Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kru, sve je to priprema, telo je polako pocelo da se priprema. Ne brini, izdrzaces. I mi imamo u petak priredbu sa folklorom. Jedva cekam. Dobile su narodnu nosnju, a kupila sam im danas u gradu crvene masne za kike i ruke. Moracu da molim uciteljicu da je pusti posle 4.casa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac,Znam ali eto....volela bih da mogu :)

kika,bila sam pre nedelju dana na uzv i ctg-u. Ctg je uredan bio bez kontrakcija a beba sve ok 2,5kg. Idem sutra na ctg opet....i idem u bolnicu sutra da vadim cervikalni i vaginalni bris i koprokukturu i urinokukturu. Prekosutra ću kod nas KKS i urin i analize sa epidural i to je to. Videću šta će reci za ctg kad ponovo. Ali ja svakako nebudem u bolnicu dok ne krenu ucestali bolovi ili krvarenje ili vodenjak ili neki bolovi jaki naravno....inace ne idem u bolnicu. Prošli put me poslao na osnovu nekih “kontrakcija”sa ctg-a i ležala sam bzvz u bolnici. To je i dr rekao tamo i pustio me kući. Ovaj put čekam koliko bude moguće. 

Kam,ja nemam kosti bukvalno dole! Inace se osecaju ja pipala juče i ništa! Sve mekano...razmak valjda skoro kao bebina glava. Sto je i dobro verovatno ali možeš misliti kako se osećam kad kleknem :)

Analim, KikaC96 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, izdrzaces do petka ne brini, cak i do sledeceg petka, rekoh ti ja da se 21.03. poradjas. :D

A jel su ti pregledali grlic? Ne vidim da si pisala. Jel si vec pocela da se otvaras? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tiče može :) 

jesu u 33nedelji bilo je ok. Sad nije. Ali nisam imala bolove pa nije gledao.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, medjunozje bolje da ne gledam jer upadam u depresiju. :lol:Meni su vene grozne dole i nekako je sve oteceno strasno. Nije mi tako bilo u prethodnim trudnocama. Nadam se da ce se vratiti sve u normalu. Ne razmisljaj kada ce, opusti se, bice kad se najmanje nadas. Bebac ce sam odluciti kada zeli napolje.

Nama dolazile komsije pa smo malo caskali. Njihova mala i K idu u odeljenje. Bas sam pospana, sredili smo sve i odoh u krevet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gledam,ali osetim tokom pranja :D užas....još gore hahaha imam osecaj pod prstima ceo dan.

sutra idem analize da radim i ctg oko 17h.

veruj mi da se uopšte ali uopšte ne opterećujem kad će...uživam dok mogu ali bukvalno. Ali zbog bebe bih htela da sačeka analize ako imam neke bakterije da se zna na vreme da se ne zarazi ili nešto....a zbog sebe takođe ponedeljak da sačeka ejr ako  me se docepaju sa ziletom u bolnici ne gine mi brijanje na suvo :/

a zbog V petak. Ali kako bude i kad bude....i da jedini sto ne želim jer se plašim je indukcija. Samo zbog nje se nadam da neću proći termin. Mada ioanko ću uzeti epi ali svejedno.

odoh da spavam,laku noć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradjeni brisevi i kopro i urino....čekam rezultate 5-7dana. Sad ćemo n kafu sa mm i kući da jedem. Kako ste vi,kako ste spavale?

miliccam, k a m , KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, kao sto rece Kam priprema ti se telo.

Sada kapiram sto je moj porodjaj isao tako lose, moje telo se nije pripremalo, mene nista zivo nije bolelo, cak ni par dana pred termin. Secam se mama me zove 10 dana pre termina, mm bio na putu, ona kao kako si, ja reko "super, sto pitas" :D a ona "Boze, Milice, pa trudna si i mozes da se porodis svakog casa a ti meni sto pitam". I dan danas mi je to smesno. A njoj ni dan danas. :)

Inace, spavali smo nikako, na to se i probudih zacepljena, zbog sinusa mi puca cela glava. Ali dan je predivan, sunce sija i sve je super.

Nadam se da je i kod vas lepo vreme i da ce te pored obaveza naci malo vremena za sebe i uzivanje.

Analim, k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :lol: ili već dobar dan.

vec sam bila na merenju funkcionalnosti vena i odlično je. Ispod 25 je blaga smanjena funkcija a meni je 49 jedna strana , a druga 44 sekundi. Znaci idealno. 

Iz toga zakljucuju da ova vena sto mi se pojavi svaki put je samo posledica trenutnog stanja , tj.trudnoceZ

podigla sam i kompresivne čarape . Žene, vi ne znate šta je ovo. Jesu rađene po meri ali mora jako da stiska. Ne daj Boze su za oblačenje, 10 minuta ih navalacim, kao da sam maraton trcala posle toga. Još su meni čarape cele, kao hulahopke, ne ono do pola. Sreća je kada se obuku bas prija ovo stiskanje i ne smeta. 

Evo sada doruckujem malo kasnije ali nisam stigla pre. Omlet, kukuruz, avokado i buter. Bas sam gladna 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja prvi put jedem danas. Sreća imam skuvani ručak od juče ne moram o tome da brinem :)

to sam srećna sto boli jer verovatno tj očigledno se sprema pa i neka.... navikla sam na tu bol i skroz normalno funcionisen sa njom.  

Mene jedino hvata panika od bolnice i to zbog neljubaznog osoblja i moje smotanosti....ja bukvalno  ne znam gde je levo i skroz se izgubim i nemam orijentaciju u nepoznatom i još kad je neko ne ljubazan kraj. Naravno brine me i da sve prodje kako treba....ne plašim se porodjaja ni ičeg posle tipa pregledi i slično samo taj prijem i dok krene i samo da bude narednih 72h sve ok. To mi je i sa V bilo.

eg,zašto si dobila čarape?

Milice,zaousen nos i ti? Ja od subote se patim....užas. Meni je valjda gore palo to virus kad me smlati. Ali stvarno...em se i uši zapuse i odmah imam osecaj da ni ne vidim ni ne čujem em se gusim em glava kao balon,katastrofa.  Još meni sad sazreva pa ne mogu da ocistim nos bez kapi valjano....

kod nas je takođe lepo vreme,ja sad ležim jer nemam snage da mrdnem iz krevetaa idem po V za manje od sat vremena p ćemo ostati u parku malo ako bude hteo.

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kru, na kraju ces biti Georgina, obicno tako bude kada zena brine da ce se poroditi ranije. :D

Sinusi me ubise, nije mi nos skroz zapusen ali me boli kada disem, i celo i obrazi i glava ce mi eksplodirati a danas idemo u Ljubljanu pa za vikend u Podgoricu na svadbu, samo da preguram vikend, onda mogu i na bolovanje. :)

A mm na odmoru, Mila spava pa on izmislja imena, evo sada mu pade ime Nela na pamet, kaze moze i kao Nemacko a i Srpsko pravoslavno a mene glava toliko boli da ne mogu ni da razmisljam trenutno. :rolleyes:

EG, ja sam nosila te carape posle porodjaja, valjda mora posle CR da ne bi doslo do tromba, mozda nisu iste ali na taj fazon, stezale su me uzasno a sestre su mi ih navlacile, ja sam samo cekala da prodju 3 dana da mi ih skinu pa da mogu da "disem".

Zaboravih da pitam, jel znate da li smem da se inhaliram sa NaCl? Pitacu posle dr ali verujem da vi znate.

Izmenjeno od strane miliccam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste sve dobro i da ste lepo raspolozene. Valjda sa lepim vremenom krece i dobro raspolozenje. Kod nas radno. Baba nam pere prozore na spratu, deda farba krevetac u dvoristu, masina pere valjda peti put vec..uglavnom svako ima svoje zaduzenje. Skinuli smo jos dva dzaka sa garderobom, ogradice, posteljine, cebenca, jorgane..pored toga perem i zavese. Baba je vec ispeglala tetre i svedske i jednu turu garderobice. Spakovala sam u komodu kozmetiku i pelene, a garderobica ce u ormaric. I torba za porodiliste je komplet spakovana, samo voda fali. Evo je u hodniku stoji spremna. Ja se akam sa decom, domaci, priprema za priredbu sa folklorom, poklon za uciteljicu za dan zena, organizacija...non stop sam na telefonu sto sa mamama od drugara, sto sa svekijem. Ona se bas angazovala sad oko te priredbe. Imam i roditeljski sutra uvece. Nisam mesec dana dana isla do skole, sve je deda vozi, sad moram..

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, ova mala je opet nesto uradila. :rolleyes: I to opet dok sam spavala. Opet mi je cudan stomak. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da neću :D jer se plašim indukcije hahaha ali90%se neću poroditit ni nedelju dana ranije ali ajd’...  

Iskreno kako nikad god bude Samosa prodje dobro i ili brzo ili bezbolno. Ali verujte mu,svako veće kad lezem pomislim samo da ne krene još ili bar da sačeka jutro :D

kam,ja takođe sve spremila. I juče sam oprala posteljinu rek’o bolje da ne čeka a sutra nosim dušek i kolica na dubinsko i to bi bilo to od priprema. Onda bukvalno čekamo. Spremne majice za cepanje da ne ode nov duž mm kao sa V....jedino V za vrtic da kupim nešto da časti i to je to:) ali to i ako ne stignem ja mogu babe ili mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam rekla par puta da se osećam dobro? 

Epa ne osećam se više. Preumorna sam,nemam snage ni zasta....jedva dižem noge,jedva hodam i jedva gledam na oči. Grlo me grebe od kasljanja a nos pun malo malo sreća pa san propisala malo. Ruke suve,usne suve....mada mislim da je ovo danas sve,ovaj umor od hodanja po bolnici i tržnom jer sko nakon brisa išli da zamenimo patike V i da nam smanje tepih  verivatno umor. Plus sam pisala na 3h i mislim da me je sve stiglo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se bogami umorila danas, celu kucu sredila. 

Cini mI se dusa ce na nos da mi izadje. :D 

kako ste mi vi danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika isto kao i ti....duša mi izlazi na nos. 

Svaka ti čast ako si uspela celu kuću da središ,odavno to ne mogu....odoh da kupim V cokoladice za čašćenje u vrtiću i na ctg....

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika isto kao i ti....duša mi izlazi na nos. 

Svaka ti čast ako si uspela celu kuću da središ,odavno to ne mogu....odoh da kupim V cokoladice za čašćenje u vrtiću i na ctg....

jos malo kru, jos malo. 

javljaj, cekam te ja ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uredan ctg...kontrakcije pokazuju  do 25 ali slabe su. 

Sutra idem KKS i urin da dam i za epidural i analize su gotove sve tj odradjene.  

Uzela sam i za V za vrtic za cascavanje tako da sam ja sve obavila. Samo da mm opere dušek dušek i da namestim krevetac :)

Katarina1983, KikaC96 i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uredan ctg...kontrakcije pokazuju  do 25 ali slabe su. 

Sutra idem KKS i urin da dam i za epidural i analize su gotove sve tj odradjene.  

Uzela sam i za V za vrtic za cascavanje tako da sam ja sve obavila. Samo da mm opere dušek dušek i da namestim krevetac :)

super, taman ces da stignes sve sa sakupis. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ceo dan u poslu ali nista ne zavrsih, ceka me jos puno posla. A razbolela sam se, bas bedak. :( Grlo me grebe, nos ce da mi procuri i hladno mi je,jeza. Mm je cureo nos dan, dva..a i ovoj zeni sto je lezala u krevetu do mene. Stalno je prskala marisol. Mesecima nisam bila bolesna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je uhvatilo, zapusen nos, glava mi puca i nemam snage. Jel smem neke kapi za nos? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam samo morsku vodu, marisol. Kapi za nos ne.

Ja spavam u dnevnoj nocas. Mm je farbao nesto u spavacoj. I to verovatno ne samo nocas.

Ona kad stuca osecam u donjem stomaku. Ali ipak mi ne izgleda da joj glava prednjaci. Pre bih rekla da lezi kao kifla. U petak idem da vidim. 

Ja cu sad grlo ispirati rakijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, dobra vest je da sam danas merila secer i ok je. Sat i po posle obroka je bio 5.6, 5.8 i 5.6. Bitno je da bude ispod 6, mada je mogao da bude i malo nizi, pozeljno je, ali ok.  Zanimalo me je da li je u redu ovo kako jedem sada. U utorak cu raditi poluprofil za kontrolu u sredu. 

KikaC96 i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, dobra vest je da sam danas merila secer i ok je. Sat i po posle obroka je bio 5.6, 5.8 i 5.6. Bitno je da bude ispod 6, mada je mogao da bude i malo nizi, pozeljno je, ali ok.  Zanimalo me je da li je u redu ovo kako jedem sada. U utorak cu raditi poluprofil za kontrolu u sredu. 

dobrl jutro, super ti je secer.

moj je bio 5,7. A kucno merenje najvise 6.3.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.