Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala zene...mi smo zakazali prvi pregled za petak kod gin.Inace ja ne sedim od porodjaja,lezala sam dok mi nisu A doveli u sobu,od tad sam stalno na nogama,lezim i odmaram samo kad legnem da spavam,nisam ni stigla da "babinjam",a jos zna da me zaboli dole,a kicma me boli stalno...sad smo od petka po par sati napolju i setamo

A koza me jako svrbi,ne znam da li me nesto ujeda ili je alergija,sve mi nasnice iskacu kad se pocesem 

Sto se tice Pampersa mi dobijamo iz Nemacke,a moji su sad uzeli neke u Lidlu pa cemo videti kakve su pelene

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu onda uzeti vece pakovanje ouffies ili pampers i spakovati 10komada.  Nadam se da nece praviti problem. 

Meni su pampers bile najbolje. I jedne Lara se zovu. Probala sam violetu,helen harper....svakakve i pampers pobedhuju za mene. Sad cu probati puffies. Za pocetak cu pampers i puffies a kasnije Laru. Lara nije najlonska,ne propusta i kistaju 1000din. Talo da ja nemam dilemu koje cu. 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu kupila zelene pampers od njih je se ojeo,onda sam mu uzela plavo pakovanje pampers giant pack propustale su mu.Te iz Lidla su su Lupilu,njih mu nisam uzimala.Kazu da su dobre,maramice sam koristila njihove dobre su.Proizvode i odecu za bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Pampers prvih godinu dana i sve je bilo super dok nismo otisli u Srb kod mojih, posto smo Mila i ja isle avionom da ne vucaram pelene kupih ih tamo i ja nisam mogla da verujem, kao da sam kupila druge pelene a ne Pampers, smrdele su na hemiju , imale neke kristale a u nekima su bili kao komadici sapuna, probrala sam sta je bilo normalno ostalo bacila. Slicno je bilo i u Sloveniji, jako los Pampers, a probali smo i te iz Lidla, cena def odgovara kvalitetu posto su lose, nekako su tanke, imaju cudan miris i pustale su, Mila je cesto bila mokra a jednom cak i ojedena, a to je bio prvi put za godinu dana. Poslednjih 6 meseci koristimo Lillydoo , mislim da ih nema u Srb, proizvode se ovde, mekane kao sam pamuk, nema mirisa ni gluposti, ne pustaju, malo su skuplje ali sam prezadovoljna. Ako ste u prilici da vam neko donese.

A vlazne maramice ne koristimo, vec velike tufere u toplu vodu i sa tim brisemo.

k a m , Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

V mozda nisu smetali. Doduse on generalno nema problema sa kozom i osipima. Sta nam je preporuceno to smo uzimali. Od prvog dana pavloviceva,pampers i decji merima sapun. Twk posle godina dana sam nekw kupke i nisam gledala koje maramice uzimam ali nikad nije imao problema sa kozom. 

Ja jos danas u 8-om mesecu. Sutra ulazim u 37 tj punih 36nedelja. Valjda je to to onda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim sebamed kozmetiku,inace za brisanje tetra pelenu i cistu vodu,maramice samo kad idemo negde 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde savetuju pampers, pavlovicevu i sapun, ne kupke. Mislim da ne mora za porodiliste da budu upakovane, oni svejedno uzimaju po jednu pelenu kad presvlace bebu. Ja sam mislila da neke druge uzmem, valjda je to ok. A koju velicinu, br 1 ili 2? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Sebamed kozmetiku.

Sto se tice velicine, to ti zavisi od marke koju ces uzeti. Pampers 1 ti je od 2 do 5kg i mi smo to koristili prvih mesec dana. Mila je rodjena 3560 i br. 1 joj je bila dobra. br 2 bi bila velika sigurno. Druge marke imaju drugacije velicine po kg.

Ovde prvih 3 meseca savetuju samo vodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nema ni potrebe sapunjati bebu za svako kupanje, samo se isusuje koza. Jedino guza sapunom. 

December i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas babica nasapunja celog a posle ceeelu bebu dooobro namaze pavlovicevom da se sija :D

ali mi nismo recimo imali probleme ni sa temenjacom mnogi...da li je do pavloviceve ili drugog ne znam. Ja decji sapun i pavlovicevu koristim i za mene za intimni deo kad nesto i pomaze mi.... posle koristim decje tipa becutan,johnsons,niveu baby...bekolino. kako kad. Jedino kreme nemenjam. V sam prvi out uzela prosle godine neku iz apoteke kao pavloviceva ali samo za guzu. 

Ja razmisljam takodje da li 1 ili 2 ali mislim da cu 1 ipak.  Nije ni meni logicno da prave proble ,ali ako babici nije dan problem je i kad ti se piski a nesmes da ustajes taki da me ne cudi nista. Ali necu uzimati celo pakovanje ako neko ni nema onda me briga. A da doniram necu....mislim da im istavljam celo pakovanje. Ovako jednu,dve tri ok ali celo pakovanje ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sada cete verovatno da se cudite, ovde niti sapun niti kreme niti cesto kupanje. Bebina koza treba da dise, sapun I kupke isusuju a krema zapusava pa prvih 3 do 6 meseci nista, samo voda. Eventualno melem na grudi kada je beba prehladjena ili ulje za masazu stomaka kod grcica. A kupanje jednom, maks 2 puta nedeljno, bebina guza se naravno pere cesto ali kupanje ne. Mi smo tako I nikakvih problema nismo imali, ni ojedi ni osipi ni suva koza , mozda je do njene koze ne znam ali cemo tako I sada. Moji su bratanicu kupali I mazali svako vece, ona ima suvu kozu i ekcem I najskuplje kreme su koristili I nista. Ne znam da li bi redje kupanje pomoglo u tom slucaju ali im je precesto kupanje sigurno odmoglo I dodatno isusivalo njenu kozu.

Krema se cak ne stavlja ni kod menjanja pelena, vec se obrise/opere pusti malo da se osusi I gotovo, samo kod crvenila krema. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) meni je dan poceo uz kafu,sinoc sam spavala 3 sata u komadu i sad sam kao nova...dok mi se opet ne prispava :D

Sto se tice pelena,primetila sam da pampers ovde i nije nesto,probali smo i baby love ali stalbo je mokra od njih,otisli smo 10 km u drugi grad u Hainburg i kupili pampers koji je odlican,kako takva razlika da ne poverujes. Ovde se takodje ne preporucuje cesto kupanje,max 3 puta nedeljno i to bez kupki i sapuna,samo cista voda iako se pridrzavamo toga vidim da T ima crvenilo po guzi i cekoj toj regiji,ne znam do cega je,mazem je sudokremom ali jos uvek isto.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne cudi nista,jer vidim da samo mame u mojoj okolini svaka radi drugacije a kamoli po drugim drzavama. Vise sam misljenja da svaka beba je prica za sebe. Ja nemam problema sa.kozom u smislu da jensuva i imam osipe i slicno,mm takodje nema problema sa tim i verujem da je i V nasledio od nas i zato nema problema. Prosto svaki covek ima svoju bolnu tacku  i svoju snaznu tacku. Neko ima slabu kosu,neko suvu kozu,neko spor metabolizam....stoga smatram da je bitno pratiti bebu i videti sta njoj prija. Od svega. Hrane,pelena,lrema....verujem da im mozda nisu potrebne kreme ali npr V nisu smetale pa nisam ni mislila o tome. Videcu sad sa drugom bebom.

kupali smo se svakog dana i.mnogo mu je prijalo...umirio bi se maltene cim je cuo vodu. Lakse zaspao,smirio se prosto.  Ne znam ja se necu time opterecuvati niti nekog.osudjivatk jer kupa/ne kupa bebu. Maze uljem od badema ili pavlovicevom. Bitno da je beba zdrava i zadovoljna,nijedna majka ne bi.namerno.kupala ili mazala bebu necim sto ne prija bebi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smo napisah kako je ovde i kakvo je nase iskustvo, a zene tj. majke ce svakako po svom nahodjenju i kako i sta misle da je najbolje. Hvala Bogu da nece niko namerno da maze nesto bebi sto joj cini lose. Brat i snaja su mislili da je tako najbolje i nisu ni hteli da cuju nista drugacije dok nisu otisli kod specijaliste pa im on rekao isto. Sada kazu da bi sa drugim drugacije, covek se uci na, u njihovom slucaju, greskama. Ima stvari koje sam ja radila sa Milom za koje sada smatram da su pogresne a tada sam mislila da tako treba, koje sa drugom bebom planiram drugacije. 

Babylove marka , pelene i sve ostalo se nama pakazalo jako lose. 

Mozza, i ja popila kafu i kao nova sam. :)

Ne znam jel tu ima da se kupi Weledin program za bebe i njihova krema za guzu, Mili bi crvenilo posle jednog mazanja proslo.

December i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mog kupam 2 puta nedeljno,guzu mu perem svaki put kad se ukaki.Pisle kupanja ga  namazem uljem.Od kozmetike pavlovic/pavloderm kremu,chicco sampon i violeta pelene,prasak persil sensitive i chicco omeksivac.Nisam mu nista menjala.U PG u bolnici kupaju bebe Dzonson samponom,imao je reakciju na njega pa smo ostali 2 dana duze.Takodje i na mama & beby kremu,namazala sam mu lice buknuko mu je citavo,sreca te smo i ovoga bili u bolnici pa je odmah dosao pedijatar da ga pogleda.Ne znam sta mi bi da kulim tu kremu,al necu mu vise uzimati nista sto nismo probali jer je osetljiv

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se te teme tice, pozaboravljala sam iskreno pa sam pre neko vece citala svoje beleske iz skolice za trudnice jos sa K, znaci pre skoro 8god. I pise da si nas ucili kupanje preko ruke dok ne otpadne pupak, posle toga moze brckanje, lezanje na kupku. Pelenu presaviti i staviti preko pupka ako nije otpao. Prvo umiti bebi lice odogo na dole, pa preko nase ruke vodica na glavu, pa preko ledja, pritom nas neko poliva. Onda sapunjanje glavice, vrata, grudi, ledja, ispiranje istom redosledom pa tek onda guza i noge. Prevoje mazemo pavlovicevom, prevoj kod vrata, ispod miske, na preponama i guzu. Genitalije ne, samo cistimo vaticom i vodom. Posle svakog kakenja pranje guze nad lavaboom i mazanje kremom. Maramice ne, sem kada smo primorani, ako smo van kuce. Secam se da smo K kupali svakoga dana jer je rodjena na 40c povetkom avgusta i dete se znojilo. Nocu je spavala u bodiju bez rukava i peleni, samo pelena preko stomaka. M mislim da nismo svakoga dana kupali jer se rodila krajem novembra,ali nmg da se setim. Eto to du vam bile preporuke iz skolice tada. Ja nzm da li se nesto sada promenilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u porodilistima ima pampers, 1 i 2. Pa kako kome odgovara veličina. Sestre ih kupaju onako ovlaš. Ne preporucuju sapune jer suše kožu. Samo blage bebi kupke bez mirisa , eventualno kamilica. Mi koristimo marku paneten, hipp . Svoje sam svakodnevno kupala, ali onako čisto za opuštanje. Ništa trljanje i gomila pene . Samo blaga kupka, moji svi vole da se kupaju. Ne daj Boze evo i sada da neko preskoči kupanje. To im je kao kazna 

i često ako neće da pospreme svoj haos kažem nema tuširanja :lol: odmah se soba sija 

sto se tiče mazanja, u porodilištu nam oni naprave kremu prirodnu, od ulja i još par sastojaka. Mnogo je lagana i lepa. Posle daju recept da kupujes sam u apoteci , da naprave. 

Pavlovicevu koristim posle , ali lepo radi posao. Volim je. Moji zaista imaju odličnu kožu, a mazem ih i kupam. 

Nije preporuka svaki dan da se kupaju, ali nama je to uživanje. Onako topla kupka , leže na mekanom. Mi normalno pupak kvasimo. I vrlo lagana kupka unutra bez mirisa. Zazelela sam se toga :wub: 

moji veliki se već sami 99% tusirajj . Najmladja jedino još zavisi od mene da je lepo istrljam. I ona se tusira sama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tada kada sam rodila K pojavila se bila Sudokrem i odmah svi bojkotovali Pavlovicevu kao da nista ne valja dajuci prednost Sudokremu. Mi smo koristili obe, pavlovicevu za svakodnevnu negu, sudokrem kod problema sa kozom, ako bi se zacrvenela. Uzimali smo kasnije i Nivea cinkovu, onu u tubici i Nivea sa sea buterom ali kasnije kada je porasla malo, za novorodjence ovo sto sam napisala. 

Inace, secam se u porodilistu da ih kupaju nekom zelenom tecnoscu u velikoj flasi na kojoj nista ne pise. :huh: Ne znam sta je ali bukvalno ih peru u sudoperi sa tom kupkom i obilato mazu kremom koja je kao pavloviceva masna. Moji pricaju da su mene (davnih dana) posle kupanja mazali celu pavlovicevom da se sijam, sto rece Kruela. Posle su nama savetovali samo prevoje i guzu.

Ja nisam bas za svakodnevno kupanje iskreno jer i ja i deca imamo bas suvu kozu. Naravno da se tusiram svakoga dana ali moram i da se mazem jer mi se u suprotnom peruta koza. Ali kad beba pocne da bljucka, da joj curi mleko niz vrat pa da smrducka na kiselicu :lol: mora se kupati. Posebno ako je toplije i znoji se. 

Kupila sam juce Merimin sapun i nije to vise to od kada su ih prodali. A toliko je divan bio nekada..

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta zelena tečnost je jako blaga kupka , kao losion za kupanje. Koriste ste ga skoro u svim bolnicama. Veoma je blaga , toliko da ništa neće biti čak ni da se ne ispere dobro posle sa vodom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi moramo svako vece da se kupamo jer A uziva u vodi,perem ga jos preko ruke,ali ga potopim celog u vodu i on prosto uziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam mislila ni na koga licno ji sa foruma ni na necji post ni na osobu nego obako kazem....prosto mnogo proizvoda,mnogo misljenja....dr se ne slazu oko nekih stvari la ni ne brigam toliko oko kreme i sapuna i pelena. Kazem za sebe cisto da se ne opterecujem da li radim pravilno. Za neke stvari brinem tipa i nerviram se kako sam tipa ch,kravlje mleko i to....a ovo ne. Ako bude imao osip,crvenilo,bubuljice ili nesto menjamo pelene,kremu....ako ne znaci odgovara mu. Kazem to jer neke mame osudjuju drugu mame na zbog toga sto se recimo brisu vlaznim. Jedna jee rekla zamislitw kako bi vama bilo da vas brisu vlaznim?! Ja sam ostala u fazonu wtf pa ja se brisem suvim wc papirom,vlazne jos bolje skinu kaku. Mislim nije isto bebina koza i koza starije osobe,ali ona je rekla u fazonu kao da dete ostavljas ukakano jer ga ne peres posle svake nuzde. U tom smislu kazem. Sad sam navela primer ali ne mislim na nikog posebno nego onako,kazem za sebe. Ne brinem i ne osudjujem. Osudjujem samo u smislu da dete veliko da zna da ksze kaki mi se a vi ga sa 3 godine.ostavljate ukakano. Ima devojka u mom selu tako...cele noci dete bilo u.prljavoj peleni. A ima 3 godine. E to i takve stvari osudjujem. Ili jedna devojka koja ima dete 2013 godiste a jos ima cuclu/lazu. Decembar je zna. Ili dete 2014pije sok na flasicu...to mi je malo.preterano. narusavanje detetovg zdravlja. Off topic ali eto.

ja sam se spremila za bolnicu komplet,uzela na.kraju pampers 1(2-5kg(mm me pita a sta ako se rodi sa 5,5kg reko ne lupaj :D))

Uzela pakovanje mrezastoh gacica,klizmu....mm kreci spavacu kad zavrsi polako da operem sve i spakujem se. Ne mogu da verujem da sam pri kraju. :) ovo mi je zaista lep period bio i bice mi zaista zao za njim. U ovon trudnoci sam uzivala iako sam imala par momenata da sam vise brinula ali zaista,zaista sam bila opustena i uzivala u svemu. Valjda.isksutvo ucinilo svoje. (To sto me sveki nervirala i slicno to nisam ja kriva,hormoni i ona :D )

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, sve ok. ;)

Ijao, pa ti jos samo 4 nedelje!  To vec zvuci ozbiljno (dobro). 

Ja jos 5 puta toliko. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da....jos samo 4 nedelje a mozda i manje. Zavisi kad beba odluci. :)

s jedne strane vam zavidim vi sto.imate jos a sa druge jedva cekam kraj :D

blesava, Analim, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto racunam jos mesec dana, mozda malo vise. Stomak mi je ogroman, beba izgleda bas porasla. U ponedeljak cu videti koja sam po UZ nedelja, po menstruaciji sutra ulazim u 32. Prosli put je zurila tacno dve nedelje, dakle ispada 34. Ma samo da nekako izguram. Jos uvek sam u strahu, samo da bude sve ok. Ne vredi kad ne mogu da uzivam koliko bih zelela. Inace, mene tuku kontrakcije juce i danas strasno. I nisu bas bezbolne. Pritom me boli dole kroz grlic. Moji su u fazonu da to prijavim dr u ponedeljak, sto sumnjam. Niti bih da me pregleda rucno. Beba pojma nemam u kom je polozaju sada. Taman sam mislila da se okrenula kako treba jer najjace udarce osecam visoko, sa obe strane pupka. Sad opet osecam i ceprkanje i burgijanje skroz nisko. Kao hobotnica je bikvalno. Jos sam se napinjala na wc solji, pa me sad i toga strah. Bukvalno do same pubicne kosti nesto napipavam. A kad pogledam stomak na ogledalu nije toliko nizak. A gore me sutira pa me ubija. Bas je izgleda jaka. Takva je i K bila. Ja pocela da disem vec prvi tip disanja kada umam kontrakcije. Ali me strah jer mi ni sa K ni sa M nisu ovako duuugo trajale, ili sam zaboravila. Nikako da prodje. Sve mislim da ce mi ovaj porodjaj biti najtezi. Jos nisam pocela sa psihofizickom pripremom, nemam vremena od obaveza. Svasta sam danas uradila, volim kada sam produktivna. Devojke prepodne isle u komsiluk da se igraju, pa posle jos 2,3h bile u dvoristu sve do rucka..sad smo ih deda i ja doveli na folklor. Super mi se uklopile, mackice moje. Mm radi od kuce, volim sto je tu. Skoro sam sve spremila za porodiliste, samo pelene jos. Za kod kuce za bebu nisam nista, cekam kontrolu u ponedeljak pa ako je sve ok da perem polako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene zateze stomak....i crkla sam. Juce i danas.sam obilazila radnje i nabaljala sve sto treba za kucu a danas inza mene. Jos cu ici plazmu,vodu,neke cokoladice par i sok da imam....ja cu zakazati za ponedeljak ak radi sad ujutru. Ako je ove nedelje poslepodne onda cu ove ako imaju mesta.... 

malo me hvata oanika i strah da sve prodje kako treba.  Zapravo mene je strah porodjaja zbog aritmija. Nekad mi se jave i sad pa malko me brinu. Da sve prodje dobro.

kam,ne brini za pregled manuelnim svakako ce morati da.gleda da li si otvorena i koliko. Sto je i dobro ored kraj da se proveri. Jos ako imas bakterije i sve to da bi znali sta i kako....mene je gledao pre tri nedelje.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.