Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ovako sto se tice bola u kicmi tj isijasa imala sam celu trudnocu sa A,ne znam da li mi bilo gore da setam ili odmaram,tuklo me od kicme u desnu nogu da sam je vukla i nisam mogla da se ispravim.Sad znam da ostanem savijena,ako sam duze savijena i uvece kad legnem boli me samo jedna tacka na kicmi.

Sto se tice bola sa desne strane stomaka,znalo me toliko preseci da nisam smela da se okrenem u krevetu,dr mi je rekao da su to samo misici koji se istezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me vracam se kuci. Zavrsih sve kod dr, podigla lekove, odnela UK, doruckovala.. Kaze dr da jeste sto posto bio bubreg cim mi je nalaz ovako los. Kaze i ona sta vas je sve snaslo, ajde jos malo pa da privodimo kraju. Sutra hematolog i kardiolog, u sredu stize UK, ako nesto od toga ne bude ok da donesem, a ako je sve ok onda u ponedeljak imam redovnu kontrolu i radimo pripremu za porodjaj. Sutra mi je dan D, nadam se da cu sve postici. U petak poslednji 4d. Bas me zanima i polozaj jer mi se malecka opet tumba. Iako mi je stomak skoro providan koliko mi je koza tanka, zbogdijastaze je materica bas vidljiva i bebini pokreti se vide golim okom..ipak nmg da provalim polozaj ni po stucanju ni po udarcima jer se ona stalno nesto rotira, ima je svuda kao hobotnica je..

Kruela, i ovde se tolerise da se 7-10dana pregura. Juce bas pricam sa komsinicom, termin joj je bio 2.01. a porodila se 17.01. Dakle 15dana kasnije, kaze omasili su joj termin. I nisu joj izazivali. I moja beba ce biti krupna sto posto, ali nemoj se oko toga brinuti, bices dobro. Ja sam 154 i za moju konstutuciju radjam krupnu decu. A kuma visa 10-ak cm od mene, prvo dete 4500. Nisi se puno ni ugojila, bice to sve ok. Ja navijam za tebe da to krene prirodno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, nemoj toliko brinuti. Bebina tezina uglavnom nema veze sa tim koliko I da li ce ti porodjaj biti tezak, znam za zene koje su se vise namucile sa manjim odnosno laksim bebama posto obim glave I sirina ramena igraju bitniju ulogu od tezine koja ionako nije precizna vec izračunata na osnovu drugih parametara I statistike. Hocu reci nemoj da brigas unapred oko svega. 

Ovde ne hospitalizuju na dan termina ukoliko je sve ok, u mom slucaju bi cekali minimum nedelju dana iako sam imala GD a tada se ne ceka, a na pregled svakog drugog dana. 

Kam, bice sve to u redu, mora da bude. 

Cvrky, :babymommy:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam...sve znam. :D ali valjda id treme i brinem oko svega....te me brine težine oa onda više me ne brine to nego indukcija pa se smirim jer ako budem tamo znace anesteziolog pa brinem za aritmiju oa se smiri artmija Pan brinem kako ću v da ostavim i tako u krug i ispade da brinem oko svega i oko ničega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, danas 39 nedelja vec jos malooo je ostalo , ima li sta novo kod vas trudnice kako ste danas

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin bio 21.01. ali je dr rekao da dodjem 18.01. oko 12h u porodiliste da me poradjaju...objasnio mi da moras biti 40ta nedelja ili da si najmanje 2 prsta otvoren da bi te hospitalizovali.Dan pred porodjaj sam bila 1,5 prst otvorena u nalazu je pisalo 2prsta i otvarao me rukom,rekao da mirujem do sutradan,da uvece popijem bensedin i sutradan dr na prijemu je rekla da sam 2,5 prsta otvorena i poslala me u porodiliste od 11 do 13h sam cekala da odrade sve redno u 15h sam bila 3 prsta otvorena dr me opet rukom otvarao,od 13h do 15h sam vec imala blaze porodjajne bolove.U 15:15 sam otisla na porodjaj u 15:35 se porodila

Bralac, Analim, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Cvrky, pa bas je bilo brzo. 

Sto nam nema Milice? Verovatno uziva sa mamom. 

Moja M i ja sredjujemo igracke. Posle kad K dodje iz skole ih mm i ja vodimo na folklor, nismo odavno isli da ih gledamo. 

Sad cu jednu kaficu. Pomerih da pijem 2x2, umesto 4x1 ab. 

Kako ste ostale trudnice? 

Analim, miliccam i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cude Se ljudi na zdravstveni sistem u Srbiji i na gužve a polovina žena sto dođje kod ginekologa,dođje ne zakazano uz opravdanje samo da dr vidi rezultate! I to matore sve(uz dužno postovanje prema svim starijim osobama) ali kad kaže samo da vidi dr rezultate tačno mi se*e. Još me gospodja napicida sam došla posle nje! Rek’o ja sam došla u 14h a imam zakazano u 14h! (Pre tiga je sama rek’o da snajka ima zakazano u 15h ali nije

mogla da dođje u 15h pa su dosle u 14.30h) a bile su već u 14h tamo...posle sam joj rekla da sam došla u zakazano vreme i da sam trudna pre svega! I na to kad je druga baba krenula preko reda devojka jedna joj kaže da svuda u svetu nisu trudnoće n i da je sramota gurati se preko reda i onda sma ja ušla. Još je krenula da priča kako sam došla posle rek’o ja se ne guram,čekam svoj red. 

Inace ctg uredan,kaže dr ništa otvorena li na papiru pose 1,5.... verovatno jer je to normalno toliko ali bar nešto :) već sam se uplašila da ni to....u cetvrtak uzv,pregled i ctg i hospitalizacija ako do tad ne bude ništa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, kod tebe je išlo bas ekspresno. Ja sam isto došla u porodiliste u smenu mog dr. Ali sam to jutro oko 8 sati bila otvorena 2-3 prsta, tako da je i tkr krenulo već. A ja sam se porodila tek u 20:31 uveče, i pored indukcije. Meni se bas oduzilo. Nije ni čudo što smo se i beba i ja namucile.

KruelaDevil, još malo :baby: evo ja sam bas uzbudjena zbog tebe.

Kam, mislim i na tebe! :babymommy:

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite , meni nije dobro kada čitam otvarao me rukom :huh: ne mogu to da zamislim. Nama ovde ne rade ni ručni pregled dok ne krene . Ako vide prst-dva idi i setaj, ili idi kući pa se vrati.

Nije mi dobro kada čitam otvarao me, nije mi dobro kada čitam o indukciji, nije mi dobro kada čitam o epiziotomiji. Valjda sto nijednom za tri prodjaja nisam iskusila tako nešto i sve mi je strasno 

Bubu 2, Analim, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite , meni nije dobro kada čitam otvarao me rukom :huh: ne mogu to da zamislim. Nama ovde ne rade ni ručni pregled dok ne krene . Ako vide prst-dva idi i setaj, ili idi kući pa se vrati.

Nije mi dobro kada čitam otvarao me, nije mi dobro kada čitam o indukciji, nije mi dobro kada čitam o epiziotomiji. Valjda sto nijednom za tri prodjaja nisam iskusila tako nešto i sve mi je strasno 

Joj, ni meni nije dobro Earl Grey. Ja sam doživela sve što si navela. I epiziotomiju i u jednom trenutku otvaranje rukom. Šta da  ti kažem - užasno boli! Ali ja sam se sporo otvarala. Čak sam i u toku dana šetala tamo sat vremena u porodilistu. Dali su mi jer sam imala vezu. Inače, ne dopuštaju to, već budeš prikovana za krevet od kad legnes. Na indukciji sam bila skoro ceo dan. Joj kad se setim. A blago tebi, zavidim ti. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim :wub:

bogami ni meni takodje. Pogovotovo izazivanje porodjaja ore termina! Ne znam nekako pored svega od medicine sto imamo može bar termin da se sačeka pa da krene....ako ne onda ok da da se krene sa izjavila jem porodjaja ali ne rukom.postoje vaginalete i i indukcija. Otvaranje rukom mi deluje kao silovanje.  

Ovde u Pa jeste da imaju mana ali barem sto se porodjaja tiče čekaju prirodno i daju uvek prvo vaginaletu,dve a tek onda indukciju.  Carski malo kome rade...epiziotomiju takodje ne rade dok nije potreba. Zadovoljna sam sto se toga tiče. 

Sad onako smirena posle pregleda,razmišljam to je to ali najviše ki se ne ide u bolnicu zbog V. :)  ali dobro,šta je tu je.... do sledeće subote sam verovatno i kući :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ovde to rade neki dr, kojima je kao stalo da pomognu, a neki nece, bas ih briga. Recimo vidi da je otvorena malo, skoro nista i onda malo dilatira rukom i kaze zeni da je vise otvorena nego sto jeste, tj.tada vec jeste toliko. Jeste to bolno ali pomaze otvaranju. Nista nije vise razocaravajuce nego kad pregledaju i kazu - pola prsta. Ko meni toliko puta. Meni je sa indukcijom naravno gore nego bez nje. Ali od svega je najgori gel za izazivanje porodjaja. To je uzas i katastrofa. Jedva sam se vratila u sobu. Odmah neprirodno jaki bolovi na 2min. 

Ja celo popodne kontrakcije. Kazem bas mm od kad si dosao bar 4,5kom za ovih sat vremena pa ti sad izracunaj na koliko je to. 

Kruela, uvek svi razmisljaju o starijem detetu kad odu u porodiliste. Ali bice on dobro, njemu ce to lakse pasti nego tebi. Neka mu samo ispune vreme. A dace Bog pa ces i brzo kuci. Koliko se ostaje tu? Ovde 48h ako je sve skolski.

Analim :babymommy:

Izmenjeno od strane k a m
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na putu za bolnicu sam.... izgleda mi je pukao vodenjak. Kažem izgleda jer izgleda samo kao da sam pisnula jače,ali po isecaju nije bilo definitvno pisanje. Videćemo sad šta i kako. Moram reci da me panika hvata. 

Bubu 2, Micili, Earl Grey i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim palceve Kru da je krenulo:baby:

Mene je dr drzao sto je vise mogao trudnu,zbog svega sto je bilo gledao je da bude sigurno i za bebu i mene,jer nije zeleo opet isto da se desi

mozza, Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, mozda je samo napukao. A mogu ti ga i oni na pregledu probusiti ako odluce da je tako bolje. U svakom slucaju navijamo za vas dvoje. Javljaj se! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KD, srecno. Drzim ti palceve.

Pokusavam da pratim temu ali od M jedva stizem. Ona bi samo napolje. 

Da li se neko od vas poradjao u Frontu? Ovaj put sam odlucila tamo da se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz tebe smo Kru, samo hrabro :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

primljena sam....

jos nemam bolove ali mislim da će poceti jer imam osecaj kao da se gura beba napolje. 

Vodenjak curi i dalje....kad sam piskila išlo je više nego normalno za pisanje.

nadam se samo da će brzo da se završi porodjaj ako ne stignem da dobijem epidural :D

hvala vam.... isdreno radujem se sto se priblizava ovo kraju. Ovaj kraj mi je bio napet bas bas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

primljena sam....

jos nemam bolove ali mislim da će poceti jer imam osecaj kao da se gura beba napolje. 

Vodenjak curi i dalje....kad sam piskila išlo je više nego normalno za pisanje.

nadam se samo da će brzo da se završi porodjaj ako ne stignem da dobijem epidural :D

hvala vam.... isdreno radujem se sto se priblizava ovo kraju. Ovaj kraj mi je bio napet bas bas. 

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno KruelaDevil! Želim ti da sve prodje brzo i najbolje po oboje. :babymommy: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam se poradjala 2x u Frontu,cak sam sad umesto u Sremsku Mitrovicu i Betaniju u Novom Sadu,jer tu pripadam trazila uput za Front i nosila ga na overu u komisiju da mi odobre porodjaj tamo 

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Za sad ide malko brze od prošlog Propdjaja čini mi se jer pocinje malo da boli....videćemo. Ja ću smoriti ovde sad. :D

blesava, Bralac, k a m i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, kako si? Sta se desava? 

Evo lepog i neparnog datuma, taman za porodjaj! :) Ajde Janko bebice nemoj mnogo da namucis mamu. :baby: Navijamooooooo!!!!

mozza, blesava, Micili i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet me boli desni profil ali nize od bubrega cini mi se, vise ka kuku..a dok sam se okretala nocas misici u desnom prednjem stomakuuuuu, kao da sam ih istegla. Uff

Evo me ustala u 06h, spremam se, svasta me ceka danas. Jos mi mm nije tu, putuje danas sluzbeno. Sinoc posle folklora isli do TC da uzmemo poklon za babin rodjendan. Deca ko pustena s lanca trce, a mi kao dva invalida ne mozemo da hodamo. Njemu se opet nadula noga i boli, a ja kontrakcije, boli me karlica, vene..Da nije tuzno bilo bi smesno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.