Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Leia super za decaka,da sad decaci preuzmu vodjstvo na spisku :)

Mame,vi ste vec prosle sve to pa neke situacije mozete i da predvidite,naravno strah ce uvek biti tu jer ne bi bio roditelj da se ne plasi,moji se i sad uspanice kad negde idem a ne javim im se a mene je uvek smaralo da znaju gde sam jer ja znam da sam ok a sad pocinjem da shvatam.

Kruela,meni su pljeskavice jedno od omiljenih jela,istina da ovde nema jogurta,hrana je veoma losa ali ima nekih drugih prednosti,zato kad idemo u Srbiju odmah u Somboru kupujemo pljeskavicu pa nastavljamo dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnicice , pocele su moje muke:( krsta me bole katastrofa jedna mislim da cu se raspasti svakog trenutka , radovah se jutros lepo raspolozena naspavana bez bolova, a sada uhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, mi se konacno naspavali, a ja doziveh da mi kazu kako mi je baaas veliki stomak za 6.mesec, prvo sam mislila da je sala a onda je djavo odneo salu. :rolleyes:

20190309-104632.jpg

Jasno mi je da nije bas mali kao u prvoj tr ali da je ogroman... a cak I da jeste cemu takav komentar. 

Bralac, Analim, Venera i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Milice, ljudi su čudo :lol:

Ajde donekle i da razumem komentare za mali stomak, ali ko su oni da procene da je nešto ogromno za neki period.

Evo ja u četvrtoj ne bih se znala naći pametna i da ti kaZem koliko ti je stomak.

meni je deluje potpuno normalno.

Kruela, sto se tiče začepljenih ušiju, lupanja srca, osećaja da brze kuca nego sto treba i da preskače , tako su mi prošle sve četri trudnoće / kod mene ne ma veze sa nosem. Kod mene je to potpuno normalno kroz skoro celu trudnoću 

k a m , Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,pa ko to moze tako da kaze,tvoj stomak je tacno kako treba,da treba da je manji onda bi bio manji i obrnuto,ne volim te komentare tipa bas ti je veliki stomak ili mali stomak,svaka trudnica je drugacija i svaki komentar je suvisan,samo uzivajte na svadbi i bas te briga za sve.

k a m , miliccam, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je U jela papir,karton...nije se igrala sa igrackama nego kutijama od istih i usput ih smaze dok jednom nije skinula etiketu sa hebine vode u balonu i zagrcnula se,zalepio joj se papir i ispovracala se i nikad vise nije nista stavila u usta od papira...inace ima ruznu naviku grickanja noktiju i sad sa 6 i dalje trpa igrace i gluposti u usta koliko god je grdili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jitro zene :babymommy:

Da ja sam vaginalnu kandidu izlecila sodom i mlakom vodom,u nakveci spric spremiti i ubrizgati 5 veceri i to je to,a moze i canesten vagonalete 3x nocu...u svakoj trudnoci imam istu muku pa mi to lek

Sto se tice stucanja,A se prejede i sisa kao da ce mu neko ukrasti i mo redovno stucamo i povratimo visak,evo i sad stuca.

Danas inace U slavimo rodjendan,secam se da je nekoj mami isto bio 4.03. rodjendan

Srecan vam divan dan i danas i onaj sto je bio u ponedeljak:wub:

ja sam rodjena 04.03:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja da je nekom sa foruma rodjendan ko i mojoj U :)

Srecam i tebi sa zakasnjenjem :babymommy::wub:

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ovde bi ti dete već poslali kod psihologa zbog toga sto i dalje stavlja stvari u usta<_< čak već sa 4 godine 

Inace sam malopre jela plazmu, mleko, bananu i avokado. Kao prase :lol:

ovde bas imaju vrh pljeskavice, bureke, čak i u austrijskim prodavnicama. U našim i turskim se podrazumeva. Ne kontam sto u Sk nema dobrog jogurta :huh: 

mada je pljeskavice bas retko jedem, više volim burgere od goveđeg mesa, svinjsko jako retko jedem. Burek isto jako retko jer mi nikada posle nije dobro :mellow: 

jogurt i kefir je mlečni proizvod jedini koji nikada ne izbacujem iz ishrane . Volim ih bas. Kefir najviše 

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,znam da ima,ponekad odemo do Beca pa svratimo na dobre pljeskavice ili pecenje,ja ne mogu bez svinjskog mesa. Ovde toga nema nit su culi za to,da barem ima jogurt normalan ali ni to

k a m , Venera, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao pricate o hrani, mi bili na nekom Brunch-u nema sta nisam jela, na kraju mus od bele cokolade sa malinama. Preukusno. Sada ne mogu da disem, a moram da se spremam  :D

Meni nekako moj stomak taman za ovaj period , ni premali ni preveliki, pa mi zato komentar nije bio jasan, da je zaista ogroman verovatno bi mi opet smetao komentar ali manje,ovako... I jos me komentarise osoba koja nije bila trudna. 

Odoh da se spremam, mah mah :)

Earl Grey, Venera, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima. Ja sam se prvo informisala na netu, gde su baš neka stroga pravila za ishranu kod kandide, a nigde se ne pominje opcija za vreme trudnoće. Juče sam ubacila još jednu voćkicu za užinu i vratila sir i krompir i baš se osećam bolje. 

Mi inače čekamo dečaka, tako da se sada zanimamo biranjem imena. 

 

Leia, evo prostudiraj ovaj tekst.

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/11/gljivica-candida-posast-modernog-doba.html?m=1

Ali ovakva ishrana nije dozvoljena za vreme trudnoce. Mada mislim da tebi za lecenje vaginalne kandide nije ni neophodna dijeta. Mnogo veci problem je crevna kandida. Probaj lokalno da delujes, mada kazu da nastaje hormonski i prolazi sa trudnocom.

Milicice, stomacic divan! :wub: I sto EG rece potpuno normalan. Ne obracaj paznju na glupe komentare. 

miliccam, Analim i Leia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je juče nekako bio odličan dan. Bas

Ostavila sam decu u vrtic, bilo je lepo vreme. Kupila

latte, usput malo prošetala. Došla kući , spremila se. Otišla sa drugaricom u jedan grčki restoran, mogu reci jedan od najlepših obroka u zadnjih nekoliko godina. A bas često jedem po restoranima. Ako ništa drugo bar jednom nedeljno. Uzele smo platu sa grila morskih plodova ( losos, lignje, skampe, i još dve vrate ribe). Kod njih je gratis predjelo neka prelepa čorba, nemam pojma koja je ali su me odusevili. I vino, času belog vina , nikada lepše vino do sada nisam pila žene. Slatko, sa nekog grčkog ostrva. Personal u restoranu toliko ljubazan, da sam bas bila prijatno iznenađena. A riba je sva bila vrhunska, nekako se smatram kompetentnom jer živimo na morskoj ribi na moru po dva meseca, i po morskim restoranima.  Bas su ostavili na mene lep utisak , kompletan 

Posle smo otišle u kafić neki na latte i sufle. Prošetale se još malo, uzele decu i vrtića. Prošetale se opet. I bas mi je nekako dan bio idealan. 

Analim, mozza i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto još jedan razlog da se ne selim u Sk. Zapravo dva :D pljeske i jogurt.... bez bureka mogu,nisam ga jela pola godine a sad sam uzela jer nisam znala šta ću.  Doduše mogu i bez pljeskavica ne jedem ni to često.... prošli put sam jela u Pa bila sam trudna već ali toplo vreme bilo još tako da možda više od 6meseci ali bez jogurta ne mogu. Njega pijem svaki dan. U vidu vocnog,sam kao užinu popijem,sa jajima,pecivom....uz sve.

milice,čuj ogroman?! Verovatno mi nećeš verovati ali ja sam takav stomak imala KF sam imala trudna. Bez preterivanja! Bez šale. Dever je govorio Kako će biti king size beba. A ja bila naduvena....tebi za 6,mesec je skroz normalan stomak! Ljudi imaju potrebu nekad da komentarišu gluposti. Vidim po reakcijama:opet dečak? U fazonu su ko da bolje da se rodi bolesno dete bez ruku ili nogu samo da je suprotnog pola. Znam dane bi radije to ali reakcije su tAkve. Ne kulturne! 

Mitko,znam da je tahikardija normalna pojava i trudnoći,ali meni se recimo više javljaju takve stvari od sam bolesna. Evo KD sam pila ang je prestalo a kad sam se zapusila javljalo se nenormalno. 

Ja bila sa V jedno 2h u parku i bas nam je bilo lepo....

mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje bas sam se ubedacila sad. Merila sam secer 1,5h posle rucka i 7.6 je. Namerno sam jela slucan obrok kao onda u bolnici kad mi je izmeren povisen. Supa je bila sa knedlama ali ja sam sipala samo povrce bez knedli. Pojela sam dve male pljeskavice od povrca (unutra kelj, proso, jaje) i namerno sam sipala dosta krompira. I zelenu salatu. Naravno bez hleba. I toliki secer. Sto znaci ako je meni 1h posle glukoze na ogtt testu bio 7.8 ( i to je u ref vrednostima za test) da meni krompir dize secer vise nego cista glukoza koju sam onda pila. Strasno. Vise krompir nema da vidim. Mm uzeo namerno da i on premeri jer smo isto jeli i njemu 6.4 (ili 6.7 zaboravih sad), ali on je jos jeo sa decom domacicu posle rucka i merio je 1h posle toga, a ne 1.5h. Tako da ovo kod mene def nije ok. :(

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,verujem da te brine,ali gd prestaje posle trudnoće pa bar nešto. Krompir jeste povrće ali je UH a UH se pretvara u šećer u organizmu....Pirinač beli takodje. Isto kao i belo brašno i secer. Podiže insulin. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kam nemoj da brines,malo jeste zeznuto sada ali kao sto Kruela kaze gd prestaje i kad se porodis bice sve lakse,bitno da je beba sada dobro i da se sve odvija kako treba a ti jos malo da se pripazis i bice sve ok,samo polako i smireno,jos malo ti je ostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, a šta sledi ako taj poluprofil ne valja?

razumem te i sto se brineš. GD u trudnoći i jeste problem za bebu više nego za tebe. Ali bitno je da ss sada odvija sve kako treba , i da je beba super . 

Samo nemoj pretarno da se stresiras jer možeš i stresom da nabijas šećer 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa ne znam sta sledi, sumnjam insulin jer nije vrednost preterano velika. Mislim da problem sa secerom imam i van trudnoce. Tj. imam hiperinsulinemiju, na ogtt testu meni je secer uvek dobar, a insulin povisen. Cak mi je na poslednjoj kontroli i insulin bio super ali pila sam glukofaz. Znam ja da moze da me saceka dijabetes kad tad, ali kada pijem lek onda uopste ne pazim na ishranu. Zapravo mi je endokrinolog tako i rekla, posto sam male kilaze, a insulin dobar da pijem lek ali da ne moram da se ja hranim kao da sam dijabeticar. E sad, trebalo je vrv ranije u trudnoci da proverim kako se secer ponasa posle jela. Imam ja glukomer kuci, ali iskreno me stresira to merenje, nabijam sebi tenziju i onda mi je bilo lakse da ne merim. Odradim analize kad mi daju za kontrolu, i to bude to. 

Sad sam vecerala neku integralnu testeninu sa dve kasike, popila tothemu sa limunadom i izmericu ponovo, bas da vidim. A ujutru cu namerno ovsene pahuljice sa kiselim mlekom, zanima me koliko ce od njih skakati. Uglavnom kada jedem onaj moj hleb iz pekarice uz obrok koji nema skrob meni secer bude ok. Kru, znam za krompir ali namerno sam ga jela da vidim da li ce mi se isto desiti kao u bolnici. Sad sam se samo uverila da krompir ne smem da jedem. 

U utorak cu raditi poluprofil, a u sredu nosim endokrinologu. 

U cetvrtak idem kod interniste. Resila sam jos da se u sredu uvece ofarbam,  pa u cetvrtak posle dr da odem da se osisam. I onda kad bude spremna sam. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad je 7.3 posle glupe testenine. Nista ja to vise necu da jedem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad je 7.3 posle glupe testenine. Nista ja to vise necu da jedem. 

meni su rekli da testo I testenine nikako ne jedem. 

I kad kuvam da bude bez zaprske. 

nista slatko, i za voce pazi. Banana je puna secera. Ja sam jela zelene jabuke I pomorandze.

bukvalno si na biljkama. Ali izgura se sve to :) 

svakako se termin blizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, moracu da pazim i posle porodjaja. Iako oni kazu da ne treba. Moja sestra je primala insulin u trudnoci 4x dnevno. Od trenutka od kad se porodila vise niko joj secer nije kontrolisao. Cak joj ni na ishranu nisu pazili u porodilistu, isto je dobijala da jede sto i druge zene. Ali ona je sama nosila glukomer sa sobom u bolnicu i proverala da vidi kako joj se ponasa secer. Moramo da ga upoznamo ako mislimo da ga pobedimo. Ja sad namerno isprobavam sa raznim "dozvoljenim" namirnicama jer me samo zanima kako se ponasa. Mogla sam danas da izbegnem krompir, ali htela sam bas da vidim hoce li se ponoviti scenario iz bolnice. A testenina je bila kao neka razena. Vidis da pojma nema, necu vise to ni uzimati. A uopste nisam mnogo sipala i stavila dve kasike pavlake i tako jela. Sutra ujutru jos isprobavam ovsene, hocu da vidim da li to smem da jedem ili da ih eliminisem. Pisala sam kako je glavna sestra u bolnici vikala sto su zenama na dijeti dali palentu sa sirom za dorucak. Kaze kad god je to za dorucak svima visoke glikemije. Eto...

Jel ti meris sada secer? Sta najcesce jedes? We

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ne znam kako cu da pazim posle porodjaja. Jer meni kad krene mleko ja sam non stop gladna i jedem kao mecava. Sve sto daju u bolnici pojedem i plus sto mi moji donesu. Pojma nemam kako cu. 

Od ponedeljka pocinje post. Posticu da se pricestim. Mislim da ce mi odgovarati i sto se secera tice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kazu da GD posle trudnoce moze da se razvije u dijabetes tip 2 (ako se dobro secam) I nakon porodjaja mere secer 6 puta dnevno, pre I posle svakog obroka, a posle 3 meseca se ide opet na test. Kam, ne zelim da te plasim ali za pocetak izbaci testeninu, meni si rekli samo integralno brasno I to u ogranicenim kolicinama, belo brasno nikako.

Nama je na svadbi bilo divno, beba je bila bas mirna, muzika I moje igranje su je izgleda uspavali, pa zato sada cim sam legla pravi zurku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.