Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutrooo!!

S obzirom da sam spavalau dnevnoj, dobro sam spavala. Samo jednom ustajala. Danas opet akcija.

Kika, nadam se da ce i u utorak biti ok. 

Analim i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac,ne smeš! Ja sam sad dve nedelje pred kraj spricla dva puta,ali oni više ke bio fiziološki nego kapi(mi smo V kupili fiziološki u spreju i dodali pola bočice adrianola ali nj TK ne sme) pitala sam mm zašto kas to ide u NoS kaže zbog pseudoefedrina.... inhaliraj se ili kupi fiziološki rastvor u spreju.

mene grebe grlo,manje no juče ali grebe. Između nogu boli još više.... videću kako će proći dan. 

Kam,super za šećer...kika takođe.

ja danas imam glukozu na KKS pa ću videti tamo. Bas me zanima i gvozdje....jesam li umorna možda od toga ili  od pripreme za porodjaj ili od ovog sto me smlatilo ili sam prosto juče od hodanja bila umorna.

k a m , KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Mi smo juče bili na ultrazvuku glavice i hvala Bogu sve je potpuno u redu. Uopšte nema ni traga da je krvarenje postojalo. :angel:

Sad se spremamo da idemo kod pedijatra. Mila u poslednje vreme spava bas lepo svaku noć, pa se obe odmorimo. Danas su najavili preko 20 stepeni, ima da se nasetamo. ^_^

Kam, drago mi je da ti je šećer u redu. 

Bralac, i ja sam koristila u trudnoći marisol, kao što Kam kaže. Klasične kapi za nos ne smeju. 

Miliccam, ne znam da li moze inhaliranje na NaCl, ali ne vidim razlog zašto ne bi moglo. 

Ženama koje su bolesne želim brz oporavak! 

KruelaDevil, te kontrakcije od 25 realno kao da i nisu kontrakcije. Ali opet, ctg je često netačan, tj nije merodavan. A umorna si i samo od toga što si u 9-om mesecu. :)

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nisu s obzirom da na porodjaju idu do 100,ali prošli put nije ni tih bilo pa možda ko kreće nešto. U sredu mu odnosim sve analize,živ mi radi,vrh opet i pregled. Videćemo. 

Ja nisam svesna bukvalno da ja imam dve nedelje do vtp,u fazonu sam kao da sam osmi  mesec pocetak! I inda kao ne znam zašto me toliko boli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro trudnicice , kako ste jutros? Ja sam mnogo umorna nisam spavala skoro celu noc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro trudnicice , kako ste jutros? Ja sam mnogo umorna nisam spavala skoro celu noc

pa sto tako? 

ja sam dobro, evo pijem kafu. Cekam kumu da dodje da kafenisemo 

 

Kako si ti?

k a m i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Ja sam isto dobro spavala.Radujem se toplom vremenu I lepome danu.Valjaljo bi ga dobro iskoristiti.Sledece nedelje idem kod dr na uz,da vidimo bebicu I grlic materice.Jedva cekam.Koza mi je I dalje suva al se ne peruta vise.Natapam se bukvalno od glave do pete svaki dan.

Kam super za secer.Ostalim mamama i buducim mamama zelim brz oporavak.Mnogo je zeznuto kad je zapusen nos narocito nocu.Ja danas I sutra imam dosta obaveza a moram i na Milin roditeljski.Ne pada mi to tesko vec neki roditelji kad krenu da pametuju…..Al prezivecemo:D

Iako imam jooooos vremena povadila sam Miline bebce stvari posto mi je termin tu oko Milinog rodjendanan tako da ne moram od garderobe nista da kupujem.Sve sam sortilrala po mesecima.REsila sam to da uradim sad kako se ne bih mucila posle sa vecim stomakom I kad pocnu vrucincine.Naravno pranje i peglanje cu raditi kasnije ovo je samo pred priprema da vidim sta imam I sta treba da dokupim al ispade da bukvalno imam sve.

Zelim vam prijatan I lep dan:)

k a m , Bralac, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam super za secer. 

Analim dobro je, fala Bogu da je sve u redu:wub:

Od jutros mi je nos ok, ali me boli grlo, sva sam zgazena, danas cu da odmaram ceo dan... 

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ste mi se razbolele, mene je samo uhvatila prolecna kijavica :D

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro :babymommy:

Kruela, dobila sam čarape da mi čuvaju noge da ne dobijem trajno vene i da se širi ova mala jedna sto je imam. I mogu vam reci da sam presrećna. Ova venica sa njima nije bila ni sekund napolju od kako sam ih obukla. Posle porodjaja mi je doktorka dala te iste čarape samo kao one sexy, sa halterima, kao preventiva da mi uvek čuvaju cirkulaciju jer sam oduševljena njima sada. Pomažu, lepe su na izgled , čuvaju mi cirkulaciju . I mnogo se bolje osećam , nema bolova, stezanja, čak ni ispod stomaka , napetosti , AMA bas ništa 

Milicam, ove nema šanse da ti neko navuče , mislim na ove cele hulahopke. Jedino ako nisu po meri tvojoj rađene , pa da budu malo veće, onda može . 

 

Nisam verovala juče kada su mi rekli da zbog dobre cirkulacije zbog njih neću ustajati često noću da piskim, kao sto je za trudnice često. Ustajala sam bar jednom svake noći, a nocas nijednom. Jutro sam se probudila, otišla da piskim, bez imalo bola i neprijatnosti sto mi se bešika napunila u toku noći. 

Danas ih već lakše navucem. I zaista je ovo teze navlacenje vredno. 

milicam, sto se tiče Nacl, naravno da smeš. Ti si bre u Nemačkoj, imaš homeopatske sprejeve i kapi u apoteci za trudnice koje su pravljene bas za njih, gde nije samo fiziološki koji i nema neku svrhu kada je nos bas zacepljen. A fiziološki kupis da ga stavljaš nekoliko puta na dan, da čisti i potpomaže terapiji 

 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sto tako? 

ja sam dobro, evo pijem kafu. Cekam kumu da dodje da kafenisemo 

 

Kako si

Sin mi juce dobio temperaturu iz cista mira evo i sada ga drzi , mene boli glava sve mi smeta  nisam mogla da se namestim da spavam a i kada se malo namestim moram da ustanem do WC-a  , pa se beba boksuje sve mi bubrege ispomera 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zene malo izbegavam da piljim u telefon zbog oka,ali vas procitam na kraju dana :)

Kam super za secer

Analim super za glavicu :wub:

Eg bas si zgodnica,nabi mi kompleks sada :lol:

Sto se tice spavanja u trudnoci sa U i predhodnom bebom nije bilo nekog soavanja,a sa A milina,retko kad sam jednom ustajala da idem u wc.

Inace Kruela gledajuci na ctg ja se ne bi ni porodila jos...ja sam imala napone,na ctg se nije nista videlo dok ja nisam rekla da je A izasla glava napolje:lol:

Earl Grey, Bubu 2, Analim i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky:lol: hvala :babymommy:ali to je sedeći polozaj , kada stojim prave je stanje nogu :lol: najviše sam se u butinama ugojila . Ubaciću sliku iz stojeceg polozaja

Mici, sto se tih iznenadnih tempratura tiče ja to gledam sa pozitivne strane uvek. Prvo sto ih temperatura brani , znaci organizam reaguje protiv nečega, nije samo da primi virus ili bakteriju i onda sledi harakiri. Dete je tada i mirniji. A ne ovako, dobije neku bolest , i samo se muci . Meni su temperature od svih čudesa koje zahvataju decu najlakše za podneti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostavite me da mislim da kreće polako :D hahahah sa se tesim hahaha

U prošloj trudnoći sam bila poslata u bolnicu zbog “kontrakcija” i ništa....ležala 4dana i otišla kući da bu se vratila sa curenjem vodenjaka za 1dan. 

Analim,super za glavicu! Ja sad vidim.

eg,ja imam jednu venu ali kaže dr da nije opasno jer je jedna i jer je nema stalno. E sad videćemo....

Micili,znate pol sad?

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene, 

Analim, bas mi je drago da sve super. :babymommy:

EG, moje carape su bile XS, kao dosla sestra izmerila mi nogu i vratila se sa carapama, to navlacenje je bilo mucenje, po izgledu bile su potpuno drugacije, deblje cini mi se i bele boje. Imam NaCl u kuci posto inhaliramo Milu, pa rekoh da uzmem to, da ne idem do apoteke. 

E Cvrky bas tako, i meni da su gledali CTG nikada se ne bih porodila, ja umirem od kontrakcija na 4 min a na CTG-u nista.

Mila se igra u njenom krevetu koji obozava i mm je pita jel hoce da da seki taj krevet, ona kaze da, a on dodaje a ti ces da dobijes veliki krevet a ona razvukla osmeh i kaze Daaaaaaaaa. mi popadali od smeha. :D

k a m , mozza, KikaC96 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, nije ni meni strasno, bar za dokotrku, ali meni jeste. Nekako mi je strasna pomisao da imam 27 i vodljivu venu, i zato imam želju da uradim sve sto može da se ona ne poveća ili da stvori nešto dalje.

test funkcionalnosti vena  mi je perfektan, radjen na onom aparatu, ali opet ovo je drugo stanje, nikada se en zna. Možda mi je ova četvrta trudnoća mogla i ostaviti nju kao poklon :lol:

Milicam, ja realno ne znam kako su one uspele tebi to navuci :lol: ali sigurno da su obučene za to. A sto se tiče boja, imaš ih u svim bojama. Ovo je klasa dva, a klasa tri i četri su deblje i za ljude koje imaju bas velike probleme sa venama. A meni je doktorka porucila klasu jedan, a stigla greškom klasa 2 koja je jača, mada meni ne smeta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pozdravim :babymommy: Dugo nisam imala vremena da ulazim na forum, pa sam ovih dana malo citala temu.

31 sam nedelja. Malo sam preterala sa aktivnostima zato sam sada na mirovanju da se ne bi porodila prevremeno. Cerka ima 20meseci, obozava decu i vrtic pa cemo da vidimo hoce li tako biti i sa bebom. 

Vidim da pricate o venama. Ja sam juce bila na pregledu jer su mi se pojavili kao ispucali kapilari malo tamnije i osecam bol niz nogu. Medjutim dr kaze da bol nije od vena i da nisu upaljene ali mi je isto rekao da nosim carape ali do prepona. Jos ih nisam kupila ali cu vam javiti kako izgledaju. Jos davno mi je sestra dala carape za vene jer njoj nisu odgovarale. Bile su kao one za haltere, crne sa cipkom po vrhu i silikonskim trakama da ne spadaju. Ja sam ih nosila kao obicne, jer nikada i nisam imala problema sa venama. Ali su bas seksi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, bas divne vesti! Cestitam! :babycrib: Videla te ja da virkas u trimestrima, samo sam cekala da nam javis lepe vesti. :)

Mi smo i prosli put bile trudne u isto vreme, moja cerka sutra puni 18. meseci i isto obozava decu. 

Nadam se da ces nam sada pisati malo cesce. Jel znate pol? Kada ti je tacno termin, da te stavim na spisak. 

Inace, moje carape su takodje bile samo do prepona, pa su zato bile lakse za navlacenje. 

EG, koje kile kada si ih dobila samo 5 a beba je teska 2kg. :D I jos jedes kao vrabac. 

Analim, Bubu 2, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, nemoj dzaba da se pravdas. Sedala ili stajala ipak si zgodna ;)

Pretpostavljam da je ta klasa isto sto i kompresija. Meni pise kompresija 2. Miliccam, carape se oblace ujuto u krevetu jer cim ustanes noge se rasire. A ja obozavam da se tusiram ujutro, tusiracu se sa carapama B)

Analim, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, nemoj dzaba da se pravdas. Sedala ili stajala ipak si zgodna ;)

Pretpostavljam da je ta klasa isto sto i kompresija. Meni pise kompresija 2. Miliccam, carape se oblace ujuto u krevetu jer cim ustanes noge se rasire. A ja obozavam da se tusiram ujutro, tusiracu se sa carapama B)

dobro dosla :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu,čestitam i dobrodošla! Znate pol,kad ti je termin?

eg,bas nemoj ništa da govoriš navijaš ti komplete kako god :D

estetski me brine ali ja sam se zabrinula zbog tromba ne daj Bože...kaže nije opasno pa da mu verujem.  I mm kaže da nije opasno jer je jedna samoni nije stalno vidljiva i ne boli... 

kod nas vetar malo....a ja umorna ne kao juče,ali jesam.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja carape ne mogu, jer su moj problem vaginalne vene, a tu nema resenja. Nadam se da ce se srediti posle porodjaja.

EG, zgodnice. I carape su super.

Milice, mozes pantenol dodati u fizioloski i tako se inhalirati. Mene je sinoc vise grebalo grlo, od jutros manje. Nos pomalo zapusen, nije strasno za sad. Pijem sipurak. 

Katarina, i ja danas roditeljski. A poludeh od ovih mama u grupama, poklona za uciteljicu za sutra, prepucavanja..Ja samo kuliram i iskreno me i ne zanima, sta god se dogovore ja se slazem.

Do sad pisasmo domaci pa ucila za test, pa mala smeta, pa ukljuculivala dve masine i sirila ves. Sad sam ih isterala u dvoriste na kratko, pa spremanje za skolu. Pijem kafu u miru. Macori nam koncertiraju oko kuce, mrnjaucu kao sasavi, i danju i nocu. A pas poludeo u boksu koliko laje, rastrgao bi ih. Bas nam je veselo. Baba je gomiletinu ispeglala i spakovala sam. Kao i Katarina, nema sta nemam. Otprilike visak stvari. Kupicemo novo odelce za iznosenje i jos par komada, carapice, portiklice, par bodica novih i peskir za kupanje. Vrtesku sam uzela, lazu i lancic, torbu za bebine stvari jos i nista vise. Uostalom i dobijace. Imam stvari za dve bebe i vise od toga, sve ocuvano. Danas se ja opet akam sa prozorima i zavesama, u 5 imam roditeljski. Moram se uljuditi malo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg ja da imam takve noge ne bih kukala za kile :lol:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.