Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Umesto Dana vise mi se dopada Nada. A moze i dana ali onda Danica. To mi je bas klasicno i uvek lepo ime.

Katarina, dobrodosla! Bezbriznu trudnocu ti zelim! Zasto si toliko dugo lezala? Ne mogu ni da zamislim.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee gde su nestali oni dani kad sam mogla da sredim ceeeelu kuću. Sad ni sprat uz pomoć ceo. Pravim pauzu.... ako budem mogla uveče ću a ako ne sutra. Oprane sve bebine stvari,spakovala sam se(ostalo mi je samo vodu i plazmu da kupim i čarape da spakujem) i spremila sam šta treba da se obuće bebi za izlazak. Treba samo neki dan da donesemo krevetac i operemo dušek i gotovi smo.

mozza, Bubu 2, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, meni sad posle rucka secer 7.0. To nije ok, poviseno je. Za uzinu sam oko 11h pojela bananu, pa za rucak corbu u kojoj je bilo griza, batak i pire. Vecera je u 18h, videcemo posle nje. Jos to merenje i jutarnje pa da endokrinolog gleda rezultate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala puno na ovako lepoj dobrodoslici!:) Ne zamerite ako nekog preskocim  ili nesto u pocetku pogresim ili permutujem.Trebace mi malko vremena da se uhodam.Inace sam u ovoj trudnoci jako zaboravna I rasejana,dok sam inace kad nisam trudna veoma organizovana ,pa mi ova promena veoma tesko pada.A mogu da zamislim trek kako je mojim ukucanima:D

@miliccam Hvala na dobrodoslici.Meni je termin 5-og  jula.Prvu cerkicu Milu sam rodila 9 jula :rolleyes: Radujem se sto cemo pratiti jedna drugu do samog kraja I biti jedna drugoj podrska.Sto se imena tice ja sam htela Lara ili Larisa,a mm hoce Vera.Ali jos nismo prelomili mozda se pojavi i neko trece ime.Ako budes isla ponovo kod gin za ranu bas mi javi sta ti je rekao.Posto bih ja volela da se porodim ovaj put prirodno(sto je u svetu sasvim normalan stvar,da ako ti je prvi porodjaja bio cr drugi kreces prirodno ukoliko je sve kako treba,samo je uslov da se prodjaj ne izaziva vec da krene sam od sebe) Naravno ukoliko dr proceni da nisam za prirodan porodjaja(a ima jos vremena do tad) onda cu je naravno poslusati.

@k a m  Hvala na dobrodoslici!S obzirom da sam vec 4 godine na lekovima za insulinsku rezistenciju i da sam sa tom boljkom veoma dobro upoznata, ne bih ti savetovala da jedes bananu kad vec imas problem sa secerom.Takodje grozdje,smokve I lubenice treba izbegavati ko god ima problem sa secerom.NAravno gazirana pica I slatkisi se podrazumevaju da lete iz jelovnika:D Bilo sta da ti treba tu sam za podrsku I savet.Inace u bolnici sam lezala 6 ( pet I po)meseci jer sam od samog pocetka  4 meseca imala jake kontrakcije sa skrcenim grlicem,i smanjenje plodove vode za 70 % :mellow: Bila sam prikljucena na tokolizu 24h I na infuzije kako bi povecali plodovu vodu I smanjili kontrakcije.Secam se d su mi uz to davali I ginipral (ako me secanje dobro sluzi,cini mi se da se tako zvao) Al njega su odavno ukinuli (pre par godina cini mi se),meni su ga davali na dva sata a pio se na 4-6.Sad cujem od tebe da ni tolkolize vise nema.Samo nesto menjaju. Gledaj da radis stvari koje te maksimalno opustaju I pokusaj tu da se odmoris I naspavas(koliko ti naravno to uslovi dozvoljavaju)

@mozza Hvala na dobrodoslici I na savetu za spisak trudnica.PRiajvicu se odmah.

@KruelaDeviL  S obzirom na pripreme i spakovanoj torbi vidim da si vec pri samom kraju.JEdva cekam da dodjem u period kad ce se od mene ocekivati da budems to aktivnija I da se primaknem samom porodjaja:) Hvala na dobrodoslici I na ideji ponesem plazmu u porodiliste kad za to dodje vreme.Vec sad cu je staviti na spisak.

@Bralac @KikaC96 Takodje hvala na dobrodoslici.

Zelela sam svima ponapspb da se zahvalim,jer ste me bas lepo docekale.Svakako smo tu jedna za drugu.Veliki pozdrav za sve.

Izmenjeno od strane Katarina1983
mozza, KikaC96, Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,meni je ostalo 20dana do kraja. 21.03 je dan D :D

jos malo....proletela ova trudnoća mnogo brzo. Mnogo. Ne mogu da verujem da sam verovatno završila sa trudnoćama mada ko zna,možda želja iznenadi :)

k a m , mozza i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, moja starija cerka se takodje zove Mila a za drugu smo prvo hteli Lara. :)Inace meni je po uz termin takodje 05.07. Ali po menstr 11.07. Na kraju zbog cr bice mozda cak I kraj juna. Meni su prvo rekli da mogu prirodno da se poradjam medjutim sada sa ovim novonastalim problemom to vise nije moguce. Samo da izguram do kraja I da sve bude ok pa moze I cr ponovo. Videcu sledece nedelje da zakazem da me ponovo pogledaju, taman pred put.

Mogu te ja staviti na spisak ako zelis. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam otkud ti ne daju bensedin da umire kontrakcije? Ja sam jednu imala secam se da li sam bila jos 6ti mesec ili 7mi i odma su mi uveli bensedin jer sam se zalila na bolove i znam da je ctg pokazao

Mi imamo pelena od 2 do 5kg na bacanje,nakupovali,a on prerastao:)

Katarina dobro nam dosla :wub:

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, i ja sam imala IR. Pila sam u ovoj trudnoci Glukofaz do 12.ned. Onda u 22.ned radila ogtt sa 75gr i i bio je ok. Moja dr ne radi, primila me neka koja me je otkacila. Ne treba ni kontrola ni nista, da vise ne dolazim. E sad, beba zurila jednu nedelju, pa deset dana, pa dve, sada vec zuri tri nedelje. Dr kaze da se tolerise do dve ned, tri je previse pa su me zato hospitalizovali. E sad, posto pa zvanicno nosam na dijeti dok se ne dokaze da mi je potrebna, jedem normalno. Ove zene danas skocile na mene ma povisen ti je sto si jela krompir pire. Pa rekoh mogla sam ja da isfoliram test, npr. ne pojedem bananu, niti corbu, samo pola pirea i batak ali nije to fora. Kod kuce bih verovatno jela isto plus bih jela i nesto svasta jos, slatkis neki i jos voca..Ako je secer razlog bolje da znam nego da ne znam. Ne zelim svesno da naskodim bebi. Ako je potrebna dijeta ili insulin, prezivecu. 

Inace, u bolnici ovde pojma nemaju kako zene koje imaju GD treba da se hrane. Imamo dve u sobi i one dobijaju drugacije. Ali npr sinoc mi mekiku i jogurt a one pitu sa sirom i jogurt. Ja iskreno ne vidim razliku. Jutros one palentu sa sirom, a mi przenice i mleko. Cujem posle glavnu sestru kako vice Sta su ove sa dijabetom imale za dorucak?? One kazu Palentu. Kaze pogledaj svima visoke glikemije! Kad god im daju palentu njima visok secer. Za uzinu nama bananu, a njima jabuka, ali slatka, zlatni delises. Za rucak ista corba za nas i njih, a u njoj griz. One treba bistru supu. Za rucak isto batak, pire krompir, nama beli hleb, njima razeni. Nidje veze! Ni nama ni njima ne treba hleb uz pire. Njima treba belo meso umesto bataka ili karabataka. Krompir skrob, a nigde salate, nikakvo sveze povrce. Pojma nemaju. 

Analim i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, nikome ovde ne daju bensedine protiv kontrakcija. Samo utrogestan. Iskreno, ne bi mi se ni dopalo da mi to daju. Pijem i magnezijum. Ovoliko lezanje mi samo smeta. Boli me sad koleno i cela noga. Ne lezim kuci uopste, a kamoli ovoliko. Izasla sam i setam hodnikom. Ali okreni obrni posle pola sata moram ponovo u krevet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@k a m  Sto se hrane u bolnici tice a narocito posebnog rezima ishrane,ne bih to komentarisala jer samo cu se iznervirati:D Potpuno si u pravu nemaju blage veze.Inace pre trudnoce sam pila Glukofaz 1000,pa mi je dr (endokrinolog) bukvalno mesec dana pre nego sto sam ostala trudna promenila tj povecala dozu I onda umesto Glukofaza 1000 ubacila Siofor od 500 tri puta dnevno.Idem na kontrole svaka 3 meseca kod nje od momenta kad sam ostala u drugom stanju.Zadrzala mi je dozu i insistira da je pijem.I insistira na kontrolama.Imam sledecu kontrolu zakazanu za maj,bas sam bila pre nedelju dana kod nje.U maju ce mi napisati tj promeniti lekove jer kaze priprema me polako za porodjaj.A svidja mi se sto saradjuje zajedno sa mojim gin I hematologom.I bas cu u maju napisati ovde sta mi je promenila jer verujem da ce I drugim trudnicama znaciti da procitaju moje iskustvo.Svakako nam javljaj sta su ti rekli doktori.Drzimo palceve da sto pre ides kuci.

@miliccam Neverovatna koincidencija oko imena!:) Samo nemoj da mi kazes da ti se suprug zove Vladimir,Ozbiljno cu se zabrinuti:D E hvala ti puno za predlog za spisak,molim te me onda ti stavi.

@KruelaDeviL  Moja sestra je rodjena 21.03,i ozbiljan je car!Nije sto mi je sestra al je veoma pametna I prava je dobrica.Danas je mama dve divne devojcice.Super za taj datum!

@*Cvrky87* Hvala na dobrodoslici!

Izmenjeno od strane Katarina1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,ni ovde ne daju bensedin za kontrakcije,pritisak i ostalo....po meni i bolje ja nisam ni da dojimsa tim lekom. 

Ja ako bih mogla da biram datum volela bih da to bude 01(Ali ne mora sutra jedino kad sredim kuću i dole hahaha) 3,7,9 ili 17 ili 21. Ali nije na meni naravno. :)

mene boli malo stomak i crkla sam i idem da spavam već...nemam snage na oči da gledam. 

Laku Vam noć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra idem u savetovaliste, da nosim rezultate. Pa da vidim sta dalje. Probacu da izboksujem uz I kod ovog dr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Kika, javi se posle pregleda!

Kru, sto bre bas ti datumi? Kad rece sredjivanje kuce, juce mi moja K preko telefona kaze Mama nemoj jos da dolazis kuci, ovde je haos. Ijaoo Pitam babu Sta to kaze dete da ne dolazim kuci? Kaze haos su ti gore napravili. Ja sam isla malo da ti sklanjam. :mellow: Sve sam ostavila pod konac. Kaze spavaju svo troje zajedno, grdan neki lom u aleksandrovom krevetu. Posle nek se cudi sto mu ne valja noga kad ga one gnjave. Inace sam juce poludela. Mm se nadula noga i on lepo sam sebi skinuo gips. Rekoh ti si resio da ostanes u gipsu kad se ja porodim. Tako da ce meni biti veoma zanimljivo kad odem kuci. :angry:

Inace, mojoj mami je rodjendan 10.03, a meni i bratu od tetke 28.03. Iako ne slavim svoj rodjendan volela bih da me beba tad iznenadi. A sumnjam da cu docekati april. Jer imam kontrakcije, iako ovde lezim. 

Katarina, ja sam sve radila onako kako su mi rekli. Ali moja dr je na porodiljskom pa sam svaki put kod drugog na kontrolu. Mada mozda ni moja dr nije previse iskusna, moje je godiste, znamo se iz gimnazije. Ne znam koji ce endokrinolog danas gledati rezultate. Ali planiram da se vratim kod nje kad se vrati sa bolovanja. Meni su rekli da ga pijem do kraja 12.ned i da prestanem. I za ogtt sam uradila kako su trazili. Cak mi ni sad nije jasno zasto mere sat i po posle jela, na netu nalazim ref vred za 1h ili 2h posle jela. Ali svejedno kontam da mi dijeta ne gine. Dakle juce je bio ovako: nastinu 4.7, posle dorucka 5.6, posle rucka 7.0 i posle vecere 5.7. Ostaje da me sad bocnu jos nastinu i gotovo. Sve je to ok sem te sedmice. Ali kuci mi mozda bude i veci posle slatkisa. Moguce da je to uzrok krupnije bebe. Videcemo sta ce da kazu. 

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m javljam se kad zavrsim. U 11:45 imam zakazano. 

I gomilu obaveza danas. 

Evo sad da popijem kafu pa polako da krenem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim neparne brojeve,ali konkretno ja i mm smo se smuvali bas 07.03 pa 7.zbog toga. 9.jer ja i mm smo rodjeni 9(ne marta nego maj i nov ali smo 9) a V je rodjenog 9.meseca pa da imamo svi 9-ku u datumu rodjenja. Ovi ostali datumi onako,svidja mi se kako izgledaju :D ali kad se rodi biće mi tako svejedno,to sad samo jer mi je zanimljivo pa razmišljam isto kao i biranje imena npr,čista razonoda. 

Ja sam spavala kao na iglama...boleo me stomak malo,ništa alarmantno uopšte ali sam čekala da li će biti jače ili će prestati jer sam ipak juče ceo dan na nogama bila. Spavanje mi je malo teze...ne mogu toliko na levoj strani a ako legnem na desnu beba se buni pa moram da se vratim na levu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, dobrodošla :wub: valjda sam zapamtila ime, čitam ali ne stižem da pišem ništa.

Kam, a zar posle jela i ne treba posle sat i dva da ne bude skroz vraćen šećer u normalu? Kao kod ogtt testa. Ili tu mora?

Mi smo po ceo dan napolju, posto je kao prolece. Ali mene zeza sto ne mogu da spavam. Drugi deo noći provedem budna redovno. Bas me to nervira. 

Sto se šarlaha tiče obišao me je, hvala Bogu ^_^ decu isto, muža. Sva sreća.

Relativno ništa skoro nisam pripremila za bebu. Mislim, krevetac nije ni iznošen jer mi je mala relativno skoro prešla u krevet sama da spava. Još pre drugog rođendana ali sam tada već bila trudna, nije bilo svrhe iznosti ga. Moram samo da podignem , mislim na dušek u gornju poziciju. Operem posteljinu i stavim. Kupim neke sitnice za prve dane, i još par stvarcica malo tanjih jer ne znam koliko će biti toplo kada se porodim. Torbu za porodilište nema šta da spremam. Samo lična nega i bade mantil. To je pet minuta posla.  

U ponedljak imam zakazano na Cambridge institutu razgovor, da izadjem na engleski da imam sertifikat, dobro dođe za biografiju. To je bas u ulici koja je puna prodavnica pa ću taman posle kupiti šta mi fali. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

volim neparne brojeve,ali konkretno ja i mm smo se smuvali bas 07.03 pa 7.zbog toga. 9.jer ja i mm smo rodjeni 9(ne marta nego maj i nov ali smo 9) a V je rodjenog 9.meseca pa da imamo svi 9-ku u datumu rodjenja. Ovi ostali datumi onako,svidja mi se kako izgledaju :D ali kad se rodi biće mi tako svejedno,to sad samo jer mi je zanimljivo pa razmišljam isto kao i biranje imena npr,čista razonoda. 

Ja sam spavala kao na iglama...boleo me stomak malo,ništa alarmantno uopšte ali sam čekala da li će biti jače ili će prestati jer sam ipak juče ceo dan na nogama bila. Spavanje mi je malo teze...ne mogu toliko na levoj strani a ako legnem na desnu beba se buni pa moram da se vratim na levu.

Pa beba vec ima broj 9 tj. 2019 godina:) ali evo ja tipujem na 17.3:P

Izmenjeno od strane Venera
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao mozemo da otvorimo nesto kao internu porodjajnu kladionicu. :D

Ja tipijem za Kru 21.03. taj datum mi je bas nekako lep. 

A za Kam, posto sam ja bas zelela da se Mila rodi na moj rodjendan, termin joj je bio tu negde ali je ona na kraju htela svoj datum, tipujem bas na 28.03. pa da proslavljajuci njen rodjendan obelezis i svoj. :)

Kam, kada te pustaju kuci?

Kika, javljaj nam se.

Mene bebica nocas bas puno gurkala, toliko da me je probudila, odjednom mi se stomak stvrdnuo na jednoj strani, ona izbacila guzu i kicmu, pa se onda pomerila. A mm juce ljubi stomak, Mila gleda pa pridje i ona, gurne mm-a da moze lepo da zagrli ceo stomak i zarije glavu i ljubi bebu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je lep taj datum,valjda jer pocinje prolece,ne znam. Ako treba da doguram do termina neka bude 17 ili 21. Ako treba ranije 9 ili 7 hahaha a ako predjem termin volela bih 25 jer mi je V rodjen 25. Ali kad beba odluci nek ide napolje. Staviću sliku da vidite ali čini mi se da se spustio stomak.

jao  Milice:wub: deca umeju da razneze takvim stvarima...ja juče bila bas umorna i ceskala sam V ali u jednom trenutku zaista više nisam mogla i kažem mu hajde se ususkaj i spavaj da odmorimo i on lezi malo i onda se podigne pogleda me,pomazi po glavi i poljubi ^^ mi njega tako ljubimo pre spavanja  pa valjda i in hteo.

Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, izasla sam iz bolnice, kuci sam. 

Dobih na kraju dijagnozu Diabetes Melitus zbog one sedmice. Pustili su me, dobila sam dijetu,  za 10 dana da uradim sama sebi poluprofil i kontrola u endokrinoloskoj ambulanti. Sad devojka ima malo da smrsa, kad je znala da se tako ubuci. Ja ceo dan imam vrtoglavicu, izgleda da sam gladna. Ili iscrpljena, tamo sam se sve budila u 5 ujutru i ceo dan nas gnjave, nema odmora.

EG, u trudnoci se ne tolerisu te referentne vrednosti. Ja sam nasla da je inace za 1h posle jela granica 6.7, a za posle 2h 7.8. Ali to u trudnoci ne vazi, ne sme da predje 6.1  1.5h posle jela. A moj je bio 7.0. Takodje za jutarnji nije granica 6.1 nego 5.1 u trudnoci itd.

Mico, hvala to pitas :babymommy:

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,biće to sve ok. Verovatno si i psihički iscrpljena od bolnice. 

Ja sam sredila ceeelu kuću danas. Tj prizemlje. Prozori oprani,zavese takođe....kupatila skroz. Ostalo mi jos da opeglam bebine stvari i donesemo dušek i operemo ga pa da ga spremim i čekamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo I mene.

Pritisak mi je 120/70, imam 63kg. 

Problem je moja mala materica, moram da pijem utrogestan 2x1 da bi mi se materica opustila. Beba nema mesta unutra, tesno je jer je sve zategnuto. Dali su.mi da pijem to 2 nedelje, pa da vidimo sta dalje. 

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m  Dobrodosla kuci! 

Mene je danas bas bolela kicma,tj donji deo ledja,al to mi je problem zbog moje gradje tj tih ravnih ledja.Mogu da zamislim sta ce tek biti kad budem 8 mesec kad me sad vec povremeno bas zabole.

Zelim vam laku  noc I lepe snove.

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.