Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni vec danima ne stizu obavestenja sa foruma,jel to treba negde da prijavim ili je do mog telefona ili nesto

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možeš da pišeš adiminima na pp ili nađeš temu i napises tamo. Mada ni meni ne stižu,proveravam odlaskom na forum da li ima nešto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, meni su ta podesavanja iskljucena pa mi nista ne stize, mozda da probas prvo na tvom profilu da ukljucis I iskljucis, ako ne onda da pises adminima. 

Beba bi u 9.mesecu trebalo da dobija do 250gr nedeljno I oko 1kg ukupno, ali opet nisu sve bebe iste. 

Kru, sto se tice insta idi na opciju da si zaboravila sifru. Pa ce ti stici link na mejl za novu sifru. 

Ja pijem kafu. Kako je to divan osecaj.

Ovde pravo prolece, posle idem po Milu pa u parkic, a beba me sutka stalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam vam se iz bolnice, smestila sam se oko 10. Nisam namerno nista jela od jutros misleci da ce mi odmah raditi poluprofil, ali od toga nema nista. Samo mi uzeli krv za ks, biohemiju i urin, a tek sutra da odluce hoce li mi raditi dnevni poluprofil ili ogtt. Pa prekosutra da endokrinolog gleda. Ako ne bude ok i mora neka terapija onda jos neki dan. Oni su ovde ludaci majke mi. Kad dodjes jednom nema ti vise izlaska. Pritom osmokrevetna soba, svi kreveti puni. Imamo jednu kineskinju, jednu romkinju, jednu muslimanku..Kineskinja je sama sebi ukinula insulin pre dve nedelje, zato je sad ovde. A cudno mi je da ova muslimanka ono crno na glavi nosi cak i u krevetu. Komentari sto ceka zensko dete, opet! Ali ja sam resila da cu da se odmorim. :lol: Sat vremena sam bila na telefonu dok sam svima sve referisala, muzu, majci, svekrvi, drugarici..svekrva me je zvala dok sam se presvlacila u sanitarnoj. Nemoguci su stvarno. Deca pocela da kmece, dvaputa su vec zvale. 

Mene bole krsta i donji deo stomaka. Neka mlada dr me je pregledala dole u ambulanti i kaze otvorena pola prsta. A moja de me je pregledala u ponedeljak i kaze grlic cvrst. Ko je lud nzm. Mozda su mi oni bolovi od sinoc ovo napravili. Ovi nemaju utrogestan od 200, pa mi daju 2x100, folnak njihov i fraksiparin njihov oni daju. Taman da se ne bockam sama. Necu biti na dijeti dok ne stignu rezultati. Do tada dobijam normalnu hranu, a posle cemo videti, u zavisnosti od rezultata. Zene ovde uglavnom cekaju na porodjaj, izgleda da cu ih ja sve ispratiti. Ova mala stuca :wub:

Analim, broccoli, blesava i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, to sto ima tvoja mala je sekretorni otitis, to ima i i moja K. Krecu problemi cim postoji sekret u nosu. On onda zavrsi u srednjem uhu. Javlja se samo do 16.god, od toga ne obolevaju odrasli i to zbog slabosti eustahijeve tube. Ne boli kao upala uha, otkrije se sasvim slucajno. Posumnjaju roditelji bas tako sto primete da dete slabije cuje, odvedu, uradi se timpanometrija i tako se ustanovi. Moze da se zaleci ab, kapima isl.ali se stalno vraca. Ako je timpanometrija dugo losa onda se radi ugradnja cevcica koje taj sekret izbacuju van. Ali one same ispadaju posle 6mes, problem se vraca pa im dece kojima po nekoliko puta ugradjuju cevcice. Cesto ta deca imaju i uvecan treci krajnik, hrcu dok spavaju..Mi smo par puta bili pred ugradnjom cevcica pa se izvucemo.

Inace, samo sto su doneli rucak..zovu mene da idem na ctg. Ja rekoh kakav ctg u 32.ned. U prethodnim trudnocama sam isla od ulaska u deveti. Ono na ctg-u kontrakcija ima tako da me tek sad nece skorije pustiti. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, to sto ima tvoja mala je sekretorni otitis, to ima i i moja K. Krecu problemi cim postoji sekret u nosu. On onda zavrsi u srednjem uhu. Javlja se samo do 16.god, od toga ne obolevaju odrasli i to zbog slabosti eustahijeve tube. Ne boli kao upala uha, otkrije se sasvim slucajno. Posumnjaju roditelji bas tako sto primete da dete slabije cuje, odvedu, uradi se timpanometrija i tako se ustanovi. Moze da se zaleci ab, kapima isl.ali se stalno vraca. Ako je timpanometrija dugo losa onda se radi ugradnja cevcica koje taj sekret izbacuju van. Ali one same ispadaju posle 6mes, problem se vraca pa im dece kojima po nekoliko puta ugradjuju cevcice. Cesto ta deca imaju i uvecan treci krajnik, hrcu dok spavaju..Mi smo par puta bili pred ugradnjom cevcica pa se izvucemo.

Inace, samo sto su doneli rucak..zovu mene da idem na ctg. Ja rekoh kakav ctg u 32.ned. U prethodnim trudnocama sam isla od ulaska u deveti. Ono na ctg-u kontrakcija ima tako da me tek sad nece skorije pustiti. 

jaoj kam, mozda je I bolje da budes tu. Imas kontrakcije, otvorena malo, a I beba krupnija. Bolje da imas lekare oko sebe.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi Kika. Ja sam pocela vec da kukam. Hocu kuci. Mm me jos samo nervira, kaze opusti se. Ne mogu da se opustim. Malo je reci da sam neurozna. :D Ova jedna ovde lezi 35dana. Ludilo. Zamisli da me drze do porodjaja. Ova dr kod koje idem privatno je nocas izasla iz dezurstva, a sutra radi prepodne. Moracu da joj se sutra javim. Mada je ovde prepodne ludnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi Kika. Ja sam pocela vec da kukam. Hocu kuci. Mm me jos samo nervira, kaze opusti se. Ne mogu da se opustim. Malo je reci da sam neurozna. :D Ova jedna ovde lezi 35dana. Ludilo. Zamisli da me drze do porodjaja. Ova dr kod koje idem privatno je nocas izasla iz dezurstva, a sutra radi prepodne. Moracu da joj se sutra javim. Mada je ovde prepodne ludnica.

haos :D bice sve kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,mozda je i bolje sto si u bolnici ipak lekari znaju sta je najbolje za tebe i bebu a ti imas i kontrakcije,to sto si otvorena ne mora nista da znaci i mozes jos tako da izguras ali bolje sto si tamo i sto mogu da prate svaku promenu,mozda je malo zeznuto sto ti je soba puna ali imas mob pa kuckas sa tvojima i imas vremena za forum,malo se opustis i smiris i bebi ce da prija sigurno a mi smo tu da te saslusamo i podrzimo :)

miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne kazem, ostacu ovde, zato sam i dosla. Samo nadam se ne predugo. :D Nije bas za psihu dobro biti predugo. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu svoje kupatilo, hocu kafu. Sta cu razmazena sam. Samo da vidimo analize .Ali osecam da ce samo nesto da se komplikuje. Nisam ni navikla da ovoliko lezim. Evo sad sam stavila pojas pa u setnju. Sad gledamo seriju. 

mozza, KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdrzaces ti to :) bice sve u redu 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moras da vezbas pozitivan govor zeno. Moras da isprogramiras mozak da radi na drugaciji nacin. Da promenis nacin na koji pricas sa sobom. Sve sto mislis i govoris-tebi se i dogadja. Ajd probaj da govoris pozitivne stvari tipa-preksutra idem kuci, ovde je bas zanimljivo i zivopisno, kontrakcije ce se smiriti za 2 sata, beba i ja smo dobro. 

Bubu 2, mozza, Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,niko ne voli bolnicu ali em zbog kontrakcija em zurenja bebe em zbog tvoje prošle situacije bolje ti je da si u bolnici. Nećeš večno biti tamo,opusti se. Čitaj,uzivaj....ne znam. Bolje ti je da si tamo nego da lupas glavu u nekom ne daj Bože smislu.

mozza, k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, najcudnija stvar je sto ona nikada ne hrče, nema uvećane krajnike skoro nikada. Jedino problem su slinci. Koje koliko god da forsiram da duva ona i dalje i posle duvanja onako uveče . Infekcije nikada, upale uha nikada, bolove je imala samo kada onako uvuče slince i to ne bolove nego joj se začepe uši kao u avionu. 

Dok smo kod starijeg skracivali krajnike i adenoid zbog hrkanja i disanja. Isto kod njega nije bilo infekcija. 

A sto se tiče pozitivnog slažem se sa Leni.

mada sam ja uvek pozitivna ali me u zadnjih mesec dana nešto sve poklapa ali ne dam se. Valjda je to jedino sto sam pozitivna čini da svi problemi budu resivi i ne tako strašni. U trenutku deluju kao bum ali je mnogo bolje sto to izgleda na prvi mah

k a m i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moras da vezbas pozitivan govor zeno. Moras da isprogramiras mozak da radi na drugaciji nacin. Da promenis nacin na koji pricas sa sobom. Sve sto mislis i govoris-tebi se i dogadja. Ajd probaj da govoris pozitivne stvari tipa-preksutra idem kuci, ovde je bas zanimljivo i zivopisno, kontrakcije ce se smiriti za 2 sata, beba i ja smo dobro. 

Hvala vam zene drage.

Pomirila sam se, sta cu leni. Bitno da mi budu ti rezultati dobri. Pa da idem kuci. :D Kukala sam onoliko na one moje kuci, eto dobila sam sad prinudni odmor. 

Mm kaze ajde tamo se malo ispricaj sa zenama, restartuj se malo i u petak se vratis kao nova. Da, reko samo nzm koji petak.

EG, to je to. I moja vuce umesto da trese. I onda sekret ode gde ne treba. Prskaj joj sprej i izvlaci noskom kada ima jacu sekreciju. Kada su joj zapusene usi daj joj da zvace zvaku. Meni K kaze da joj pucka kad proguta, to je to. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od danas 22. nedelja. Bebu sada redovno osecam i to je bas olaksanje. Ime jos uvek nemamo. :( Od imena Elena smo se ohladili. Helena nam je jos uvek u opticaju, ali mm nije odusevljen. Na kraju ce biti Dana da bi se slagalo sa njegovim imenom. :D

Kam, kakva je situacija danas? Jel imas kontrakcije? Nadam se da ce sve biti u redu i da uskoro ides svojoj kuci. Meni su ona tri dana u bolnici posle porodjaja bas tesko pala i bila kao tri godine tako da razumem te ali trenutno je svakako bolje da si tu, bolje i za tebe i za bebu.

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad kad sam bila na razgovoru sa anesteziologom uhvatio me strah....i to bas. Ne ide mi uopšte i ne prolazi mi se kroz sve to ponovo. Najradije bih ostala trudna,takav osecaj imam. Ali moram... naravno. Ali ni meni se ne ide..... 

Milice,lepo je to ime a slaže se i uz Mila po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje,nova sam na forumu.Zelim sve da vas pozdravim.Ovo mi je druga trudnoca I sada sam 21+5 dakle u 22 nedelji.Imam cerkicu od 8 godina I opet cekamo curicu.Prva trudnoca mi je bila izrazito teska I kompliovana.Lezala sam 6 meseci u bolnici.I do samog kraja se nije znalo dal ce sve biti ok.Porodila sam se hitnim cr.Danas imamo hvala Bogu zivu I zdravu devojcicu.OVa trudnoca je a sad dobra.Sem sto imam trombofiliju I insulinsku rezistenciju al sam pokrivena lekovima I primam svaki dan fragmin.Bitno je da beba dobro napreduje I da su kontrole dobre.Dr mi savetuje svakako da se cuvam I ne ludujem previse jer mi je vodila trudnocu I prvi put pa zna kroz sta sam sve prosla.Kam nije lako biti u bolnici ja te potpuno razumem,narocito u osmokrevetnoj sobi.IZdrzi jos malo i vracas se svojoj kucici.Eto toliko od mene za sad.Veliki pozdrav za sve.

Izmenjeno od strane Katarina1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla :baby:

Super sto je sad sve ok, sto ova trudnoca lakse ide. Zelim da ti trudnoca prodje lako i brzo, pola je vec proslo:) i supeer sto je opet seka:wub:

Ti si onda kao nasa Mica, tu ste negde slican termin. 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina,dobrodosla :)

Zao mi je sto si se namucila u prvoj trudnoci,ali vazno da je cerkica dobro i sad opet curica,super :) izgleda su devojcice pobedile za sada,samo se cuvaj i miruj,ako zelis neko moze da te stavi na spisak trudnica.

Kam,kako si danas,jesu se smirile kontrakcije,kao sto tvoj muz kaze da se restartujes i sutra ides kuci,javi nam se kad mozes.

k a m , KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, dobro nam dosla! :babycrib:

Mi smo onda tu negde sa terminima, ja sam danas usla u 22.nedelju. Isto cekamo devojcicu.

Jel ste vi smislili ime?

Ja sam takodje imala hitan cr, a sada je pocela rana da se otvara. Kaze dr nista strasno ali evo vec par dana osecam da me boli na toj strani. Mozda odem ponovo kod dr da pogleda.

Kru, na koje ime mislis? Za Dana sam se samo salila, ni u snu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,na Danu. Sto? Mislim iskreno meni ne bi bio izbor zbog drugih imena,ali nije ružno ime. Pogotovo zbog tiga sto birate imena na osnovu tvog i tm. A i svidja mi se jer isto slova ima kao Mila. 

Katarina,dobrodošla. :)

ja sam sredila spavaću i kupatilooo i sredila kadicu za bebu. Još malo mi je ostalo oko kuće ali mislim da ću sutra uspeti sve. Bila mi je mama pomogla mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam morala malo da vristim pa je dolazila doktorka. Dosle sestre da predaju smenu i ja pricam danas poluprofil, one kazu ne pise nam nigde. Dva dana se raspravljam sa njima. A onda dodje normalna zena i u dve recenice sve resi. Kaze napisala sam, ne brinite nigde ne kasnite, smirite se. Nastinu 4.7, onda 1,5h posle dorucka 5.6. Videcemo posle rucka jer sam i uzinala i bas dobro rucala. Radili mi opet ctg. Sve kao mirno, nema nicega i onda samo pred kraj jedna ali vredna, do stotke. Vidim da ovde za kontrakcije ne daju vise tokolizu nego taj uutrogestan koji ja vec koristim. A malecka mrzi ctg kao i i starija sestra sto joj je radila. Gura one kaiseve da se oslobodi, ne trpi ih. Imam ih i u krevetu dok lezim na ledjima prilicno. Sad cu malo ustati da setam, lakse mi je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.