Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne zele da pregledaju toliko jer mi je kao pukao vodenjak pa zbog bakterija.  

Uvece je još jedna vizita valjda pa se nadam da ću znati više. Jer me izluđuje.... nemam učestale kontrakcije ali me boli i ledja i stomak... na viziti je nešto rekao dr dr-u da kao ako nek indukuje ako ne ne...nemam pojma. Ja se nadam da će krenuti do uveče i učestale da me lepo prebace u pripremu i porodjaj.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Boze me sacuvaj da nece da pregledaju,ja sam sa 4 prsta otvorena i puknutog vodenjaka isla na porodjaj sa U i to mi bio drugi pregled,dok nije krenulo pogledali su me bar jos 3 do 4 puta i stalno zavirivali da provere sta se desava

Ja sam sa A imala bolove na par minuta i bukvalno sam imala razmake izmedju napona,na ctgu to nisu ni videli tako da prvi napon,drugi njemu krenula glava,nisam imala konstantne bolove,cak i pre odlaska u salu imala sam sigurno bolove na 5 min,ako ne i vise,jer sam se 3 sata setkala po hodniku bez problema

Nije to zezancija,beban za cas izadje

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekam vizitu sad oko 19,20h da vidim šta kažu pa ću valjda znati. Verujem u dobru volju da žele prirodno da krene jer je bolje,ali ovde imam previše vremena za razmišljanje i to me ubija. Strah me od bola,aritmije,kako ch proći,da sve bude ok sa bebom ....sve. I jedva čekam više da ga vidim. 

Jos su zabranjene posete i plakala sam kad je mm bio tu. Bas sam uplašena...kao deriste sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, kako si? Ima li nesto novo? Meni kada je sa M pukao vodenjak ujutru u 5 posle 2-3h sam otisla bez bolova, pregledali su me 3-4x do porodjaja, otprilike na par sati da vide kako porodjaj odmice. Otisla sam u pola 8ujutru bez bolova, krenuli su polako slabiji, pa jaci tek kada su mi ukljucili indukciju..u 20h sam se porodila. Posle sam ih pitala da li je potreban AB zbog tog puknutog vodenjaka..kada predugo vremena prodje mora da se ukljuci AB. Meni se kuci bas provalio, ali isticalo je u bolnici jos dosta sve vreme. Pustali su me po malo da ustajem i setam, grickala sam plaxmu, ipak je ceo dan bio u pitanju.

Da li si ti u porodilistu? U pripremi ili u sali? Ako je samo malo nacet vodenjak cudo da te nisu ostavili na patologiji pa pratili. Ovde dok ne krene kako treba ne spustaju u porodiliste jer onda vise nema setkanja, jela isl. Zato i zene sa patologije gledaju da sto kasnije sidju da ne bi lezale dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej draga, sad vidim da si pisala. Nemoj tako, pa krenuo je to samo da sad vide sta dalje. Kako se drzi vodenjak sada, da li curka? Da li lezis ili setas? Ako lezis onda voda i nece oticati ali ona se stalno obnavlja pa ce je biti dovoljno. Drzi se i budi jaka. Bice sve ok! :babymommy:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene Su dva puta pregledali ali prvi put su mi samo rekli koliko sam otvorena a to je bilo juče u 22/23h....

primam ab od početka..... sad opet kao boli nešto,ali ne znam da li će prestati ili se pojacati. Iznad guze me boli kao da mi se kida kost na pola....samo ne jako. Već sam pospna jako,mnogo često piskim....bebu jako osecam valjda jer nema plodove vide ili ima malo. Evo čekam još malo da vidim šta će reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vam podnela izvestaj od danas. Kod hematologa sve ok, Hgb mi super sada, bas sam se zacudila, trombociti malo pali ali ok su, d-dimer malo povisen. Ostaje ista doza Fraksija i svega ostalog. Posto ne znam kada ce porodjaj jer mi termin pomeraju da dodjem 3nedelje nakon porodjaja. A ako se ne porodim skorije da svakako dodjem za 3nedelje. Kaze da veruje da ce porodjaj biti planiran. U petak posle uz cu znati vise. 

Posle odmah kod kardiologa. Dr je fenomenalan, kao melem na ranu i bas se zauzeo. Divni i on i sestra, odavno nisam takvu paznju dozivela u klinickom od nekog. Uglavnom kaze prolaps mi je neznatan, ok sam i mogu da se poradjam kako hocu. Na kraju sam ga pitala da li mi je potreban kardiolog ili mogu da nastavim kod interniste da se kontrolisem. Kaze neka ti internista daje jednom godisnje da dolazis kod mene na uz. Ispratili me oboje i pozeleli sve najbolje na porodjaju. Reci nemam. :)

Pokupovala kojesta, tata me pokupio autom i kuci. I od kad sam dosla lezim i i gledam tv.

Sutra mi stize UK. Mama ce mi podici jer vec ide u grad, pa ako nije ok icicu popodne kod ginekologa. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sat vremena imam ctg i pregled a ujutru će indukovati. Nadam se vaginaletom prvo,ali zvala sam anesteziologa pa se nadam da ću dobiti epidural. To mi je veća briga od indukcije.... i dalje curi vodenjak,bolova nemam....

Bralac, Analim, broccoli i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sat vremena imam ctg i pregled a ujutru će indukovati. Nadam se vaginaletom prvo,ali zvala sam anesteziologa pa se nadam da ću dobiti epidural. To mi je veća briga od indukcije.... i dalje curi vodenjak,bolova nemam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sat vremena imam ctg i pregled a ujutru će indukovati. Nadam se vaginaletom prvo,ali zvala sam anesteziologa pa se nadam da ću dobiti epidural. To mi je veća briga od indukcije.... i dalje curi vodenjak,bolova nemam....

Samo hrabro.Sutra ce da pljuste cesttike ovde,ako Bog da.Sretno *:

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek ništa,ali danas će najverovatnije indukovati. Juče sam imala ctg i imala sam redovne kontrakcije i kaže dr sprema se i otvorila sam se 3prsta(barem nešto) i rek’o krenuće u toku noci međutim ništa. Spavala sam kao klada....par puta me zabolelo  ali ništa nešto. 

Hvala vam svima.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Kru! 

Vidis da nije lose, tri prsta, krece to polako ali sigurno. Ne odgovori mi da li si u pripremi u porodilistu ili na patologiji trudnoce, u obicnoj sobi. Da su te juce pustili da setas krenulo bi to brze ili da su ti vodenjak probusili do kraja. Nemoj da se plasis nista, brzo ce se zavrsiti sve. Dobro je da si spavala, uspela si da se odmoris i skupis snagu. Navijam jako za vas dvoje!!! 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sobi jer nemam bolova...u pripremu se ide bukvalno samo KD krene i onda nakon klizme prebacuju u Box.

ide vizita u7h verovatnoće nešto raditi ali da vidin šta....samo da odrade nešto i da idem kući i da bude sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, dobro je da si se naspavala noćas, da imaš snage danas:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, da li je bila vizita?

Ja sam pomislila da si odmah na odeljenju za porođaje. U Betaniji rade drugačije, pa zbog toga. Tamo te ne primaju dok nisi otvorena tkr 4cm, ili te noću prime i ranije. Ali odmah se radi priprema za porođaj i naravno indukcija. A vodenjak bi ti probusili do kraja. Naravno, pretpostavljam da je drugačije kad neko leži zbog održavanja trudnoće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m kako si ti? 

Nesto sam videla da si pisala da imas kontrakcije.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, jel bila vizita? Sta kazu?

Kika, hvala hvala sto pitas. :babymommy:Ma imam ih ja odavno, jos od sedmog. Ali sto rece eg to nisu kontrakcije koje pokrecu porodjaj. Vezba malo materica. Meni je sad i svejedno, moze da krene kad god hoce. Jos u petak imam poslednji 4d, u ponedeljak pripremu za porodjaj. Pijem sad i taj ab. Mozda i izguram jos nedelju, dve, ko zna. Ali priblizilo se. Sinoc izmerim secer on 7.7. Nista ne valja. Jela sam za veceru tanjir riblje corbe, integralnu testeninu koju sam sama spremila i sos. Moji su jeli spagete. Jedino ako nije od tog sosa iz kesice. Jos nisam ni tothemu popila. Pre neki dan je posle dorucka bio 7.1. Pojela u gradu "integralnu" kiflu i kiselo mleko. Ima da prestanem da jedem, ozbiljno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam nocas imala bolove <_<

Nista strasno ali dovoljno da imam komplet neprospavanu noć. 

Beba upravo štuca, pomera mi stomak kao da je napolju a ne unutra :lol:

Kam, na kraju će se ja pre tebe poroditi :lol:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam moguce da jeste od sosa,jer oni u u to stave secer,nije to kad ti spremas sa domacim paradajzom,a i sigurno od peciva je tako da nebrini puno oko toga,ja sam cak u urinu imala secer sa A jer sam uzela kasicicu,dve eurokrema i posle 12h od toga eto urin nije bio dobar,dr samo pitao jesam li jela nesto slatko

Kru cekamo lepe vesti :wub:

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pitanju Kam, svi su super, u vrtiću su napokon svi malo, svi zdravi. Uživam dok traje. Kako su tvoji?

Inace, divne vesti su mi da ćemo 99% uspeti dovesti moju mamu i sestru ovde da žive. Mnogo sam srećna, najviše zbog dece jer će sve biti mnogo lakše 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, hvala na pitanju i moji su super. Ali mislila sam na to kako si se poradjala sa ostalom decom, da li si gurala do termina ili ranije? Mozda si i pisala pre pa sam zaboravila. Inace, divno za mamu i sestru, uzivacete i one i vi, a o pomoci da ne govorim.

Cvrky, da znam da utice sigurno. Ma isto mi je ono jutro bio 6posle kupovne riblje pastete. U principu mi izbegavamo sve te kupovne muckalice ali eto desi se i da pojedem. Sad cu bas videti posle dorucka. Jela sam moj integralni hleb, humus, masline i malo putera od kikirikija. Ali popila sam i tothemu sa limunadom, a ona ima u sebi secer. 

Ja sam odlicila da cim posle porodjaja odem prvi put kod endokrinologa trazim da mi vrati glukofaz da pijem. Da bar mogu da jedem i dojim normalno, jer ja da gladujem i dojim nema sanse.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruelu su izgleda odveli u salu jer je nema da se javi. Prošla je vizita i kaže samo da su uzeli papire i otišli. Kažem ja biće Janko na proleće rođen :wub:

EG to je divno, neprocenjivo za decu da rastu uz baku i tetku!

Htela sam nešto da vas pitam, da li anemija može da ima veze sa smanjenom plodovom vodom?  Juče mi je prošlo kroz glavu da je dr nešto mrmljao u vezi plodove vode i pitao me da li sam anemična. U izveštaju ne piše ništa a ni on nije više ništa komentarisao.

Kam super za srce što nije ozbiljno, koje je to olakšanje čuti.

Ljubac za ostale trudnice i mamice!

Earl Grey, Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Decembar, ne znam da moze imati veze sa plodovom vodom, nisam to nikad cula. Visak plodove vode moze imati veze sa povecanim secerom. S druge strane anemija koja je bas jako izrazena moze dati posteljicu koja nije ok, koja je slabokrvna, lose prokrvljena, kasnjenje u razvoju bebe..To moze biti i posledica lose f-je bubrega.. Koliko sam razumela ti nemas takvu anemiju, nego tek malo ispod granice tako da mislim da nemas razloga za brigu. Ako imas smanjenu plodovu vodu vidi sa dr dr malo pojacas tecnost pa da ti proveri opet za nedelju dana kakvo je stanje.

Sta se desava, Kruela???

Izmenjeno od strane k a m
miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok cekamo Kru, evo jedne anegdote, mm i ja smo uneli mobilne u porodjajnu salu neznajuci da to nije dozvoljeno tako da sam ja lezala na stolu sa prikljucenim epijem bila otvorena 8 prstiju i kuckala mami a mm pricao sa nekim, kada babica ulece i krece da vristi na nas da iskljucujemo telefone posto remete rad aparata. :rolleyes:

Snaja je imala visak plodove vode a nije anemicna, ne znam bas da li povezano. 

 

Earl Grey, Katarina1983 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.