Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kika, hvala sto pitas! :babymommy: Evo legla sam, naaajzad. Do malopre K pisala domaci. Isla na folklor odmah posle skole, a ujutru svi ranimo, idu njih dve kod hematologa, a i jada vadim krv. Ne prokomentarisah sta ste kucale ti i Milica. I ja smatram da je previse 6 obroka, a posebno onakvih kao u onom jelovniku. Drzim se tri glavna obroka i dve uzine. S tim sto za uzinu pojedem samo jabuku ili pomorandzu. Ne znam da li je to malo. Popila sam popodne i kakao sa kokosovim uljem. Ali sam malo zakasnila sa vecerom i vec mi je postalo lose, slabost, drhtavica.. Nervira me i ova Tothema koja je preslatka i sigurno dize secer. Beba mi je i dalje nisko i nmg da provalim sta prednjaci. Kako cu se sutra akati po gradu pojma nemam. Moram staviti pojas. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nemoj toliko brinuti samo . Mnogo je teško da se sada u ovom našem periodu beba okrene drugačije , velika je već za te egzibicije. 

Drugo sto se uzine tiče je sasvim ok. Moja sveli je bila dijabetičar tipa 1. Toliko obroka je previše , čak i 5-6 ako nisu svi mali. 

Evo ja sada nažalost imam dva manja obroka i jednu vrlo malu užinu <_< jer ne može više da mi stane. U suprotnom umirem. 

Dobila sam juče neku jako ružnu ljigavi tečnost na biljnoj bazi koje trudnice mogu da koriste koliko god hoće za gorušicu. Bas je testirano na njima i za njih. I hvala Bogu nocas sam spavala. 

Dorucak mi je juče bio na pari rizoto sa cveklom, sargarepama i prokeljom. Užina mi je bila jedan mali kolačić , i večera pre 6 mi je bila tuna i zelena salata(maslinovo,jabukovo sirće i bas malo soli). I te glavne obroke sam samo doručak uspela ceo pojesti , a trajalo je jedno sat vremena 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje,spavala sam za promenu kao top.Nisam se pomerila,sto je za mene retkost jer me obicno ledja non stop ubijaju I budim se da bih isla u toalet.Ja sm primetila da cim jedem bebac krene da se javlja I sutira.Mnogo mi je to slatko I smesno.KAo da se raduje obroku:D

Slazem se sa @Earl Grey sto tije rekla  @k a m .Razumem tvoju brigu ali pokisaj da se opustis malo.Videces na sledecem pregledu polozaj bebice.Ni ja ne mogu da docekam sledecu nedelju kad idem na pregled da bi mi izmerili grlic materice i uradill onaj pregled prohodnosti krvotoka u materici I kod bebe.Taman se nakon pregleda primirim 3-4 dana,a onda opet jedva cekam sledeci pregled kako bi mi dr rekla da je sve ok:rolleyes: 

Inace koza mi je dosta suva,iako se svako vece bukvalno cela utapam sa Saljicevim melemom protiv strija I suve koze.Mnogo mi prija taj melem ali moja koza kao da trazi jos.Danas u Beogradu ponovo ruzno vreme.JEdva cekam prolece mislim da ce nam svima biti lakse.Doduse moracu da idem u nabaku kako bih kupila nesto od garderobe za trudnice,posto nemam nista za leto.Iz prethodne trudnoce sve sam razdeliila.Pozdrav svima.

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, ne znam da li praktikujes ali jako je važno da je mazanje najkasnije 10 minuta nakon tuširanja. To je jedino efektno jer su tada koži otvorene pore i primaju vlažnost i negu od kreme . Ovo sve ostalo u toku dana ili bilo kada bez prethodnog tuširanja i nema svrhu 

Katarina1983 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice i mame :)

Ovde neki ludacki vetar duva jos od juce i ne mozemo napolje pa samo gledamo kroz prozor hoce li vise da stane.

Mene forum jos uvek zeza i nikako da to sredim. Provirujem da vidim da li je Kruela jos uvek tu ili je bebac odlucio da izadje :)

Kam,kako si ti,znam sa se mnogo brines i to je normalno,samo malo opustenije i bice ok.

Kika,kako si ti?

EG,nisam ispratils zasto tako malo jedes,sta ti je?

Analim,bebica je preslatka,stvarno divna slika

Izvinjavam se ako sam nekoga preskocila.

Mi smo imali problema sa osipom,toliko joj se prosirilo i to odjednom da smo opet morali u hitnu,lice je buknulo i pojavio se osip na kapcima,glavici,pa onda po vratu i stomaku i nisam vise htela da cekam ionako je vikend i ne vredi cekati,poslali su nas kod dezurnog dermatologa,postavili su mi hiljadu pitanja ali za mene odgovor nisu imali,ne zna se zbog cega je taj osip,uglavnom napisala dr recept za neku kremu da naprave u apoteci i da je mazem dva puta dnevno,sad joj konacno prolazi i meni je lakse. Imali smo i goste,dosla je familija mm,pa su svi navalili na T i samo bi je nosali i ljubili a ona nervozna jer sam primetila da nikako ne voli guzvu,stan nam mali i samo se svi sudaraju,dobro pa se uspesno sve zavrsilo,jedva cekam da nadjemo normalan i veci stan i preselimo se.

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! 

Hvala vam na savetima. Ona slabije i mrda poslednja dva dana, tacno se tako namestila da nema prostora. Videcemo u petak tacno. Nadam se da se okrene do porodjaja. Mada me strah da li ce moci ako je tako velika. 

EG, ti jedes kao vrabac. Ja bih pala u nesvest da samo to pojedem za citav dan. Jedes li ikakav hleb uz to? Ja se sad drzim toga da jedem 60-ak gr mog integralnog hleba koji pecem u pekarici za ova tri obroka. Uz to npr. dva barena ili przena jaja, sir, pavlaka, sinoc sam jela belolucene paprike..tako nesto. Za rucak jedem bistru supu i varivo, salatu. Izbegavam krompir i pirinac, jedem boraniju, kupus, kelj..ali sam sam recimo juce jela grasak. Salata zelena, kupus, paprika, mladi luk, rotkvice..mislim da smem i kiseli kupus. Tursija u manjim kolicinama zbog secera. 

Katarina, i moja beba postane aktivna cim jedem, dobiju energiju. A za preglede te razumem, ja sam umirala od UZ do UZ, znaju zene ovde. Ali ja nazalost imam i lose iskustvo od prethodne trudnoce, pa je i to uticalo. I ja jedva cekam prolece, da sredjujemo dvoriste i sedimo napolju. Mislim da su ovo poslednji trzaji ove godine. Nece ni biti hladan mart.

Cekam u labu da vadim krv. Pa odoh negde na dorucak, pa do pedijatrije da pomognem mami sa decom, i onone vade krv. Samo nzm sta da jedem u pekari. Dal je ok da uzmem proju i kiselo mleko? Za uzinu sam ponela voce. 

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam spavala bolje,ali sam spricla kapi u Nos. Nisam mogla da izdržim! Cele trudnoće ne uzimam nikakve lekove samo 6panadola plavih sam popila i to kad me slomilo i isim toga ništa rek’o valjda neće biti ništa od adrianol kapi za decu. 

Jos sam tu :D 

juce kad sam se tusirala,kako sam prala intimni deo pod prstima sam osetila da sam poprimila drugaciji oblik. Skroz  se kosti razisle,skroz! Jezivo :o

nemam osecaj da ću se poroditi uskoro.... uopšte. A volela bih da se ne porodim do ponedeljka nikako! Da imam analize i da stignem na depilaciju :D mada svako jutro imam menstralne bolove.....

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I nas, moja gimnasticarka ne prestaje, tacno sam joj uhvatila ritam, oko 7 je uvek budna, evo sada malo spava. Mm jutros nije mogao da veruje, cas udara rukama cas nogama, sa leve pa sa desne strane. :wub:

Katarina, ja sam u prvoj trudnoci takodje koristila saljicev melem I prijao mi je, nemam nijednu striju I koza mi je bila super, sada posto nisam imala "dobavljaca" iz Srb, prvo uzela neki Hippov buter za trudnice ali se setih da sam prosle godine u Italiji kupila par boca nekog prirodnog bademovog ulja I sada se od glave do pete natapam u tom ulju, ali neposredno posle tusiranja I koza mi je divna, inace imam suvu kozu koja se cesto peruta I svrbi. 

Kam, ok je da to pojedes.

Mozza, dobro je da je to proslo. Moja bratanica je muku mucila sa osipima I to bas ume da bude strasno za bebicu. 

Analim, javi nam se posle UZ. 

EG , bas jedes kao vrapcic, ja sa tako malo hrane ne bih imala snage ni da hodam a ne da trcim sa decom. Jel ti pomaze lek? Nije bas normalno toliko malo da jedes I da gubis kg.

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, uzivaj u sutiranju. :wub: Tako je isto i ova moja radila, na sve strane kao hobotnica. Nista lepse! Sto se ishrane tice, kolje me sad sto nema toliko svezeg voca i povrca, a ono u hipermarketima meni izgleda kao plasticno. Uzeh pre neki dan kelerabu da imam za corbice. I sad cu pogledati ima li na pijaci mladog spanaca. Da je leto lako bih ja. Nervira me sto sam sad malo ogranicena. 

miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, imam problem sa gorušicom , više nije ni zbog jela. 

Milicam, hvala Bogu pa mi lek pomaže, ali mi je želudac u takvom stanju sada da ne mogu da jedem više jer ne može da stane, prosto sam sita brzo. 

Inače, nemam ja nešto mnogo veće obroke ni kada je sve u redu. Samo sto jedem ogromne količine salate. Meni je dosta parče ribe ili mesa, ali uz to pojedem punu činiju zelene salate.

Hleb inače ne jedem nikada, počela u ovoj trudnoći i sada već ne smem jer mi jako smeta . 

Ne brinem sada za hranu jer 99% hrane jedem samo da je potpuno zdravo i iskorisljivo za bebu. Hvala Bogu ona je i naprednija uvek malo. Bas vodim računa jer ne mogu puno da pojedem da sve bude iskljucivo zdravo 

mozza, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, imam problem sa gorušicom , više nije ni zbog jela. 

Milicam, hvala Bogu pa mi lek pomaže, ali mi je želudac u takvom stanju sada da ne mogu da jedem više jer ne može da stane, prosto sam sita brzo. 

Inače, nemam ja nešto mnogo veće obroke ni kada je sve u redu. Samo sto jedem ogromne količine salate. Meni je dosta parče ribe ili mesa, ali uz to pojedem punu činiju zelene salate.

Hleb inače ne jedem nikada, počela u ovoj trudnoći i sada već ne smem jer mi jako smeta . 

Ne brinem sada za hranu jer 99% hrane jedem samo da je potpuno zdravo i iskorisljivo za bebu. Hvala Bogu ona je i naprednija uvek malo. Bas vodim računa jer ne mogu puno da pojedem da sve bude iskljucivo zdravo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mozza ja sam dobro, fizicki se odlicno osecam. 

Psihicki sam malo u haosu, mm je otisao za nemacku da radi do aprila. 

Treba da organizujem selidbu posle 15, da sredim stvari za bebu. Da to sve bude sredjeno. 

 

Zene, I ja ima te kao blage menstrualne grceve. U donjem delu stomaka. Beba mrda, stomak mekan. Sta to moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

kika,verovatno pripremne ili nepravilne kontrakcije. Ja sam osećala u toj nedelji kad i ti...bitno da se ne uvecava bol tj ne pojača i da  nisu učestale pravilne tj.

i sad ih imam svako jutro a nekad već i uveče. Jedino sto sad ne brinem da li će se pojacati nego čekam da li će se pojacati :D

ili se rasteze materica.

gde se selite?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

kika,verovatno pripremne ili nepravilne kontrakcije. Ja sam osećala u toj nedelji kad i ti...bitno da se ne uvecava bol tj ne pojača i da  nisu učestale pravilne tj.

ne boli, nego je nelagodno. Moracu da spomenem doktoru u ponedeljak. Cisto preventivno. 

Moze biti I da je rastezanje kod mene, sobzirom da pijem ove tablete. I beba mi je mnogo aktivnija od kad ih pijem.

Prelazimo u vecu kucu. 

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nelagodnost,bol-bitno da se ne povećava. I da ne postaje učestalo. Da se javlja u pravilnim razmacima.

mada spomeni dr ali verovatno nije ništa opasno.

super,više komfora onda:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nelagodnost,bol-bitno da se ne povećava. I da ne postaje učestalo. Da se javlja u pravilnim razmacima.

mada spomeni dr ali verovatno nije ništa opasno.

super,više komfora onda:)

recicu ja u ponedeljak kad odem.

hvala bogu nije stalno, I nema sablona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam,ti onda imas super budilnik,nema nista lepse od toga,osim kad postane bolno :)

Kika,super sto se selite u vecu kucu,pretpostavljam bicete sami,taman ce i tvoj muz da zaradi pre nego sto se beba rodi

EG,moram da se slozim sa ostalim zenama bas malo jedes,ali ti sigurno znas sta ti najvise odgovara,ja bih se srusila da tako malo jedem a posebno sto ne volim salate.

Meni je opet krenulo mleko,pre nedelju dana sam prestala da pijem tablete koje zaustavljaju laktaciju a danas opet krene i to bas curi,bila sam na i kontroli i dr mi kaze da ne treba usivati ranu da se dobro zarasta i samo da nastavim da previjam kao i do sad. Spremamo se i u Srbiju za par dana,da izvadimo rodni list i napravino pasos za T jer je ona sada ovde kao turista i mora da napusti zemlju nakon 3 meseca.

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mozza mi vec zivimo sami :) nego nam je ovaj stan jako mali. I skup. 

zar T ne dobija slovacko drzavljanstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da zivite sa roditeljima pa se sad selite,svakako je bolje ako ste nasli nesto povoljnije.

T ne moze da dobije drzavljanstvo,po zakonu mora da prodje 3 godine,moze da dobije vizu na 5 godina ali prvo mora da ima nas pasos,ja cu dobiti drzavljanstvo za 2 godine pa ce onda i mm i T,tako to ide u EU a posebna je prica za Srbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da zivite sa roditeljima pa se sad selite,svakako je bolje ako ste nasli nesto povoljnije.

T ne moze da dobije drzavljanstvo,po zakonu mora da prodje 3 godine,moze da dobije vizu na 5 godina ali prvo mora da ima nas pasos,ja cu dobiti drzavljanstvo za 2 godine pa ce onda i mm i T,tako to ide u EU a posebna je prica za Srbe.

pa dobro, bitno je da moze.

kako je T? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ako ti je stomak mekan za vreme tog bola onda to nisu kontrakcije. I ako ti ne izaziva neprijatan osecaj. Kod kontrakcija takodje ima i bola pri dnu stomaka ali se i cela materica steze. Moze se javiti i bol pozadi, u ledjima, osecaj najezenosti isl. Moguce da je kod tebe to rastezanje materice koje si pominjala. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, ako ti je stomak mekan za vreme tog bola onda to nisu kontrakcije. I ako ti ne izaziva neprijatan osecaj. Kod kontrakcija takodje ima i bola pri dnu stomaka ali se i cela materica steze. Moze se javiti i bol pozadi, u ledjima, osecaj najezenosti isl. Moguce da je kod tebe to rastezanje materice koje si pominjala. 

Verovatno je rastezanje u pitanju, ne steze mi se ceo stomak. Ne steze se uopste. Samo ta neprijatnost nisko. Kao jako blagi menstrualni grcevi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocinjem da nemam snagu. 

Opet me boleo stomak pa prestao pa opet pa prestao. Boli menstrualno jedno 20min blago pa prestane i opet.... verivatno se sprema. Makar i dodjem do termina ali očigledno je. Samo da izdržim do petka! Volela bih do ponedeljka zbog analiza,ali Bože moj. Ali ja ne mogu da vam opišem koliko želim da doguram do petka da odgledam predstavu! Em želim da odgledam em zbog njega,prvi put mu je i toliko se raduje pa ne želim da ga izneverim. Otići će mama moja makar i svekrva možda i mm ali ipak. Verujem da paničnim bzvz i damon neće ni primetiti to toliko ali šta ću....umorna sam,spava mi se a spavala sam dobro ali i dalje. Mada ne mogu da prokljuvim da li je to do prosto simptoma devetog meseca ili simptomi porodjaja.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kru blizi se polako:baby:

Nemoj da se opterecujes toliko oko priredbe, oni ce tamo biti zbunjeni nece ni znati ko ih gleda. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.