Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kru cestitam! Neka ti je ziv i zdrav 100 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem sta znaci to da nekome NE VALJA mleko, kako moze majcino mleko da ne valja. Svasta. 

Ja zavrsila kod dr, rezultati sutra ili u ponedeljak. Javila mm-u ali zurila pa napisala rez i on covek kada nije slogirao, pomislio cr sutra ili u ponedeljak. :D

 

Earl Grey, Analim, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno da je slabo,a A je kao tucak ni ne lici na bebu od 2 meseca bas je i dugacak i temeljan

Miliccam prepadas coveka samo,dobro ga srca nije strefila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, slazem se sa EG i Milicom. Ne dozvoli da te ubedjuju da ti je mleko "slabo". Tvoje mleko je idealno za tvoje dete, boljeg nema. Ni slucajno nemoj da posumnjas u to! Mnogo se iznerviram kad cujem za ovako glupe komenare. 

Analim, Earl Grey, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na ctg-u pokazuje kontrakcije do 30 doktorka kaze da je moguce da porodjej pocne za dan do dva dana najvise pa vcemo videti da li ce tako i biti!

mozza, blesava, December i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam pedijatrijsku sestru za dojenje i gledala je da li imam mleka i imam i kaže da dobro donjim i da je bol od pre čestih podoja. Do hranila je J jer ja više nisam moglA...5h je bio zakcen te za jednu te drugu. Nije mi problem ali to je već toliko bolelo da zaista nisam mogla da izdržim a i plašila sam se da nije gladan jer je kod mene od 5h pa da ne dehidira.... ali nije se smirio ni posle do hrane i opet je sisao i posle sam ga nosila i zaspao tako i umirio se i od tada soava...sad se malo probudio i posiskao malo i spava....

sutra ako bude sve ok idemo kući. 

Hvala još jednom svima. Ja ne stižem mnogo da čitam. Samo sam htela da vam kažem Klo nam ide :)

Micili, December, blesava i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, divna si :wub:

Sto se tice mleka i dojenja, slažem se sa svima. Joj, koliko baba i tetaka me je pitalo da li imam mleka :angry: kao da nije dovoljno pitanje da li dojim. I automatski to nabija nervozu i preispitivanje (pogotovo nama koje prvi put dojimo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja im odma odbrusim da moje mleko "nevalja" sigirno ne bi napredovao toliko,A da moze sisao bi svakih 5min.

Danas je vec druga prica,toliko ga boli da dok ide samo mleko ok je,cim krene sam dq vuce krene da vristi i tu je sisanju kraj,pocinje da vristi i da se dere,tesko ga umiriti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, divni ste :wub:

Kruela, super ce to sve biti. Jos je on mali i nije mu mnogo mleka ni potrebno. Dok dodjete kuci uklopicete se vec. 

 

mozza, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam da idem sutra kući.  Molim Boga da on bude dobar i da nas puste...ja već plačem sada ako i jedva čekam 12h znaci ne mogu vise,ne mogu.... mene otkidaju bradavice od prečesto dojenja....tačno vidim kad ne sisa toliko i napravi pauzu da mi je lakse. Nemam dudu....on plače....ukakio se. Ova neka hrče...ne smem da spavam sa njim u krevetu jer se deru odmah. Taman smo zaspali i ja i on i došla ova dala ga u krevetac ob se probudi traži da sisa...ja dam plačem od bola,ne mogu da nastavim. Odem da tražim da ga presvuce jer se ukakio kaže to mu ne smeta garant rek’o možda je gladn stalno traži kaže ne može da da bude gladan dala sam mu....sad ga je odvela i ja ne mogu da spavam jer čujem kako plače i plačem i ja u sobi i nerviram se sto sam ga dala tamo,bolje D sam ćutala....a opet umorna sam oči mi se zaklapaju i plašim se da ga ne gurnem sa ovog kreveta. Jedva čekam 5h da dođje opet i nadam se da će prestati da place. Srce mi se cepa :(

Analim, Bubu 2, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, jos samo malo i gotovo je. Izdrzaces. Znam da su te sad savladali hormoni pored svega, pa sve deluje 10x gore. Gledaj sa pozitivne strane, da idete kući svojoj porodici uskoro. :babymommy:

Ja sam ležala u porodilistu nedelju dana i to bez bebe. Samo su mi je donosili par puta dnevno. A ja sam brinula kad moja ne plače već spava kad dodje i nema šanse da sisa, a treba da uspostavimo sisanje. Ubeđena sam bila da oni bebe nakrkljaju dohranom i kad ne treba, da bi im bile mirne bebe. Tako da nisam mogla da je probudim nikako. Ja sam moju bebu tek 5-i dan podojila prvi put, jer nije smela ranije da sisa. Ali hvala Bogu, pa smo skroz uspostavile sisanje i samo sisa, bez dohrane. A vidim, spominjes dudu. Moja Mila neće dudu, nema šanse. A ponudila sam joj avent i nuk. Pa je ni ne forsiram. 

miliccam, Micili, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam povucena iskustvom sa U ponela dudu u porodiloste i nisam mu davala samo kad dolazi pedijatar,tako da mi jocemo dudi,ali nam sluzi samo za uspavljovanje,lad zaspi samo je frcne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela kao da sebe čitam posle trećeg porođaja. Ama sve isto. Meni su tražili da mm donese cuclu jer je bukvalno bez prestanka želela da sisa samo što su meni plus bradavice nenormalno popucale pa je sa mlekom i krv išla, jer sam prošli put dojila svo vreme preko silikonskih a i verovatno je loše hvatala bradavicu. Ako nije sisala samo se drala. Posle sam imala malo mira jer se uspavala sa cuclom. Kasnije nije tražila pa nije ni navikla na cuclu. Sad uzimam odmah sa sobom jer je i ovaj štucavac kao najmlađa u stomaku. Sigurno će biti halapljivko. I znam taj osećaj kad ti uzmu bebu i ti slušaš da li plače baš ona a spava ti se nenormalno, da zaspiš ne možeš a plakanje... Užas. Sve to rade hormoni i puno žena je i tamo plakalo dok sam ja bila. Jedna je plakala jer kumovi nisu odabrali ime za bebu koje je ona htela. Ubila se od plakanja. Sve je to normalno. Sad ste već sigurno ponovo zajedno. I sad razmišljam kako bebi neće biti ništa tih par noći znam da ću se ponovo isto osećati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bebac konektovan na grudi konstatno. Spava pored mene . S tim da su kod nas kreveti namesteni bas za potrebe mame i bebe, nasloni se dižu da ne može niko da padne. A na primer ne daju da bebe uopšte placu. Istog momenta se sve preduzima. Kada vezbamo sa fizijoterapeutkinjom , čim nečija beba zaplače ona je uzima u ruke i zabavlja dok mama vezba. Ako beba plače dok se kupam kada je kod  njih tada beba dobija na poklon cuclu od sestara koje je čuvaju. I mnogo pomažu mamama oko dojenja. Nameštaju bebu na grudi, svaki detalj posebno . 

Tako je bilo na prethodna tri porodjaja, sada sam u novom porodilištu pa ne znam šta me čeka. Ali ovo je bolnica specijalizovana samo za žene , gunekologija i porodilište, žena ga hvale ali meni je to dodatan stres . <_<jer mi je novo 

mozza, k a m , broccoli i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I žene hvala na komplimentima :wub: zaboravila sam i da sam stavila sliku :lol: mozak 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, :wub: divne ste! Daj neku iz drugog ugla da te lepo vidimo.

@Micili krece polako i kod tebe, nadam se da ce sve proci super kao i kod Kru, javljaj nam se i srecno. :)

Kam, kakva je situacija kod tebe? Kada bese ides kod dr, 25.03.? Jel imas kontrakcije? 

Mi od juce 25.nedelja. Jedva cekam UZ da vidim bebicu, a to nece skoro.

Analim, ni moja Mila nije htela cuclu nikako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj u Frontu ima jedna divna babica,ona je htela svima da uzme bebe da cuva,samo jadna sama pa nije mogla,jer na odeljenju je bilo 50 beba...dodje uzme bebane odve ih,presvuce,sredi pupak...jedna mi je nosala A kad se uznemirio...bas je bilo divnih babica 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG-20190322-095329.jpg

Pozdrav za sve mame i bebe od Mile! Juce je napunila punih 7 nedelja.

Earl Grey, kad čitam tvoja iskustva sa porođaja, zvuci mi kao iz nekog filma, neverovatno. Čovek navikne na loš ili osrednji tretman i onda kad čujem tako lepo i normalno iskustvo, ja ne verujem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela veruj mi da nije nista strasno sto ga je sestra odvela i sto si malo samapokusaj da se malo domoris.Mislim da nema potrebe toliko da ga nudis da sisa.Moguce je da si I iziritirala bradavice od precestog dojenja.Malo se opusti I razmisljaj o necemu lepom:baby:Jos malo pa cete kuci.Pokusaj da uzivas u bebici i bebac oseti ako si ti napeta pa bude i on napet.Uhodacete se oko dojenja samo polako.Daj I sebi malo oduska.On je u sigurnim rukama ne brini,pa I ako place nije nista strasno.Presvucen je I nahranjen.Uskoro cete svojoj kucici pa ce sve biti lakse,a ti gledaj da se malo dremnessan ti je jako dobar.Narocito I za mleko.Ljubimo I tebe i Janka i bez sekiracije,porodjaj je dobro prosao,ti si dobro,bebac je dobro.Sad samo da se uhodate i sve je odlicno!

k a m , mozza, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam, čim se slikam izbacujem drugu pozu :lol: slabo se i slikam

Analim, med pravi, oči predivne 

A sto se tiče tretmana, nije to ništa idealno , nego nešto osnovno sto žena treba u takvom momentu. Ovo sto vama deluje ovako nestvarno ovde žene i na to imaju mnogo primedbi. Moja prijateljica rođena ovde, cetrvoro rodila u još manjem razmaku nego ja. Njene primedbe su tako za mene čudne , a njima normalne. Ne daj Boze da se neka Austrijanka ili žena rodena ovde ili koja je bas dugo ovde oseti malo loše zbog bilo kog postupka nekoga od osoblja. To je odmah rat velikih razmera. Za svakog naravno, ali oni su te koje su svesne svojih prava više od nas nekih koje smo dosli iz losijih uslova, pa nam je ovo bajka 

k a m , Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da Kazem,u Visegradskoj kad sam se poradjala sa Milom,beb su donosili samo na podoj.S obzirom da su beb odvojene od majki donosile su nam site bebe.A kod carskog zbog totalne anestezije ne dolazi odmah mleko vec 3,4 ili 5 dan,zavisi kako kod koje zene.Zao mi je sto je konstantan pritisak na nas zene oko dojenja.NAravno da je ono najbolja moguca opcija,ali isto tako verujem da ne smemo po svaku cenu sebe muciti,stresirati I osudjivati ako nam ne ide dojenje,nemamo mleka,ili ne mozemo zbog necega da dojimo.Taj konstantan pritisak nikom ne donosi dobro,ni majci koja postane frustrirana I uplasena zbog pritiska okoline,niti bebi koja pored sebe ima napetu mamu.JA sam Milu kao sto sam rekla dojila ali sa silikonskimsa  bradavicama,al sam joj davala i dohranu jer moje  mleko nije bilo dovoljno.Isto tako cu I sa ovom bebicom,ako budem mogla da dojim( ako budem imala mleka i ako dobro sve pocne) odlicno,ali ako ne bude islo svakako cu je hraniti sa ad mlekom,ne vidim tu nista lose.Al ponavljam da smatram da je mamino mleko mnogo bolja opcija.Okolina ume da bude vrlo surova prema zeni koja se porodila.I zato uvek zastupam teoriju da je mnogo vaznije da je za majku koju vec hormoni ne stede nakon porodjaja najvaznije da ima podrsku partnera-muza,i da je mirna i spokojna.Onda je I bebac srecan:baby:

k a m , Venera, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, kakva ti je smizla Mila :wub: pa medena je. Deluje bas duguljasto, bice visoka i lepa na mamu. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.