Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kika, definitivno Utrogestan radi posao. Evo npr meni je dr u petak rekla jos nedelju dana da ga stavljam i da prestanem jer se moze ocekivati porodjaj ranije. I ja odmah u petak prestanem i odmah sam u subotu osecala kontrakcije citavog dana. Juce malo manje. Ali def opusta matericu. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kika, definitivno Utrogestan radi posao. Evo npr meni je dr u petak rekla jos nedelju dana da ga stavljam i da prestanem jer se moze ocekivati porodjaj ranije. I ja odmah u petak prestanem i odmah sam u subotu osecala kontrakcije citavog dana. Juce malo manje. Ali def opusta matericu. 

 jako je dobar I brzo deluje. 

meni je danas bas doktor rekao, da pripazim na secer I da mogu da jedem.sve ali ne u velikim kolicinama.

Izmenjeno od strane KikaC96
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bukvalno ne daju. Koliko sam iz priča skontala muževi se plaše da in se nešto ne desi sa kicmom(klasika ne informisanisti kao i kod žena)ali svejedno.... ne želim da budem ljigava ali ko im kriv ako ne uzmu epidural zaista iz razloga jer muž ne da ili im napuni glavu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,strasno je to sto si prezivela,to niko ne moze da razume samo onaj sto je prosao kroz slicno ali nikad nije isto,zaista mi je zao sto si se toliko namucila,nekad se jednostavno potrefi tako neka losa sreca u bolnici i jos nasa muka e onda je to katastrofa kombinacija,ja sam bila u slicnoj situaciji,takodje sama i ispala mi beba na ruku,ali tvoja situacija je bila gora,mogu samo da kazem da si jedna veoma hrabra zena i tvoja porodica je sigurno ponosna na tebe,drzi se Kam,hrabre i Bog cuva.

Analim, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da,na te komentare u vezi sa cr kako je lagan sam narocito osetljiva.Ma na sve suvisne komentare sam alergicna.:angry:

Ljudi sebi svasta dozvoljavaju.

I te zabrane muzeva,sramota.21.vek,al dzaba.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zao žena koja pre svega dozvole sebi da im neko zabrani epidural ! Muškarci ko muškarci,oni naprave dete i ćao. Ne računajući one koje pomažu ravnopravno kao i žena. Mislim na fizički deo...žena em se pazi 9meseci i trpi svašta (povraćanje,hormoni,gojenje,vene,bolovi ovi,bolovi oni,nizak/visok pritisak....)sam porodjaj po sebi nosi neke svoje rizike makar je to nešto prirodno i onda još mukic dozvoli sebi da joj muž zabrani epi jer se on jadan plaši za njeno zdravlje. Da ne spominjem da većinom 90% muškarca ti koji brane epidural su ti koji se olese kao svinje dok žena u bolovim krvari u bolncici. I mm se olesio ko prase...ali on ie zvao anestezioliga kad sam rekla da ipak želim,nijednom se nije ni usudio da kaže ne iako mi nije trkao ni uzmi nije hteo da se mesa jer kaže to je moja odluka. Da ima beskorisne bradavice kao i svaki ima,ali barem je kupao 5nedelja samo on,ustajao i dodavao ga noću sve dok nisam mogla da ustanem i KD je već V bio na ad-u svako ustajanje(čak i pre smene od 12h)ustajao je da spremi mleko dok ja zamenim pelenu. Stiga mu opraštam sto se napio ko svinja :D

 

kik,mnogo mi je drago sto se rešilo kod tebe to i sto je sve ok sve sad :)

carski rez jeste bezbolan ali koji deo i kad? Od imate dogovoreno u bezbolan je samo deo KD nema kontrakcija a to sto seku matericu i stomak to nema veze. Mislim žene ne razmišlja nekad...i to sto je carski jedna vrsta operacije to ne gledaju takodje. Mislim da takve stvari pričaju ljudi i žene koje su nezadovoljne sobom i ne edikovane ore svega. 

Da mi neko kaže moraš carski bila bih srećna u smislu da ne moram da razmišljam koliko vu se otvarati i koliko će bolni biti ali kad razmislim  posle carskog i ne daj bože totalnu koje se plašim ko djavola ne bi mi bilo svejedno. Svaki porodjaj ima svije vrline i mane mogu tako reci. Ako ideš prirodno boli dok boli ali posle ko prodaješ bez sečenja ti si na nogama za 2h. Carski možda ne boli pre ali nije naivno posle makar žena imala lak oporavak. Ne znam zašto žene pogotovo,đaku sebi za pravo da kažu bilo šta vezano za porodjaj u smislu a ti si carski bas te briga onda,aaa ti si imala epi o zato ti ke laganica. 

Anblivbl jednostavno. 

Nisam dr mr niti imam više od srednje ali kad vidim razmišljanja pojedinih dođje mi da se poljubim )

Analim, k a m , broccoli i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m, divna, hrabra zeno :wub:, ja verujem da ce biti ovog puta sve ok.

Takodje sam imala tezak prvi porodjaj, drugi gubitak:(, tesku trecu trudnocu, al porodjaj prosla odlično, iako sam jako, jako brinula, tako da te razumem... Izdrzi još malo:babymommy:

Što se muževa i porođaja tiče, htedoh reći da mi je sasvim ok da brinu, da razmatraju načine, da se raspituju, da sugerisu... Oni nezaintresovani su mi takođe iz pretprošlog veka... Radije ću naravno poslušati savet muža, nego neke tamo leve žene, komšinice, strinine snaje...

Ali kad čujem: muž mi ne da, muž mi brani... (za bilo šta), želudac mi se prevrne :huh:

Analim, k a m , blesava i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAravno,ali braniti epidural u 21 veku? Realno. Malo se raspitaš,informišeš i vidiš da to nije strasno. Nas kažem mm da sam kod zubara primila 100x anesteziju a i dalje me strah....ali za epidural sam pričala sa stručnim licem koji mi je objasnio kako,šta i rekla sam Mu svoje strahove i on mi je objasnio šta je od toga opravdano šta ne....

broccoli,nisam znala da si imala gubitak(ako misliš na bebu ili izgubljenu trudnoću)zao mi je.

kam,ovog puta će biti sve ok,ne brini. :*

Analim, broccoli i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene :babymommy: brokoli, mozza, kru.. Izdrzi se svasta ali sam morala nazalost sve ovo da napisem da bih objasnila zasto u dr nemam previse poverenja. I oni su skloni greskama, samo su ljudi, a ima i bahatosti previse pa onda i ne cudi sto se svasta desava. 

Neka nas Gospod sacuva i nas i nase bebice. 

KikaC96, Bubu 2, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam svaka ti cast na izdrzanom :baby:

Nemoj gledati na to sta se nekom deugom desilo,vrlo lako da je i greska dr,ali najlakse je reci eto ona je bila trudnica sa visoko rizicnom trudnocom.

Kod mene su se prali od svoje greske,cak mi dr rekao da trazim drugog dr kad sam ostala sa A trudna,jer zna da je kriv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,izbegavaj takve vesti.

sto bi mm rekao,može i mene nešto da

oregazi malo nakon sto se

porodis. Ne mozes tako da gledaš...sve nosimo svoj rizik jer je život rizik sam po sebi. 

Ja sam još u komadu i nema naznaka. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, ja sam sinoc precesljala jednu turu stvari, danas cu jos jednu. 

Stiglo je I auto sediste. 

Uzivala sam dok sam pakovala stvarcice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ono sto ja juce kucam vama, mnogo se cesto desavaju njihove greske, posebno u klinickom centru kg, eto otkuda sto im nista ne verujem i ne osecam se bezbedno. Naravno da sam se potresla, zaspala sam u 02h nocas. Svaki put sam u hodniku cekala kontrolu kod hematologa sa tom devojkom. Znala sam je i iz skole, dal osnovne ili gimnazije ne secam se. Radila je negde kao nastavnica. Ima i devojcicu od mozda 3god i eto ostadose i malecka i bebica bez mame... :(

Ja danas inace radim poluprofil. Jutros nastinu 4.6 i evo sad sam jela pa cemo videti...

Kika, bravo za stvarcice. Uzivaj. Meni majka danima pegla, ne zna se broja koliko je masina oprala. Ali uskoro zavrsavamo nadam se. 

Inace, sinoc mi je kliknulo da moja dr nije radila cele prosle nedelje, secate se. Iskrslo je nesto sto se desilo,tako mi rekose..pa sam se toga setila nocas.

A ovi objavili vest posle skoro 10dana. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, svaka tebe čast šta si sve preživela i ostala normalna. Ali tako mora, ili si jaka ili sve ode naopako. Sama sebi možeš biti i podrška i ubica. Pa ko šta odabere i ko je kako stabilan. 

Brocolli :babymommy:

 

k a m i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,život je rizik sam po sebi. Nekad ni dr nisu svemogući a nekad su bezobrazni. Ali ne smemo da dozvolimo da nas ubedave takve vesti....moja rodjaka je umrla prošle godine id sepse nakon carskog jer su zaboravili gazu u njoj i kad se žalila nisu pregledali nego su bili u fazonu zato sto si starija oa tinje beba uzela sve i zato si slaba. 

Ali ne gledan takve vesti bar dok se nemprodis i dok ne prodje sve kako treba. Verujem da se plašiš. Nije mi meni svejedno veruj mi... povišen fibrinogen,ponekad aritmija....svakako me strah da prodje sve posle porodjaja kako treba a i tokom porodjaja. Pocinje da me hvata panik od iščekivanja. Ali pokušavam da ne razmišljam negativno niti o negativnom.

lezim j molim bebu da krene. 

Inace da li postoji mogućnost da se beba j 39 nedelji okrene karlično ili nekako? 

Nekako je odjednom čudno osećam. Sa obe strane. Verivatno je sve u redu a i sutra idem na pregled svakako ali znatiželje radi....ko da osećam samobe strane ispod rebara. Sa jedne strane ruke a sa druge noge. Garant je takav osecaj samo ali ipak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,život je rizik sam po sebi. Nekad ni dr nisu svemogući a nekad su bezobrazni. Ali ne smemo da dozvolimo da nas ubedave takve vesti....moja rodjaka je umrla prošle godine id sepse nakon carskog jer su zaboravili gazu u njoj i kad se žalila nisu pregledali nego su bili u fazonu zato sto si starija oa tinje beba uzela sve i zato si slaba. 

Ali ne gledan takve vesti bar dok se nemprodis i dok ne prodje sve kako treba. Verujem da se plašiš. Nije mi meni svejedno veruj mi... povišen fibrinogen,ponekad aritmija....svakako me strah da prodje sve posle porodjaja kako treba a i tokom porodjaja. Pocinje da me hvata panik od iščekivanja. Ali pokušavam da ne razmišljam negativno niti o negativnom.

lezim j molim bebu da krene. 

Inace da li postoji mogućnost da se beba j 39 nedelji okrene karlično ili nekako? 

Nekako je odjednom čudno osećam. Sa obe strane. Verivatno je sve u redu a i sutra idem na pregled svakako ali znatiželje radi....ko da osećam samobe strane ispod rebara. Sa jedne strane ruke a sa druge noge. Garant je takav osecaj samo ali ipak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,život je rizik sam po sebi. Nekad ni dr nisu svemogući a nekad su bezobrazni. Ali ne smemo da dozvolimo da nas ubedave takve vesti....moja rodjaka je umrla prošle godine id sepse nakon carskog jer su zaboravili gazu u njoj i kad se žalila nisu pregledali nego su bili u fazonu zato sto si starija oa tinje beba uzela sve i zato si slaba. 

Ali ne gledan takve vesti bar dok se nemprodis i dok ne prodje sve kako treba. Verujem da se plašiš. Nije mi meni svejedno veruj mi... povišen fibrinogen,ponekad aritmija....svakako me strah da prodje sve posle porodjaja kako treba a i tokom porodjaja. Pocinje da me hvata panik od iščekivanja. Ali pokušavam da ne razmišljam negativno niti o negativnom.

lezim j molim bebu da krene. 

Inace da li postoji mogućnost da se beba j 39 nedelji okrene karlično ili nekako? 

Nekako je odjednom čudno osećam. Sa obe strane. Verivatno je sve u redu a i sutra idem na pregled svakako ali znatiželje radi....ko da osećam samobe strane ispod rebara. Sa jedne strane ruke a sa druge noge. Garant je takav osecaj samo ali ipak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Kru A osetila duzinom donjeg stomaka,a on je ustvari ruke i nogice dogurao do glave,a imala sam osecaj da se poprecio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam osecaj da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da isto priblizava sve blize sebi za potodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče kako se pomerao imala sam osecaj da će rukom probiti kroz vaginu .... i ne znam da li mu se činilo ili ne ali kao da se gurao nešto u tom fazonu....ne bukvalno ali kao nešto tako.

i juče me toliko bolela glava i mm mi izmeri pritisak kad ono 95/60. Imam nizak inace tipa 100,110  ali uglavnom je 110/70 ili 120/80(normalan) ovako nizak nisam imala još....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pi samo dosta vode

Ma znam kako ti je,jos je mene dr zadnju nedelju tj ponedeljak i cetvrtak sirio rukom da bi se brze otvarala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče kako se pomerao imala sam osecaj da će rukom probiti kroz vaginu .... i ne znam da li mu se činilo ili ne ali kao da se gurao nešto u tom fazonu....ne bukvalno ali kao nešto tako.

i juče me toliko bolela glava i mm mi izmeri pritisak kad ono 95/60. Imam nizak inace tipa 100,110  ali uglavnom je 110/70 ili 120/80(normalan) ovako nizak nisam imala još....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče kako se pomerao imala sam osecaj da će rukom probiti kroz vaginu .... i ne znam da li mu se činilo ili ne ali kao da se gurao nešto u tom fazonu....ne bukvalno ali kao nešto tako.

i juče me toliko bolela glava i mm mi izmeri pritisak kad ono 95/60. Imam nizak inace tipa 100,110  ali uglavnom je 110/70 ili 120/80(normalan) ovako nizak nisam imala još....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.