Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

evo mene,juče sam se slikala. Na slici se ne vidi možda,ali skoro cela šaka stane između stomaka i grudi. 

Mene boli grlo i to na samoj jednoj strani. Mislila sam da je od suvog vazduha,ali nije. Bas me nervira. Treći put zapravo cetvrti me boli. Trebalo mi je 4godine da vratim imunitet od trudnoće koliko je narušen bio i sad opet malo malo mene sroza nešto...a nisam pravila pauzu sa vitaminima. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, bas ti lep stomak i nije uopste ogroman, u odnosu na to kakav je bio pre par meseci i "pretio" da bude baaas veliki, sada je bas nekako taman. Deluje malo spusteno definiitvno, ali ne znam da li inace tako nosis. Jooj ti mozes sada svakog dana da se porodis, secam se kakvo je to uzbudjenje, ja sam svakog dana pre odlaska na spavanje mislila "mozda je sutra taj dan" posto vecina porodjaja pocne nocu kada je telo skroz opusteno. 

Kam, dobro je da su nasli uzrok, to se lako da srediti, nije GD nista toliko strasno kada se kontrolise. 

Mi jutros imali radnu akciju i tacno primetim da me nesto "sece" sa leve strane cim se malo vise saginjem, podizem Milu ili sam generalno aktivnija. A beba aktivma stalno, pa ja ne znam kada ona spava ili da li spava uopste. :D

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vam zene stradala,u sredu me A udario po oku i u cetvrtak poslepodbe krene da suzi i uvece kod ocnog i sad sam divna

https://postimg.cc/ZCzjrLQ2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kika. :wub:

Da,Milice. Kakva sam naduvena bila na saaMom početku trudnoće mislila sam da neću izdržati a sad funkcionisem skroz normalno. Stomak je normalan za deveti,osećam bebinu glavu tj taj deo gde je i sve to,ali naspram trudnoće sa V ovo je laganica sve i cudi me iskreno. Ako će i porodjaj biti lakši milina...

au bre Cvrky,kako jedna beba tako da udari? šta će biti kad poraste :D šalim se,brz oporavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

@k a m sta kazu za kontrakcije?

Kika, nista ne kazu za kontrakcije ali i ni za sta drugo. Doktore ne vidjamo, a sestre ne daju informacije ili jako sturo. Dobila sam otpusnu listu pa da citam. U ponedeljak sam zakazala da idem privatno kod dr pa cu videti sa njom za dalje.

Kruela, divni ste. :wub: A ne bih rekla da ti se spustio stomak. Da li osecas da se nesto desava, da se porodjaj priblizava? Pusti vise ciscenje i sredjivanje, verujem da ti je sve pod konac. Nego sindrom gnjezdenja radi. :) Stize ti najmiliji "gost".

 

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj zene, meni kao da se smanjio stomak, u rukama mi deluje manje a I u ogledalu. Mm kaze da je jos juce primetio ali nije hteo nista da kaze da se ne bih zabrinula I istripovala. Nekako je I dosta tvrdji, beba je promenila polozaj ne znam da li je mozda to razlog. I sada bas osecam kako me gura, pa iskoci cas na jednoj cas na drugoj strani, sa Milom mi se to desavalo ali dosta kasnije. Verovatno nije nista, samo panicim bzvz.

Cvrky, pa sta ti je sa okom kada su te ovako zamotali? Jel ti A gurnuo prstic u oko ili te je udario? Ja sam imala vise povreda oka, uglavnom sam stavljala ili kapi ili mast, ali me nisu ovako umotavali. Nadam se da ce ti brzo proci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky :o jao ja sad vidim. Auu kako bre toliko da te udari, ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas te je sredio cvrle. Nadam se da nije nista strasno. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Cvrky nadam se da je kao sto si napisala i ne zameri mi sto me na nesto drugo asocira:( U svakom slucaju zelim ti da brzo prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera svi me.zezaju da me mm udario,ali nije...A me je nokticem ogrebao po oku,ali me je vas jako ogrebao da mi je ocni rekao da moze opet da se otvori i kad zaraste...stavljaju mi i kapi i kreme,a nesmem da otvaram oko pa su mi ga fiksirali da bi rana zarasla i da mi nesuzi

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,fizički ne.  Prepone bole već dugo i jedva ustajem noću već mesec dana....jedino ume da zaboli toliko da se sagnem,ali vrlo retko. Psihički nisam svesna skroz ali sa jedne strane osetim olakšanje sto je uskoro gotovo i sto sam dogurala do kraja....s druge strane sam svesna obaveza i šta me čeka oa uživam koliko mogu. Brine me sad samo sto danas mi bas preskače srce. Ali nadam se da brod ovog sto ne slama jer izgleda da me virus uhvatio opet...sve mi je gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje,vidim ima dosta desavnja.Cvrky zao mi je da si se povredila zelim ti brz oporavak.Ja sam danas bila kod hematologa.Kakav doktor,peavi gospodin!Obozavam ga!Uglavnom da vas ne davim ovde oko svoje trombofilije,pisacu o tome na dsrugoj tremi,bitno das je sve ok,i kontrola za 9 nedelja.Samo cu vas pitati za nesto,dal je neka od vas radila u 24 nedelji EHO Doppler fetoplacentalne I uteroplacentarne cirkulacije?Dr mi je rekao da je to isto kao obican UZ samo se gleda bebac I materica tj prokrvljenost.Puno vas pozdravljam.

E da jos jedno pitanjce,posto sam nova ovde,pa se jos snalazim,ja ne vidim nikakve fotografije sto ste kacile.Pa mi molim vas objasnite kako to mogu da vidim kad nesto okacite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao drage moje,vidim ima dosta desavnja.Cvrky zao mi je da si se povredila zelim ti brz oporavak.Ja sam danas bila kod hematologa.Kakav doktor,peavi gospodin!Obozavam ga!Uglavnom da vas ne davim ovde oko svoje trombofilije,pisacu o tome na dsrugoj tremi,bitno das je sve ok,i kontrola za 9 nedelja.Samo cu vas pitati za nesto,dal je neka od vas radila u 24 nedelji EHO Doppler fetoplacentalne I uteroplacentarne cirkulacije?Dr mi je rekao da je to isto kao obican UZ samo se gleda bebac I materica tj prokrvljenost.Puno vas pozdravljam.

E da jos jedno pitanjce,posto sam nova ovde,pa se jos snalazim,ja ne vidim nikakve fotografije sto ste kacile.Pa mi molim vas objasnite kako to mogu da vidim kad nesto okacite?

pritok krvi meni gledali u 23 nedelji na uz. 

a za.slicice, ima link u postu. Mislim da je krkru obrisala sliku. A za cvrki mislim da jos stoji. :)

https://i.postimg.cc/RhGL1R31/IMG-20190302-102155.jpg

Moje stomace poraslo :) 

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ja brišem fotke jer ne želim da ostaju na forumu a post možeš da menjaš samo 24h. Pa onda obrišem pre navršenih 24h.

kika:wub:

mene brine aritmija,u smislu valjda neće uzeti zdravo za gotovo na porodjaju? Mada mi je rekao anesteziolog da ako su se smanjile nakon uzimanja samo Mg,sto je meni takođe logično da je nešto gore tj ozbiljnije morala bih lekove. Ali da brinem,brinem. Znam kako me otkacila sestra na proslom porodjaju kad sam rekla da mi jako lupa srce....jeste prestalo ali jedno in je lupalo bas.

KikaC96 i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ja brišem fotke jer ne želim da ostaju na forumu a post možeš da menjaš samo 24h. Pa onda obrišem pre navršenih 24h.

kika:wub:

mene brine aritmija,u smislu valjda neće uzeti zdravo za gotovo na porodjaju? Mada mi je rekao anesteziolog da ako su se smanjile nakon uzimanja samo Mg,sto je meni takođe logično da je nešto gore tj ozbiljnije morala bih lekove. Ali da brinem,brinem. Znam kako me otkacila sestra na proslom porodjaju kad sam rekla da mi jako lupa srce....jeste prestalo ali jedno in je lupalo bas.

 meni nesto spomenulI da ce mi dati uput za internistu. Ne znam zbog cega. 

doktori su nam katastrofa. Ja sam se mom doktoru pozalila u 28 nedelji da osecam da je unutra zategnuto I da osecam kao da beba nema.mesta unutra. Mogao je tad da mi da ovo da pijepijem, a ne da bude problem sa bebinom tezinom. 

mnogo sam besna na doktore a ni sestre nisu nista bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da te brine to,moj dr je meni radio tokom cele trudnoce te mere,zene koje su ovde duze znaju i da se kod mene to moralo...nebrini nista dr samo gleda da li beba prima dovoljno koseonika i krvi da se hrani i razvija

Katarina1983, KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, mozda si se samo preforsirala oko kucnih poslova. Probaj malo da narednih dana odmaras pa vidi hoce li ti biti bolje. I ja moram kod interniste uskoro. 

Kika, nije mi to najjasnije bas, beba je manje kilaze jer je materica mala? Zar ne bi trebalo da ona raste kako odmice trudnoca? Sta dr dr kaze, zasto se to desava? 

Katarina, meni kad idem na 4d uz meri protoke kroz posteljicu i pupcanik. Ne znam da li je to za sta pitas neki drugaciji pregled. Sad u ponedeljak kada smo bili na uz nije ih ni gledala, beba dosta zuri pa su sigurno dobri. A i spopali smo dr oko te hospitalizacije, mozda je i sama zaboravila.

Ja sam zakazala pregled privatno za ponedeljak u 5. Necu uz jer smo radili u ponedeljak, a u sredu su mi na prijemu isto radili. Hocu da mi pogleda otpusnu listu i da se dogovorimo sta je sledece. Onda cu u sredu da vadim krv, pa cu u petak kod moje dr na uz. Jeste da su mi vadili krv u bolnici ali kad mi je vec dala nalog. Da vidim i internistu da zakazem. Sledece nedelje ulazim u 34. Jos jedan uz do kraja, to cu privatno i da vidim mogu li se sa dr dogovoriti oko porodjaja. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kika, nije mi to najjasnije bas, beba je manje kilaze jer je materica mala? Zar ne bi trebalo da ona raste kako odmice trudnoca? Sta dr dr kaze, zasto se to 

materica raste, ali se kod mene zategla. I beba nema dovoljno prostora da se razvija. Tj ona se razvila, ali ne dodaje na kilazi zato sto je materica konstantno napeta. 

 

videcemo da li ce ovo pomoci, ja osecam da je sad opusteno. UUopste nije utegnuto kao pre par dana. 

Samo da pomogne I da ona dobije na tezini.

Ja vec mesec.dana stojim na istoj kilazi., a jedem kao nenormalna. To je sve trebalo da ode na nju. A nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,gde ćeš se poradjati?

jao mani me dr stosetice toga kakvi su....kako se neke babice ophode prema ženama u porodilištu je sramota. Koze i krave imaju lepši tretman kad se kote! Moja baba je kozi više pomogla nego neke meni. O ljubaznosti da ne govorim.  Kad sam rekla da mi se povraća (od bolA pre samog porodjaja) sutnula mi je kantu ispred mene sa recima na evo ti povraćaj! 

Za bebu ne brini,kao sto smo pisale već prvo sto uzv nije merodavan,drugo imaš još 8nedelja do kraja a skoro 1kg skupe u 9-om i a ako ti beba  napreduje svake nedelje normalno tj na svakom pregledu se vidi napredak verovatno je sve ok.

milice,ja odgovorila tebi a nisam klikla save na izmenu posta i nije se napisalo.  Elem,ne brini beba se sigurno nije smanjila ,u tom periodu trudnoće i meni je stomak te bio manji te veći. Zavisi i od hrane i wc i kako se beba okrenula verovatno.

 

kam,popila sam Mg još jedan i prestalo je. Ja inače kad me ščepa virus ili nešto odmah srce jače lupa....mislim da je do toga. A malaksava sam možda od premora,ko zna. Zadnjih osr sana sam umorna mnogo. Ali ne sredjujem ništa....ova dva dana sam odradila šta treba isad samo osnovno. Pranje sudja,ručak i slično....mada  evo dva dana nisam kuvala a sutra ću supu samo staviti da se kuva a mm će roštilj praviti. Od priloga ništa! :D uzela sam rotkvice,mladi luk i zelenu i hleb nek “istostira”na roštilju i dosta....ne mora uvek pomfrit uz roštilj. Ne mogu ni ja da kuvam toliko....u ponedeljak ćemo imati od sutra a u utorak ću na dva dana sočivo i mirna sam di srede. Od spremanja mi ostalo samo da ispeglan bebinu odeću šarenu i operem  posteljinu. Mama i svekrva će ionako usisati i oprati podove kad budem dolazila i kupatila srediti a prozore sam oprala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

materica raste, ali se kod mene zategla. I beba nema dovoljno prostora da se razvija. Tj ona se razvila, ali ne dodaje na kilazi zato sto je materica konstantno napeta. 

 

videcemo da li ce ovo pomoci, ja osecam da je sad opusteno. UUopste nije utegnuto kao pre par dana. 

Samo da pomogne I da ona dobije na tezini.

Ja vec mesec.dana stojim na istoj kilazi., a jedem kao nenormalna. To je sve trebalo da ode na nju. A nije.

Kika a jel uzimas Mg ,pomogao bi kod napetosti misica. Za tvoju kilazu ne brini ali beba bi trebala svakako da dobija na tezini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo za Mg se savetovala sa dr jer je mene upozorio nada od Mg se stvaraju kontrakcije ali da se zato uzima sa vitaminom B. Ali da pomaže,pomaze. U ovoj trudnoći nemam grčeve u nogama recimo a i aritmije su prestale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, nisam razumela, da li ti je napeta materica od kontrakcija? Slazem secza Mg, uzmi slobodno.

Ja danas nisam imala kontrakcije, a prethodnih par dana haos. Ali nesto imam vrtoglavicu pa se tripujem da je od dijete. 

Milice, htedoh da kazem isto sto i Kruela. Moze da bude zbog creva, ako si ih ispaznila. Ili je beba ssmo promenila polozaj. To je bio i moj trip.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina1983, dobro nam došla. :)

Ja od kad sam se porodila nisam tako azurna ovde, ali pratim vas. Juče nam je bilo mesec dana. Mila i dalje bolje spava noću, što mi naravno i više odgovara. Danju imamo borbe, ali se lakše podnosi. Kako je došlo lepše vreme ovih dana, mi šetamo i uživamo.

Sviakoj od vas je stomak divan na svoj način. :wub:

Cvrky87, verujem da bebac može da napravi taj belaj sa okom. I mene moja ume da ogrebe samo tako. A isekla sam joj nokte, ali njoj se neki cosak tako naostri da je to strasno. Želim brz oporavak! 

Kam, drago mi je da si izašla iz bolnice. 

Pozdrav i za ostale članice :babymommy:

2019-02-23-11-08-54-900.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.