Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro.

Jbg Cvrky, sad mi malo i smesno, ali sinoc nije bilo. A i videcemo narednih dana. Jos mu ja prebacila sto ne cepa drva, nego sve tata. On covek uzeo i upropastio se. Dobro je da ce raditi od kuce, bar ce malo vise biti prusutan kod kuce, ionako ga jedva vidjamo. Sto se pomoci tice, ja sve cekam na njega ili na kraju sama uradim. Majku nista da teram necu, i to sto radi njoj je tesko. Tata ce da vozi decu na trening, ali moram da krenem i ja, da dzedzim tamo..A recicu mm da bi mogli i njegovi da ih odvezu koji put. Mada to teska posla njih moliti.. Od voznje nema nista duze vreme, a ja nesposobna ne vozim. Valjda cemo preziveti. 

Milice, izvini ne skontah sinoc sta ti se desava. Moguce da je samo od bebinog gurkanja na tom mestu. Mene cesto bole misici na jednoj polovini stomaka jer je ona tu smestena. Sumnjam da je ona mogla da ti nesto poremeti, a i jos je jaka mala i nisu to jaki udarci. Vidi svakako sta ce ce dr da kaze. 

Ja sam pocela da se tripujem da slabije osecam pokrete. Ustvari ona mrda ceo dan ali tek kada legnem pocne zivlje. Sinoc me tako isutirala skroz dole nisko, uz pubicnu kost bukvalno. Kroz grlic me zabolelo kao da me je neko iglom uboo. Izgleda da je i dalje karlicno. Jedva cekam UZ i da vidim jel ok. I trip je sad da nije zbog toga sto spavam na ledjima pa joj smanjujem protoke. :( Ali kako legnem na bok mene bole rebra. 

Deca su bila haos juce. Uzbudile se sto tata ima gips. M potrcala niz stepenice kad je cula da se vratio i padne. Poludeh juce. I vecerali dole i i uzeo on stake da se polako penje gore. K izasla u hodnik da ga vidi i kaze Trebace mu pola sata da se popne. :lol: Jgb na svu muku i da se nasmejemo. 

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Svi mucimo neku muku.

Kam,bas mi je zao sto te i ovo snaslo sad kad ti treba pomoc,ali uvek dodje neko resenje.

Miliccam,mizda je to samo beba kako se namesta,verovatno nije nista opasno,javljaj nam.

Decembar,nadam se da cete se uskoro resiti svih virusa i da malo odahnete.

Ni ovde se ne stavlja siroki povoj,uz kukova i bubrega i besike se radi 3-4 dan po rodjenju i onda kukovi opet nakon nekoliko nedelja. Sto se tice cucle nama prija povremeno a ja nemam neko misljenje oko toga pa za dalje cemo videti.

Jos uvek se mucimo sa grcevima,juce smo se cak ulutili u hitnu jer je 24h imala grceve i vise nisam znala sta da radimo,kad smo se provozali u autu nju je proslo,sacekacemo do ponedeljka pa cemo kod naseg pedijatra barem da mi kaze koje mleko da joj dam jer od ovoga ne moze da kaki i bas joj je tesko a ja ne mogu da gledam kako se muci,mene jos vise boli. A rana mi je otvorena 4 cm jer su je tako oatavili da se cisti,malo su mi spali otoci ali i dalje curi iz nje,valjda se cisti,ja previjam ranu ali kad vidim onu rupu nije mi dobro,u ponedeljak idem na kontrolu pa ne znam da li to treba usivati ili ostaviti tako.

Izmenjeno od strane mozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam mozda je i bebina rukica ili noga,meni je cesto znao A da izbaci stopalo i tu mi bilo kao kvrga i tvrdo,a da te necudi kako je moguce,na jednom pregledu A je imao dignutu jednu ruku i nogu kod glave,a drugu nogu i ruku dole,a 4 dana pred porodjaj je imao ruke isperd lica i oba stopala isto...tako da je moguce beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad sam bila mala moji su me vodili i u Svajcarskoj kod dr jer ja imam deformitet grudnog kosa i on je rekao jos tad da oni imaju problema sa vidom,a da je nase podneblje tako da kod nas imamo problema sa kostima i da zato nose bebe kod nas siroki povoj

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu to bebini delovi tela niti ima veze sa bebom, spomenula sam bebin polozaj samo zato sto kada je beba na toj strani i tu gura onda me boli a inace ne osecam nista. To je izraslina, kao loptica, 1cm iznad rane od cr i par cm ispod stomaka, sa leve strane. Pre 5 nedelja je bila samo kvrzica koja se osecala samo pod prstima a sada je dosta uvecano i pod prstima i vidljivo golim oko, a to me i brine cinjenica da to raste a ja imam jos nepunih 5 meseci do kraja. Dr mi je tada rekla da mi je to nastalo zbog trudnoce, zbog materice koja raste i naleze tu i da ce to nestati kada se porodim, ali mi nije rekla da moze da raste. Tako da jasno je meni da to nije nista strasno ali se plasim koliko jos moze da raste, da na kraju nemam dva stomaka. Cekam ponedeljak da mi ona to pogleda, posto mi nije najjasnije sta je to tacno i da li bi trebalo da nosim pojas sada, iako meni stomak jos uvek nije veliki. 

Kam, samo vam je jos to trebalo. Drzite se. 

Mozza, mogu misliti kako ti je. Moraju ti to usiti, ne mogu da ostave rupu tek tako. Mozda ce sacekati da sve izadje pa onda. Ljubi tvoju bebanu i cuvajte se.

Decembar, hvala tvoje iskustvo mi je bas znacilo, pocela sam da mislim da sam vanzemaljac sa ovim cudom. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,za nesrecu nikad ne treba mnogo. Nemoj da oreterujes ni ti u nicemu. Radi koliko treba,osnovno znaci. Odredi dan,dva za sredjivanje kuce a izmedju radi potrebno. Angazuj za sve sve sto mozes druge....da li kuvanje ili vodjenje dece na trening...sta god. Ali sta je tu je. Covek da zna o koji kamen ce se spotaci on bi ga zaobisao. Ili ti nad prosutim mlekom ne mozes da places tako da sta je tu.... bar cete biti vise zajedno.

milice,ja ti drzim pesnice da nije nista opasno. Iskustva nemam niti sa takvim niti carskim rezom pa nwmam neki savet,osim da ostanes mirna i ne brines sigurno je nesto nezazleno. U trudnoci se svasta javi a ispadne normalno pa ne brini.

decembar,ajde da vas sto pre prodju svi virusi i bolesti. Verujem da ti je dosta.

mozza,neke bebe se umire u kolima. Pr9baj kad je muci makar u kolica pa po stanu da vozikas...ili sivu buku ili kako se zove. Imas aplikacije na telefonu gde imas zvukove poput fena,masine i ostalog.....mozda ce se umiriti. Ali grcevi nekad manje nekad vise traju. A za ranu,nadam se da ces sto ore resiti sve ti i da uzivas konacno.

ja sam inace premorena. Nemam anage ni volje ni posudje da sredim ali bukvalno! Bas sam umorna....basbas..da li je do promene vremena ili prosto poodmakla trudnoca konacni daje svoj znacaj,ne znam. U cetvrtak sam zvanicno u 9.mesecu. tako da prilazim cilju sigurno i polako. Ove nedelje da sredimo tu spavacu i polako da operem sve sto treba i sredim i to bi bilo to. :)

December, mozza, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi mucimo neku muku.

Kam,bas mi je zao sto te i ovo snaslo sad kad ti treba pomoc,ali uvek dodje neko resenje.

Miliccam,mizda je to samo beba kako se namesta,verovatno nije nista opasno,javljaj nam.

Decembar,nadam se da cete se uskoro resiti svih virusa i da malo odahnete.

Ni ovde se ne stavlja siroki povoj,uz kukova i bubrega i besike se radi 3-4 dan po rodjenju i onda kukovi opet nakon nekoliko nedelja. Sto se tice cucle nama prija povremeno a ja nemam neko misljenje oko toga pa za dalje cemo videti.

Jos uvek se mucimo sa grcevima,juce smo se cak ulutili u hitnu jer je 24h imala grceve i vise nisam znala sta da radimo,kad smo se provozali u autu nju je proslo,sacekacemo do ponedeljka pa cemo kod naseg pedijatra barem da mi kaze koje mleko da joj dam jer od ovoga ne moze da kaki i bas joj je tesko a ja ne mogu da gledam kako se muci,mene jos vise boli. A rana mi je otvorena 4 cm jer su je tako oatavili da se cisti,malo su mi spali otoci ali i dalje curi iz nje,valjda se cisti,ja previjam ranu ali kad vidim onu rupu nije mi dobro,u ponedeljak idem na kontrolu pa ne znam da li to treba usivati ili ostaviti tako.

Mozza imas dosta nacina da pomognes bebi.

Oslobodite je pelena i izmasirajte stomak kod svakog presvlacenja. Prvo stomacic dlanom, u pravcu kazaljke na satu, a onda joj savij noge, uhvati je za potkolenicu i pravi kruzne pokrete nogicama, prvo obe na unutra pa ka spolja. Posle toga je uvijte u cebence, tako da ne moze da mlati rukama i pustite joj white noise na yt. Uvedite neki probiotik za bebe, tipa biogaia ili vec sta se koristi u Sl.

Svaki put kad grcevi krenu mozes njen goli stomak staviti na svoj(ili muzevljev), da joj bude toplo i da oseti blizinu. Budi dosledna, pomaze.

Kam, mislim da su ovo znakovi pored puta...da ti pokazu da moze ovako a moze i onako. Deca ne moraju na trening, radovi mogu da pricekaju, rucak moze da bude i sendvic...

Zivim na selu i znam koliko posla nosi kuca i okucnica. Licno, da moji zive na selu ili u prig. naselju, zivela bih u stanu. Autom do mojih na ceo dan, da se deca lepo izigraju a onda u svoju kutijicu... Super je ovo, priroda, deca napolju, idila...ali prodje ti zivot u glupostima, robujes materijalnom, prolaznom.... citam te i pitam se mislis li da nastavis tim tempom? Proci ce ti najbolje godine u spremanju i raspremanju. Ja sam popustila i nije mi bilo lako. Vidim nered na sve strane ali biram sebe. Evo sutra mi je rodjendan i nisam napravila tortu, po prvi put. Mozda napravim nesto brzo ujutro, ali sada mi treba vreme za mene. Stalno sebe podsecam da kuca treba da sluzi meni a ne ja njoj...i uspeva mi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, baš mi je zao sto vam se to desilo. Ali kao sto kaze Leni, neke stvari mogu pričekati ili se pauzirati. Želim brz oporavak tvom mužu. 

Mozza, i našu bebu su kao počeli mučiti grčići. I meni se tad plače sa njom, jer ne mogu pomoći koliko bih htela. Nju umiri kad je stavim na siku, a čula sam da tada ne treba davati bebi da sisa (jer ih može stomak još više mučiti). Nadam se da će te brzo proći ta rana od carskog reza. 

Miliccam, stvarno ne znam sta bi moglo da bude to što ti raste... Bas čudno. Jedino što mi pada na pamet je masno tkivo (moje nagadjanje). Saznaces prekosutra, pa ćes moći to da saniras ili pratiš. Držim ti palčeve. :babymommy:

 

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage. Citam vas ceo dan ali ne stizem da kucam. Bio je produktivan dan. Cak je i mm silazio par puta u kotlarnicu, namestio mi policu u kuhinji, dolazio nam svekar, uvece nesto mesila.. Sad i jednu suknjicu zavrsih. Cekala je na rajsferslus. Mm radio malo privatno, kum cim cuo da je sada kod kuce uhvatio ga u masinu. Da se ne dosadjuje. Nadam se da ga nece previse gnjaviti narednih dana.

Leni, kukam ja ali ne bih ovaj zivot menjala ni za sta na svetu. Ziveli smo mi 8god u stanu, a i pre udaje sam isto u stanu zivela. Ja sam pobegla od takvog zivota. Ne zelim zivot u kutiji, zelim sirinu. Smatram da su mi deca bila ostecena u najbitnijim godinama za razvoj. Naravno da posla ima i da smo umorniii..ali u tome je punoca zivota, zar ne? Igranje sa psom, trcanje po travnjaku, penjanje po drvecu u nasem vocnjaku, rostiljanje sa drustvom, kotlic, sankanje, kuvano vino, puno dvoriste dece, klopa i klopaaa i druzenje, ispaljivanje vatrometa i fudbal mi odrasli protiv dece, sadnja cveca, macici, komsijska deca, bazen, spremanje zimnice u dvoristu, lencarenje u lezaljci, i opet hranaaaa, ice i pice.. Sve to nekada nisam imala i mogla sam samo da mastam o tome, a sada imam. I zahvalna sam Bogu na tome. Jos samo da nismo zavisni od grada, da mm moze da radi samo privatno i da ne ide na posao, zivot bi bio idila. Ti nemas pojma koliko sam ja kukala na onaj nas stan. Sam centar, 4.sprat bez lifta, dvosoban stan, nosaj malu decu uz stepenice, torbe i kese, kolica... Robovanje. Deca kada je kisa danima ne izadju iz kuce. Ja primecujem ogromnu promenu na bolje kod moje dece. I u smislu zdravlja, imuniteta, apetita i na polju psihofizickog razvoja. Mnogo su opustenije, veselije, otvorenije, radoznale, istrazuju, izmisljaju igre, bolje ostvaruju kontakte. I odlicno smo uradili sto smo K ovde upisali u skolu. Potpuno su deca drugacija, spremnija za zivot. Ja samo malo teze podnosim sve ovo jer me u trudnoci u skoro 38 prate mnogi zdravstveni problemi sakupljeni godinama, naravno tu je i strah zbog onog loseg prezivljenog koje nikada necu zaboraviti. Ali samo da da Bog da se rodi ovo bebce zivo i zdravo. Pa ja cu pucati od ponosa. Stvarno mislim da je u ovakvim stvarima punoca zivota. Ja ne mogu ni da zamislim kako je to tuzno npr. nasi kumovi uzeli dvosoban stan na periferiji na kredit, na 40god, dvoje dece, svako na svoj posao..i tako prodje zivot, tako ostare ljudi, prodje 40god takvog zivota.. Ne znam, zelim vise od toga, ne zelim tako da mi prodje zivot. Da sam samo malo boljeg zdravstvenog stanja rodila bih i cetvrto do 40. Ali sumnjam. 

mozza, December, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjendan, leni. :)  I nasoj lutki Suncici je sutra rodjendan. :D Deca kazu da puni 4 godine. Toliko imaju svecica pa zato. :D Ujutru joj pravimo tortu koju cemo posle pojesti. Patispanj, puding od vanile, cokolada, slag..imam i nekog voca po zamrzivacu. Ostale lutke moraju frizure zbog rodjendana, a i poklone da spreme. Ovako je bilo prosli put na rodjusu . Ovu su same pravile hahaha 

https://www.dodaj.rs/image/jtMfC

Inace, ja moj rodjendan ne slavim vec godinama. Ali mozda bi mogla beba da me obraduje ove godine. 28.03.je.

*Cvrky87*, December, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je zao sto se tako mucite. Sto se rane tice oni moraju to da ti srede. Jel ti mama dosla? Kako je sada, nadam se da je malo lakse. 

Milice, ne razumem se u to previse ali jel ti mislis da se to na mestu reza nesto desava ili nema veze sa tim? Da li su ti rekli da je potrebno vise vremena da prodje do sledece trudnoce zbog cr ili to nema veze? Mozda nije nista strasno, samo tkivo reaguje na istezanje kako beba raste. Videces sta misli dr. 

Kruela, bas tako. Kad bi covek znao sta ce ga snaci. Nije ni ovaj prinudni odmor los. Ionako radi kao konj. Sada ce od kuce raditi,a jos i kum nanjusio da je slobodan pa ga i on angazuje. Izmedju moram ja, sta cu. Docice mu sutra njegovi da ga obidju. 

Analim, hvala ti. Ljubim male stomacice da prodju!

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te Kam, zato je i meni tesko da presecem i pdem u grad, ali kad vidim kako su ljudi opusteni, zadovoljni, bez obaveza...dodju kod nas, uzivaju, podju kuci i izvale se...nema dvorists, nema vocki, nema terasa, baste, lisca...pitam se ko je pametniji :D I nasoj se deci vidi gde rastu, imaju oba sveta u sebi, umeju da se zabave, bliski su nam, provodimo mnogo vremena zajedno. Najbolje bi bilo 6 meseci u gradu, 6 na selu :) 

Srecan rodjendan Suncici :) Ja sam sad sebe izljubila i izvukla usi :) 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe pa nije im bas pametno sto se izvale. Ti ces biti uzigana, uvek u formi, nema odmora dok traje obnova. Veruj mi da je bolje tako, i za telo i za duh. Rad spasava i odrzava coveka. Nadam se da cu mojima produziti zivot sto sam ih ovde dovela, a ne skratiti...A i decu je korisno nauciti radu. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi odemo u našu kucu u selu jedno mesec do dva godišnje i mogu reci da nema tih para da tamo ostanemo. 

Sve sto imamo tamo , imamo i ovde, ne u svom dvorištu naravno ali mi smo svaki dan po parkovima, sumama, izletima, piknikovima. Nema šanse da nas kiša sprečava da izlazimo iz stana. Odemo da roštiljamo, vratimo se u stan bez umora. Na selu kod nas rostiljamo, pa dok pospremim sve posle toga presedni mi taj roštilj. 

Niakako se ne osećam kao rob u gradu, nego da mi je mnogo stvari olakšano i pristupačno. 

Mozda da imamo problema nekih zdravstevnih ne bih tako razmišljala . Čak i sin koji je imao operaciju krajnika nije bio često prehlađen nego je hrkao zbog njih , a i nasledio ih od oca. Njemu ništa nije značilo sto mi provedemo toliko dugo na selu, pa skoro dva meseca svake godine na moru. Prosto to je moralo napolje. Čak je on najviše od sve dece provodio po godini na selu i moru. 

Deca nam provode dane sa puno dece, u blatu su, po sumama, na kiši, ujedno su nam svakodnevno pristupačni  i bez po muke muzeji, bibilioteke , pozorista koja bas često posecujemo. 

Jedini minus je sto ne mogu ovako malu decu da pustim samu da idu napolje, ali to nije na kraju minus jer u stanu od 100 kvadrata nemam ni približno posla kao u ogromnoj kucetini na selu, plus sto tera i mene stalno da sam u pokretu i napolju. Inače i kada su deca u vrticu opet imam pokret. Spremim stan, obavim neke poslove za firmu, spremim da jedu, vežbam, trčim. Posle pokupim njih i odosmo negde , sve nam je blizu pa čak i selo, suma, parkovi ogromni, čisti i bez psećih govana :lol:

Naše magarce, i konje imamo na selu, deca nam imaju dodira i sa njim često, pa čak u ovde imamo parkove gde su deci svakodnevno dostupne ovde, koze, magarci, konji, i to po parkovima u gradu, da ne pričam o okolnim. 

Najveći minus života u selu bi mi bio zavisnost od auta. I toliko utrosenog vremena na prevoz koje se može iskoristiti mnogo bolje. Ovako u gradu sam povezana javnim prevozom koji ujedno ne zagadjuje grad , i sedam za volan samo kada moram . 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe pa nije im bas pametno sto se izvale. Ti ces biti uzigana, uvek u formi, nema odmora dok traje obnova. Veruj mi da je bolje tako, i za telo i za duh. Rad spasava i odrzava coveka. Nadam se da cu mojima produziti zivot sto sam ih ovde dovela, a ne skratiti...A i decu je korisno nauciti radu. 

ovo slušam svaki dan od drugarice sa sela , koja evo već šest godina za redom od umora i svega pada u krevet sa upalom pluća, infekcijama, inekcijama , problemima sa srcem . Ima troje deca , veliku porodicu, voćnjake, kucu, baštu, a ni u čemu tome ona zaista ne uživa. Stane sa radom samo kada padne u krevet , nažalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, danas je toliko bio lep dan, da čovek ne poveruje da je zima. Ja sa drugaricom i devojčicama ceo dan u setnji, bili u sumi, jeli u sumi. Dečak otišao sa tatom i njegovim bratom , kao on je velik :lol:

i sada sam budna jer me zafrkava stomak. Danas sam preterala sa karijem . Nisam puno jela ali sam pretrpala karija i sada izbija iz mene. 

Cerkica srednja i ja kada smo dosle kući napravili nas domaći milchschnitte. Sin kada je video oduševio se, njemu je to kao pingvin cokoladica. Još je danas naučio neke avrAkadabra trikove, pa je sav važan morao da mi pokaže. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno EG, ja tebe potpuno podrzavam. Sto ljudi sto cudi. Najbitnije je biti zadovoljan svojim izborima u zivotu. Ja nisam bila zadovoljna, godinama sam zelela da to promenim. Mogu samo da budem zahvalna sto se zelje ipak ostvaruju. Mozda jer nisam u gradu imala nista od toga sto navodis a to sto sam imala nije bilo dovoljno. Prljave ulice, sivilo, razdrndana igralista, parkovi sa psecim govancima. I ja sam decu izvodila napolje iako smo ziveli u stanu, pa nam treba duze da se spremimo i raspremimo nego sto provedemo napolju. A onda kad izadjemo nemam sta da im pruzim. One ovde uzivaju. Razlika je ogromna. Kad samo njih vidim znam da sigurno nisam pogresila. Mi nismo u selu, iako je to bila prvobitna zamisao. Samo smo na 7km od grada, moj suprug pesaci do posla, namerno. Imamo 4 autobuske linije, skola nam je na 10-15min pesice. Ali klima je potpuno drugacija nego u gradu. Blizu su nam gledicke planine poznate kao divlje i surove, a i jezero je izmedju nas..tako da se oseca uticaj. Hladnije je uvek za par stepeni, leti kod nas ne mozete sedeti u dvoristu a da nesto ne ogrnete. Kada smo se doselili pola godine sam bila neprestano bolesna. Sto ne znaci da nesto ovde nije ok, nego da sa mojim organizmom nesto debelo nije bilo ok. Navikao da bude ususkan u toplim stanovima celog zivota. Ovde je normalno da ljudi idu u novembru u majicama po dvoristu, deca ugraju fizicko na terenu u decembru. Prve godine vodim K do predskolskog pod punom opremom, kaput, cizme i kapa..a komsinica cisti dvoriste u majici, decaci ugraju basket u tankim duksevima. Navikli tako, jaki, zdravi, otporni, svi rumeni. Moja deca nisu bila rumena dok nismo dosli ovde. Od njihovih 6mes se vodamo po kontrolama kod hematoga zbog anemije. Odvedu ljudi dete na planinu 7-10dana, ne kazem lepo je to jer bolje ista nego nista ali ga posle toga vrate u isti onaj stan u sivom gradu da udise smog. Treba promene da budu korenite da bi imalo rezultata na duze staze. Pa onda kvalitet sna ovde i u gradu. U gradu nam je stan bio u centru, dakle dan noc buka, automobili turiraju, muzika tresti, ujutru rano sve vrvi..mozak ne moze tako nikad da se odmori. Ovde nisam mogla prvih mesec dana da spavam od tisine. Cinilo mi se kad ustajem nocu do toaleta ako slucajno susnem probudih celu kucu. Ako cu da biram, pa ja cu radije izabrati da me budi cvrkut ptica i svez vazduh. 

Najdraze mi je ipak kad cujem mm kako u nekom razgovoru nekom kaze Ne znam kako smo mogli onako da zivimo, nikad se vise ne bih vratio u onaj stan. To mi je najdraze. Iako ovde zivi sa tastom i tastom, ali mogu vam reci uopste mu nije lose. Iako je to nas stan, koji trenutno izdajemo i mozemo uvek da se vratimo, ne bismo se nikad vratili. 

Za mene licno je jedini problem sto ne vozim kola. To bi mi u mnogome olaksalo zivot. Tako da to jedino planiram da promenim.

Earl Grey, leni i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to pravila , evo od iste te moje drugarice su svo troje dece često bolesna. A oni žive bas u selu, na nadmorskoj visini . Tu igra mnogo faktora ulogu jer sam vazduh nije čudo. Ishrana je jedan od najvažnijih faktora gde god bili, fizička aktivnost i zadovoljstvo izbora. Gde god da si ako nisi zadovoljan bilo čim džaba ti, biće ti sve teško. 

Daleko od toga da mogu da kažem da je život u gradu zdraviji , normalno da nije ali opet kada imaš stres oko toga ko će deci odvesti, da li će odvesti, toliko obaveza a tvoj organizam konstatno trpi, to nije dobro ni za koga. Ti prvenstveno moraš biti dobro i zdrava da pružiš svima dobro. Deci više treba zdrava mama nego spremljena kuća. 

Kam, ti si identična kao ova moja drugarica, sve bi i sve hoće, a njeno zdravlje mnogo trpi . Ne shvata da će naneti svima štetu ako padne 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja u stanu ne bih mogla nikad. Imamk.kucu na sprat sa dva kupatila(prizemlje dnevna,kuhinja,trpezarija,hodnik i 1soba plus garaza i spajz) a na soratu kupatilo i 4sobe i plus imamo dvorsite 69m dugacko sve u travi. Kuvam 5dana nedeljnk.tj jedemo 5dana kuvanom ali nema mesenja,nema.mnogo przenja ili stajanja za sporetom....kuvam na 2dana cesto. Cistim dva dana nedeljno sad kad sam trudna jer nemam snage jedan da obavim sve...jedan dan oeglam. Kad je lepo vreme jednom za 7-10dana se.kosi travq i sredi dvoriste. Ali nema preterivanja. Sve ostalo vreme kuliram. Jedini je problem kod mene neorganizacija. Cesto se izgubim i desi se da se nakupe poslovi pa za ta dva dana riknem....ali to sad od kako sam trudna ali verujem da.je prosto do umora jer evo recimo sad vec dve nedelje se samo vrtim i vrtim i vrtim.... 

 

Inace ja vec drugu noc imam.odvratnu i jaku gorusicu...ove noci nisam mogla da zaspim uopste. Legla 00.30h u 4h ustala.i javila se.gorusica i do 7h nisam spavala...posle sam zaspala do 10h ali 3x sam isla u wc tako da mozete misliti kako sam se naspavala. 

Marfi....ljudi me pitaju kako misleci da sam ocajno jer vidim da sa sazeljenjem pitaju ali ja se stvarno super osecam ali svaki put kad kazem da sam super ne spavam i onda sam.oreko dana umorna! :/

Jao Eg,magarci....ja sam htela da otvorimo farmu magaraca ali je skupo za nas. Bas ti zavidim sto mozete. Nama jw sve finasisjki ograniceno i moram dobro da promislim i isplaniram. Mada se ne zalim ali nekad ume da bude naporno.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza, December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stan ma koliko veliki nikada ne moze biti isto kao i kuca, zivela sam i u jednom i drugom i ok je da nekome nesto vise odgovara i da se vise uklapa u nacin zivota ali da je isto nije nikako. Odrasla sam u kuci od 200m2 i ogromnim dvoristem i da ima posla i obaveza ima, sa 10 godina sam prala sudove, usisavala i obavljala skoro sve kucne poslove i nista mi nije falilo. Slobodu i prostor kuce nijedan stan ne moze da zameni i na osnovu mog iskustva i misljenja za viseclanu porodicu kuca je idealna. 

Mi smo pre dve godine uzeli stan 80m2 sa ogromnom terasom u malom mestu 14km od centra Minhena, svi dr su nam na 5 min pesaka od stana, nema buke ni guzve, skole i vrtici na 5 min, gimnazija u produzetku nase ulice, jezero na 7min kolima, suma i njive a oko nas sve zgrade i kuce, urbano a ruralno. Ukoliko zelimo do centra tamo smo za 20min. Park nam je u ulici, pa opet mislim da je bolje imati dvoriste, ovako se spremamo dosta , pa dok sve ponesemo, itd a sa dvoristem jakna, cipele i napolje, ja sredjujem ili pijem kafu ili se igram sa decom ali mogu da biram, ovako ako idem u park nesto drugo "ispasta". Krajem u kom zivimo sam odusevljena ali smo vec poceli da razmisljamo o kuci za par godina, narocito ukoliko nas bude vise. 

Sto se tice kvrzice, mislim da se ne razumemo pa necu vise o tome. Nema to veze sa cr, meni su jos u maju prosle godine rekli da mogu drugu bebu ako zelim, inace se ceka godinu dana a toliko smo i cekali. Meni je dr sada cak rekla da mogu i prirodno da se poradjam iako se inace ceka makar 24meseca od prvog porodjaja. Nikada ne bih uradila nista sto bi ugrozilo moj zivot ili zivot bebe samo zato sto zelim drugu bebu odmah i nikada ne bih isla protiv saveta lekara, tako da to nema veze sa tim. Pitacu dr sutra i to je to. Ne boli me ako nista drugo. 

Hvala na savetima u svakom slucaju.

Earl Grey, mozza, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, da niste u Puhejmu? :)

Izvini, ja sam te pitala ima li veze sa cr jer se ne razumem ali znam kako ovi ovde nasi rade pa se zenama svasta desava sa oziljcima. Naravno da nisam mislila da se svesno ugrozavas, taman posla. Ako nema veze sa rezom moze da bude neka mala kila. Nemoj se sekirati u svakom slucaju, sacekaj dr.

A meni se cudno nesto desava od one veceri kad sam vam pisala da je beba burgijala skroz nisko do pubicne kosti. Od tada malo malo pa me sece bol u donjem delu stomaka, ostar. A ona vise nije dole, pomerila se i podigla. Stvarno mi nije jasno da li je nesto zeznula. Tu toliko nisko je ona dr u bolnici i videla to nesto za sta je mislila da je deo posteljice. Pojma nemam sta se desava, zakazacu uz sledece nedelje. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nismo u Puchheim-u ali si bila jako blizu, zivimo u mestu pored, Germering se zove. :)

Izvini I ti, mozda sam pregrubo odg ali mm koji se uopste ne razume ima neke fiks ideje, mama preko telefona me smara a isto nema pojma I tako pozeleh da nikome nista nisam ni rekla. Ali zena ne moze da drzi jezik za zubima. :D

Idi kod dr obavezno pa ce se na uz vec videti kakvo je stanje. 

Kru, isto, kada nas pitaju jel Mila spava a mi kazemo da, tu noc obavezno ne spava a tako I za sve drugo zato sada uglavnom dajem neodredjene odgovore. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm odlazi povremeno u Puhejm, tamo im je firma. 

Ja se probudila pre 5 i sad sam onesvescena koliko mi se spava. A divan dan napolju i treba da se spremamo za trening. U trudnocama stvarno ocajno spavam. A posle porodjaja naravno jos gore. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice,ljudi nekad zele da pomognu a naprave veci problem i na kraji kad te brine i sam problem popizdis zbog saveta jer si ocajan zbog onog sto te brine. Ja sam tako zbog aritmije....tako da razumem te. Sutra ides do lekara pa ces znati sta i kako. 

I ja ove nedelje i onda krecem sa ctg-om i verovatno ako jos jedan uzv i to je to. 

Cini mi se da se beba malcice umirila....tj da malo manje sutira....videcemo. danas sam inace popila ranitidin. Ne znam da li sme u trudnoci ali popila sam samo pola one sumece jer zaista nisam.mogla da izdrzim. To je toliko peklo da uzas. Cele trudnoce ne pijem lekove samo panadol 6x sam popila i to za celu trudnocu kad sam imala virus da bih sprecila temperaturu tj mozda sam i imala ali kao da olaksam.malo....la valjda nece stetiti ovo. Znam da negde daju ranisan u trudnoci za gorusicu a kod nas samo rupurut. Svakako ne u uzinati vise osim ako ponovo bude ovako jaka. Ali mislim da je ovo od peciva jer sam pojela dva parceta gibanice na rodjendanu pa da je od toga. Videcemo.

inace,imate li "omiljeno" pitanje vezano za trudnocu? Meni ej definitvno: Sutira?? 

Ljudi pitaju naravno iz dobre namere i iz toga ja lepo odgovirim ali nekako uvek kad pitaju da li  sutira istanem zbunjena i ne znam sta da odgovorim kao da treba da resavsm zadatak iz nuklearne fizike a ne da odgovorim na tako jednostavno pitanje :D

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, bas me nasmeja. Mene pitaju: Kako guras? Jos koliko? :rolleyes: Malo me i isprepadano gledaju, valjda kad mi vide stomak. 

Inace i ja sam sinoc imala gorusicu. A ja to nikad nemam, naprotiv imam slabu zeludacnu kiselinu. Jela sam mini pice i mislim da mi je smetala slaninica u njima. Pojela sam tri ali su bile bas male. Znam sigurno da smes Gelusilak i Reni. 

 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.