Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mame,hvala vam na odgovorima,ja sam totalno sludjena i panicim nekad bez veze,toliko sam se uplasila da mi je ceo dan naopacke, T kad bljucka onda joj se sliva niz bradu nema nista u mlazu i nije usireno,svakako cu napomenuti pedijatru ovo pa da nas posavetuje. 

Jednom sam napisala u caskalistu od rodjenja do 6 m ali posto ste sve presle u 6m do 1 g precicu i ja tamo pa da pojupim nesto od iskusnijh mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usireno možda neće biti dok ne krene sa čvrstom hranom...barem kod nas nije bilo usireno dok nije krenuo sa hranom. Do tada nije ni smrdelo bljuckanje niti bilo usireno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je bilo usireno od pocetka, mleko se usiri i bas se oseca na kiselinu. Kad bljucne malo onda znaci da je izbacila visak. A mi smo bljuckali i u mlazu, svuda po kuci. Kad smo krenuli sa ch vec je sazreo crevni trakt i nije se tako desavalo. A desava se i inace bebama koje brzo i halapljivo sisaju, ne mora da znaci da je refluks odmah. Meni je K jako brzo sisala. Oni u skolici nas ucili 20min na jednoj dojci, pa onda druga..a i ima beba koje su uspavane pa sporo sisaju. K je sisala 5min i isprazni dojku, 2-3min drugu i za to vreme se prejede kao prasence i onda bljucka. I inace je nasrtala na dojku od prvog dana, kao zvercica. 

Inace, ponosna mama se skoro rasplakala na koncertu gledajuci svoja ceda. Toliko su bili slatki ovi malci u nosnjama. :wub: A onda kad sam dosla kuci rasplakala sam se ponovo ali od nemoci. Jedva sam izdrzala  tamo da sedim dva sata, iako sam na stolicu stavila i svoj dzemper i mantil odozdo, a iza ledja se potkocila tasnom. Sinoc me je roditeljski dokusurio. Zena me je bukvalno unistila. Toliko me boli odozdo kao zive rane da imam. Skinula sam gacice i odlucila da spavam bez njih. O sedenju vise nema ni govora. 

Analim i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mame,hvala vam na odgovorima,ja sam totalno sludjena i panicim nekad bez veze,toliko sam se uplasila da mi je ceo dan naopacke, T kad bljucka onda joj se sliva niz bradu nema nista u mlazu i nije usireno,svakako cu napomenuti pedijatru ovo pa da nas posavetuje. 

Jednom sam napisala u caskalistu od rodjenja do 6 m ali posto ste sve presle u 6m do 1 g precicu i ja tamo pa da pojupim nesto od iskusnijh mama.

Mozza ja cu ti savetovati da pogledas prvu pomoc kod beba i male dece, ima na netu cak i u slikama , ja sam sebi prilepila na frizider da imamo a pokusaj slikivito da zapamtis sto vise  kako reagovati, slicno nam se desilo i jesam premrla ali sam reagovala,pokusacu opisati, glavu bebe fiksiraj i drzi u saci, telo na podlaktici,okrenutu na stomak, glava je u nizem polozaju od grudnog kosa (veca deca preko kolena nageti) i medju pleckice 5 puta udarati, ako ne pomaze da izadje sadrzaj ili strano telo, okrens na ledja, glavu drzis u saci isto nize od kosa i na grudnu kost udarati, u najgorem slucaju ponavljati ovo dvoje opisano i zvati hitnu. 

Jednom sam jednoj devojcici u restoranu pomogla, roditelji se ukocili a njoj stao komad mesa u grlu, podigla je ispod grudnog kosa, preko kolena i medju plecke udarala dok nije izaslo, to se desi za sekundu.

Izmenjeno od strane Venera
Analim, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se  V dva puta hrana zaglavila....okrenuo sam ga naopačke i takođe udarala izmedju lopatica dok nije izbacio. Ali on je bio veći j pokušao jeni sam da iskašlje i povratio je. Kod beba ide malo teze... svakako okreneš na dole i udaras,ali ako ne ide odmah zovi hitnu! Bas sam pitala mm kaže da beba ako aspirira sadržaj da mora da se nekim se aspiratorom nekim medicinskim izvuče.... ovi kod njih sto su bili takovske nisu mogli sami i beba je poplavela. Ali sreća je sto bebe mogu duže bez vazduha tj kad su duže bez vazduha da prodju bez posledica. 

 

Venera i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene srecan 8. mart. :babymommy:

Hvala na dobrodoslici. Miliccam, jeamo se druzile i u prethodnoj trudnoci )), volim da vidim poznata lica. 

Sto se tice bljuckanja M je bila katastrofa. Nije bilo izbacivanje u mlazu ali mislim da nije bio ni jedan obrok bez velike kolicine bljuckanja. Nikada nije bljuckala dok spava, ako zaspe sisajuci onda bljucka kad se probudi. Neverovatno. A svakog meseca je dobijala preko 1kg. Kolicina nije merilo da li je povracanje, i ja sam cula da je povracanje kada je u mlazu. 

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, odlično si opisala prvu pomoć kod gušenja beba i male dece. Tako smo mi učili na faksu. I da nikako ne treba rukama vaditi hranu koja se zaglavila u grlu, jer se može gurnuti još dublje u grlo. 

I treba znati razliku između toga kad se dete zagrcne i kada se guši. Ova prva pomoć se radi samo kod gušenja, a takvo dete izgleda kao da ne može opšte da diše, ne ispušta nikakve zvukove i ne može da iskaslje sadržaj, menja boju lica itd. Ako dete pokušava samo da iskaslje, onda ga treba pustiti da to i uradi, jer ima prostora da diše.

Inače, meni se nikako ne da da izadjem iz ovog ćaskanja. Nekako sam navikla na ove zene. I sve jedva čekam da čujem nove lepe vesti i ispratim trudnoće. :baby: Ali svakako ću videti da pišem i tamo, u drugu temu... Da ne davim ovde baš puno. ;)

Venera, Bralac, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jedva izadjoh iz noci. Sinoc sam izgleda malo vise pojela i kad sam htela da legnem nisam mogla. Srce me je drmalo :( zesce, verovatno od hrane, a i od premora zadnjih dana. Ustajala sam da merim P, on nizak kao i uvek, i puls nije bi visok. Sve ok ali moj osecaj katastrofa. Mozda i zbog ovog zapusenog nosa. Ali definitivno je vecera pogorsala stvar. Onda samo sto sam zaspala K je dosla da kuka kako ne moze da spava. Valjda od previse uzbudjenja. Ustala sam do wc-a i zamalo sam se onesvestila u kupatilu. Vrucina, preznojavanje, mucnina..uzas. Zaspala sam i spavala do 4 i od tada sam budna. Evo i caj skuvala i pijem. Nisam sad lose fizicki, ali ne mogu da se uspavam, a sutra cu biti katastrofa zbog toga. Evo je K kod mene u krevetu. Malo me manje bole vene, odmorile se, strasno kako je bilo. Sutra me svasta nesto ceka po kuci, a i kumove smo zvali uvece. Mm nista ne moze zbog ove noge i pomalo pocinje da me nervira ta situacija. Jer ni ja ne mogu ali ko mene pita. Sinoc sam se mnogo isplakala. Od slabosti, nemoci, razocarenja... Jeste da mi je ovo poslednja trudnoca i da necu vise imati bebu u stomaku, ali jedva cekam da prodje i porodim se. Nisam nikad mislila da cu ovo da kazem. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jitro zene :babymommy:

Da ja sam vaginalnu kandidu izlecila sodom i mlakom vodom,u nakveci spric spremiti i ubrizgati 5 veceri i to je to,a moze i canesten vagonalete 3x nocu...u svakoj trudnoci imam istu muku pa mi to lek

Sto se tice stucanja,A se prejede i sisa kao da ce mu neko ukrasti i mo redovno stucamo i povratimo visak,evo i sad stuca.

Danas inace U slavimo rodjendan,secam se da je nekoj mami isto bio 4.03. rodjendan

Analim, blesava i Leia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mojoj mami je 10.mart. Prvi put ove godine da nemam poklon. Dobice ga sa zakasnjenjem.

Skrpih jos 45min od 7h, ali iz dva puta. Strasno.

Cvrky, lepo danas proslavite, ljubi slavljenicu. :wub:

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala kam :wub: 

Ja sam napokon pocela spavati,A se srecom probudi jednom nocu i oko 6 ujutru i milina

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,cistite nos? Kod nas u domu zdravlja nas obavezno govore da  se ispira fiziološkim i onim noskm izvlači napolje sve da bi disajni putevi bili prohodni kod beba. Verovatno i vi to radite,ali eto setila sam se topa da pitam.

Cvrky,srećan vam rodjendan.

kam,možda je bilo od hrane,ali mislim da je više zbog nosa. Meni se to dešava sad...inace kad sam bolesna imam osecaj da lupa preko 100 a zapravo oko 80 a sad užas.... osecaj preskakanja,lupanja....imala sam osecaj dA ide preko 100a izmerila sam kad ono 89... bas kažem mm da me ne cudi sto suranije ljudi umirali od glupih bolesti kad ja od zapusenog nosa se patim kao magarac. Od tiga sto me guši ne možeš da udahnes,uši zapusene,srce lupa jače bar je osecaj takav....užas bre a jednostavne koi za nos bi rešili problem.

ja imam osecaj da se nevi nikad poroditi. Noću teze ustajem i ne daj Bože da me probudi puna tj prepuna bešika da moram da pozurim a j dok stanem na noge kao matora.... ali sem toga ja gunskcionisem normalno. Bole meni prepone ok,ne mogu toliko dugo da radim nešto ali uporedjujem sebe(znam da ne treba da to radim ali prosto mi čudno )iz prošle trudnoće koliko sam bila nikakva.... ili sam navikla na stanje ovo :Dne mogu da sedim skupljenih mogu,teze dišem ali sve nekako potisnem i ne razmišljam o tome...juče me dvoje pitalo da li hoću da ouknem a ja imam osecaj da mi je mali stomak -_-

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

Ja sam konacno spavala 4 sata u komadu,prosto mi neobicno :D T je spavala malo boljeali sad vidim da je muci nosic u pravu si Kruela sto se tice nosa samo ja ne znam kako se fizioloski koristi,imamo pumpice samo jos nemamo fizioloski,danas cu da kupim u apoteci,valjda ce znati da mi objasne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Napunis spric fiziološkim(moram Samo da proverim koliko tačno)okreneš bebu na levu stranu i spricnes sve odjednom u desnu i onda tako na drugu stranu. Samo ti pitaj bas pedijatra ili u apoteci...nama je ovako rečeno ....i onda sve izadje. Posle toga smo obavezno noskom izvukli iz obe i mazali smo i fitobalm na grudi i ledja. E sad verujem da svaki grad a kamoli država ima neki svoj fazon....ali nama je rečeno da bebe ne znaku da disu na usta ne znam koliko pa je bitno da nos bude uvek vist pogotovo tokom hranjenja! 

 

Mene sve mrzi a opet bih nešto da radim i dosadno mi je....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Venera je bas objasnila kako postupiti,ja se nadam da necu opet biti u takvoj situaciji ali ovo treba znati jer nikad se ne zna,znam da je najbitnije ostati priseban i ne paniciti,ali kako se ne uplasiti,mislim da aam sebi smratila zivot za nekoliko godina

Izmenjeno od strane mozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,biće još svašta! Od prvog pada do temperature....svašta,svašta...sve je to jedan deo odgajanja deteta i odrastanja deteta. Ne brini u svako slučaju nego ostani uvek pribrana i smirena! Jedino tako možeš pomoći svom detetu. Sve sto te zanima,ne znaš ili ne razumeš pitaj ovde,mamu,tetku,sestru,dr,bilo koga u koga imaš poverenje. Ja ću inati drugo dete i još uvek ne znam sve niti ću znati. Em se menja godinama,em zaboraviš malo,em ti je dete drugačije....ali ne brini,kao sto rekoh sve je to deo odgajanja i odrastanja i samo treba ostati smiren i pribran koliko god uvek mozes pogotovo u situacijama za koje si pitala.

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviL

Mnogo su lepa kolica!Bas mi se dopadaju.Uglancana I sredjena.Prosto blistaju!Bebac ce da uziva!

Sto se tice bljuckanja,kao sto sam rekla Mila je ozbiljno i povracala I bljuckala,ali je dobijala na tezini i nije bila tokom dana nervozna(kad bebu nesto muci pa kenjka) Jesam dr napomenula na regularnoj kontroli da  mi se cini da bljucka I povraca dosta,ali je dr nakon pregleda tj sistematskog rekla da je bebac zdrav i da ce se to smiriti.Ako se ne smiri da promenim formulu tj vrstu adaptiranog mleka.Posto ja nisam na zalost mogla da je dojim.

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Katarina. Kolica su nam bila pun pogodak. Za te pare 3u1 plus su odlična,njima sam stvarno zadovoljna.

meni V nije mnogo bljuckao...u stomaku je češće stucao od ove bebe. Ova beba pa mogu slobodno reci da je stucala do 10x. Videćemo da li će manje bljucati....

jao ja sam pojela trećinu bureka i imam osecaj D ću umreti koliko mi je loše. Ne mogu Da dišem i imam osecaj da imam ciglu u stomaku 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima. Ja sam se prvo informisala na netu, gde su baš neka stroga pravila za ishranu kod kandide, a nigde se ne pominje opcija za vreme trudnoće. Juče sam ubacila još jednu voćkicu za užinu i vratila sir i krompir i baš se osećam bolje. 

Mi inače čekamo dečaka, tako da se sada zanimamo biranjem imena. 

 

Analim, mozza, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,sve je tako sto si napisala,ali ja sto sam starija sve sam gora,pa ja nikad nisam bila takav panicar,sva sreca da je mm stalozen i normalniji od mene.

Kolica su lepa i ocuvana kao nova su.

Kako ti zavidim na bureku ja bih sad pojela jedan i to sa jogurtom,jedva cekam da odemo u Srbiju da vidim drustvo i pojedem normalan burek i pljeskavicu :D

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza svi mi panicimo narocito kad se o deci radi, strah obuzme, opet kad znas kako postupiti setis se u tim momentima svega, reaguje se i po osecaju dosta, a kao sto zene kazu i posle bude svega, deca su sou nekad, stavljaju u nosice, u usi male stvari, igraju se madjionicara pa progutaju..svasta im pada na pamet:D dosadno ti uglavnom nece biti:)

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,meni je V pao sa kauca sa 5meseci. Ne znam ni sama kako...samo sam se okrenula da mu uzmem flasicu tj da spremim ad i on je odjednom plakao i i okrenem se i vidim ga na podu....pila sam bromazepan jer nisam mogla da se smirim od straha šta ako će dobiti potres mozga. Vremenom je toliko padao i udarao se da sam oguglala j ti ćeš...a ja sam još tad imala napade panike i anksioznost pa užas sam bila sto se svega tiče. 

Jonja bih mogla pljesku da jedem. Meni je to najomiljenije jelo svih vremena! Pisala sam u dnevniku za trudnice na putanje hrana za kojim zudim i ja napisala pljeskavica i mm čita i smeje se i kaže sto lažeš? Rek’o šta? Pa ti uvek mozes da jedeš pljeskavice! U pola novi usred sna da mi neko ponudi ne bi odbila. Kažem rek’o istina ali sad još više hahahaha

bas mi kuma kaže kako u Sk nemaju jogurt dobar.

e da a kad smo kod panike....V je mnoooogo dugo stavljao sve u usta! Dk dve godine nisam smela da ga ostavim samog . Psa za ledja je ujeo,mačku rep,pesak je na tone pojeo,zemlju.... doduše je bio i malo krvna kasnije ali da mi je neko pričao ne bih mu verovala.

leia,možda sam propustila,prva ili druga beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva beba. Još me nije baš stiglo, ne osećam se ništa drugačije, osim što gledam kako mi stomak raste. Čekam nestrpljivo da osetim to pomeranje i udarce, za sad ništa ili ne znam to da prepoznam. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.