Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kruela,presladak je mali Janko,poljubila bih ga u obrascice i lep nosic,mazite se puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnica jedna mala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela čestitam još jednom, presladak nam je imenjak :wub: znam kako ti je bilo bez epi al ko zna zašto je to moralo tako. Kao što se ja tešim - prošlo je :D važno da je sad sve u redu.

Kod mene su počele čari trećeg tromesečja, boli me stidna kost užas. Ujutru me hvataju grčevi u nogama. Imam sve češće pripremne kontrakcije. Što se tiče plodove vode u poslednje vreme baš sam se ulenjila sa pijenjem tečnosti pa moram ponovo da se samodisciplinišem. Beban mi je stalno u istom položaju ukoso pa možda i jeste zaglavljen zbog manjka plodove vode. Al meni stomak ogroman.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela cestitam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, cestitam. Neka je ziv i zdrav. Dusa medena. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, čestitam od srca! Stigao mali bratić:wub: Predivan je !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, presladak je!!! Dusica mala :wub:

Drago mi je da si dobro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru cestitam od srca! Janko je divan! Puno poljubaca za oboje I hvala dragom Bogu da je sve dobro proslo!Ljubimo vas puno!

Drage moje mene je bas steglo grlo.Imate li predlog sta smem a sta ne da uzmem,bas me lomi.Poljubac za sve!

Bas sam se nesto raznezila kad sam videla divnu bebicu:baby:

December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes Pantenol da sisas, caj od zalfije za grgotanje..ima i onih Isla pastila koje mislim da isto smes. U dm-u imas bombone od zalfije koje su super. Mozes da se inhaliras na 8h ako imas inhalator, 1ml pantenol rastvora i 2ml fizioloskog. Komovica kao obloga na vrat...Vreo serber.. 

Analim, Katarina1983 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima:wub:

malo me boli sad od grčenja materica ali mnogo je lakše...već sam probala i veliku nuždu i išlo je koliko toliko.

jedino me bole bradavice kad sisa ali treba da mi donesu kremu oa će prestati valjda. Sisa lepo da ga ne ureknem :)

Bralac, Earl Grey, Micili i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago što Janko lepo sisa i što se to tako brzo i lepo uspostavilo. :baby:

Super i za veliku nuždu. Joj kad se setim kako sam se toga plašila, zbog epiziotomije. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam slabo koristila kremu,pogotovo kad te babica pita da li bi namazala ti neku tamo "zdravu kremu,na bazi ovog onog ulja" na parce leba i pojela,e tako je bebama kad mazete bradavice?!

Tako da sam ja uglavnom svojim mlekom mazala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam hvala ti puno na savetima I predlozima odoh do apoteke odmah.

Kru dobro je da si uspela da obaviz veliku nuzdu,to je dokaz da se organizam vraca potpuno u normalu.I ja sam imala problem sa bradavicama sa M I krema mi je dosta pomagala.MAda sam je morala da stavljam I one silikonske jer imam manje bradavice a beba bila sitna pa nije mogla da izvuce mleko.MEni je bas pomogla krema I nema te babice koja bi me odvratila od mazanja iste:D

Ljubimo I tebe i Janka!

k a m , Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo bolji oporavak naspram prvog.... kad se samo setim nije ni čudo kakva me nervoza hvatala. Muke sa ustajanjem,pisanje,pa drhtavica toplo i hladno....ide teze i velika nužda sad,ali barem nešto sam malo izbacila. 

Za kremu,davaću i ja moje mleko na bradavice,ali za sad me boli i nemam mnogo pa ću zato kremu a njemu da ostavljam kremu.

valjda sutra i kući ako hude u redu. Pedijatar je zdovoljan njime jedino će mu vaditi krv još jer je ipak bio bez vodenjaka više od 12h....

imam cimerku koja hrče za medalju pa je zanimljivo noću. Uzeli bebu da kao spavam a ja ništa....celu noć sam slušala kako plavu bebe i mervirala se ako moja plače..... no dobro još jednu noć.

kako ste vi?

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, materica te boli jer kada beba sisa imas kontrakcije, tj.ona se polako vraca u prvobitno stanje. Secam se da me je dosta vise bolela posle drugog porodjaja nego posle prvog. A posle svakog boli sve vise. Ali to mora, normalno je. Sto se grudi tice, neka ti muz kupi Multimam komprese, mozes 1podeliti na pola posto je pravougaonog oblika,i onda taman je dovoljno jedna za obe dojke. To je fantastika kako deluju, odmah ces osetiti olaksanje. Mozes i malo svog mleka namazati i ostaviti tako na vazduhu da se osusi. Super da se lepo oporavljas, bice sve jos lakse kad odete kuci. Ljubim vas!

Cvrky, no comment za komentar babice. Da ne sme da se maze niko ne bi mazao. Stvarno su haos. Ja bih zdravo ulje i na kasicicu, sto da ne. :D

Katarina, nema na cemu. I mene zabole grlo pre neki dan ali ja pijem Palitrex pa verujem da mi sad Kandida opet divlja. A sinoc moja K poce da kuka da je boli grlo i curi joj nos pa sam joj prskala Tantum Verde. Nije nemoguce da i ja zaglavim ovih dana ako se one razbole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ja pocela ponovo da ne spavam. Spavala do 4, pa budna od 4-7 i onda se uspavah evo do sad. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ne bi smelo da te boli bradavica kad beba sisa, to najverovatnije znači da ga nisi dobro namestila. Pokusaj da mu sto vise otvoris usta pre nego sto uhvati, ne sme da sisa samo bradavicu nego celu areolu. Pazi da ti ne nastanu ragade tako, dojenje ne boli.

k a m i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, ja uveliko kod dr, vec sam popila secernu vodicu sada cekam, a muka mi je. Drzite mi palceve da nemam GD ovog puta. :)

Dr me pregledala, kaze sve super, UZ radimo sledeci put, ona kaze da mogu i prirodno da se poradjam ako zelim posto je otvor mali i nije to toliko opasno, samo sto ce me boleti kada beba bude jos veca i pritisak na ranu veci. Rekla mi ako hocu da mogu odmah na trudnicko, da ce mi dati papir ali ja moram na poslu jos nesto da zavrsim pa onda. 

Inace, imam 63kg , 7,5 sam u plusu, nisam smela na vagu a sestra mi se smeje, kaze ajde sta brines mrsava si, mozda njoj. :D

Kru, ja sam koristila Lanolin i zivot mi je spasio, imala sam ragade i dojila uz suze, a one se bas i stvaraju dok mleko ne krene, tako da ja nisam imala koje mleko da mazem prvih 3-5 dana, kada je mleko krenulo i ragade su se povukle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi muku mucimo sa zubicima,toliko place da ga je tesko umiriti,samo napolju u kenguru uspevamo,ni kolica ne pomazu

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem na ctg i da uzmem rezultate pa se javljam ,          KruelaDevil bebac je presladak 

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi muku mucimo sa zubicima,toliko place da ga je tesko umiriti,samo napolju u kenguru uspevamo,ni kolica ne pomazu

Njemu su već krenuli zubici? Moja Mila ima problema sa zapusenim nosićem već dva dana. Jadna, baš se muči, teško spava. Ja joj ispiram fiziološkim rastvorom i usisavam aspiratorom. Bas mi je zao kad vidim da ne može da diše na nos, a još uvek ne zna na usta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi me ubedjuju vec nedelju dana da mi nevalja mleko ili da ima grceve,ali on toliko bolno place da mu ni nosanje ne pomaze,zaspi jedino napolju u kenguru,drugacije nece nikako...odeca mu bude mokra sva od vodice i gura rukice u usta...juce je inace poceo da place kad smo se spremali za socijalno kad ja pogledala a ono se bsli i izbio je mali vrhic zubica i druga jedinica se beli,ali mislim da nece jos

Inace sa morala poslati mail mupu srbije jer moje dete nema jos jmbg i ne mozemo zdravstvenu da uradimo da idemo na kontrolu i vakcinu...odlepila sam vise

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam šta je to sa ljudima. Najgore i najtužnije od svega da ti ne valja mleko te garant ubeđuju oni koji veze nemaju. Onaj ko imalo zna ne bi to mogao reci. 

Kod dosta dece se tako pojavi belo ali zubi mnogo kasnije izađu, a može da bude bolno već pri prvoj pojavi beline, puno pljuvačke, balavljenja. Jesi li pokušala sa nekim gelovima? Ili onim kuglicama za zubice?

k a m , miliccam, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.