Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Analim,opisala si moje trenutno stanje,mislim da mi hormoni rade i ne mogu da se kontrolisem,mm je stalno samnom i pomaze ali kad me uhvati razmisljanje pa me savladaju razna osecanja pa neka tuga pa mi se samo place a onda jos i T zeza po celu noc,ja ne pamtim od kad smo dosli kuci iz bolnice da sam spavala kao covek,samo setanje i nosanje a ona ne prestaje da place pa se i meni place,grcevi su stalno tu i prosto ne znam da li treba da je nahranim kad dodje vreme za to ili da cekam,a primetila sam da je navikla na ruke i kod mene u krevet da cim je spustim u njen krevetac to krece vriska i uvijanje kao da je nesto boli a kad je pored mene onda cuti,mafija mala,i mi smo zanemarili sebe i sve smo podredili bebi,koliko traje ovaj period

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, da. Imam mleka, curi dosta kad stisnem. A ponekad i samo od sebe curi. Nemam tu vagicu kod sebe. Patronazna je rekla da će je opet doneti u četvrtak i da će mi je ostaviti do ponedeljka da mogu da pratim. Ne deluje mi da ima puno grčeva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar ne bi trebala beba da se vaga na prvoj pedijatrijskoj kontroli a ne svaki dan? :huh: poenta da se vaga svaki dan je extremna super želja patrnazne da sto pre ubaci dohranu, ne daj Boze da dojis uspešno . Ne može svaki dan nijedna osoba na ovom svetu pa ni beba da dobiju isto. Nekada se više iskake, nekada manje, nekada više pojedu i nekada manje.

 

Analim, KruelaDeviL i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ^_^ Zvanični termin je 5. septembar, ali računamo da će ipak biti avgust :)

Ijao :wub: meni je termin pre 2 godine bio bas 05.09. a Mila je stigla 08.09. Tvoje bebice ce svakako stici ranije ali lep ti je termin. :)

Analim. meni je prvih dva meseca mama bila tu i mm, onda su svi otisli i meni to malo teze palo, narocito uvece. Ali procice, tj navicices se. Sto se tice bebe i napredovanja, nemoj to puno da te opterecuje, narocito ta merenja na par dana, nisu sve bebe iste i ne mogu da napreduju istim tempom, ukoliko je Mila ok i mislis da fino jede, ne vidis da je gladna, ok je raspolozena onda nemoj da se cimas oko grama itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza,bebu nemozes nikako da naviknes na ruke! To ne brini. Bebi je potrebna tvoja blizina. Iako sad deluje sta bebe znaju,sad im je blizina najvise potrebna. Ppgotovo dok imaju grceve i kad rastu zubici. Njih bolj,pati i potrebna je mama. Devet meseci su u toplom ususkani o nista im ne fali i onda odjednom sve. Gladni,zedni,grcevi... ne brini mozza. Da vam se spava-normalno je,da ne stizete nista-normalno je...sve ce proci(znam nije uteha)...i da vam se place jer imate  osecaj da nista ne stizete i sve ostalo. Ja sam takodje plakala jer me je bolelo sve i plakala sam sto mi je ovo trebalo?! Pogotovo sa orvom bebim je sve to normalno. 

Da,Analim,nemoj meriti samo posle svakog obroka i svaki dan. Jednom nedeljno ili tako nesto. Ali ako imas mleka i ako ti ne deluje da je gladna onda  verotvlatno nije. Pogotovo ako osecas da sisa(mene bar je bolelo kad je vukao) i ako te boli materica kad sisa onda verovatno vuce. Svakako ovde imas.isksunijih dojilja od mene Eg,Milica....ja nisam toliko upucena. Ja nisam protiv ad,ali iz uskustva znam da neko hoce da nametne sto pre i to zdrvastveni radnici! 

Normalno je da bebe placu i traze vasu paznju.

inace ja vec dva dana idem u wc cesce. Danas tri puta....u cetvrtak punih 35nedelja.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , mozza i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

tu sam, citam vas redovno.. ne stizem da pisem, kod mojih smo u selu. Imali neku guzvu. 

dobro sam, grcevi u nogama zezaju I bol u ledjima. Ali sam super. bebac sutira non stop ❤

kako si ti?

I moja se mrdka stalno. Ne sutira bas, ali se trti, koprca, ceprka..Mislim da je jos uvek karlicno. Kako je tvoja beba namestena? Na koliko sad ides naUZ? 

Sto se grceva tice, davali smo Espumisan, BioGaia,. Bibilibi caj..ma nista to ne pomaze, bar nama nije. K je imala punih 5mes, ali da sam znala da joj smeta KM,  odmah bih prestala da ga ja pijem i ne bi se dete mucilo. Posle je M imala vrlo kratko. 

Analim, sacekaj kontrolu sa mesec dana kod pedijatra. Oni ce je precizno izmeriti i videces. Moja deca su prvih meseci dobijala po 1200-1300gr mesecno ali ja prvih mesec, dva bas forsiram dojenje. Nema sanse da sastave ni 2h, a kamoli 3..cim kmekne dobije sisu. :D Desavalo se i na pola sata da sisaju. Tako i tebi navuku mleko,da ga ima vise jer sto vise rastu vise im i treba kolicinski da posisaju. Nema oubracavanja bebe prvih meseci. Drzi ti nju uz sebe i nudi sto cesce da siki. M mi je jedino bila prvih dve nedelje uspavana jer sam na porodjaju nadrogirana Dolantinom. Jedva smo je budili da sisa ali sam zato izmuzavala i gurala joj na spric dok spava, svako malo po 5ml. 

Izmenjeno od strane k a m
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, naravno da nece u krevetac. Ne bih ni ja htela. :D Zar umesto u maminom narucju gde je ususkana da lezi tamo sama ? Ma sve je to normalno, bebane su vam maleneeee jos. :wub: Uvij je u tanko cebence, zagrli se sa svojom bebicom i odmarajte. Pustite druge poslove. Prvih mesec, dva smo se samo izlezavali, nista radili nismo, samo nuzno. Toliko brzo prodje,samo sad su tako male. Dok se okrenes ima da pocne da se prevrce,sedi, jede kasice, puzi, hoda..uzivaj dok traje!!! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili malo u slanoj sobi , da malo svi procistimo disajne puteve i mogu reci da mi je bas prijalo. Počeli su malo sinusi da me bole i sada kao rukom odneseno. A o umoru da ne pričam. Kada idem negde sa svom decom uglavnom se vratim umorna, sto ovoga puta nije bio slučaj 

moracemo cesce da je posecujemo 

na 38metara kvadratnih, 14 tona soli . I bas je bilo opustajuce. Prigusena svetla, muzika. Deca vežbaju disanje , igraju se, ja ležim. Bas smo uzivali 

k a m , Venera, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja se mrdka stalno. Ne sutira bas, ali se trti, koprca, ceprka..Mislim da je jos uvek karlicno. Kako je tvoja beba namestena? Na koliko sad ides naUZ? 

Sto se grceva tice, davali smo Espumisan, BioGaia,. Bibilibi caj..ma nista to ne pomaze, bar nama nije. K je imala punih 5mes, ali da sam znala da joj smeta KM,  odmah bih prestala da ga ja pijem i ne bi se dete mucilo. Posle je M imala vrlo kratko. 

Analim, sacekaj kontrolu sa mesec dana kod pedijatra. Oni ce je precizno izmeriti i videces. Moja deca su prvih meseci dobijala po 1200-1300gr mesecno ali ja prvih mesec, dva bas forsiram dojenje. Nema sanse da sastave ni 2h, a kamoli 3..cim kmekne dobije sisu. :D Desavalo se i na pola sata da sisaju. Tako i tebi navuku mleko,da ga ima vise jer sto vise rastu vise im i treba kolicinski da posisaju. Nema oubracavanja bebe prvih meseci. Drzi ti nju uz sebe i nudi sto cesce da siki. M mi je jedino bila prvih dve nedelje uspavana jer sam na porodjaju nadrogirana Dolantinom. Jedva smo je budili da sisa ali sam zato izmuzavala i gurala joj na spric dok spava, svako malo po 5ml. 

Bila sam 21 Januara, I idem sad 25 Februara. 

Moja se okrece non stop :D

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam vasa iskustva budr mi lakse,sva sam pod uticajem,jos se mi navikavamo i meni i njoj sve novo,a kad pocne da place meni jos gore,pretpostavljam da mora tako i da je to sve normalno,nemam nikkg da pitam sem vas :) verovatno ce mi biti smesno ovo za par meseci  ali do tad sta je tu je :D

miliccam, leni, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima  :)

Za vagicu patronazna nije insistirala, već predložila. I ja sam rekla da bih volela da donese. Sad cu Mili produžiti vreme jednog podoja ili ću joj nuditi cesce. Ne želim dohranu da ubacujem, ako baš nije neophodno. Inače, prvo merenje i jeste kod.pedijatra.

Mozza i Miliccam, lakše mi je kad čujem da nisam jedina koja se oseća ovako. Bas su me sastavili emocije. 

miliccam, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

mozza,kazem ti ja sam vukla nogu za sobom j plakala. A kad sam vida neke stvari da nisu na mestu sve sam spremala i na kraju od bolova posto nisam mogla da hodam cetvoronoske sam isla do kreveta i plakala sto mi je ovo trebalo,zasto sam kvarila svoj "savrseni" zivot?! 

Normalno je da placu...kad placu uvek ides redom ili su gladni ili zedni ili im se spava ili je pelena puna. Ako nije to grcevi ili nesto...svakako nakon odrejdenog perioda naviknes na plac i znaces zasto place. Primetices prosto sta moze da bude.  Pevaj,mazi,budi ppred nje...mozes sa probas neki deo odece sa strane da stavis,tvoj komad odece neki nosen,ne prljav ali da mirise na tebe. Normalno je sve to. 

Kam,nama je espumisan pomogao.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam vasa iskustva budr mi lakse,sva sam pod uticajem,jos se mi navikavamo i meni i njoj sve novo,a kad pocne da place meni jos gore,pretpostavljam da mora tako i da je to sve normalno,nemam nikkg da pitam sem vas :) verovatno ce mi biti smesno ovo za par meseci  ali do tad sta je tu je :D

Normalno je sve...meni nije smesno kad se setim iako umem sjajno sebe da izimitiram kako placem u porodilistu, kod kuce, posle kontrole...40 dana pakla :( Jednostavno, zivot ti se promeni iz temelja, treba vremena da se povezes sa bebom...volis je, volis muza, ali nije to jos uvek to, ljubav raste upoznavanjem i brigom. I meni je bilo tesko kako vece pada, valjda neki strah "sta ako se nesto dogodi dok spavam", "sta ako pocne da place", nekakvi nerealni strahovi. Mislim da sam se def oslobodila tek kad smo dobili drugo dete. Ali prvih 6 nedelja mi je bilo bas tesko. Posle je sve uslo u neku rutinu, ucile smo jedna drugu...tad nisam znala za ovaj forum, ne znam je li ga bilo...da jeste, ni upola manje ne bih brinula :) 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moram da kazem da price i fazoni kako se odmah zaljubis u svoju bebu i kako sve zaboravis i bol i bla bla bla nla bla su price za malu decu! Ja sam se povezala da ne kazem sta....nisam ga videla 25h u proodilistu i nisam se ni zapitala gde je. Prosto tu je i to je to. Kod kuce sam bila nisam osecala nelju ljubav. Kad je plakao.a ja u kupatilu istrcala sam napolje i kad sam videla da mu je kapica preko ociju pocela sam da ga namestam i izvinjavam mu se,sve sam se osecala zastitnicki i sve to aliljubav sam razvila vremenom. Sad mi se desava da se trznem gde je a on u vrticu recimo. Ode kod.moje mame a meni dosandnookk ne znam sta cu sa sobom fali mi i nedostaje mi i odem i ja do mame kod njega amakr da sedim pored njega dok se igra sa njom ili dedom. Eto....a u pocetku nista od toga. Pogotovo sto je mene i bolela rana i stvarno nisam zaboravila bol do danas! Niti cu. Sad idem spremnija na porodjaj i svesnija i to je to. Ali ne zaboravljam. Verujem da neke zene mozda to osete odmah i tu ljubav i zaborave bol,ali one sto ne osete nisu losije majke zbog toga. Cesto budu i bolje jer su svesnije greskaa i trude se da budu bolje jer stalno istrazuju da li su ovo dobro ili ono ili ono.... 

zivot se menja i drugo dete kad dobijes jer odjednom ih je dvoje..... ja se plasim unapred. Da V pruzim dovoljno paznje i da ga ne zapistavim a opet bih volela da uzivam u bebi...kako cu izbalansirati oboje....pogotovo akd beba vude trazila vise paznje,ali znam i verujem da ce doci na svoje kad udjemo u rutinuni upoznamk bebu.

mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, kakvo rintanje po kuci posle porodjaja? Ja to nisam radila. Shvatila sam bukvalno jednu prijateljicu, iskusnu cetvorostruku mamu koja mi je rekla: ako ne zelis da se vratis u bolnicu zaboravi sve to. Muz nek uradi osnovno. Bitno je da ima sta da se jede, da se pije jer se doji..ostalo nista. Ves bebin ce vec neko popeglati. Meni prvih 40dana niko vala nece dolaziti jer ne dozvoljavam. Sem muzevljevih u ovom slucaju sad kad sa mojima zivimo, ali me to ne tangira. Ostali ima da cekaju. Meni je sad veca briga da posvetim vreme i cerkama, a znam da ga nece biti puno. Da ja skoknem do skole po K kad beba spava, da uvalim M pored nas pa da gledamo crtani zajedno dok drzim bebu..takve stvari. Beba jeste najvaznija ali imam i njih dve i njima sam potrebna. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza, Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad procitam vasa iskustva budr mi lakse,sva sam pod uticajem,jos se mi navikavamo i meni i njoj sve novo,a kad pocne da place meni jos gore,pretpostavljam da mora tako i da je to sve normalno,nemam nikkg da pitam sem vas :) verovatno ce mi biti smesno ovo za par meseci  ali do tad sta je tu je :D

Kupi "cep" :D Obavezno. Mislim na lazu. Moje su odmah prihvatile i onda nema mnogo drekanja, dobije cep, malo cuci i umiri se. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jsam ja rekla nikakvo rintanje. Meninsu sve sredili dok sam bila u bolnici a uz to su mi i kuvali...plus kod nas nije ibican da mi spremamo gostima nego gosti koji dokaze donose hranu tako da ja nisam nista radila mesec dana...tek po malo kad mi je bilo dosadno. Mislima sam na to da sam vracala stvari na mesto. Tipa nasla sam dzezvu kod lonaca i slicno oa sam samo vracala na.mesto. Ali naravno nisam imala snage ni za tako nesto i posle 10min stojanja isla.sam puzeci :D

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj period posle porođaja j ja mislim svakoj porodilji takav, pa i meni. Jedino mi je bilo lakše kad sam se porodila leti, drugačije možeš napolje nego sad. Taj osećaj usamljenosti i plakanja tako mi je poznat... Al kako beba raste to prolazi. Kako raste znaš šta je muči, i meni je jako pomagalo da držim bebu uz sebe, u naručju. A svaki postporođajni period je takav, bila prvorotka ili ne. To su prosto hormoni, tj velika promena hormona koja se dešava posle porođaja. Samo treba sve gledati kao normalno i ne opterećivati se. Bebe plaču jer to im je jedini vid komunikacije, ne znači da ih nešto boli. Što ja to nisam shvatila ranije nego me još svekrvino ne sme da plače dobiće kilu! dodatno uznemiravalo i nabijalo paniku koju sam svejedno imala, nije mala stvar dobiti dete prvi put. Zato samo polako, dajte vremena i razumevanja sebi. Grlim da što pre prođe taj osećaj i budete jako ponosne na sebe:babymommy:

leni, Venera, Analim i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekrve....nije ni cudo sto ih zovu svekrIve.....

Evo moja  nama pricala da predjemo na.kravicu a a za jetrvu procala.sto joj ne daje ad kad imaju pare?! Jetrva je radila po svom a ja upropastila dete slusajuci savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala December, mnogo mi znaci podrška. I potpuno si u pravu, da bi mi bilo drugačije da je leto. Ovo padanje mraka u 4-5 stvara neku vrstu depresije (i nevezano za porođaj). A mm je malo prehladjen i ne spava sa nama u sobi zbog bebe dok ne ozdravi (i to mi teško pada). A plus sam bila nedelju dana u porodilistu sama. Mm pokušava da me razume, ali u suštini ne shvata kako mi je. Pa ni ja sama ne shvatam. Ovi hormoni kao da rade protiv mene. I kao što kažete  lakše je kad držim bebu uz sebe. 

leni, December, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proci ce Analim. Ne brini. Jos malo i toplije vreme ce,nece biti virusa tokiko,moci cete da setate. Sad je vreme uzasno za sve....

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je normalno mislim na hormone, i koliko god se pripremimo u teoriji , u praksi je drugacije. Ja sam s prvim toliko bila euforicna, imala sam energije za  sve, za mene je svet bio stao, nisam nikome dala da ga drzi i nosa, uopste mi se nije spavalo i kad me je posle par meseci umor stigao krenulo je ludilo. Svi prolazimo kroz Baby Blues na neki nacin. Sa drugim sam vec znala kako svoju energiju da rasporedim i sve je bilo puno lakse, a verujem da je i do vremena, moji su u leto rodjeni pa je bilo lakse, bili smo stalno vani.

 

Analim, k a m , miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam popila kafu :D posle 3 neprespavane noci bilo je ili kafa ili mrem i sada letim. Droga nema sta. 

Definitivno je gore zimi, meni je najteze bilo upravo kada se dan skratio, ja sama sa Milom a stalno mrak, niti da izadjemo napolje ni nista. Od kraja februara sve je bilo lakse, tada smo bilo po 5,6 sati napolju, ona je u kolicima spavala ja setala i tako do avgusta. Taj period mi je bio mnogo laksi i divan. Pre toga je bilo dosta tesko.

Tako da Analim I Mozza, uskoro ce sve biti lakse videcete.

Ja sam generalno protiv dude, ali kada je Mila plakala sve smo pokusali pa i to, ali ona nije htela. Mnogo je lakse kada dete hoce varalicu. Odvikavanje nekad bude problem ali mislim da na kraju ipak vredi.

Venera, k a m , Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam mislila da sam jedina koja nije nista osetila kad su mi doneli bebu,bila sam srecna sto je ona dobro ali od one velike ljubavi i povezanosti o kojoj svi pricaju ja nisam nista osecala i onda mi je bilo krivo jer sam mislila da nesto nije u redu samnom,sve mame oko mene su srecne i ljube decu i ja skacem na svaki njen trzaj ali samo zato sto tako treba,tek kad smo dosle kuci kad me sve sastavilo i kad sam se rasplakala cak ne znam ni zasto od tad ne mogu da se razdvojim od nje i svi hormoni mi rade jer cim dodje vece meni je tesko i tako u krug,sad kad procitam vasa iskustva onda znam da nisam jedina i da nisam luda sto mi se ovo desava,i dobro je sto ne traje vecno. Ne znam kad mozemo u kratku setnju,jos cemo malo sacekati ali jedva cekam da izadjemo napplje iz stana na svez vazduh

Miliccam,kako je Mila,jeste se izborile sa temperaturom?

Izmenjeno od strane mozza
Venera, miliccam, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Milice,jedna od najboljih kafa koje si pila a? :) 

Ja cu sad da kuvam. Oko mene su bili bolesni svi a mene nesti tripuje da ce da me opet uhvati pa da vidim da li cu se sabrati posle kafe.  V sam povukla iz vrtica jer su bili svega par dece pa bolje da je kuci...ne drzim ga pod staklenim zvonom,ali em sam kuci em nesto ne voli da ide em stvarnk hara neki virus pa bolje mu je. Mada mu se zapusio nos i kasljao je. Kasljao je verovatno od nosa,jer se sliva ali neka ga kuci malo....

Ja pre prve trudnoce nisam ni razmisljala o dudi...sveki kupila i dala sam,hteo je i umirivali ga je pa smo davali do druge godine. Ali sa dve godine samo nocu.  I to da zaspi...na kraju je pregrizao i rekla sam nema jer moze da udje u grlo i ugusi se i vise nikad nije trazio. Tako da sam ivaj out uzela odmah dve da nam se nadje. :)

mozza,kao sto rekoh vec,ne brini. Prvi put sam se porodila sa 21,5. Htela sam da se porodim samo da vuse trudna ne budem! Sve mi je tesko.padalo...nedistajali su mi izlasci(sramota me i da pomislim sad)a bebu smo hteli i odricala sam se svega tj nije beba patila da spava svaki vikedn kod babe da bih ja ludovala npr i tesko mi je padalo. Bas mi je nedostajalo vreme za mene,organuzaciju...ma sve! Kad sam se porodila bila sam u fazonu ok i pvo sam uradila i ibavila i sad da se vratimo stalnom zivotu kao nekad. Aha,'oces.... ni nalik zivot kao sto je bio. Teze cesce jeste bilo ali mnogo isounjenije i lepse. Ne bih menjala nista. Ovu teudnocu uzivam. Iako nekad kukam,ne kukam ni polovinj kao u prvoj i jedini razlog zasto zelim da se porodim je dase uverim da je beba zdrava i ziva i da je vidim jer zaista jedva cekam. Nekako sam sa ovom bebom povezanija vec sad negk sa V kad se rodio. Sa V sam sazrela,odrasla. Bukvalno.  Udecemo sta ce biti za nekih 6 nedelja. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.