Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A sta mislite o onom pijenju maslinovog ulja na kasiku u trudnoci? Kazu da pored toga sto je zdravo pomaze da ne dodje do epiziotomije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni meni dr rekla da je bezazleno i da je sve ok, ali mi nije rekla da moram da lezim ili slicno, vec da mogu skroz normalno da se ponasam, da ne podizem tesko i izbegavam dugo stajanje posto je tada pritisak na ranu najveci, ali da npr mogu na jogu za trudnice posto ce mi znaciti jacanje misica koji ce drzati stomak koliko toliko. Za kg mi nije rekla nista, a kg u trudnoci su jako relativni, meni su cak na pocetku tr rekli da moram da se ugojim posto sam ovu trudnocu pocela dosta mrsava, tako da meni ovih 5,5kg nije u stomaku, vec i u nogama, rukama i guzi. Definitvno je opasnost veca kod treceg cr i kod blizanaca. 

Samo sam ti napisala da shvatis ozbiljnije i brines o sebi.... Kg nisam spomenula u tom kontextu :) ... Naravno da smo svi razliciti. Ja sam isla na yogu za trudnice u prvoj trudnoci ali sad se ne bih usudila... Jeste ok i prija al ima i istezanja.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislite o onom pijenju maslinovog ulja na kasiku u trudnoci? Kazu da pored toga sto je zdravo pomaze da ne dodje do epiziotomije. 

Ako sme maslinovo u trudnoci onda je to super ja dam pila ovako i isto regulise probavu a mozes i mlake vode posle ulja ujutro... Samo raspitaj se jos  o tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,hladnom voodm tj hladnijim sam mislila samo pranje posle nuzde. Za sad ne boli,videcemo u toku dana. Za maslinovo na kasiku ne znam i protiv epiziotomije sam cula za masiranje medjice ricinusovim uljem. Razmisljala sam.o.tome,jos imam vremena ali ne znam da li cu. 

Racic,hvala. :wub:

Meni pomaze na prazan stomak limun sa vodom a cula sam i za Mg donat.pa cu njega jednu casu dnevno. Videcemo. Mada nemam zatvor ali hocu svaki dan jednom da idem....za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa verovatno ako moze da se kuva na maslinovom u toku trudnoce da sme da se i pije,samo uzeti extra devicansko za piti i ko voli salate umesto obicnog ulja stavite isto

Ma meni krvarenja traju 3 nedelje zato me sad cudi otkud toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,ja sam.krvarila 5nedelja ako ne i 6. Svaki porodjaj,trudnoca i beba su individualni samim tim i oporavak pa nemoj ni da gledas kako je bilo prva dva puta da se ne opterecujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, za masazu medjice sam citala da pomaze da ne dodje do epizitomije ili makar da je ublazi ali ne vidim neku logiku da unosenje maslinovog ulja oralno moze da pomogne. Samo po sebi maslinovo ulje u tr je dozvoljeno ali ne znam u ovom slucaju kolikog i kakvog efekta moze imati. Jel si ti na kraju zakazala uz?

Racic, hvala. 

Inace, placenta mi je na prednjem zidu dosta visoko pa mi iz tog razloga i stomak vec izgleda dosta podignut a beba ne dolazi ni do pupka jos uvek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije logicno oralno...pre da.podmaze creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za creva ja kupujem kokosovo ulje i jedem na kasicicu, zbog kandide. Mada nisam redovna sa tim. Ja kupih maslinovo extra devicansko jer sam ga vec videla na akciji malopre u maxiju. Pa cu videti kako ce mi stomak reagovati ali na prazan ne smem .Eventualno u salate. Sto se epiziotomije tice, mogu ja samo da mastam da me nece seci. Ja sam dosts uska, sitne konstitucije a radjam krupnu decu. Jos ovde seku po automatizmu. Nego me strah zbog ovih dole vena koje imam kako ce to izgledati. 

Milice, sad sam zvala da zakazem i mmoze tek u ponedeljak. E pa kad ja mislim da svi samo mene cekaju. Tada imam i redovnu kontrolu kod moje dr, pa cu videti da me ona tog dana ne gleda, da onda taj uz kod nje prolongiram za nedelju, dve. Mislila sam sa ce moci ove nedelje. Sledece cu biti vec 32.ned. Onda drzavno uz i ako stignem kod nje bice jos samo jedan do kraja verovatno oko 36 ako se ne porodim do tada.

Cvrky, prvi put sam krvarila oko 25dana, a drugi put samo nedelju dana. Posle pobacaja oko 2nedelje ali krvuckam pa dva tri dana nista pa opet. Zavaljena mi je materica i onda se malo teze cisti. Nemoj da lezis, setaj, hodaj neka sve lepo izadje. I bolje sto krvaris.

Kruela, pijes li Mg? On isto utice na probavu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky ja sam posle trećeg porođaja krvarila po malo i preko 40 dana, a opet bilo sve u redu. Dva meseca sam sigurno, već sam sebi išla na živce sa ulošcima. Ni dan danas ne znam zašto je bilo tako. 

 

Kruela meni je pomoglo sedenje u mlakom čaju od kamilice, nikakve bakterije nisam navukla, ja se uvek prvo obratim prirodi, i slažem se sa Kam za kantrionovo, uvek ga imam za svašta nešto. Maslinovo da se pije moglo bi da pomogne da koža postane svuda lepša i elastičnija. Uvek je bolje nahraniti kožu i iznutra nego samo spolja. Tako da ima logike. 

 

Mene je konačno prošao virus, sad mm uhvatilo. Probudi me nečije povraćanje u pet ujutru, doletim u kupatilo misleći da su neka od devojaka kad ono mm grli wc šolju... Posle smo se i smejali kako nije povraćao od kako se kao klinac napio pa preterao :lol: 

Devojke su već dobro hvala Bogu, sad još srednja da povrati snagu jer ona je baš vidno oslabila a još je teški nećejed. 

 

Ja sam imala epizotomiju samo na prvom porođaju, ja mislim da je to kod našeg porodilišta još uvek praksa da se seče na prvom porođaju, treća ćerka mi je bila najveća a nisu me sekli. Drugu mrvicu sam rodila najlakše, tako bi mogla još deset puta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto me forum zeza i ne stizu obavestenja,pitala sam se sto je danas zatisje i udjem ovde i vidim poruke.

Kruela,ja se mucim sa hemoroidima jos pre porodjaja,znaci 3 nedelje mi se dva hemoroida nisu vratila a nema sta nisam probala,sad me manje boli i polako se povlaci ali nista mi nije pomoglo,krvarili su. A slicica ti je mnogo lepa,nisam stigla da ti kazem, V je presladak.

Miliccam,super slicica,bebica ce biti aktivna kad se rodi,nece vam biti dosadno.

Kam,izgleda je i tvoja beba veoma aktivna i neda mami da odmori,ja tako nisam osecala bebu ali sve ostale zene oko mene jesu,sve su pricale o ne spavanju zbog sutiranja bebe,meni je to bilo nepoznato,izgleda i tvoja bebica voli da se razgiba u stomaku.

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je za hemoroide pomoglo nesoljeno svinjsko salo... Pre toga sve moguće lekove sam probala i predlagali su mi operaciju:(

Mozza, biogaja je probiotik i on pomaže kad se duže koristi, da bakterije u crevima i želucu bebe dodju u ravnotežu. Espumisan i Sabsimplex su isti lekovi, trebalo bi baš trenutno da oslobode od gasova, ako se uzimaju neposredno pre obroka (tako smo mi davali). S tim što je Sabsimplex malo jači i nama je bio daleko delotvorniji. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad necu nista. Proslo je od kreme a inace i miris dole je nestao. Tako da za sad nista a posle.porodjaja cu probati i ulja ako ne prodju. 

Decembar,mislim da ne seku nikad kad ne mora jer znam par njih koje su cak manje od mene i rodile bebe kao V ili vece a cak ni kao prvorotke nisu secene. Deluje mi da Pancevci seku ako bas ne ide....kod mene nisu sekli odmah tek nakon  par napona.... videcu sad sa drugim. 

Mozza,hvala :babymommy:

moja beba se sutira dosta i oravi takase po stomaku,ali nocu je 80%mirna. Nadam se da ce takoni kad se rodi.:rolleyes:

ja sam zvala danas anesteziologa,kad budem iska u Pancevo ovih dana,idem na razgovor za epidural. Ove ili sledece nedelje pregled kod dr pa da radim sve analize za porodjaj polako. 

Decembar,ti si mi najsvezija za Pa,je li bitno kako se nose pelene za bebu za tamo u bolnici? 2014 su kao nesto trazili zatvoreno malo pakovanje,sad sam nasla kod nas za 1395din 74komada ouffies i pampers 2 pa razmisljam da uzmem to pakivanje i spakujem u onaj pampers neseser. Ne znam da li orave problem.oko toga?

December i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro me podseti. Bas sam htela da vas pitam za pelene. Gledala pre neki dan u aksi, a danas u dm-u i maxiju i ne uzeh. Da li insistiraju da budu bas pampers i hocete li uzimati br 1 ili 2? Mi pampers inace izbegavamo i kupimo samo za bolnicu, ne volim ga. A koju velicinu sam uzimala nmg da se setim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na kontroli :D bebica mrvica ima 1,5kg. Dugačke je već u nogicama, kao i uvek kod mojih bebica, tako i ostanu svi, visoki i tanki :lol:

Ona vena mala sto mi je na nozi zna da se podeblja, dala mi je doktorka recept da uzmem čarape , i to one komplet kao hulahopke. Tako da ću uskoro morati samo haljine jer će mi biti vrućina duple pantalone . I da mazem heparin kremu dva-tri puta dnevno. I da povedem računa o ishrani. Sveza hrana sto više, sto manje kuvano, voće i povrce. Manje soli 

i kao trajno rešenje mi je rekla da lepo kada prodju trudnoće odem hirurški da sredim tu venu jer se ona sama sigurno neće oporaviti skroz nikada 

Dobila uput za krv, urin. Smorili me više za toxoplazmu, porodilište traži da bude tri puta u trudnoći provereno. Tako da sutra idem da mi uzmu meru za ove kompresivne čarape i da vadim krv. 

miliccam, mozza, broccoli i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sada popila kafu,posle 8 meseci,nije to nista posebno ali meni je tako prijala i morala sam da podelim sa vama,danas se ne zalim,uzivam u ovom osecaju posle kafe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

....

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super za bebicu! Nisu ti rekli da proveravas neke parametre krvi zbog te vene? Ja sam ih sad prvi put dobila, u vaginalnom podrucju, sumnjam da ce se povuci kad jednom izadju. Sto se ishrane tice, skontala sam da se ti vec zdravo hranis.

Mozza, uzivaj. Ja pijem po jednu dnevno, ali ali ne svakoga dana.

Bralac,sada ces je osecati mnogo cesce :wub:

Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, ja sam nosila malo pakovanje iz DM, posle ih ostavih u porodilištu jer su bile žene koje nisu imale sa sobom pa onda oni oni koriste za te žene. Ali nisam primetila da su tražili isključivo zapakovane. Kremu i maramice takođe i dalje trebaju. Jedina novost je da možeš da poneseš svoju garderobicu za bebu, umesto da bude umotana kao kifla samo u pelenama. Telefon sam mogla već pre 7 godina da koristim u sali. To me je spasavalo dosade između kontrakcija. I na kraju kad sam sam rodila samo sam mojima preko mesengera uslikala bebu čim su je stavili na grudi tako da su znali odmah da sam se porodila. Kasnije sam sam im pisala detalje kad se sve završilo. 

Ja sad opet ne znam koje pelene ću koristiti. Babylove sam sa najmlađom i bile su mi super a sad pročitah da nisu ono što su nekad bile pa ne znam šta da radim, a pampers mi nenormalno smrde. Ne znam kakve su Violeta?

Joj Kam i ja sam sam alergična na nenajavljene goste. 

Mozza i ja danas popih kapućino, iako nije to to nekako mi je prijao. A kafu verovatno neću više nikad jer mi je stvarala aritmije, ili preskakanja srca, skontah da je od nje posle više od 10 godina.

Eg već kilo i i po, nije više baš i mrvica, lepo rastete! 

Bralac, najlepši osećaj na svetu :wub:

Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da je to bila beba, videcu sad ovih dana jel to to:)

Ja kafu nisam mogla do pre par dana, bas mi se gadila, sad sam pocela ponovo, jednu dnevno.

Kam ni ja ne volim takve goste ali mislim da je ipak do gosta:D Meni su sad u subotu dosli moji nenajavljeni, zive 150km od mene i ne dolaze cesto, ja sam bila toliko srecna, bas su me obradovali:wub:

December, miliccam, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

EG, super za bebicu! Nisu ti rekli da proveravas neke parametre krvi zbog te vene? Ja sam ih sad prvi put dobila, u vaginalnom podrucju, sumnjam da ce se povuci kad jednom izadju. Sto se ishrane tice, skontala sam da se ti vec zdravo hranis.

Mozza, uzivaj. Ja pijem po jednu dnevno, ali ali ne svakoga dana.

Bralac,sada ces je osecati mnogo cesce :wub:

Nije, jer se meni ta vena uvek pojavi u trudnoći , ispod kolena. Nije nešto novo. Pitala sam je da proverim a ona kaže najpouzdaniji pregled je neki koji neće sada u trudnoći raditi . Prepisala mi je te čarape i heparin kremu. 

Meni se ova vena uvek povuče posle porodjaja , ali mi je tako ružna da ne mogu da je gledam . Ona mi kaže šta vam je, pa vi ne znate kakve žene vene imaju, ova vaša je jedva vidljiva, niste vi videli šta je gadno <_< i tako, ostade to tako.

pitacu ja za svaki slučaj i praktičnog,ali ipak me ova prati već šest godina, konstatno mi prati sve, pa nekako imam poverenja u njenu procenu. Za sada 

a sto se tiče ishrane, da, ali mogla bih i ja da izbacim so komplet , kada već imam sklonost ka venskim problemima, bar neko vreme 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se nezvanih tiče, to kod nas samo vrata može da poljubi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja sad opet ne znam koje pelene ću koristiti. Babylove sam sa najmlađom i bile su mi super a sad pročitah da nisu ono što su nekad bile pa ne znam šta da radim, a pampers mi nenormalno smrde. Ne znam kakve su Violeta?

 

Violeta su odlicne.Super upijaju,ne oseca se mokraca.Ja ih mom od rodjenja koristim.Jednom sam mu uzela Pampers i ojeo se.Nisu ni Pufies lose,ponekad mu uzmem onaj obicni,poslednji put sam Sensitive uzela i mokraca mu je imala cudan miris,bas se osecala.Takodje preporuka za Violeta vlazne maramice Water 99%. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sto se tiče pelena u Srbiji, pampers su užasne. Znaci ne mogu da se porede sa ovim ovde. Kupila sam par puta jer mi je hitno trebalo , to kao neka malo kvalitetnija kesa, sve smrdi i probija. Tako je bilo i u Turskoj. Pa su u Turskoj prošle godine imali već one kvalitetnije. Čini mi se da su sada neke pampers i i Srbiji dobili bolje, samo nisam probala , neko mi je rekao. 

Nisam ni probala sve pampers u Srbiji, jednom neke zelene i još neke, i jednom gaćice, i sve su loše bile 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.