Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, vidite da li ima Weleda, nama je to zakon protiv ojeda, jednom namazemo I prodje. Verovatno ima I u Austriji, u DM-u bi trebalo da bude. 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milice,pogledacemo da li to ima,ima osetljivu kozu i ono sto su nam napravili u apoteci joj jej takodje zasmetalo,sve se zacrvenelo,pelene kupujemo tamo jer su bolje nego ovde pa da probamo i kremu,da se mi obezbedimo pred put u Srbiju i Bosnu,bicemo napakovani kao da se selimo :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moza, nama je zakon Inotyol salbe. Nju imaš možda i kod vas, u apoteci se kupuje. Weledino sve imaš ako želiš nju naravno. Weledu koristimo kao negu sada, mazem ih cele, pogotovo leti na moru , svakodnevno. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Videcemo sta ce biti bolje,ne znam ni za jednu ni drugu pa nesto od toga cemo uzeti,mozda i obe pa cemo testirati.

Kruela,jesi li jos tu?

A gde nam je @mmaka

Izmenjeno od strane mozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam....ne deluje mi da će još,ali mi deluje kao da se sprema. Videćemo. Za sad ne boli....smirilo se.

nema Mmake,bas sam koji dan razmisljala gde je.

mozza, Analim i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Ponedeljak, svako na svoj radni zadatak. K da ispratim u skolu pa da peglam. Ovde neka kisica, beba mi jos spava. Obicno promdra cim se probudim. :wub: Lepo provedite ovaj dan. 

miliccam, Venera i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene i od mene,

nama sinoc kasnio let, pa nam polomili kofer, pa turbulencija, a beba se vidno uznemirila, toliko je sutirala da sam ja pomislila da ce izaci kroz pupak, mm nije mogao da veruje koliko su to bili jaki udarci. Stigli kuci 2 sata kasnije, a Mila skroz zbunjena, umesto da me grli ona mi izuva patike i trazi u torbi poklone. :D Zatim se nije odvajala od mene i od uzbudjenja do 11 nije mogla da zaspi, a onda spava i grli me pa sve u snu vice Mami, mami. :wub: Zatim smo ustali u 3 i krenuli nazad u Mh. Prakticno nisam spavala uopste, a vec sam na poslu, idem da spremim kafu pa ako moze intravenski nekako, da me ozivi, posto mi je mozak ne radi.

Inace, ovde pada sneg. 

mozza, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro. 

Ja sam mislila da će da krene nocas jer sam se čudno osećala,ali ništa.... bolelo je opet ali i ledja. Sad ću da doruckujem da popijem kafu pa inja danpeglam i perem veš. Kod nas je zahladilo malo ali nije strasno,ali je tmurnije. 

Mogu vam reci da postajem nervozna i bas nervozna! Malo me hvata panika,malo me hvata strah,malo mi se se*e od komentara ljudi i s pocinje ponovo da me nervira i onda uhvatim sebeb

kko me strah sto me s nervira jer šta ako mi se neto desi na porodjaju i slično..... evo već drugi ne znam šta ću sa sobom. Krenem i da radim nešto ali ne kogu da se pokrenem i koncentrisem od nervoze.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Kruela potpuno te razumem kako se osecas.I ja sizim od raznoraznih komentara narocito pred porodjaj.I narocito posizim kad su mracne misli I ideje u pitanju,sta ces ako se nesto desi I slicno.Ljudi uopste ne razmisljaju!

Umesto da ti kazu Divno! Uskoro ces viteti bebu I bice ti u narucju!Ima li sta lepse!:babymommy::baby:

Ja sam dobro.Bebac od jutros skace I sutira non stop.Stomak mi je bas lepo porastao za ove dve nedelje.Bas primecujem po garderobi.Dr mi je pomerila pregled za cetvrtak.Jedva cekam.USkoro krecem po Milu u skolu a kisa pljusti.Veliki pozdrav za sve!

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad nervira maltene sve...ali pazi juče jedna žena me pita da li uzimam ovaj ojt epidural,rek’o imala sam j prošli put i ona kak a zato ti tako lagani sve a ja ko na iglama. Još kaže da to nije prirodni porodjaj. Rek’o a šta je?! I onda popizdim kad vidim kako žene same sebe srozaju takvim komentarima jer ko da porodjaj nije velika stvar sama po sebi j ko ne osećaš bol uopšte...možda će dojaviti kao da sam se uvredila na njen komentar ali nisam nego me nervira jer ona inace ne želi drugo dete jer želi cistu kuću (to je ona sama izjavila j njoj je lakše sa jednim nego dve i poštujem ja to)ali zašto misli da ja sve lagano j da se ne plašim i da ne znam šta? Posle sam joj rekla da sam ja primila epidural samo dva sata pre samog porodjaja. Ja sam imal bolove one veće od 7.30h sve do 12h . Nije da sam prošla bezbolno....ali boli me uvi nego me ljuti sto takve žene komentarišu tako i ajde sto sebe srozaju ali seozaju i nas koje poštujemo same sebe. Meni lično takav tip žena je isti poput onih kojima muževima ne dozvoljavaju epidural. Za njih još veći aplauz.

bila sam da platim vrtic,kupim namirnice za frižider oa sam se malo ohladila. Sad ću uključiti mašinu i konačno da prglam malo...možda ću skrenuti misli od svega. Svakako id danas kreće veliko odbrojavanje. 10.....

Analim, Bubu 2 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Kru, nemoj da dozvolis da te takvi komentari uopste pogadjaju, sta te briga sta tamo neka osoba misli o epi i o tvom porodjaju, i zasto bi se ti opste pravdala nekome i da te je bolelo i da nije, tvoja stvar, tvoj izbor, tvoj porodjaj, tvoja beba i tvoj zivot. Ja kada bih obracala paznju na to sta ljudi pricaju o cr verovatno bih izludela ili bih mislila da sam luda posto me je " bezbolan" porodjaj boleo. :D Svakome su njegove muke najteze a ostalima je "lako". Uzivaj u ovim poslednjim danima trudnoce i raduj se uskorom upoznavanju bebice, a druge ko sisa.

Kika, superiska bebuska. :wub:

Katarina, stavi nam sliku bebice obavezno. Jel ste smislili ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da prosto nervoza i strah cine svoje. Prosto imala sam brz porodjaj ali bolnu epizitomiju i onda valjda me nervira sto mi neko kaže kako lagano ovo ono a ne zna da me bolelo možda više od njenog carskog...s obzirom da neko se brze oporavi. Ne govori se džabe da je žena ženi vuk. Ali proći će....možda je ova nervoza znak da se bliži,da kreće.

kika,odlično! Odlična kikaza za tvoju nedelju.... ja idem u sredu kod dr.

KikaC96 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela,ma to su samo price,svako mora nesto da kaze,kad sam se porodila,meni je drugarica poslal poruku,cestitala mi i dodala,blago tebi jer si imala carski,nisam to komentarisala jer je suvisno reci bilo sta,tako da nemoj to ni da primecujes. Samo nisam sigurna sta si napisala u vezi epidurala,ima muzeva koji zenama ne dozvoljavaju ili sam te pogresno razumela? 

Kika,suler za bebicu,bice to jedna lepa mamina i tatina devojcica :)

Milice,raznezilo me to sto si napisala za Milu :wub:

Izmenjeno od strane mozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim :) 

bila na uz, sve je super. Beba se popravila ima, 1700g :wub:

Kika lepo:) Jesu ti nesto rekli za misice i rastezanje sto si pisala ili je sve u redu?

A price ko price, nikakako da shvatimo gde su granice i da se tudje odluke postuju, ja npr. nisam zelela epi i to je samo moja odluka bila, a nikad ne bih rekla sta ce ti epi, cak i ko zeli cr pa sto da ne, naravno da treba razmisliti u svemu za i protiv,  a tek ove sto ubacuju nervozu i sumnju pred porodjaj su grozne kao da nam samima ne prolazi svasta kroz glavu, pa i ako razmisljaju ne moraju izgovarati..

Stvarno nema @mmaka?

k a m , mozza, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Mozza. Lično znam tri žene kojima muž nije dozvolio. Ja sam mog pitala iz medicinske strane da mj kaže j rekao mj jeda je bolje da pričam sa anesteziologom jer bolje zna od njega ali ako hoću neka uzmem. 

Jedna žena me pitala za epidural kao iskustvo i ja kažem i ona kao ona bi htela ali m joj ne da. A na prvom porodjaju se dva puta onesvestila od bolova i jedva izdržala prirodno....

ni ja ne razumem neke stvari ali ajde..... nek im je....samo da me panika prodje više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam cula za tako nesto,ne osudjujrm nikoga ali samo mi je cudno zasto muz odlucuje umesto zene u vezi porodjaja,on to nece ni osetiti,sigurno ima ljudi koji se ne bi slozili sa mojim stavom ali svako ima neko drugacije misljenje,svi smo razliciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry na upadu, al moram da pitam:o

Muzevi ne dovoljavaju epidural?!

Zbog toga da bi zena do kraja osetila prave "cari" prirodnog porodjaja ili zbog finansija? 

Mislim, oba razloga su mi:huh: u 21. veku, al bas me zanima....

Earl Grey, k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

No comment za sve te komentare komplet! 

Nisam smela epidural zbog moje kicme. A secam se da sam se toliko namucila na prvom porodjaju da sam babici rekla sledeci put ili epidural ili necu ni biti trudna. Ona se samo nasmejala i rekla to sve kazu na porodjaju, da nece vise dece pa vidis ih kroz neku godinu opet dosle. Drugi put nisam ni planirala, znala sam kako izgleda porodjaj i nisam se plasila. Treci put kada su mi prepidil gelovima izazivali pobacaj sam se namucila kao zivotinja, od 8ujutru do 04h nocu a beba toliko mala bila. Jednostavno imam teske porodjaje i sta cu. Treci put su mnoge druge stvari bile na pameti, da izvucem zivu glavu, tuga, ocaj, strah, briga za decu, nemoc, beznadje, ponizenje... Ovo prosle nedelje kar me moja dr napala zbog prolapsa da idem kod kardiologa i na konzilijum zbog carskog..meni mm kaze sta si se uplasila. Toliko si se namucila u ovoj trudnoci, taman ako kazu ti idi na carski, bar da na porodjaju lepo prodjes. Rekoh nije tebi lako, sta govoris. Kao da je carski nista. Nemaju ljudi pojma, a zato i komentarisu bez veze. Ovog puta me toliko toga plasi, kada bi mogla beba da mi se samo teleportuje u narucje i da je nikako ne radjam. Trombofilija, primam fraksi i nzm kada ce i kako poceti, hocu li iskrvariti na porodjaju, prolaps, srce ne znam da li je gore da opteretim prirodnim porodjajem ili carskim, frka mi je od uvodjenja u totalnu i hocu li se probuditi, na sve ovaj secer, sta ako jako padne ili skoci na porodjaju, sta ako beba upadne u hipohlikemiju a oni ne primete...ma sto strahova. Ove vene dole su mi uzas, kako cu se prirodno poradjati nzm. Sta ako mi vena pukne na porodjaju od napona. A ovaj moj deformisan stomak sa kilom ne mogu ni da zamislim da seku. Pa onda da mi ne poremete creva jos vise, ionako nisu ok. Da mi ne nadju jos nesto kad me otvore. Tako da svaka zena koja bebu nosi 9meseci, trpi bolove, muke, svasta..i na koji god nacin da se porodi je Mama sa velikim slovim M. A zajedljivih ljudi i zlobnih komentara ce uvek biti. I to sam primetila da su cesci od zena, nego od muskaraca. Niti je ovo takmicenje ko je veca majka. 

Mene trenutno mm nervira sto me dribla zesce zadnjih mesec dana od kada nosi gips. Daj ovo, daj ono, dodaj, pomozi mi, ajde pozuri..Jbt ja razumem da ne moze ali ne mogu ni ja! U subotu su toliko preterali svo troje, ceo dan sam ih trpela da sam uvece legla i rekla Dosta je vise bilo maltretiranja!! Niko vise da od mene nista nije trazio!! Raspala sam se bukvalno. Sinoc mi je trazio da mu namazem Fastum gel na ledja, rekoh ako te nije sramota da trazis od zene u devetom mesecu da ti maze ledja, ok. Kao bole ga ledja, a zali se i da ga noga opet boli. Reko hoces da ja tebi krenem da nabrajam sta mene boli??? Sutra ide na kontrolu i bas da vidimo stanje, hoce li mu skinuti vise taj prokleti gips. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nema potrebe da bas toliko brines,normalno je da svaka zena brine ali lekari znaju tvoje stanje i redovno prate bebu pa niko nece dozvoliti da se bebi nesto desi,nece im se desiti propust a da se nesto ne primeti posebno ako je mama po rizikom,nemoj da se opterecujes ni zbog frax.pa ja sam isto primala.i isla na carski a uz to sam imala ozbiljnu operaciju srca i cak ugradjen graft u aorti a ni zalisci mi nisu dobri i to sto je bilo operisano se tokom trudnoce pogorsalo a eto vidis sve je ok proslo,i vene ce se cratiri u normalnu,mozda ne odmah ali sredice se a verujem i insulin ce se normalizovati,moras malo da se opustis jer beba ne voli da mama toliko brine. Tvoj mm i ostali moraju malo da te postede,dexa su mala pa mozda i ne razumeju ali ostale mozes da oppmenes,i kako god se budes poradjala imaces mnogo lekara oko sebe i bice sve dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja sam u prvoj trudnoci uzela epidural i super prosla. Ali bukvalno nista nisam osetila. U drugoj trudnoci nisam ni razmisljala i opet obavila sve analize za epidural. Ali sam se poradjala na badnji dan pa nije bilo anesteziologa koji znaju da daju epidral. A anesteziolog sa kojim sam se dogovorila da bude prisutan na porodjaju odbio je da dodje ( a pre toga trazio pozamasnu svotu novca za njegovo prisustvo) zato sto mu je praznik.

Mada nas sada muce grcevi. Ali nam dosta pomazu infacol kapi. Ako neka mama hoce savet ili pomoc u pronalazenju kapi neka se javi 0617245623 kristina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji još muškarac ima pravo da odlučuje kako će se žena poroditi :(

i još koji ima takvu smelost da nešto zabrani kako bi ženi olakšali. Jadnici.

Muskarci su ostali nažalost još u pecinskom dobu, zao mi je jadničaka<_<

inace, moj najstariji danas slavi rođendan, punih 6 godinica, velika godina, mali skolorac već :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mozza, hvala ti sto me tesis ali ja u lekare nemam poverenja ni malo. Prosli put kada sam imala pobacaj sam prolaps prijavila na prijemu, navodno upisali su u istoriju i sad ja kao pretpostavljam da oni za to znaju. Konzilijum zasedao za mene i odluce da mi izazivaju porodjaj Prepidil gelom. Dobila jedan u 8ujutru, u 21h posle13h jakih kontrakcija otvorena pola prsta. Dobila u 21h jos jedan gel, u 04h se porodila. Usred noci, sama, bez ikoga, u svom bolesnickom krevetu. Doktora probudili da mi radi reviziju. Revizija se radi bez anestezije, na zivo. Ja znam sta je bol, dva puta sam se poradjala ali taj bol.. toliko nisam saradjivala da je dr prekinuo na pola intervenciju i rekao da mi daju inekciju diklofena. I jos mi rekao ovo svima dajemo na kraju intervencije, samo smo tebi dali sada. Posle intervencije sam lezala jos sat vremena na stolu jer nisu mogli da mi zaustave krv. Bukvalno je samo lilo iz mene dole na pod. Dr je gurao strajfne od gaze, vadio, gurao ..i onda poceo na sestre da vice da hitno donesu neki lek. To je nesto poput lepka za zaustavljenje krvarenja lokalno. One kazu nemamo taj lek! Onda mi je pojacavao kapi za skupljanje materice i infiziju, daju se 5, a on je rekao jos 5, pa kroz neki minut stavite jos 5. Na zaprepascenje sestara, dakle 15. Najzad su me odvezli u sobu..posle dva sata dolazi sestra da me obidje zbog krvarenja, skida carsav a krevet krvav ceo, precnika 1m. Iskrvarila kao kreten pored toliko kapi. Ali uticu na skupljanje krvnih sudova pa ja osecam stiskanje u grudima, bol kroz srce, plecke..kad dodje vizita ja to odmah kazem. I jedan stariji dr kaze Imate li vi nekih problema sa srcem, rekoh imam i ja sam to prijavila jos na prijemu. On covek uzme istoriju i kaze To nigde ne pise!! Niko nista nije ni napisao. I jos kaze Pa vi niste smeli ni da primite Prepidil gel, a kamoli dva. I ne interesuje me neka odmah dodje kardiolog! One sestre onda besne sto sad moraju da mi rade ekg i da me vozaju na preglede. Dva dana su me onda vukljali po kardiologiji dok me nisu isproveravali. I sad ja treba da budem opustena i da verujem da nekoga je uopste briga za mene. Na prvom porodjaju bio mi je jako mlad dr, stariji 5god od mene, koji u tom trenutku uopste nije bio doktor nego specijalizant. On je bio mnogo dobar prema meni, ali npr nije znao zasto moj porodjaj ne odmice, pa mi je samo pojacavao i pojacavao infukciju i u agoniji sam bila celu noc do 6hujutru. Na kraju je otisao po pomoc i zamalo da zavrsim posle svega na CR. Bebi je bila zaglavljena ruka ispred glave, a on to nije znao. Na drugom porodjaju doktorka me je pustila da se sama poradjam, a ona stajala na 2m od mene i i gleda. Pritom sam jmala napone, a nisam bila otvorena. Ne znam ni koliko sam bila u trenutku porodjaja, jer zadnji put kada me je pregledala bila sam tri prsta, 1h pre. E zato sam posle drugog porodjaja dobila rascep grlica. I sta vise imam da vam pisem. Ova moja dr kod koje idem drzavno ima fore i fazone kojima me je nervirala jos u prosloj trudnoci. Ali iskreno od drzavnih lekara ne znam kod koga bih presla da je bolji. A dr kod koje idem privatno sam sama birala, ovako je divna, smirena, nezna, kao melem na ranu. Ali znam za dva slucaja da je imala smrtni slucaj na porodjaju. Eto toliko. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laknulo mi je mnogo :)

@Venera opustilo se od utrogestana, I rekao mi je da moram da ga pijem do porodjaja. I hocu posto mi je stvarno mnogo lakse od kad ga pijem.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdravčić mamama i budućim mamama, zanima me da li se neko od vas porodio u Lozničkom porodilištu u skorije vreme?

Izmenjeno od strane Nina223
Greška u pisanju
KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.