Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Guuuuras? :D

i da najomiljnije mi je razicarenje ljudi kad kazem decak pa im spadne osmeh sa lica uz pitanje: opet? Ili eeeee steta. I slicno. A tek kad kazem da sam ja teka decaka pa to cudjenje stvarnoooo? Reko vi niste nirmalni ljudi ali zaista. Inace ja nikad nisam zelela toliko odrejdni pol koliko sam zelela samo da nebude decak i devojcica..zelela sam isti pol jer smatram da ce se bolje slagati dva brata ili dve sestre.....mozda jer ja nisam nikad bila extra a ni bliska sa bratom. Da li je to ili su istopolni zaista bolje slazu ne znam. :) naravno da bih se radovala devojcici isto kolilo i decaku...to je moje dete. 

MicaZoki(LUKA) i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, mi koji imamo redovno gorušice već znamo šta ih izaziva. To je testo u 99% slučajeva ili malo obilniji obrok. Znaci pre će biti da ti kombinacija testa i suhomesnatog napravila harakiri. Ja više posle 5-6 ništa osim vode ne unosim jer umirem posle toga. Pijem i Pantoloc , skoro svaki dan, mislim da je kod vas to Controloc , to skoro svaku trudnoću pijem po preporuci lekara jer bi ovako propao želudac načisto. 

Lakse mi je padalo povraćanje onako uzasno, nego noćna gorušica 

inace, ugojila sam se 7 kg, a imam osecaj da sam 17 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja necu nista da pijem. Izbegavam. Popijem bas kad me muci.... kao juce. Ali nemam problema tako cesto a i uglavnom zaspim. 

Mada juce sam ja bila.mnooogo pametna pila gazirani sok,pojela 3parceta torte,suhimesnato jela i.na kraju dve gibanice. Mislila sam ako samo testo jer sam to na kraju pojela maltene pre samog spavanja...mada ne znma sta se cudim kad dobro da mm nisam pojela juce. Ima dana kad jedem normalno i nusta tesko...niti mi.slatko trazi a ima dana kao juce kada sam nezasita. Alava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatko se podrazumeva da izaziva gorušicu isto, gazirano kao nekom pomogne. Ja ne pijem gazirano ali sam pokušalo u tu namenu popiti i bolje da sam pojela pet bureka za večeru nego sto sam to uradila. 

Testa sam prestala i za doručak da jedem, jer me umrtve i onda nisam aktivna a moram biti ceo dan. 

Jedva čekam da se porodim i da počnem da vežbam i trčim, i da jedem kao čovek , da osetim ukus hrane, da ne razmišljam hoće li mi od čega pozliti, hoću li povratiti ili da li se neću moći pomeriti od toga sto sam jela. 

Mene hrana najviše baci u bedak, jedino me ona zeza .

Imam povremeno bolove kada previše šetam u donjem delu, pogotovo uzbrdo, ili kada malo jurim, ali sto hrana zna da me satre to ništa ne može tako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prija. Cak i kisela voda mi bas bas prija....testi slabo jedem iz pekare. Jedino hleb ujutru sa pavlakom ili u vidu sendvica nekog.....sa jajima ne jedem i slicno.  U pekaru svratim ali retko jer mi se ne jwde bas iz nje nista nekad samo.perecu ili kiflu ili pogacicu. Ne mesim nista jer ne znam i ne zelim ni da naucim. Ali ako odem negde a ima peciva....kraj.  

sokove kad mi se piju. 

Ali ja takodje jedva cekam da se porodim da krenem sa vezbama za kicmu jer ne sam kao kamila.  

Znam da nece skoditi ako bi sada u trudnoci izbacila slatko.i secer ali plasim se da to radim.u trudnoci jer bih bila besna i nervozna i sok bi to bio za mene. Drugo (verujem da je garant navika,ali ipak)meni zaista nekad trazi slatko ili brasno ili kaloricinije. Tipa.pojedem dva,tri jajeta za dorucak sa salatom i zalijem jogurtom i za dva sata sam mnooooogo gladna i kao ajde da pojdeme voce i pojedem bananu,dve medjutim za 3omin sam.ponovo mnogo gladna i.pojedem.krisku hleba sa eurokremom ili krisku hleba samu sa jogurtom samo i mirna sam 3,4h narednih. Ako i ogladnim za krace vreme ne ogladnim toliko.mnogo....znam da.gazirani sok sigurno nije dobar za dete ali to popijem nekad jer mi se pije.....ali hranu stvarno mi trazi bas.

recimo jabuke inace ne volim u ovoj trudnoci mi trazzi...nar sam jela i jedem u trudnoci mnogi vise nego inace. Mleko.  Tako da zbog toga i ne zelim da se ogranicavam. Nekad jedem normalno nekad ne...nekad vise a nekad manje. A inace 12kg plus.  Ako cu za ove 4 nedelje dodati 0,5kg  znaci jos 2kg plus sto znaci 14kg minimum cu dobiti ali sa V sam 15kg i vratila se u normalu brzu mada i da dodam 16kg ne interesuje me....sad sam na kraju vec pa..... skinucu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav koleginice i mamice

Mene sad uhvatio stomačni, malopre sam sa rastavljala sa životom koliko su me creva bolela, kao da sam noževe progutala. Odmah sam uzela probiotik i mm mi skuvao čaj od nane. Sad mi je bolje. 

Mene su tako smarali u prošlim trudnoćama sa devojkama, toliko razočarenje su pokazivali da mi je došlo da ih išamaram. Stvarno ne kapiram neke ljude. Sad se raduju nenormalno da mi opet dođe da ih išamaram. Zbog njihovih komentara mene je blam umesto njih. Inače retko se srećem sad sa nekim pa još nema pitanja, a i ispod jakne se još ne primeti ako neko ne zagleda. Mislim ja primetim i vidi se ali onako na prvi pogled i može da se ne primeti. 

Što je jedenja tiče ja u životu toliko mesa nisam pojela kao sad u ovoj trudnoći. Bez njega ko da nisam ni jela. Posle mesa je tvrdi sir. Samo kalorično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam se porodila pre dva meseca...i tokom cele trudnoce sam imala gorusicu...lek koji je meni pomogao koji sam koristila od 5 meseca je GASTRO GUARD ...tablete za zvakanje...pozdrav

KikaC96 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav koleginice i mamice

Mene sad uhvatio stomačni, malopre sam sa rastavljala sa životom koliko su me creva bolela, kao da sam noževe progutala. Odmah sam uzela probiotik i mm mi skuvao čaj od nane. Sad mi je bolje. 

Mene su tako smarali u prošlim trudnoćama sa devojkama, toliko razočarenje su pokazivali da mi je došlo da ih išamaram. Stvarno ne kapiram neke ljude. Sad se raduju nenormalno da mi opet dođe da ih išamaram. Zbog njihovih komentara mene je blam umesto njih. Inače retko se srećem sad sa nekim pa još nema pitanja, a i ispod jakne se još ne primeti ako neko ne zagleda. Mislim ja primetim i vidi se ali onako na prvi pogled i može da se ne primeti. 

Što je jedenja tiče ja u životu toliko mesa nisam pojela kao sad u ovoj trudnoći. Bez njega ko da nisam ni jela. Posle mesa je tvrdi sir. Samo kalorično. 

kao ja da sam pisala o mesu I siru :D

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kako si Kika? Kako bebica? Ja sam moju evo upravo snimala. Talasa mi ceo stomak, haos sta radi. 

Analim, kako ste? Mozza, kad ides kod dr? Cvrky, kako ste vi? Milice, jel bese i ti ides danas kod dr? 

Ja cu sutra ici do laba da dam krv i urin jer sledeceg ponedeljka imam redovnu kontrolu. Mislim mogu otici bilo kog dana ove nedelje ali sutra svejedno idem do grada pa taman da i to obavim. Ionako mi dr pise po dva naloga da vadim na 15dana a proslo mi je vec vise. Zvacu da zakazem i UZ ove nedelje, samo ne znam kad mi odgovara. Videcu hoce li mm moci sa ovom nogom da ide sa mnom, a ne ide mi se sama. 

Sinoc bili s&s i mm ih pitao da danas oni decu voze na trening. Sad ce on sesti da radi, a i ja cu da vidim sta imam da zavrsavam od poslova po kuci. Lepo provedite ovaj dan!

Izmenjeno od strane k a m
Analim, miliccam, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, 

Mi danas na pregled, jedva cekam. :wub:

Ni meni se ne vidi stomak bas ,tako da vecina ni ne zna, na poslu su tek prosle nedelje skontali kada je dosla zamena. 

A za pol, vec znam sta nas ceka kada odemo u Srb u aprilu, ovde je to svejedno. 

Inace, beba je sada aktivna non stop, pocinjem da brinem da kao I Mila uopste nece spavati prvih 6 meseci. :D

Ovde vec 4.dan prolece I odmah je sve nekako lepse a dan duzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si Kika? Kako bebica? Ja sam moju evo upravo snimala. Talasa mi ceo stomak, haos sta radi. 

Analim, kako ste? Mozza, kad ides kod dr? Cvrky, kako ste vi? Milice, jel bese i ti ides danas kod dr? 

Ja cu sutra ici do laba da dam krv i urin jer sledeceg ponedeljka imam redovnu kontrolu. Mislim mogu otici bilo kog dana ove nedelje ali sutra svejedno idem do grada pa taman da i to obavim. Ionako mi dr pise po dva naloga da vadim na 15dana a proslo mi je vec vise. Zvacu da zakazem i UZ ove nedelje, samo ne znam kad mi odgovara. Videcu hoce li mm moci sa ovom nogom da ide sa mnom, a ne ide mi se sama. 

Sinoc bili s&s i mm ih pitao da danas oni decu voze na trening. Sad ce on sesti da radi, a i ja cu da vidim sta imam da zavrsavam od poslova po kuci. Lepo provedite ovaj dan!

Dobro sam, juce mi je bilo lose. Mucnina, povracanje. 

sad je kako treba, beba mrda stalnosam. Kao sto kazes zatalasa se stomak :D 

u cetvrtak da idem po upute za kks I urin, I zasad proveru secera. Pa u petak da resim I to. I onda u ponedeljak uz :)

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,evo ja dva decaka u Srbiji i razocarenje ljudi je tu. Ljudima ne valjda nikako zaista ali ne znam zasto ih brine toliko tudje dete....tj pol. I da rodis decaka i devojcicu a zelis trece cudili bi se zasto kad vec imas i to i to?!

Decembar,vas bas zahvatio virus. :(

sto se tice hrane ja sam KANTA ZA SMECE. Kad nema sta pijem jogurt sa hlebom cistim... ali kao sto rekoh jos sam u normali sa kg a.ostalo je 4nedelje do.kraja tako da....

ja i ovoj trudnoci bas lepo.spavam. beba nw sutira nocu,ali mislim da je.mozda do toga jer spavam na.levoj a beba je na desnoj...kad legnem na desnu odmah se buni..videcemo sta ce biti. Svakako ovako teorijski i sa.iskustvom jednim sam.spremna na grceve i sve...znam da ce u.praxi ici malo teze jer cu biti umorna,ali bar znam sta me ceka sve. Prosli put sam bila vam sebe jer nisam znala da oppravak.moze toliko da traje. Mislila sam.porodis se i kao.nova....aham....

 

 

MicaZoki(LUKA) i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, Kam :)

Hvala na pitanju, dobro smo. Juče ceo dan smo se bas mučili. Nije odspavala možda sat vremena za ceo dan. I tražila je da sisa na svakih sat vremena. Mučio je stomacic. Ali je zato noćas lepo spavala i sisala, na 3 sata. A evo sad opet place samo. Juče su nam bili u gostima moji, pa su mi pomogli tako što su stan oribali.

Iznervirala sam se kad sam iscitavala otpusno pismo iz porodilista. Znam da su Mili radili uz mozga još u porodilistu i tada su mi rekli da je to rutinski. I ja sam sad pokušala da protumačim nalaz i ispada da je ona pretrpela malo krvarenje prvog stepena. A meni to niko nije rekao. Trebamo ići na kontrolu za nekih 2 nedelje da opet radi uz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, nemoj brinuti zbog krvarenja, to je cesta pojava kod bebica rodjenih prirodnim putem, I ovde na forumu a I kod mojih drugarica dosta beba je imalo hematom ali to sve brzo prodje I bude ok. A za to sto ti nista nisu rekli, mozda nisu hteli da te dodatno zabrinjavaju I opterecuju. Grlimo nas 3 vas 2. :babymommy:

Kru, ziva istina, sta god da imas narodu ne valja. 

December i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamice i bebice evo i nas.... 

Sad cu da iscitam sta ste pisale u zadnje vreme. 

Analim kako ti nisu rekli morali su .. To u sustini nebude nista opasno ali opet su te trebali obavestiti... Juce mi je jedna prijateljica rekla da bebe koje sike imaju grceve ako pijes mleko, citrusno voce  i cokoladu inace je zavrsila za gin ... Ja se zacudila za mleko kaze da da malo ko to zna.... Eto pa obrati paznju. 

Mi smo dobro sad smo 21.ned mene su uhvatile bubice sad se konacno dobro osecam i samo bi zujala spremala pa sve krisom uradim ponesto ... Inace imala sam problem sa srcem padali su mi otkucaji na 45 i odjednom 80 i u tom trenutku mi bude lose dok sam skontala da je od kafe.... Evo sad je nepijem i ok sam... 

Bili smo na uz bebe su oko 250g i izgleda su 2 decaka dr se bas potrudio da vidi a bogami i ja sam videla... 2.marta idem na expertni da provere bebe i sve ostalo jedva cekam :)

Inace ima dana kad su mirni i zabrinem se a onda se kao pomere nemam osecaj udaraca tj ponekad blago nego vise onako ko da se pomeraju... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je to kao učestalo. Ali ne mogu da ne brinem. Ja kad sam na otpustu pitala za uz, samo su mi rekli da će me dalje uputiti izabrani pedijatar. I ništa više mi ne kažu. A moja Mila nije imala hematom, već je bila jednu noć u inkubatoru zbog ubrzanog disanja i gutanja plodove vode. Koliko sam iscitala, jedan od uzroka krvarenja u mozgu je i prekid ili nedostatak kiseonika. Teši me sto je samo prvi stepen, od četiri stepena.

Miliccam, ljubimo i mi vas! Javi sta ti danas dr bude rekao. :babymommy:

Racic, trudim se da ne jedem i ne pijem ono što bi moglo smetati bebi. ^_^

racic, Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racic,dva decaka superiska. Znam da si htela devojcicu bar jednu,ali znas sta je meni super kad je isti pol? Moci ces svoj troje isto da oblacis :rolleyes::babycrib:

bitno da je sve u redu i da se ti super osecas. 

Za mleko sam cula,zbog laktoze i mogucih alergija koje cini mi se mogu da se pojave kod beba i tokom dojenja?! Nisam sigurna,ali cini mi se. Kikiriki,citrusi,ljuto,kiselo,slatko,alkohol...kupus,karfiol,grasak,pasulj....to je meni sve navedeno da stvara grceve. Kod V sam priemtila grceve od kupusa i ljutog.

Analim, k a m i racic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi je da mama nepije kravlje mleko da izaziva najvise grceve kod beba koje sisaju e sad neznam razlog..... 

Ma ja sam srecna jeste drago bi mi bilo jako da je devojcica ali..... Stvarno sam srecna kaze mi sin 9g nemoj da si tuzna kao sto su dva decaka, bar si dobila dve bebe odjednom hehe upravu si mogu isto da ih oblacim a razmisljam i slagace se bolje posle u igri.... 

Analim oni to moraju da prate zato su ti rekli za kontrolu, al da nekazu da je imala mi nije jasno... Bas kad budes isla lepo sve ispitaj dr, meni je iskreno muka od lekara neverujem nikome nista i uvek se nadam da sve bude ok da nemoram ni da idem jer....

Mi smo za doktore i nasa deca nazalost zamorcici na kojima experimentisu ako "ubodu" dijagnozu bude ok a u suprotnom isprobavaju lecenje dok neupali... Grozno.

Moja kafa je sada kakao, med, vrela voda i malo mleka... Lici ;)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan zene :babymommy:

Mi smo danas napunili prvi mesec:wub:

Meni kile nespadaju nikako,stomak se smanjuje,ali jos stojim na 11kg viska,ali za to cu morati zasukati rukave i vezbati.

Moj beban nije ni imao grceve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racic, lepo za dečake. Super će se igrati :D i meni je muka od lekara koji su neljubazni, a pogotovo oni koji su nestrucni. A sve cu da ispitam kad budemo išli na kontrolu. 

Cvrky87, nije uopste kasno za grcice. Kažu da su najjači tamo oko 6-e nedelje bebinog života. Da li je U imala grceve? 

racic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U je imala sa dve nedelje nekih nedelju,dve grceve,ali smo ih lako progurali,spavala je na stomaku,nosali je i drzali na nama...

A samo trazi da se nosa,pisto jadan ne moze stalno ni da lezi ni da spava,pa posle podne hoce malo sa nama da se mazi ibtrazi paznju,nemuci se,niti grci

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje cekam decaka i imam decaka od 4,5godine. Vec jedva cekam da ih isto ovlacim,simpaticno mi je to. Tvoji ce biti dvoje pa nikad nece biti sami. :)

cvrky,ti si realno skinula sve sto si nabacila tokom trudnoce. Sad ti ostaje  visak od pre. Skinuces ne brini. Neke zene tokomm dojenja.ne mogu da skinu kg,neke smrsave....

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jedna pedijatrica mi je davno rekla sa su grcevi ustvari namestanje creva kod beba posto kad se rode creva im nisu u pravilnom polozaju i dok se to nenamesti dotle traje.... E sad bitno je da ih mazimo i sve prodje.... 

Cvrky ja sam najvise skinula kad sam stavila bebu u kolica i setala do besvesti tako sam sebe umarala i vratila kilazu ostalo je sve islo polako.... Sad ce taman lepo vreme ^_^

Kruela ja inace fotografisem bebe i decu super ti je to ideja hihi taman i H&M daje za dve iste stvari trecu gratis :D

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, ne sumnjam u tebe. Skinuces sigurno kg. Problem je što sada ni ne smeš na dijetu zbog dojenja. Ali samo se hrani zdravo i sigurno će padati kg polako. Kao što sam već rekla, mene je bas iznenadilo da mi je otišlo toliko kg nakon porođaja. Meni jos 3 kg dole i eto pretporodjajne kilaze (otišlo je već 11). Ali i ja imam višak od nekih 5-6 kg od ranije. A to cu polako kasnije. Ne opterećujem se.

Žene, da li vredi da kupim probiotik BioGaiu za bebu? Da li je nekome pomoglo? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.