Aptamil i Bogu hvala lepo ga je prihvatio i sada je ok sve.Koji su vam sirup dali?Pitam jer nisam znala da postoji sirup,njega nisu cak ni snimali jer je fino napredovao,nije odbijao hranu(da vrti okrece glavu) samo je vracao dohranu.Drafo mi je da ste resili problem

Kru,beban je premeden :wub:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi budni i stucamo. :wub: Vidim da ce mi nocu biti zanimljivo kad se rodi. 

Mozza, dobro je da ste otisli i nasli uzrok problema. Sta su rekli nisam razumela, jel GER u pitanju? Moja K je isto nenormalno bljuckala, povracala, stucala pa opet sve ispocetka i ja sam sumnjala ali je dobro napredovala pa nas nisu nigde slali. Sigurno ti je bilo strasno da gledas kako se bori za vazduh. Jel vam nisu preporucivali da probate neku drugu formulu? Javljaj nam se cesce kako je Teodorica. 

Sto se bubrega tice nisam na kraju otisla jer se popodne sve stabilizovalo. Uplasila sam se jer mi nije normalno da idem preko 20x i pritom piskim samu bezbojnu vodicu. Nazalost vrv bih dzabe i isla jer su dr i ovde povrsni i nezainteresovani. 

 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana,zao mi je sto si i ti dozivela isto,uzas je to kad gledas u dete kako se muci i ne mozes da mu pomognes a ppsebno ako imas nezainteresovane doktore oko sebe. Ima neki sirup koji se zove Gastrotuss,njega nam je prepisala doktorka u SK i rekla samo joj dajte ovaj sirup pre svakog hranjenja (od tog sirupa je samo povracala i prestali smo sa njim) podignite uzglavlje krevetca za 45 stwpeni i nosajte dete 30 minuta posle svakog obroka i dajte detetu i 130 ml ako moze da popije,mi sve to poslusali a njoj sve gore,nocima ne spavamo jer dezuramo da se ne ugusi a preko dana sam bila stalno pored nje i nisam smela na minut da je ostavim jer u trenutku se to desi i ona pokusava da udahne i tako stalno u krug. Ova dr u BG je pogledala sastav tog sirupa i rekla je da to samo pokupi kiselinu i ne resava refluks,da to nije nikakav lek. Na uz je sve dobro,preporucila nam je AR formulu ali prvo da vidimo kako ce reagovati kad smanjimo kolicinu i da je hranimo na svaka 2h a nocu kad se probudi,takodje ne bi uvodila lekove protiv refluksa sve dok ne vidimo kako reaguje posle ovoga sto nam je rekla,cak su joj vadili krv iz vene i dali smo urin na pregled,ma sve da se prekontrolise. Poboljsanje je bilo cim smo smanjili kolicinu hrane i ona sada fino jede,ne muci je stomacic jer je u zadnjih par dana imala grceve 24h,konacno spava i vidim da se opustila,mi se jos nismo skroz opustili ali nam je lakse,jos treba da je vodimo na kontrolu u utorak i da nam stignu rezultati krvi i mokrace pa ce dr da pogleda sve jos jednom,ali sam stvarno razocarana doktorima u SK koliko su nestrucni ili su jednostavno nezainteresovani,kako moze da nam kaze da je dete super napredovalo kad ustvari nije a mi jos neuki u ovome nismo ni posumnjali u sve,ali hvala Bogu ide na bolje.

Analim, k a m , broccoli i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Mozza, za koliko je napredevala kilogram? Koliko sada ima?

Kam, kada unosiš tečnost onoliko koliko je zaista dovoljno tvoj urin zaista i treba da bude sto svetliji. Meni je uglavnom takav, tamniji je čim manje unosim tečnosti nego sto to treba. Moraš često ići u wc jer tvoja bešika nema mesta da bude napunjena i toliko količina urina mora često da se izbacuje. 

Da je problem prehlada išla često po malo kolicinski u wc i nikako ne bi bilo svetlo.

poenta i jeste kod tebe da sto više normalnu količinu izbacujes , to znaci da ti sada bubrezi odlično rade u odnosu na ono po malo i tamnije. I čak šta više, mislim iz svog iskustva jer ga imam mnogo sa bešikom i bubrezima, da je prošli put bila samo bešika problem i zadržavanje urina koji nije mogao da izlazi redovno jer nije ni bilo dovoljno da izvrši pritisak da sve lepo izleti. 

A jesi li radila uz bubrega i bešike?

 

mozza, k a m i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ako ti je za utehu kod mene tu je identično kao tebi ovih dana. Par dana kada nisam unosila dovoljno tečnosti koliko god mislila da jesam bilo tamno, malo, neugodno. O bolovima da ne pričam. Četvrta mi je trudnoća i najveći mi je razmak između trudnoća ovaj sada i živim sa konstatnim bolovima. Nema koji me organ u nekom momentu ne boli. 

Naglasavam da mi je najveći razmak sada jer se najviše se sve vratilo od organa u normalu i normalno da je sve bolnije kada ide nanovo. 

Najlasa trudnoća mi je bila druga. Jako mali razmak, izmedju dece razlika 16 meseci , extremno brz porodjaj. Doduše najviše povracanja je tada bilo ali najmanje bolova. 

Sada isto piskim često, puna bešika, bistar svetao urin,sto je idealno , niko ne želi bakteriju pred porodjaj. 

Treca trudnoća mi je bila sa većim razmakom i opet nanovo bolovi kao prva, a o četvrtoj da ne pričam. 

Ja lično nemam nikakvu setu sto mi je poslednja trudnoća. Zelala sam četvoro, dobila, i ne želim više nikoga da izlažem ovim naporima, a pogotovo sebe. Da mi je bar laka trudnoća bar jedna bila pa ajde, ovako ne hvala 

mozza, December, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, plasim se te price oko bubrega,sad cu ti napisati zasto. U prosloj trudnoci, onoj koju sam izgubila su me nenormalno zaboleli bubrezi u toku noci da sam 2.januara isla u hitnu i kod dezurnog urologa. I kao nista mi nije, urin ok, UZ ok, dobila Palitrex kao i sad. Ali mene su bubrezi u toj trudnoci rasturali u vise navrata. Pritom sam upadala u anemiju sve goru, a znamo da su bubrezi povezani jer sintetisu eritropoetin. Uglavnom, ta beba je kasnila u razvoju, bila sam 20.ned, a ona odgovarala tek ulasku u 16..A neki moj orjentir je da je krenula polako da kasni od kada sam ja pocela da imam sve te tegobe. Tada nisam ovako cesto radila UZ ni 4d pa ne mogu da znam tacno. Uglavnom je posteljica bila slabokrvna, prezrela, sa hematomom.. Ja sam posle te trudnoce ponovo imala bolove u bubrezima i posla najzad da to ispitujem, kao i sve ostalo..urolog, hematolog, endokrinolog, internista..sve kao sada. Nisam smela da ostanem trudna tek tako dok od svih ne dobijem zeleno svetlo. I radeci klirens kreatinina meni je bio malo snizen. Nije to puno, tek malo nizi i kao normalno je za moju kilazu i to sto sam zena isl. Ali ja sam insisitirala na uputu za nefrologa. I odem ja na UZ kod nefrologa i tamo se desi nesto cudno. Tada sam imala zbog kandide problem sa nadutoscu i neredovnom stolicom, bio mi stomak pun i naduven. A ja kuci krenem pred UZ da pijem mnogo tecnosti misleci da tako treba, popila sam oko 1200-1300 i ododem i jos cekala oko 2h sa tako punop besikom. I mene tako sedeci em opterecena creva em besika pocne u hodniku da nenormalno boli bubreg. Prozove me, ja udjem, ne mogu da se popnem na sto i legnem, stomak kao klobuk, kao da sam deveti mesec. Dr samo sto je stavila sondu zamalo padne u nesvest, ogromna staza i bubreg jako veliki, prosiren.. Posalje me da odem odmah i ispraznim se i vratim na sto. Odem, ispiskim sve to, ali ona i dalje vidi taj prosireni bubreg, pa mu je istanjen parenhim, pa i drugi nije ok, naglasene neke piramide..pocne da me ispituje o bolestima, secer ovo ono...Nikako trudnoca, mora dalja dijagnostika, ovo nije dobro. Izadjem pogubljena, uplasena, pozovem odmah i zakazem za popodne u jednoj specijalizovanoj urolskoj bolnici UZ. Odem popodne, samo malo napunim besiku,zena gledai kaze da je tolika staza bila vrv od refluksa, tecnost se vratila u bubreg jer sam ih pretovarila tecnoscu. Kod nje se isto vidi da je malo uvecan ali ne moze on sad odjednom da se vrati. Cirklulacija i ostalo ok, parenhim dobar, ona ima bolji uz. Ali da zbog ovoga sto se vidi moram na IVU intravensku urografiju. To to je ono kad ubace kontrast i snimaju ko zna koliko puta za redom. Da uhvate kako tecnost putuje i da li ima staze. Dubinsko snimanje na rentgenu, dosta zraci. Tri puta su me vracali jer nikako da se pripremim, treba isprazniti creva potpuno, a 4dulkolaksa meni nista ne deluju i onemoguceno je snimanje. Obavim rqzgovor sa jednom mladom dr, objasnim da ja planiram trudnocu i da nmg vise da me zrace. Dogovori se ona sa kolegom radiologom da mi sledeci put smanje zrecenje koliko hod moze i da obave snimanje pa kako uspe. I snimise me najzad, rezultat ok, oba rade istim tempom, nema staze, besika isto ok..jedino neke trake oko mokracnih cevi ali to je kao vaskularnog porekla. Zakljucise da mi nije nista, urolog takodje na jos jednom UZ..ponavljala klirens, ovaj put idealan. I tako se zavrsi prica oko bubrega. Akala sam se sa tim mesecima...

Izvinjavam se na smaranju na temi, za EG je, ne moraju ostali da citaju...

December i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, e sad pazi urin mi idealan celuu trudnocu, nigde nicega. U 9.ned jeam imala cistitis i pila Palitrex ali tacno znam da sam ozebla. Stajala na stanici u suknjici, duvalo mi oko dupenceta i sutradan bolovi u besici, piskanje.. Ali urin mi uvek bio super, nigde nicega. Pred bolnicu i ovo testiranje na gd prvi put proteini u tragu. Dr kao nista, to je u tragu..Kad sam izasla iz bolnice citam onu otpusnu listu proteini +, ketoni 5..a niko nista. Veruj mi nisam dr ni videla, dali mi u ruke otpusnu listu i dijetu i da idem kuci. Sad ovo prosle nedelje onaj katastrofalan nalaz prvi put. I ja sam pomislila da zbog bebe nisam mogla da izbacim tecnost. Jer sam ja kuci popila punu solju caja i jos malo vode, a tamo jeeedva uspela da izbacim za prst i bilo je tako zamuceno i tamno. Tek kada smo dosli kuci pocela da izmokravam normalno. Meni sad samo situaciju komplikuje ovaj gd. Zbog njega se plasim da li bubrezi trpe, da li guram visok secer pa oni ne rade kako treba, odakle ti ketoni, da li od secera ili gladovanja..Trudim se da jedem zdravo i da i ne gladujem ali sve brinem da nesto ne radim dobro. Meni nit je normalno da bude tako zamucen i taman, a nije ni da nema boju. Iskreno jedva cekam da se porodim. Ali ovde kao sto vidis ni o trudnicama na patologiji ne brinu kako bi trebalo. A o porodiljama da ne govorim. Niko porodilje ne gleda. Vizita izgleda tako sto progvire i samo vicu kako ste zene, tusirajte ranuuu.. Niko da izmeri T, P, proveri krv, nista..samo pregled zadnjeg dana i ako je sve ok kuci. Cak ne daju ni hranu za dijetu nego svima odmah isto. Moja sestra je primala insulin, dobila da jede isto sto i svi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A iskreno nzm kako cu dojiti sa ovakvom ishranom. Tek kada dojim stalno sam gladna. I tek ce mi se onda stvarati ketoni jer ce organizam gladovati tj.koristiti masti iz celija umesto secere. To mi se vec i desilo kada je K bila mala i kada sam zbog njene alergije drzala strogu dijetu. Ja dojila sa 42kg, a ona kao bumbar, nista joj falilo nije, samo sto ne pukne. Tada su mi izlazile modrice po nogama sto je znak praznjenja masnih celija. I tada sam zbog toga trcala kod dr. Ali dr su needukovani i i zainteresovani, treba ja njima da objasnjavam sta je to i zbog cega, pojma nemaju. Tada su poceli problemi da mojim secerom, dakle pre 8god kada sa nju dojila. Posle sam secer ispitivala, nadjena hiperinsulinemija. E ja nisam pazila na ishranu i DM ce me sigurno sacekati iza coska kad tad. Bojim se da ne bude sad posle ove trudnoce. Posle pobacaja sam pila Glukofaz..ali posto sam inace male kilaze 46kg dobila savet da ne pazim mnogo na ushranu i eto dokle stigoh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam ja sam i sa U bila na dijeti i sa A,evo mleka koliko hoces...Nije mi se desavalo da sam bez,cak sam U doila do godinu dana,a sa njom sam zadnja 3 meseca trudnoce bila gladna bukvalno,malo jela i to bas gledala strogo i sta...mada sa njenim ocem sam zivela u BG da smo retko kad imali sta jesti,jer oboje nismo radili,a i on se nije ni trudio da nadje posao,zato kad sam se vratila za Rumu svanulo mi zbog deteta

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,napredovala je svega 1 kg do sada,ali bicemo mi ok sada,lepo ce da rucka i spavace mirno a i mi sa njom :)

*Cvrky87*, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, taman mozemo treci put zajedno da trudnujemo. :D

Joj Mozza, bas ste se namucile, i moja Mila je puno povracala, na usta na nos i ja sam naravno odmah mislila da je refluks i vodili je kod dr ali su rekli da nije to vec se ona prejedala pa je izbacivala visak, meni je mleko bukvalno curilo tako da bi ona samo prislonila usne i mleko bi islo kao cesma pa je morala posle da izbaci, ali je ona i pored tog izbacivanja dobro napredovala (1200gr za 4 nedelje) pa Dr nisu pridavali znacaj. Nadam se da ste nasli resenje i da ce sada biti bolje. Grlim vas jako. 

Kam, nemoj unapred oko svega brinuti. I sama kazes da si sa 42kg dojila i sve bilo ok. Ja nisam imala vremena da jedem pa sam smrsala 5 kg pa opet imala mleka za dve bebe, nema tu pravila. Pokusaj malo pozitivnije da gledas na sve. Razumem da si imala uzasno iskustvo i dosta problema ali sa tolikim strahom i brigom unapred nista neces promeniti. 

Decembar, ne znam da li si vec pisala ali jel imate vi ime za vaseg dasu?

EG, ne secam se ni vaseg imena?

Ko o cemo ja samo o imenima i stomaku smaram. :D

Venera i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam dojila sa 42kg ali ja nisam bila ok. Meni se tada metabolizam poremetio. Od tada imam problem sa secerom i insulinom. Bojim se da se sad ponovo ne upropastim. Imam povisen secer i moram da pazim ali ja nemam zalihe i onda lako moze da se desi da kalorijski ne unosim dovoljno i organizam mi trpi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Miliccam imamo ime, zvaće se Janko, isto kao kod Kru :D nema smisla da se borimo sa muževima koji su oboje slovaci gde je ponos da dečak nosi tatino ime, em su škorpije ahahahaha tako da neka mu bude po želji. Srećom meni je ime lepo a i moj tata se tako zove pa verujem da će biti veselja. U poslednje vreme to davanje ime bebi po ocu kao više nije moderno pa će biti neko novo ime među mlađim generacijama jer među dece zaista nema takvog imena, svi su odrasli. A Jan je ja mislim najčešće ime među slovacima, pravo tradicionalno ime No.1.

Izmenjeno od strane December
Venera, miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po ovom sto sam procitala Kam, tebi je bas sve suprotno sada sa bubrezima od onog sto ti je tada bilo kada se desilo najgore. Pročitaj sve lepo pa ćeš i sama videti. Nemoj da se plašiš jer stetis sebi. Mi smo već u bezbednoj zoni, beba već sada može da se rodi kada god poželi. Pregurali si svašta i nemoj sada da padas. Biće to sve dobro. 

Mesto se dijeta tiče i dojenja mislim da previše brineš. Imaš ti mnogo zdravih i dozvoljenih namirnica koje smeš i da nikada ne budeš gladna. 

Mozza, ali je ne znam koliko ste vi stari pa mi ne znaci ništa kila do sada :lol: je l imate mesec, dva?

mi još nemamo ime :huh::lol:

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam a da vidis sa dr da ti izimas neki dodatak ishrani,da odes kod nitricioniste i da ti kaze e uzmi to i to?

Ja slabije jedem tj iskrena da budem rucam,ponekad dorickujem i veceram,ne mogu se natrrati jesti,ja pijem proteine od surutke kao dodatak ishrani sto zbog sebe,sto zbog njega tj mleka

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana,zao mi je sto si i ti dozivela isto,uzas je to kad gledas u dete kako se muci i ne mozes da mu pomognes a ppsebno ako imas nezainteresovane doktore oko sebe. Ima neki sirup koji se zove Gastrotuss,njega nam je prepisala doktorka u SK i rekla samo joj dajte ovaj sirup pre svakog hranjenja (od tog sirupa je samo povracala i prestali smo sa njim) podignite uzglavlje krevetca za 45 stwpeni i nosajte dete 30 minuta posle svakog obroka i dajte detetu i 130 ml ako moze da popije,mi sve to poslusali a njoj sve gore,nocima ne spavamo jer dezuramo da se ne ugusi a preko dana sam bila stalno pored nje i nisam smela na minut da je ostavim jer u trenutku se to desi i ona pokusava da udahne i tako stalno u krug. Ova dr u BG je pogledala sastav tog sirupa i rekla je da to samo pokupi kiselinu i ne resava refluks,da to nije nikakav lek. Na uz je sve dobro,preporucila nam je AR formulu ali prvo da vidimo kako ce reagovati kad smanjimo kolicinu i da je hranimo na svaka 2h a nocu kad se probudi,takodje ne bi uvodila lekove protiv refluksa sve dok ne vidimo kako reaguje posle ovoga sto nam je rekla,cak su joj vadili krv iz vene i dali smo urin na pregled,ma sve da se prekontrolise. Poboljsanje je bilo cim smo smanjili kolicinu hrane i ona sada fino jede,ne muci je stomacic jer je u zadnjih par dana imala grceve 24h,konacno spava i vidim da se opustila,mi se jos nismo skroz opustili ali nam je lakse,jos treba da je vodimo na kontrolu u utorak i da nam stignu rezultati krvi i mokrace pa ce dr da pogleda sve jos jednom,ali sam stvarno razocarana doktorima u SK koliko su nestrucni ili su jednostavno nezainteresovani,kako moze da nam kaze da je dete super napredovalo kad ustvari nije a mi jos neuki u ovome nismo ni posumnjali u sve,ali hvala Bogu ide na bolje.

Mozda joj se preoptereti zeludac pa joj se sve vraca.Moj je sa 3m pio 90-120ml bas iz tog razloga da se bi vracalo mleko.Kada smo presli na AR isto je bio,formula je gusca i duze ih drzi sitim.Tek nedavno sam mu povecala kolicinu mleka na 150ml i retko kad 180ml.Kasice jede koliko zeli al ne moze vise od 150gr da pojede.Pre neki dan je napunio 9m :)

Analim, mozza i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Evo nas sa otvorenim ocima :D

kam,ja se ne razumem toliko niti bih da uporedjujem,ali savetujem ti da ni ti ne uporedjujes i ne gledaš šta je bilo. Pokušaj da ne oskuskujes sebe toliko a alo ćeš biti mirnija idu na pregled.mada tebi beba napreduje normalno i više i osećaš je p ne bi trebalo da brineš. 

Sto se imena tiče,ja sam takodje popustila i iz tog razloga jer svako drugo dete ima isto ime. Bukvalno...Nije mj to bitno toliko ali eto,ne mora da dobije popularno ime.

mozza,nadam se da se Neće vraćati problem.

mi smo imali tešku noc....on hoće da bude non stop na grudima sto mj nije problem ali recimo posisa jednu do kraja i zaspi...ne moguda mu guram j usta drugu kad spava a opet i se probudi za 15min i opet hoće. Ali to će se vremenom rešiti i kad on ojača i sve to...veci ke meni problem sto V neće da spava sa mnom u krevetu nego hoće sa tatom a beba mora pored mene zbog sisanja jer ja ne mogu da se pored nespavanja i šetam toliko....a ne možemo svo četvoro i bračnom nikako. Ali ok,proći će i to znam...samo

mi je zao jer V neće kod mene uopšte i govori da beba smrdi :D 

meninje zai više u smislu da on ne misli da sam ga zamenila bebom ili nešto tako....ceo dan nije kući ide pored kod svekrve da se igra sa setrom. Ok budu napolju ceo dan na ljuljaskama na  trambulini trče,jure...ali ipak. On neće da dođje kući ni da jede. Jede tamo. Molim ga bukvalno....zaspao je bez da traži da ga suskam. Mislim da već iskazuje malo ljubomoru ali ok to je normalno. Možda bolje sad nego kasnije...

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Bubu 2, broccoli, mozza i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.