Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Racic,stvarno? Mi smo se fotografisali sa mesec dana i svaki rodjendan osim ovog. :(  sad planiram opet kad se rodi beba. 

Milice:wub:

analim,mi nismo.koristili biogaju samo espumisan. On nam je kod grceva pomogao. Jedino znam da nije isto espimusan i biogaja. Espumisan je za izbacuvanje vazduha(?)a biogaja valjda sazrevanje creva ili tako nesto...ali znam  da nekome pomoglo i kod grceva akonza grceve pitas,posto si rekla da imate pa ako zato pitas.

 

evo nase slike,na zidu su sad a gde ima mesta planiram bebine jednu bebecu a jednu kad poraste....

 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene,kako je lepo vreme ovde kao da nije zima,idemo da se prosetamo malo na svez vazduh,da izadjemo iz stana i bice nam bolje,

Decembar,zelim ti brz oporavak.

Leni,hvala na savetima,sve probamo po malo pa sta urodi plodom,nekad jesdnostavno mora samo da prodje.

Analim,ja se bas i ne razumem u to ali ako i ostale mame kazu da nije strasno to krvarenje onda mozes malo da odahnes,mada kad to izgovoris zvuci strasnije nego sto ustvari jeste,svakako idete na kontrolu pa ce ti objasniti vise oko toga.

Miliccam,javljaj nam se,stvarno se nadam da ce ti biti ok ta izraslina i da ce proci kad se porodis,i okaci nam slicicu ako budes imala.

Sinoc smo otisli kod dr jer vise nismo znali sta da radimo sa njom,nije prestajala da place ceo dan,ali to nije obican plac vec vristanje i uvijanje ma dusa me zabolela. Sve su joj pregledali i sve je dobro samo sto nema stolicu svaki dan vec svaki drugi pa su joj stavili neki rektalni stapic da bi izazvi stolicu ali ona nije imala nista i onda smo jos plakali do kuce pa je posle zaspala.

Analim,Sto se tice kapi nama je pedijatar rekao biogaju da dajemo svaki dan,mada ja ne vidim da to nesto radi ali ok,tako da mozda neko ko ima vise iskustva sa tim probiotikom zna bolje da ti odgovori,sinoc su nam dali sab simplex da probamo pa videcemo,jer espumisan nista nije delovao.

Ja sam danas bila na kontroli,jos ne zele da mi usivaju ranu,treba da se cisti svaki dan pa su mi dali neku kremu da mazem i stavljam u ranu i mozda ce tako krenuti da zarasta pa nece trebati usivanje,u cetvrtak idem na kontrolu,valjda ce se i ovaj period zavrsiti pa sa odahnemo.

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, mi smo koristili bi(o)gaia. Prvo dete mi je imalo malo grčeva dok nismo počeli sa njima. Posle više nijedno jer sam odmah preventivno njih koristila.Bigaia je bas za bebe koje sisaju i imaju grčeve.Sastav je lactobacilus ruteri, mlečna kiselina, koja je već u našem organizmu ali je na početku vrlo često nema dovoljno da se uspotavi dobar rad creva, i ona samo pomaže da se to brze uspostavi sve. 

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, baš ste lepe vas dve :wub:

KruelaDevil, predivne slike :D

Hvala svima na odgovorima! Probacemo prvo sa biogaiom.

Mozza, bebe na dohrani imaju redje stolicu. A zato moja kaki i 7 puta na dan. I prednost kod dojenih beba je što se ona smiri kad je stavim na sliku dok ima grcice. Želim ti brz oporavak :babymommy:

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili na ad mleku od 5.nedelje starosti. Stolica je bila uzas....maltene jednom u 10dana. Dok je sisao pelena za pelenom nekad. I grcevi su se  javili na ad. Mislim grceve bi imao mozda svakako ali opet...

hvala analim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racic, mleko je glavni neprijatelj creva i odraslih ljudi, a kamoli beba. Sto dodje isto kao da ga beba pije ako sisa, a mama pije mleko. Nazalost apsolvirala sam ovu temu. Fermentisani mlecni proizvodi su druga stvar. Za zdrava creva. Za onog ko ima alergiju ni to. 

Analim, pitaj pedijatra kad je odvedete na prvu kontrolu. Nisu napisali da se ponavlja UZ?

Mozza, zao mi je sto se malena muci. Da probate drugo mleko? 

Milice, divne ste :wub:

Kru, veliki, lep decak :wub:

Racic, ja isto volim decu istog pola. Smatram da se bolje slazu i da je i roditeljima lakse odgajanje. Moja sestra isto, kad je cula da je i trece decak rekla je, ako i bolje. 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U koristila espomisan,a ja sam sad od prvog dana kod kuce pila hippo caj za doilje i mislim da nam je i to pomoglo oko grceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam problema ni sa jednom hranom npr. Mleko sam pila i ciste kravlje i cisto kozje i  u tetrapaku...jogurt,sireve,pavlaku obozavam. Cak mi pomaze sa probavom....

kam:babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, da, ponavlja se ultrazvuk. Na to sam mislila kad sam rekla kontrola. Treba za nekih dve nedelje da idemo.

Mila danas ceo dan ne može da sastavi sat vremena spavanja. Taman se uspava, pa se samo odjednom rasplace. Bas se mucimo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sa kontrole, beba je super 345gr I naprednija 6 dana, u pocetku je bila mirna a bas pred slikanje je krenula da se dosta pomera pa na slici izgleda kao Karatekid sa sve nogama uvis. :D

2019-02-18-14-23-12.jpg

Inace izgleda drugacije od Mile, jedina slicnost su im duge noge, na tatu.

Sto se tice moje "kvrzice", rana od cr nije lepo zarasla u levom uglu I sada popusta, odnosno pocinje da se otvara pod pritiskom stomaka. Trebalo bi da nosim pojas ali kaze dr nije to nista strasno I ne postoji opasnost po mene ili bebu , a na porodjaju ce mi to srediti. 

Inace imam 61kg , 5,5kg u plusu ,nije lose ali sam dosta dobila od prethodne kontrole. Dr u fazonu super a ja sam u fazonu da cu malo poceti da gledam sta jedem. :D

Hvala vam puno na komplimentima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha stvarno kao karate kid. :D

inace ne zelim da budem detaljna,ali moram da se pozalim. Nisam bila u wc juce i danas dva puta....drugi put je bilo ok,ali prvi put uzas! Ne znam da li je bila tvrda stolica,ali tvrdja sigurno jer je izbacilo hemoroid tada izgleda....jedva sam se obrisala,peklo me je nenormalno i jedva sam hodala 5min posle nuzde. Drugi put je islo.lakse ali mnogo pa sam.mozda id napinjanja i tada izbacila hemoroid. Sve u svemu gledala sam se u ogledalo jer sam.osetila ga bukvalno dok hodam kako se zulja o guz....kad sam videla umalo sam pala u nesvest. Dva hemoroida. Jedan manji tj normalan da kazem a jedan majko moja izvinjavam vam se ko je gadljiv ali pola palca. Kao pola palca ali debelog! Uzas,uzas,uzas. Ne da boli nego sedenje nema sanse a kad hodam,hodam rasirenih nogu i to osecam ga kako se zulja o guz bukvalno. Oprala sam se decjim sapunom i namazala kremu za hemoroide. Sutra cu da uzmem mg donat da bih izbegla to da nemam stolicu makar samo jedan vec da imam svaki dan jednom. Samo se plasim da se ne pogorsa tokom porodjaja ili nesto. Koliko to.moze da izadje napolje?! To.me plasi....i plasim se sta ako se ne vrate unutra. Jeste imale.neka.probleme sa takvim? Ja sam imala posle porodjaja sa V ali kreme nisu pomagale,vratili su se vremenom. Nekad bi izasli manji ali sami se vratili jer imam normalne stolice....sad predpostavljam da beba gura.mozda i creva i od napona da izadju i ovako tokom praznjenja ali ovako nije jos bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, slatkis mali :wub: Super ste! Ne brini za kvrzicu, eto dr kaze da ce ti to srediti. 

Kruela, imam nazalost iskustva sa hemoroidima, ali nisam toliki imala. Ja imam par manjih i jedan od njih je plav, sto znaci tromboziran. Ti sada ono sto mozes da uradis je da se operes hladnijom vodom, da uzmes kantarionovo ulje ako ga imas (ja uvek pravim domace bas zbog njih) i da ga polako vratis unutra. Obilno stavi unutra kantarionovog ulja koliko mozes. A spolja se mozes namazati Flogocidom, on je odlican. Obavezno pranje hladnijom vodom posle nuzde. Pre nuzde mozes malo ulja namazati i onda polako, ne naprezi se preterano. Nije to zatvor ako nisi jedan dan isla u toalet, nemoj se brinuti. Uzmi malo skuvaj kompot.

Ja lezim i kukam. Beba me bukvalno ubija od batina. Ja se pitam na cemu je ovo dete. Ovo nije normalno koliko me sutira i sta radi. Izgleda da je promenila polozaj, nadam se da nije vise karlicno. Najjaci udarci su gore iznad pupka pa kontam da su to noge. Donji deo stomaka me razbija, kao da me neko sece, jedva hodam po kuci. Pojma nemam kako cu sutra u grad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo ja opet veceras gorusicu. Jela sam projanicu i fetu. Dok sam popila limunadu sa tothemom. Umirem sada. Nervira me sto kad god treba da ustanem rano i negde idem ja te noci zbog neceg ne spavam i posle jedva preguram dan. Strah me ove bebe koliko gura, da se nesto ne desi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ima li jos koja trudnica informaciju da je nestasica utrogestana od 200mg? Citam tu na bebcu neki clanak da ga bas i nema, a meni je ostalo dve kutije, pa rekoh ako nekome treba, da se javi pa da mu posaljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam Ivana, nisam cula za tu informaciju. Imam i ja, ako nekome zatreba. 

Ja na kraju dobih i dijareju. Evo sad sam kuvala nanu i naravno ne spavam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo kako bilo, ukoliko nekome treba utrogestan, neka mi pusti u poruci podatke sa adresom i kontaktom telefona kako bih mu isti poslala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,ovde cini mi se na ovoj temi tesko Neke su porodjene vec,neke ne zive ovde,neke smo pred kraj....ali mozda se varam pa nekom treba. Ali probaj na cekamo plusice. Pre ce tamo neko koristiti. 

Kam,necu ja vracati hemorodi :D necu da diram da ne pogorsam stvari,strah me....sad manje boli nakon kreme. Pracu se posle nuzde necu se brisati,poslusacu za savet za hladnu vodu. Sto se mazanja uljima tice,moj ginekolog je protiv mazanja ricinusovim i kantationovim uljem,kaze da to ne radim pa cu ga ipak pitati. Mozda je mislio kad sam pitala za vagunalni deo,ali za svaki.slucaj. strah me da ne podstaknem bakterijw ili nesto jer sam cula da.kamilica podsrice razvoj bakterija( :huh:) a je id malena prala kad sam imala problemedjurim sad kad sam vec punih 35 a u cetvrtak punih 36 ne bih da experimentisem prirodnim nicim jer su mi sterilni brisevi pa da ne mislim tome. Za zatvor znam da nije ako ne idem jedan dan,ali reko ako stvrdne stolica i za taj jedan dan pa je teze izbacim ili nesto.... jso malo. Ja jos 3dana i zvanicno sam u 9.em.mesec dana do vtp em punih 36 nedelja. :)

racic, k a m , *Cvrky87* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, slobodno smes da ga vratis, samo ga nezno gurni unutra, bice ti lakse. Sto se kantariona tice, ne znam na sta je dr mislio, mozda na vaginalno ispiranje, mada se za to najcesce koristi zalfija. Kantarionovo ulje je neprikosnoveno za rane razlicitog porekla, pomaze epitelizaciji koze, bas ima siroku primenu. Ja imam pun frizider i svake godine pravim novo, nema sanse da ostanem bez njega. Ali ako ti ta krema pomaze ti onda nastavi sa njom. Sto se tice pranja nisam mislila hladnom vodom. Nemoj molim te da ozebes. Nego hladnija nego obicno za kupanje, mlaka..od tople vode se jos vise sire krvni sudovi. 

Ja zaspala u 3. Do tada gorusica, dva odlaska u toalet, a piskenja jos ko zna koliko..ustajala sam bar 5,6x. Onda kuvala i pila caj. Jedva se uspavah da bih se probudila u 5 opet da piskim i ne mogu da se ponovo uspavam. :huh: E reko neces ga majci. Zaspala sam nekako i do pola 8 spavala. Evo sad se vozimo do grada, idem za krv i urin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro

Kruela lepe slikice :wub:

Milicam izvini sto cu da te pitam ali kako je sve ok ako je rana pod pritiskom i preti da se otvara.... Meni ovo jeste treci cr i jesu blizanci pa je veci rizik ali ja bas iz tog razloga moram da lezim da ne bi stvarala pritisak na rezove jer to uopste nije bezazleno a pritom sam se do sad ugojila 4kg i razmak mi je bio 6g i 3g znaci dovoljno.... Mozda nisam dobro razumela...

Setila sam se necega za zatvor pa mozete probati, meni je sestrica u bolnici posto nisam isla 7 dana na wc dala da popijem obicno parafinsko ulje providno je jednu casicu uvece pre spavanja i ujutro... Samo cu reci da sam se plasila i da odem... Ali onu drugu casicu nisam stigla popiti i sve je bilo podmazano unutra tako da nisam osetila :D mislim  da je ovo dobar predlog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a cini mi se kako sam ispraznila creva da mi je i beba sad lakse unutra smestena. Podigla se sinoc bila nekako gore mnogo, kao da joj je nesto smetalo. 

Ima li zeludac neke veze sa prolivom? Mozda me muci gastritis. Kako pojedem nesto sto mi je tesko ili masno ili preobimno, mene prvo izmuci zeludac, a onda se zavrsi dijarejom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam videla sam da pijes gvozdje da nije od toga?

Sve je povezano i zeludac i tanko debelo crevo ... Nemoj jesti to sto ti izaziva tegobe :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jutro zene :babymommy:

Mi smo juce bapunili mesec dana,a ja jos krcarim,jeste brankasto,ali me nervira sto jos ide.Da li se nekom desavalo da ima vise od mesec dana krvarenje od potodjaja?

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
racic i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni meni dr rekla da je bezazleno i da je sve ok, ali mi nije rekla da moram da lezim ili slicno, vec da mogu skroz normalno da se ponasam, da ne podizem tesko i izbegavam dugo stajanje posto je tada pritisak na ranu najveci, ali da npr mogu na jogu za trudnice posto ce mi znaciti jacanje misica koji ce drzati stomak koliko toliko. Za kg mi nije rekla nista, a kg u trudnoci su jako relativni, meni su cak na pocetku tr rekli da moram da se ugojim posto sam ovu trudnocu pocela dosta mrsava, tako da meni ovih 5,5kg nije u stomaku, vec i u nogama, rukama i guzi. Definitvno je opasnost veca kod treceg cr i kod blizanaca. 

Cvrky, ja sam krvarila duze od mesec dana, jeste da je bilo jako oskudno ali je trajalo. I normalno je da krvaris do 40 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.