Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kru se garant već porodila :babymommy:jedva čekam da se javi

E, a sto vam je bitan neparan datum? I kakav je to uopšte lep datum? :lol:

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam. Čekam vizitu. Vodenjak je video cele noci,često sam piskila,kontrakcije učestale nemam ali bolovi su bili po malo i prepone me bole. Čekam sad kažem vizitu i da vidimo. Mada  ako ne krenu bolovi verovatno će čekati 48h ali videćemo....za sad boli onako,jave nego inace ali još ne dovoljno sve. Mogu samo reci da mi se već ide kući :D

babica i dr koji su me primili su bili ljubazni,ali sad je nadrndana sestra tj babica i čekam dr da vidim koji je i kakav....spavala sam čitava 2h i to uz pauze jer mi bas piskilo i kontam da je od vodenjaka....  

Videćemo šta i kako.

 

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru se garant već porodila :babymommy:jedva čekam da se javi

E, a sto vam je bitan neparan datum? I kakav je to uopšte lep datum? :lol:

Earl Grey, to je kam napisala jer je KruelaDevil još ranije pisala kog datuma bi volela da se porodi. Pa je pominjala neparne, a koliko se sećam bas je i 19-i govorila. Ti datumi koje je nabrajala imaju neku simboliku za nju. 

k a m i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) 

Kru, srecno :wub: cekamo lepe vesti <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, super je sto bar imaš telefon kod sebe. U Betaniji telefon stoji zaključan u ormariću u sanitarnom delu, gde se radi klistiranje. I dobiješ ga tek kad se porodis. Neverovatno mi je kako je politika svakog porodilista drugačija. Bilo bi logično da svi u Srbiji rade na isti način, ali hajde. 

Nadam se da će sve lepo krenuti ubrzo, da ne moraš da ležis tu više nego što se mora. 

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Kruela,cekam lepe vesti da javis,drzim palceve da sto krace traje i da bude sto laksi porodjaj,da nam se pridruzi mali drugar Janko :)

Kam,mislim na tebe,pratim sta ti se desava samo ne stizem da pisem svaki dan,znam da se mucis,ali i ti si vec blizu i jos samo malo i bebica ce ti biti u narucju.

Veliki ljubac od nas za nase male drugare,mame i buduce mame :wub:

KikaC96, k a m , Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, hvala ti :babymommy:

EG, bas ovo sto je Analim napisala, zato se salim sa Kru.

Kru, odmaraj koliko mozes. Tu si gde treba da budes, ne brini nista, oni ce proceniti sta ce. Uskoro ti stize bebac, budi vesela! :wub:

Ovde dozvoljavaju telefon. Cak sestre kazu stavite i punjac u kesicu. Sa K jos pre skoro 8god mi je stajao u kesici ali dalje od mene. Ali cim sam se porodila, odmah na stolu su mi dodali i rekli zovite, evo vam telefon. Sa M isto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao Kru se porodjaja, sto rece Analim i ja sam uzbudjena i odmah me hvata euforija. Ajde Janko, svI te nestrpljivo cekamo. 

Meni mama tu jos ove nedelje, ceka da idem na kontrolu pa da moze da se vrati. A Mila je opet bolesna, tako da spava samo na meni, juce mi je pritisla stomak pa se bebica bas bunila i gurala toliko da je i Mila osetila i nista joj nije bilo jasno. 

Inace, mi juce nije bio dan crko mi mobilni, promenih 3 za 4 godine i opet mora novi, a poslovni mail mi navuko trojanca i poslao 1000000 mailova raznim firmama pa mi je stiglo preko 1000 i jos uvek stizu, pa da vam ne pricam stanje uma, sinoc me je na kraju boleo stomak. Ali danas je novi dan.

Pozz za sve a za Kru :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me zabole i dali će biti oaran i neparan i kako će se zvati samo da primim epidural i da se prošlim i da prodje sve kako treba. Dr koji me primio je bio fenomenalan a ovaj sad užas! Prsti ko cevapi a uz to ne ljubazan i grub....ali ne bitno. Nadam se samo da kreće. Imam blaže bolove. Tj jači su već i češći ali i dalje nemam utisak da su ucestali. 

Vodenjak curi i dalje.....meni se placeeee. Ne iz straha ili nečeg ali od kako sam videla bebe kraj. Toliko su mali.....

soava mi se,spavala sam jedva 2,3h....od ovog vodenjaka piskim konstatno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sto volim kad nam stizu lepe vesti.Krueladevil uz tebe smo draga!Jos malo I bebac ce ti biti u narucju!Divno!:baby:

Kam,kao sto su ti I ostale devojke rekle,svakim danom si sve bliza svom cilju.Znam da ti nije lako,ali ti si I hrabra I jaka zena izguraces ti sve ovo.:)

Iako sam tek u 6 mesecu jedva cekam kraj juna,pa da oceujem I ja porodjaj.Mada mi je termin 5 jul mislim da cu se pororditi ranije jer sam se sa Milom porodila skoro mesec dana radine.Mada je ta trudnoca POTPUNO drugacija od ove.Tad sam imala non stop kontrakcije jos od 4 meseca.Sad nista.

Pozdrav za ostale mame i buduce mame.Svo ocekujemo Janka!:baby:

Izmenjeno od strane Katarina1983
k a m , mozza, *Cvrky87* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam, meni su poslovni mail hakovali dva puta od početka godine, svaku put znam sama da rešim problem , ali me nervira kako su drugi put pored dva koraka verifikacije probili. Sada imam još bolju zaštitu, i nadam se da im neće uspeti opet. I sto je najgore preko iphone vidim da mi se neko nakačio sa windowsa 6:huh: gledam onako, i rek’o da li još uvek ovaj windows postoji? Ili postoji li uopšte? Neko mi je preko kompa hakovao, jer na iphone još nisu uspeli da upadnu hakeri, jako teško 

Ne znam koji telefon imaš ali ako ti je jako važan moja preporuka je iphone 6 plus i 8 plus. Meni je jako važno jer su mi za oba posla od kuće jako važni telefoni . Ovaj je velik, pregledan , a nema šanse da mogu lap top da vučem kada idem sa decom napolje ili bilo gde. Opet sam zavisna sto se posla tiče  od interneta a na telefonu ga uvek imam. 

Kruela me je povukla tako da se i meni porađa odmah :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, mislimo na tebe:baby:

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzimo ti palceve Kru , Da se brzo porodis i jos brze oporavis 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napred Kru!!!! Jos malo i mazis se sa bebanom!! :)

Ja izvadila krv na jednom pa na drugom mestu, doruckovala i taman mislila zavrsicu kardiologa pre hematologa jer kod nje stizu rezultati tek u pola 11,11.. Kaze mi dr ne moze jer sam tamo prijavljena i moraju da me odjave da bi mogao on da mi kuca zvanicni izvestaj. Kaze mogli smo do sada da zavrsimo. Jbg. Inace, dr sisao sa sprata zbog mene i sve se seca sta mi je rekao u petak. Bitan mi je taj izvestaj zbog porodjaja a s dr strane i kod hematologa mi je ovo vrv zadnja kontrola pred porodjaj, treba da mi da semu za fraksi. I onda sam trcala do hematologije da pitam da me odjave, pa kasnije opet prijave, kaze sestra ne moze, sto mi ne rece jutros za to, moze samo da kaze dr da me primi medju prvima i da cim zavrsim idem kod kardiologa. Samo komplikacije..htedoh u pekari da uzmem i kafu jer sam ziva zaspala ali me bilo strah da mi se srce ne uzlupa posle na pregledu. Frka mi je naravno i sta ce mi reci jedan i drugi.. Ne uzeh onaj Verapamil sto mi je on napisao u petak, a mozda ne bi bilo lose ponekad...Divan dan,sela sam u parkic. 

blesava, Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekamo bebana da stigne...Kru pratimo :wub:

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice hakovanja mm stalno neko ulazi na fb,promenio mail i sifre i opet samo mu stize obavestenje da je neko ulazio ili pokusao da udje na njegov nalog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još ništa.  Boli jače ale nije ništa koliko treba da bude niti je učestalo. 

Stvarnk bih volela da krene više...izluđuje me čekanje i vreme sporo ide. Spavala sam sat vremena a bila ubedjena da je proslo ne znam koliko.

Bubu 2 i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesu gledali koliko si otvorena?

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, znam kako ti je, minuti su dugi kao godine kada nesto cekas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledao je dr kad sam došla i sad u viziti ali sad mi nije ništa rekao. Rekao je da se javim ako budu bolovi tri bola za 10min sa pauzama. Sto mi deluje da im se javim tek kad budem imala bolove na nekih 3min....

nisam ni knjigu ponela ni ništa. Ni časopis neki. 

Ne žalim se,tu sam ali smara bolnica bas :D pogotovo sto me zanima koliko će trajati sve i da prodje sve u redu....

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sto ne setas? Ja sam poslednji put šetala jedno sto puta gore dole sa 4.sprata na prizemlje . I brzinski se sve zavrsilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto je zabrana poseta i ne sme ni da se izlazi ni ništa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, baš mi čudno što ti nisu rekli koliko si otvorena. Mene su u Betaniji proveravati na svakih 2 sata otprilike koliko sam otvorena. Ima li nekih novosti? Da li to znači da te nece proveravati dok ne budeš imala bolove na 3 min? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni cudno da ne proveravaju koliko je otvorena, u ovom trenutku to je najvaznije. Mene su pregledali na svakih sat, dva, babice, doktori svi zivi, moja sala je bila kao autobuska stanica, nonstop je neko ulazio. :D

A ucestalost kontrakcija ne znaci nista, meni su bile na 3 min ali nisam bila otvorena i setala sam 2 sata oko porodilista u 4 ujutru sa kontrakcijama na 3 min, mm je isao sa mnom i jadan mislio da cu se svakog momenta srusiti.

Divne uspomene sa mog porodjaja, nego Kru jel mozes da trazis da te pregledaju? 

Earl Grey, Bubu 2, Micili i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam u našem porodilištu su prilično neljubazni šta god pitaš. Ima izuzetaka ali baš su izuzetci. 

Kruela držim palčeve da krene i to brzinski. Što mene nisu tako ostavili već mi svaki put gurnu indukciju u venu iako sam otvorena uvek 5 cm :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.