Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Leia,dobrodosla :)

Ovde ima aktivnih clanica pa bolje da pises tu,mislim da je jednom o tome pisala i @Analim

Analim i Leia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav žene i srećan 8.mart. Ja sam 29ta nedelja, imam problem sa gestacijskim dijabetesom. Nije strasno, malo iznad granice je, ali pazim na ishranu, šetam i merim šećer 6 puta dnevno. Da li ima jos nekog ko ima slican problem?

Venera, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, sve je bilo ok kod pedijatra. Za 4 nedelje je dobila 960g, što je super. ^_^ moja Mila već 10-ak dana ima neki osip (bubuljice), ali samo po licu i vratu. Kaže dr da je to čišćenje i da ne mažem ničim.

Kam, baš ti je lep i velik stomak. Kao što kaže Miliccam, sigurno ima veze i što je četvrta trudnoca, a i zbog trbusnih mišića. 

KruelaDevil, divna vam je soba! 

Earl Grey, čarape su mrnjauuu :P lepe, a korisne.

Leia, pozdrav i od mene. Ja sam skoro celu trudnocu imala samo vaginalna kandidu. I meni skoro ništa nije pomoglo. Bukvalno mi je pomogao samo porodjaj. Sad je nemam. A nastavljala sam se vaginaleta, kao luda. Dr mi je rekla da je kod mene to hormonski, i da će proći samo od sebe nakon porođaja. Nadam se da tebi pomaže ishrana. A posto ne znam sta si sve jela do sada i sta bi ubacila - dajem ti savet da imaš na internetu razne ideje šta bi mogla jesti. Znam da ne sme biti ona prava dijeta (koja je bas rigorozne), zbog trudnoće. Pa vidi da izabereš manje zlo.

Macka, baš su neke članice ovih dana pisale o tome. Verovatno će ti se neko vec javiti. 

Srećan Dan žena! :babymommy:

Leia, KruelaDeviL, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka,dobrodosla.

Analim,znaci Mila bas lepo napreduje,samo neka tako nastavi mala bucka :)

Zene,sta raditi u situaciji kad se beba zagrcne mlekom i ne moze da dise,znam da treba tapkati po ledjima ali sta ako se i tako ne povrati,T se zagrcnula pocela da povraca i nije disala,ja sam je tapkala i podignula je a ona se i dalje gusila i sva pocrvenela u licu,oci joj se uvecale i naponjala se a ja ne znam sta uraditi,sva sreca povratila se ali posle minut-dva opet je pocela da se gusi i tako se nastavilo jos par puta,oduzela sam se:(

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, joj ne znam. To je bas strasno. Ali lakše je jer je tečnost u pitanju. Mnogo je gore kad se dete hranom zagrcne. Kao što sam pisala već, radila sam dve godine kao dadilja u jednoj porodici. I malena koju sam čuvala se par puta gusila od hrane. Ne želim to nikome da doživi. :( U suštini, kao što si rekla, prva pomoć koju možeš da pružis je lupanje po leđima.

Pre neki dan se moja Mila u odjednom zacenila od plače, kao da je nešto strašno zabolelo. I nije par sekundi disala. I ja sam se oduzela... 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka,dobrodosla.

Analim,znaci Mila bas lepo napreduje,samo neka tako nastavi mala bucka :)

Zene,sta raditi u situaciji kad se beba zagrcne mlekom i ne moze da dise,znam da treba tapkati po ledjima ali sta ako se i tako ne povrati,T se zagrcnula pocela da povraca i nije disala,ja sam je tapkala i podignula je a ona se i dalje gusila i sva pocrvenela u licu,oci joj se uvecale i naponjala se a ja ne znam sta uraditi,sva sreca povratila se ali posle minut-dva opet je pocela da se gusi i tako se nastavilo jos par puta,oduzela sam se:(

Moza,to se desilo porodilji jednoj koja je lezala samnom.Beba je bila bukvalno modro ljubicasta,babice i sestre su dotrcale cinilo se kao vecnost.Ono sto sam ja videla je da je babica bebu okrenula licem na dole i sakom pritisnula stomak ka gore da izbaci to a druga saka je bila na ledjima i beba se odmah povratila i ispovratila sve.Mislim da je to nesto najgore sto moze da se desi,pogotvo prvorotki koja ne zna kako da reguje.Meni se to desavalo dosta puta,stim sto se beba nije gusila dok je jela,vec dok je spavala mleko bi se vratilo ali nije povracao vec kao da se zagrcne u snu.Moja pretpostavka.Tako sam ga nekoliko puta zatekla dok spava da se bori za vazduh,eto kad Bog hoce da se bas tad i ja probudim ili budem tu,koliko mi je samo puta srce stalo zbog toga.Spavao bi na stranu,uzdigla sam mu dusek od krevetca kao u porodilistu sto rade da ne spava na ravnom.To kod vas nije slucaj,al kasnije smo presli na formulu protiv bljuckanja jer se to nastavilo sve do 3m i onda je i dok je budan poceo da povraca i moje mleko a i obicni aptamil (pronutra).I u porodilistu mu se to desilo da nije prihvatio obicnu formulu i pio  protiv bljuckanja i idioti nas otpuste tek tako i jos napisu da moze da pije obicnu formulu.Sada je ok sve,pije obicni aptamil 2.

Skrenula sa sam teme ali eto za ne daj Boze ako se desi opet samo je okreni.Mislim da ne bi trebala da je lupkas po ledjima kad se zagrcne.Ako gresim ispravite me,koliko sam mogla da vidim nije ni babica lupkala tu bebu

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka, Leia, dobro nam dosle! :baby::baby:

Macka, ja sam imala GD u prvoj trudnoci, morala sam da merim secer svakog dana I imala sam tzv rezim ishrane. Pisale smo o tome pre dve strane , da ne davim ponovo imas sve tamo pa iscitaj. Kada ti je termin? Jel znate pol?

Leia, svaka tema je prava tema, ne skreces ne brini. Videla sam da ti je termin 01.08 a jel znate pol?

Mozza, mi smo se mucili sa povracanjem, mleko je izlazilo I na nos I na usta, ali se nije gusila. Mislim da si dobro postupila, ali bi bilo dobro da se tu posavetujes sa nekim, patronaznon ili pedijatrom, da znas tacno kako treba postupiti ako se ne daj Boze ponovi.

Kam, ja se iskreno nadam da ova beba nece stucati, mi smo kasnije sa tim skoro godinu dana imali "problem". Mila je na kraju stucala I po pola sata. 

Analim, bravo za vasu Milu, a te bubuljicice ce proci. 

Mi krenuli na put, bas mi je cudno bez Mile , do sada smo je svuda vodili sa nama. 

Mi od juce 23.nedelja, a beba mi kontantno nesto burgija po stomaku. Jutros mi ceo stomak otisao u levu stranu, Mili nista nije bilo jasno. :D

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, hvala ti draga. Super za tvoju devojcicu i za UZ i sto tako fino napreduje. Samo uzivajte.

Macka, konstatovali su mi prosle nedelje gestacijski diabetes. Tako da sam sad na dijeti. Sledece nedelje imam kontrolu. Pisi koliki ti je secer i sta jedes. 

Mozza, nismo imali situacije sa takvim davljenjem. Ali jesmo sa bljuckanjem po citav dan, vrv je bio refluks. Mogu misliti kako si se prepala.

Dosla sam kod moje dr na UZ, predala i cekam. 

 

KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobro napisala,to se nije desilo u toku hranjenja nego nekih sat vremena kasnije,drzala sam je u narucju i odjednom je krenula da povraca i pocela time da se davi,ne ume da ispljune nego guta i tako je ostala bez vazduha i to je trajalo za mene kao vecnost,nije svejedno a i strah me ako se ne daj Boze ponovi.

Vi ste bas imali problem kako takav propust da se desi u porodilistu kad je vec bebac bio na toj formuli,bas cudno od njih da to nisu napisali ili tebi napomenuli. Koliko sada ima tvoj malisa @JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ni kod nas se povracanje nije desavalo u toku hranjenja vec pola sata , sat kasnije samo sto je Mila to umela da izbaci, odnosno cim bi pocelo mi bismo je uspravljali tako da je to samo izlazilo. 

A sto se tice danasnjeg praznika, svaki dan je dan zena a ne samo jednom godisnje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam, vaginalnu, ali rekoše mi kako se i to najbolje reguliše ishranom. Od simptoma neki oskudan sekret, ništa više. 

A što se hrane tiče, snalazim se, malo mi teško pada što kuvam bez zaprške,navike su čudo, i nikako da nađem neki fin recept za hleb ili pecivo od heljdinog brašna. Slatkiše izbacila skroz, kao i svo voće osim kiselih jabuka, i to jedna na dan. 

Nadala sam se da neko ima slično iskustvo pa da vidim kako je to prošlo. Ja sam za ove tri nedelje smršala 3 kg, što dr kaze da je u redu, pa se pitam šta me dalje čeka. 

Izmenjeno od strane Leia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan praznik zelimo i beba i ja:wub:

Mi smo od juce 19ta nedelja i sad sam vec sigurna kad se javlja, mada je za sad to uglavnom posle jela, i kad lezim... Prelep osecaj:wub:

miliccam, mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

vidim da ste dosta aktivne i vredne.Svaka vast!JA sam sinoc izasla u pozoriste I bas mi je prijalo,mada me je nakon pola sata tako pocela da boli leva strana ledja ispid lopatic pa sve do kuka da sammislila da cu da umrem.Iako sam piskila pre predstave,nakon 40 min mi se gospodjica u stomaku tako okrenula I pritisnula besiku da iako mi je predstava bila zanimljiva mislila sam da necu izdrzati.Hvala Bogu izdrzah.MAda I pore svega sam uzviala I prijao mi je izlazak I neko drugo okruzenje.

I moja Mila je u stomaku dosta stucala,i kad se rodila dosta bljuckala.Bulu su bukvalno malzevi u pitanju.Zato sam je uvek u krevevu drzala sa strane.Da se ne bi zagrcnula.I koliko god se trudnila da podrigne i kad podrigne opet bi posle izvesnog vremena povratila.NAkon 3 m samo je prestalo.Hvala Bogu!

Inace svi mi govore da sam smrsala,i to me ne raduje,jer brlo lako gubim na kilazi.Ali nisam imala neki veliki apetit ovaj mesec.Evo I sad I se uzasno spava.Hoce kisa nece kisa?Uzas.U petak idem na uz I da mi izmere grlic.Ne mogu da docekam!

Sve vas puno pozdravljam I moram da vam priznam da mi jako prija ovo dopisivanje sa vama.:)

mozza, Bralac, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ne bi trebalo da u trudnoci toliko mrsavis. Nemoj toliko strogo. Ja jedem i pomorandze i mandarine i cedim limun iako pored crevne kandide imam i trudnicki secer. Jabuke i zelene i crvene.  Kokosovo ulje ubija  kandidu pa mozes da ga uvrstis u ishranu, po 2kasicice dnevno. Mislim da je Cvrky izlecila vaginalnu kandidu tako sto se ispirala rastvorom sode bikarbone sa spricem.

Moja dr alarmira sto joj nisam ranije prijavila prolaps zaliska. Mislila sam da jesam. Zakazala sam internistu za cetvrtak. Ali ona kaze treba mi kardiolog i da vidimo da li da me salje na konzilijum za CR. Poludeh danas od nje. Kakav cr, cetvrti porodjaj aman. Utrogestan da koristim jos najvise nedelju dana d da izbacujem. KS uobicajena. Za fibrinogen mi rece da mi je povisen,da je ok do 3, pojma nemam sta znaci. Za secer da nema pojma sto alarmiraju jer je granica 7.3, i to meni samo jedno merenje bilo u pitanju. Rekoh joj da oni tamo do 6 samo tolerisu. Rece da ce porodjaj sigurno biti ranije. 25.03.da dodjem za pripremu za porodjaj. Citala sve zive papire, kucala...i ejde na UZ. Po njenom zuri ali ne toliko vec kao i prosli put, 10-ak dana. E sad na 4D zuri najvise 20dana, u klinickom centru na njihovom uz zuri malo vise od 2nedelje, a kod nje 10ak dana. Naravno da je najprecizniji 4d ali videcemo na kraju. Ako bude do termina bice preko 4kg ali sreca ja nikada ne doguram do termina, poradjam se na pola devetog. A nije losa ni ova dijeta, taman beba da ne bude prekrupna. Kaze velicina bebe nema veze sa zreloscu. Moze biti i 4.5kg a da ne bude zrela, a i 2.5kg a da bude u terminu i da bude zrela. Da mi je prvo dete mozda bih se i brinula na sve ovo ali sve je ovo je bilo isto i sa mojim devojkama. Uvek su zurile, bile vece, ja se poradjala pre termina, one fine kilaze.. Nego glavna preokupacija njoj je danas bio taj prolaps. Videcemo sta kaze internista. Podigla sam i Fraksi do kraja meseca. Pitah je i da li i ona vidi devojcicu. Kaze ono ono sto ja vidim jeste. A sto se polozaja tice prednjaci joj glava. Ali zaklela bih se da se onda okrenula karlicno, pa kroz dva dana opet kako treba. Inace stuca vec treci put od jutros..

Leia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nama se to nije desilo ,ali je mm imao scenu pre nekih mesec i po kad su im noću doneli bebu od nedelju dana koja je skroz poplavela jer je aspirirala sadržaj....ali ja ne znam oko sa bebin znam da treba da se okrene licem na dole i udara po ledjima da izadje sadržaj napolje. Dok ne prodise.

meni svi govore sa sam mnogo lepša sad nego sa V i da sam mršavija  ne znam oko kad sad već imam 77.7(sa njim sam na porodjaj išla sa tom kg)a počela sam sa istom težinom trudnoću 64kg. Mislim da jedno odeće a ne do mene...prosto sa njim sa treći trimesta bila jul-sept a sad dec-mart i mislim da odeća znaci....

kam,ako mora carski nek je carski,ne brini. Bolje da se angažuju nego da bude nešto u fazonu da nisu videli ili reagovali. Ja da mi kažu cr zbog recimo aritmija ja se ne bih bunila još bih mirnija bila iako to jeste rana ali nekad bolje tako....to sto ti je 4.porodjaj ben znaci ništa sto se tiče toga kakv će porodjaj biti. Znaš i sama da je svaka trudnica,porodjaj i beba individualni. Tako da ne razmišljaj mnogo,još malo i gotovo! :)

leia,ja voće mnogo ne bih izbacivala. Smanjiš tipa banane,grozdje i slično to  sto je poznato po većoj količini fruktoze,ali jabuke,kruške,pomorandže,nar bih jela.... ioanko recimo jedeš izmedjunibroka i sigurno ben pojedes dve kile. Kandida se hrani šećerom i brašnom,ali ako pazis ne moraš striktno da se cuvas. Ja sam imala u cervikalnom brisu izbacila sam samo brašno. Jogurt sam pila,voće jela i nestala je.....

srecan vam 8.03 i od mene! :)

 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , Analim, Leia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice moje Srecan vam svima 8 mart i od mene:wub:

Bila sam na ctg-u danas i imam blage kontrakcije izgleda da nam se blizi susret bekane i mene:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam dobro napisala,to se nije desilo u toku hranjenja nego nekih sat vremena kasnije,drzala sam je u narucju i odjednom je krenula da povraca i pocela time da se davi,ne ume da ispljune nego guta i tako je ostala bez vazduha i to je trajalo za mene kao vecnost,nije svejedno a i strah me ako se ne daj Boze ponovi.

Vi ste bas imali problem kako takav propust da se desi u porodilistu kad je vec bebac bio na toj formuli,bas cudno od njih da to nisu napisali ili tebi napomenuli. Koliko sada ima tvoj malisa @JednaHana

Jesu napisali da mi je dat savet i da se beba hrani aptamilom 1.Laktacija je spontano uspostavljenja sto nije ni desilo,ja nisam dojila jer mleka nisam imala toliko a prvih dana je bilo crveno krvavo (pukli su kapilari vrv kad me je babica pritisnila za bradavice),nisam ga ni dojila u porodilistu posle je lezao nenatologiji bili smo odvojeni ali ovako sam se pumpicom izmlazala + aptamil 1.Al neko vreme je pio samo moje i to bi ispovratio.

Jeste strasno kad se desi to nisam ni ja znala kako treba,al instiktivno bi ga okrenula licem ka dole.Nikad nije promenio boju

Moj sad ima 8.5m,nedavno se i operisao imao je problem sa crevima,invaginaciju.Ne znam da li to ima veze sa tim sto je bljuckao kao manji imao  refluks,bio mi je i prosaran (to se desilo nakon 3dana zivota),navodno je imao marmorizaciju (onako kao zmijske sare po citavom telu) .Nakon operacije ni koza mu vise nije toliko sarena,

Izmenjeno od strane JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu napisali da mi je dat savet i da se beba hrani aptamilom 1.Laktacija je spontano uspostavljenja sto nije ni desilo,ja nisam dojila jer mleka nisam imala toliko a prvih dana je bilo crveno krvavo (pukli su kapilari vrv kad me je babica pritisnila za bradavice),nisam ga ni dojila u porodilistu posle je lezao nenatologiji bili smo odvojeni ali ovako sam se pumpicom izmlazala + aptamil 1.Al neko vreme je pio samo moje i to bi ispovratio.

Jeste strasno kad se desi to nisam ni ja znala kako treba,al instiktivno bi ga okrenula licem ka dole.Nikad nije promenio boju

Moj sad ima 8.5m,nedavno se i operisao imao je problem sa crevima,invaginaciju.Ne znam da li to ima veze sa tim sto je bljuckao kao manji imao  refluks,bio mi je i prosaran (to se desilo nakon 3dana zivota),navodno je imao marmorizaciju (onako kao zmijske sare po citavom telu) .Nakon operacije ni koza mu vise nije toliko sarena,

Jooj mukica mala,vi ste se bas namucili,vazno da ide na bolje,drzite se i ljubi malog hrabrisu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel normalno da bebe toliko bljuckaju,ova poslednja dva dana bas dosta bljucka ili je to povracanje a ja ne znam razliku,razmislajm se da odemo u ponedeljak kod pedijatra,ne znam da li previse panicim ili njoj nesto ne odgovara, vidim da je stalno gladna pa da nije zbog toga sto cesto bljucka pa ogladni

Izmenjeno od strane mozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ide u mlazu to je povraćanje ja mislim. Hern kad bljucne bljucne u manjoj količini. E jedino ne znam koliko nakon obroka može da bljucka i koliko često. Meni je V bljuckao ali ne mnogo i ne često....ali kad se povraća trebalo bi da to bude u većoj količini. Jer bolju ne samo visak

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da nase Mile imaju istu sudbinu Miliccam i Katarina1983. Moja Mila je bas cesto stucala u stomaku, a i sada stuca u proseku dva puta dnevno. A bljucka bukvalno po ceo dan. I to joj predstavlja problem da spava, jer ne može kad je muči. Kao što kaže Miliccam, često bljucka i sat vremena nakon sisanja, iako i podrigne.

Mozza, povraćanje jeste u mlazu, a bljuckanje je više slivanje. Mila ponekad i povrati. A često sticem utisak da je izbacila sve što je posisala. Ali najbitnije je da beba napreduje i dobija na težini koliko treba. Koliko je tvoja T napredovala? 

miliccam, mozza i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Moza,ide na bolje,Bogu hvala sve to je iza nas,a da smo se namucili jesmo.Sreca,bar su ga grcevi zaobisli i mnogo je mirna beba,dok se nije razboleo nije mi nikad plakao, sad naucio pa malo malo u plac.

Ako je u mlazu,onda je povracanje,izgleda usireno i moze a i ne mora da bude druge boje.Bljuckanje je kad malo izbaci visak.To napomeni pedijatru kad budete isli moguce da joj bas ta formula ne prija ili je sita.Nama su rekli kada smo isli na gasteo ako ne vrti gavu kad ga hranim,ne odbija hranu ine gubi na tezini nije nista zabrinjavajuce ali vec sa 3m i 20dana su mi rekli da pocnemo sa uvidjenjem nemlecne hrane.Nadam se da to kod vas nije slucaj.

Otisla sam u off izvinjavam se,Moza pisi u caskalistu za bebe od rodjenja do 6m ima nas dosta tamo,sada smo skoro sve u caskaliste od 6m do 1god mozes i tu da pises :)

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.