Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mila luče jedno :wub: predivna je! Podsetila me je na moje šmizle kad su bile bebe, sad mi je prosto čudno i nezamislivo da ću imati dečkonju.

Počela sam da čitam o položaju bebe u materici, u kojim slučajevima se ne okrene kako treba, sad me šutira skroz dole i nemam pojma u kom je položaju, a na uz je imao noge ispred glave pa ako je i sad tako moguće da se okrenuo glavom na dole. Kod mene je problem slab trbušni zid pa mi matericu ne podiže na gore već mi ispada napolje. Nikad nisam osetila pokrete iznad pupka u ovoj trudnoći. Bojim se da zbog takvog položaja materice on ni ne može da zauzme drugačiji položaj. Ležim što češće na strani jer jedino tako mi je stomak duguljast. Kad legnem na UZ na leđa meni se stomak razlije sa strana. Sad je kontam kasno da bilo šta preduzimam, mišići su mi slabi i to je to. U ponedeljak ću zvati da zakažem pregled, a razmišljam možda da zakažem UZ i privatno da vidim šta će oni da mi kažu. Danas ujutru sam vadila krv pa će biti rezultati za sat vremena već. Bas me zanima kakvo je stanje sa hemoglobinom.

Analim i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, zene su ti sve rekle. Bitno je da je sve zavrseno na najbolji moguci nacin, bebac ti je super, ti ces biti super. To zbog cega se sada sekiras je stvar zbog koje uglavnom zene u porodilistu placu. I ovde je to redovna pojava. Ali polako, docice sve na svoje cim odete kuci. Sada si vec iskusna, uigrana mama i icice to sve lepo.

Milice, hvala sto pitas za mene. Danas u 4:15 imamo taj poslednji 4d. Juce sam zvanicno usla u 36.nedelju po pm. Videcemo sad kolika je beba i sta dr predlaze. U ponedeljak idem kod svoje dr, radimo pripremu za porodjaj. 

Analim, ona je jedna preslatkoca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam i ti si već pri kraju, uskoro se upoznajete. Javi šta su rekli i ako bude sličice postavi :wub: mi u ponedeljam ulazimo u 30.nedelju, za dva meseca i ja sam u terminu. Izgleda mi i daleko i blizu. Ne znam šta i kad da spremam, samo razmišljam i ništa. Sve mislim da mi je još rano a posle ću da žurim sve, eto ne znam, samo jaje-sedište sam oprala. Kolica ću što kasnije jer jos najmlađu vozim u njima, kako ću posle isto nemam pojma, jedino da nabavim ono što se kači na kolica da starije dete stoji...

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo rezultata, krvna slika mi se popravila, ostao je samo hematokrit i to tek tek ispod normalnih vrednosti, ostalo je dobro. Nisam uzimala preparate gvožđa samo sam samlela orahe u med i sa semenom koprive pomešala i to jela. Definitvno nastavljam sa tim. Još ću ponekad da popijem ampule gvožđa da ih potrošim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, kako je prosao UZ? 

Decembar, super za ks. Kad vec 30.nedelja, cim krene broj nedelje sa 3 to vec zvuci ozbiljno blizu. 

Mene danas nisu zvali da mi jave rezultate, to znaci ili da im nisu stigli iz laba ili da nemam GD. Zvacu ih ja u ponedeljak, da proverim. 

Gde su nam ostale trudnice? 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Decembar! 

Hvala sto pitate za mene. Beba sad na UZ zuri 2 nedelje, tako da dijeta radi posao. Po pm sam 35+1, a po uz 37+2. Gledala je sve one izvestaje: kardiologa, endokrinologa, hematologa i na kraju ovo zadnje iz hitne, kada sam radila urin i od urologa. To joj se nije nimalo svidelo, kaze da su ketoni u urinu od secera. Rekla sam joj da sam ih imala i u bolnici i niko nista za to, trazila otpusnu listu i nju citala. Uglavnom, termin bi mogao biti oko 14-15.04. ali posto sam se pre ranije poradjala plus zbog svih dijagnoza, a posebno trombofilije hospitalizacija je zakazana cim odradim kontrolu kod endokrinologa 1.04. Dakle odmah posle toga lezem na patologiju trudnoce ako porodjaj do tada ne krene. Ako se desi da krene bilo sta odmah da se javim u bolnicu. Sad kontam da bi trebalo da se primirim bar do tada. Naravno moze da se desi i da lezim nedelju ili deset dana gore, poludecu ali sta cu sad..

Beka na UZ odlicno izgleda, sve je normalno i kolicina plodove vode i posteljica i protoci. Prednjaci glava. Nismo je slikali jer nikako da je dr lepo uhvati. Imam samo one slike od merenja. Nije ni bitno. 

Pitala sam je jos i za ove vaginalne vene, pomislih mozda ce me pregledati pa da vidi. Rekla je samo da se desava, povucice se posle porodjaja kad prestane pritisak dole. Samo me je brinulo da ne smetaju nesto vaginalnom porodjaju i da se ne desi da puknu, ali ona kaze da ne brinem jer se to jako retko desava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, beba je danas procenjena na 3260gr. 

super sto je sve ok. :) 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su danas stigli rezultati iz lab. 

Hemoglobin opet pao sa 114 na 108. 

Sve ostalo je ok.

U pon na uz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ne brini, nije to jako lose. Normalno je, beba vuce za sebe sta joj treba. Javi sta kazu na UZ.

I ja idem u ponedeljak kod moje dr ali da radim briseve i ostalo za pripremu za porodjaj. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ne brini, nije to jako lose. Normalno je, beba vuce za sebe sta joj treba. Javi sta kazu na UZ.

I ja idem u ponedeljak kod moje dr ali da radim briseve i ostalo za 

Bar uspevam da ga drzim iznad 100.

Ceo dan sam provela u krevetu, nemam snage nizasta. Merila pritisak 110/70 I 97 otkucaja. 

Ledja me ubijaju koliko bole, mnogo lose spavam (ako to moze da se nazove spavanjem) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citaam vas i ja ali ne stizem da pisem... 

Analim Mila je divnaaa:wub:

Kam, super, fala Bogu da je sve ok, jos malo i stize bebac. 

Ja sam juce bila na uz, nemam vise kontrakcije, rekla mi da pijem samo ujutru utrogestan. Beba je svaki dan sve aktivnija, bas se cesto javlja:wub:

Analim, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, bas tako, kod trudnica se tolerise sve iznad 100. I ja uzasno spavam, kao buba koja se okrene na ledja pa ne moze da se vrati.

Bralac, super, drago mi je da ide na bolje.

Kruela, kako ste? Jesu li vas pustili kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 kao buba koja se okrene na ledja pa ne moze da se vrati.

upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene hvala vam na komplimentima za moju malu ljubavicu :wub:

Miliccam, ima i na koga da bude visoka. ^_^ veoma brzo raste, dosta odeće je prerasla već. 

Earl Grey, tužno je to što mi žene nismo navikle ni na sto ti kažeš osnovno i ono što bi trebalo svuda da bude normalno. U Srbiji bi trebalo da dodje najpre do promene celog mentalnog sklopa ljudi da bi uopšte i došlo do reforme zdravstva. 

December, drago mi je da ti je dobra krvna slika. Hematokrit je svim trudnicama često tik ispod granice. Mislim da je to kao normalno.

Kam, pa 1.april je tu iza ugla! :baby: Nadam se da nećeš ležali bas 10 dana na patologiju, ali sve se izdrži za naše bebice. Biće to jedna krupna beba ako se zadrži kod tebe bar u stomaku još bar 2 nedelje. A bas si me nasmejala onim poređenjem sa bubom, hahaha!

KikaC96, super za krvnu sliku. To je ok samo pazi da ti ne padne hemoglobin još više. A ja u trudnoći skoro uopšte nisam spavala, kad se setim samo. I sad naravno slabo spavam, ali ne osećam se nešto umorno ili pospano. Takav organizam.

KruelaDevil, pretpostavljam da ste dosli kući, pa ne stižes da se javis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, hvala ti sto me bodris. Juce sam se za trenutak osetila malo nesigurno i uplaseno. Samo neka da Bog da se zavrsi sve i da obe budemo dobro.

Uzivaj sa svojom bebicom. Jer toliko brzooo rastu da je to neverovatno. Do godinu dana brojis mesece i tada su promene i najuocljivije. A posle jos brze, godine samo lete. Moje devojke su skrooz velike sada. Neka su mi zive i zdrave ali nekad me i tuga uhvati zbog toga. Kad pre porastose? 

Posle svega sto me je snaslo u ovoj trudnoci sigurna sam da vise necu radjati. I sad me i zbog toga neka seta hvata. Nikad vise necu ponosno setati stomak i uzivati u pokretima bebe. Ali imam decu kojoj je potrebna zdrava majka. 

Evo sto se spavanja tice...svake noci oko pola 5 ja budna..posle bih spavala kad ostali ustaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam razumem te kako ti je...meni je mama rekla da odradim preglede sve i onda ako hocu trece,ali mislim da bi me 4vrta trudnoca dotukla psihicki.

Sad ce i tvoja bebica :)

Ja kad vidim U koliko je velika prosto ne mogu da verujem kako je vreme proletelo i secam se kolika je mrvica bila.A mi je toliko napredan,evo zubici mu vec izbijaju,porastao kao U sa 4 meseca je

broccoli, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas kao sto Kam kaze, prvo brojis mesece pa godine a vreme leti. Ja juce nasla na starom telefonu Miline slike kada se tek rodila, nestvarno mi je da je bila tako mala i celava. :D :wub: I gledam je sada i vec mi je malo zao sto je tako brzo porasla, a sta ce biti tek za par godina. 

Mene juce napali sinusi i kasalj, ali je posle par inhalacija sve proslo. A moja mama se danas vraca u BG , 2 nedelje protele. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad vas čitam setim se svoje treće trudnoće i istih misli :D kako deci treba zdrava majka i da je to to što se dece tiče. A posle nikad lakše odlučih se za četrvto, pa sam 4 meseca proklinjala sebe što sam opet zatrudnela koliko mi je bilo loše i sad se ponovo dobro osećam osim ovih popratnih simptoma za treće tromesečje. Kako vreme odmiče imam osećaj da sam oduvek trudna i da se nikad neću poroditi :D

Takođe me ppslednjih dana hvata tuga kad gledam moju najmlađu ćerku, pa pre samo tri godine sam bila trudna sa njom a ona je već tako porasla, još malo i prava devojčica. A najstarija puni 10 godina ove godine. Srednja mi je do sad bila sva sitna a poslednjih dana mi sve više liči na devojku, ove godine će imati 8. Ne znam da li to samo sad primećujem dok sam trudna ili su u nekom skoku pa su mi odjednom sve porasle... Tako da smo sve u istom sosu.

Kika i tebi je termin kad i Kam tako? Joj kako se radujem što ste tako blizu upoznavanju bebica :wub: toliko da jedva čekam naš susret, ova dva meseca mi deluju tako daleko. Dok kukam kukam a posle ću reći kad pre hahahaha

k a m , Venera, blesava i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar, Kiki, EG i meni je termin skoro isti. S tim sto ga meni malo pomeraju ali tu smo. 

Po kuci radimo svasta, mm hoce jos i da kreci hodnik danas, K radna subota i sprema se za skolu. Ja sam se nesto umorila, a samo sto sam sklanjala stvari po kuci. Sad cu jednu kaficu u dvoristu, divno je, suncano. 

Inace sam strasno preosetljiva i placljiva. Pokvarila nam se masina za ves i mm kao sigurno si je ti opet pretovarila vesom..i ja se iste sekunde rasplacem. Ne znam sta je sa mnom. 

Analim, December i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj pretovarila si je. Ne vidim svrhu sto je uopšte morao reci bilo šta. Pokvarila, pokvarila , nisi je sigurno ti ili bilo ko namerno pokvarila. 

A šta se sa mašinom? Inače, sam ja svoju novu mašinu dva  puta sama popravila, pa možda sam od pomoći :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, probudila nas je usred noci, lupala je strasno. Iskljucimo je, puna vode, a bubanj joj se otkacio. Sinoc je probao da je otvori otpozadi da vidi kako se bubanj otkacio i da li moze da se zakaci ali ne znamo kako pa ce svekar svratiti popodne da pogleda. Ako nista docice majstor. Imam dole kod mame masinu tako da sam jutros ukljucila nju, nije frka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i nama dešava sa mašinom, tj kad se pokvari onda ode bubanj. A ja je stvarno ne štedim ni po broju pranja ni po količini veša. Uvek je napunim do vrha, ali naravno ne previše da bi lepo oprala ali je skroz puna.

Ja sam bila osetljiva u trudnoćama sa devojkama, sad stvarno malo šta može da me rasplače. Iako gutam knedle na neke stvari, ovaj put naprimer ne plačem na reklame i neke dečije pesmice :lol: što u prošlim trudnoćama i u prvom tromesečju ove jesam. I zaista mi je to nekako najteže padalo te promene raspoloženja. Ovako mi je super. Da se ne ureknem.

Zaista je lep dan. A meni se najmlađa ispovraćala malopre. Kašlje i izbacuje šlajm pa joj se verovatno nakupio u želudcu pa je sav nesvaren doručak ispovraćala. Dala sam joj probiotik da joj smiri stomak i zaspala je. Oprala sam stolicu i uključila mašine da peru suđe i veš i sad ću da završavam po kući. Kad se probudi napraviću neke kolače i večeru pa ćemo napolje. Nadam se da će biti ok kad se probudi.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, mene frka uhvatila i ne znam dal opet da idem u bolnicu. Kao da mi bubrezi uopste ne rade kako treba. Sinoc jesam popila pred spavanje veliku solju vode i nocas malo pila.. ali sam baaas obimno piskila celu noc, 3-4x ali bas dosta svaki put. Od jutros sam popila samo jednu casu vode i malu solju limunade, znaci mozda najvise 400ml i piskila sam preko 20x. Pritom piskim skroz bistro, kao voda. Nema uopste boje. Nije mi jasno sta se desava ali kao da mi bubrezi uopste ne rade. Jedino sto mi je bas hladno bilo nocas, noge su mi se smrzle i inace nesto ne mogu ceo dan da se ugrejem..pa se mislim mozda sam i nazebla. Ali malo me boluckaju bubrezi i nije mi jasan uopste taj bezbojan urin. Posebno me strah sto su me u onoj trudnoci koju sam izgubila bas boleli bubrezi. Ne znam dal da se spremim i odem i insisitiram da me ostave u bolnici. Mnogo se plasim za bebu, a i za sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubrezi kada ne rade treba bas da bude obrnuto. A ne kao kod tebe. Ali ja bih na tvom mestu išla. Ne zato sto mislim da nešto nije ok, nego ćeš ti sebi nabijati toliku tenziju i stres ako ne ideš da ti onda zaista nešto neće biti ok. Previše se negativna i to nije dobro ni za tebe ni za bebu. Idi, biće ti lakše u bolnici i kada znas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.