Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja bih precrkla od muke da me nisu pustili. Ovako mi ma koliko bilo teško ipak bilo lakše. Ne mogu da zamislim kako je tebi bilo, ne ponovilo se. Ona je tamo sa doktorima i sestricama sarađivala, bila je prava dobrica al kako dođosmo kući ko da je đavo ušao u nju. Samo da ozdravimo više. Ne bi me čudilo da sam tamo navukla neku infekciju. Iako sam svaki put brisala dasku maramicama, opet stolicu nisam mogla, ali imala sam i svoj krevet gde sam spavala samo sam morala da sedim na stolici kad sam je inhalirala i smirivala dok je primala infuziju i dok je bila ceo dan na kiseoniku. Čitala sam vas tamo ali sam iimala taj stari telefon pa nisam mogla da pišem. Sad imam puno slabiji ali bar funkcioniše ono što nije na tome telefonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta sve neću pročitati. Koji morbidan lekar, ustanova, može tako malo dete da odvoji od roditelja da bi u bolnici bilo. Kada mu treba roditeljski zagrljaj više od svega čak i da je kod svoje  kuće a kamoli u bolnici. Razočarana sam našim zdravstvom , jedno je nemati novca a sasvim drugo nemati empatije kao zdravstveni radnik. Bljak

Ne razumem uopšte zbog čega ne bi trudnica bila u bolnici sa svojim detetom. 

I još jadno dete u tom stanju da vrate. Ne mogu da se oporavim od soka šta procitah :(

Decembar, svima nam je takav januar i februar, šta ćeš, pogotovo kod nas sa više dece. Iz virusa u virus, iz problema u problem. Svaki put u ova dva meseca kažem da ne mogu više ali snage moraš imati htela ili ne. Mi smo ove godine imali i operaciju u januaru, hvala Bogu pa nije tako često.

 

k a m i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače moram i da podelim sa vama svoje zapažanje. Toliko virusa imamo jer smo lenstine, kompletno stanovnistvo bre.

ajd sto nemamo neke minuse pa nema šta da poubija te viruse, nego bre odrasli ljudi se zatvorise u kuće čim zahladni, ujedno i decu svoju, da ne pričam o igraonicama. I onda ta ista deca dolaze u vrtic i mi koji se ubismo da sto više ojačavamo decu svoju ,redovno kao vrhunac svega dobijamo na poklon viruse.

danas sam izašla napolje sa decom, u veliki park, znaci park je bio prazan, dolazilo je po koje dete i svi su pobegli i pre neko sto su i dosli. Žalosno je sto su sva ta deca zatvorena po kucama i igraonicama. :huh:

svi mi imamo teške dane, i kada nemamo snage, i kada smo bolesni, ali da je park u jednom milionskom gradu prazan u nedelju oko podne je žalosno. 

mmaka, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, znala sam da je samo subjektivni osecaj , ja po mom osecaju imam 100kg ali se jos uvek prijatno iznenadim kada stanem na vagu. 

Mi se ponadali da ce nas ove zime zaobici virus ali ipak ne, mm I ja danas slinavi a Mila cas ima temp cas ne. 

Decembar, drzite se.

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da vam kazem..mm i i  cemo do kraja zivota da se kajemo sto smo pristali da ostane sama. Nikada to sebi necemo oprostiti. :( Nas je ta dr koja je te noci primila slagala. Rekla je da ona mora te noci da bude na intenzivnoj nezi jer je jako lose, a sutra kad predje u sobu mocicu da ja ostanem. A ustvari nas je slagala. Sve vreme je bila na istom mestu, kao neki zastakljeni box. Posto sa njima nije hrela da saradjuje i nista nije jela dozvoljavali su da mi udjemo 2x na dan, posebno po 10min. Sto bi bilo jos gore i za nas a posebno za nju, tek bi kukala posle toga. Jos ona nije histerisala samo je tiho jecala mama dodji, mama dodji..meni i sad nije dobro kad se setim. Naredne dve godine nije normalno spavala, plasila se da zaspi bez nas. Zamalo da zaglavimo kod psihologa. Jos joj je mukici 3mes posle bolnice stigla sestra... Ja tu dr vidjam povremeno ba pedijatrijskoj klinici i ogorcena dam svaki put kada je vidim. Ne znam sta bih joj uradila. Ona verovatno misli da je radila u interesu deteta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, ja se slazem sa tobom potpuno. Mi smo danas pola dana proveli u dvoristu. Na kraju su deca kukala sto su morala unutra na rucak. I dok smo ziveli u stanu, stalno smo izlazili. Sad mi je jos lakse, samo ih isteram..a ono pre dok se svi spremimo, namontiramo. Ali kada ka vreme lose i ne izadju par dana, polude, niti dobro jedu, niti spavaju, rastrojene su..Danas su jele kao mecave. K moze da opusteno pojede dva bataka i sve ostalo pride...

December i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi takođe puno boravimo napolju kad nismo bolesni, al opet obolimo kad pokupimo od drugih. I juče smo bile napolju i prekjuče, kasnije uveče je dobila temperaturu. I besna sam što ne možemo da se odbranimo od toga. Još imamo u okolini roditelje koji ne vode računa da drže podalje svoju bolesnu decu već ih bolesne šalju i u školu i u vrtić sve dok ne padnu od iscrpljenosti. Zbog toga su i učiteljice besne jer ne mogu da se sastave od virusa koji se vrte u krug. 

Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jao decembar,sta vas snadje. Kako ste sad? 

Moj brat je takodje ostavljen sa 6godina sam u bolnici a mm takodje sa 4.i to na operciji.krajnika nazivo...uzas. majke bi trebalo uvek da imaju dozvolu da budu sa detetom! Trudna ili ne.... bez.ikakvog pogovora.

Ja se slazem da smo lenji,ali moram reci da u ovoj drzavi nakon posla od 9,10h ti vise nije ni do setnje ni do niceg....razumem ljude. Ja volim da setam i sad kad mogu setam,ali jednostavno se zivot toliko promenio da mozda nisu polovina.krivi jer bi hteli ali ne ide. Prosto radis od 7-17h i vise nisi ni zasta....  drugo svuda se ide kolima umesto peske ali.i.to.zbog.toga jer zurimo a zurimi da bi stigli sve i na posao i oko dece i oko kuce...pogotovo ze e koje rade a imaju na glavi i kucu i decu. Neosporavam da ima lenjih,ali po sebi vidim da nekad nemam snagu kad dodjem sa posla. 

Inace na konto 21 veka....prica meni baba mm.kako je na dan termina iska da nosi hranu nekoj porodilji(kod nas je obicaj)  i kako je dan pre bila na njivi i kao kako se lako.proodila ovo ono i ja kazem kako su bili bezobrazni orema trudnicama i zenama uoosteno cak i zene jer su bile u fazonu kako su i one to.prosle i sta im fali a muskarci nisu ni shvatali niti su hteli. I kaze.nammbaba tetka kao da aki kad se zena porodila 3nedelje minimum do 6nedelja niej smela da ustane iz kreveta sve su radili.mestk nje...reko jeste ali zato tokom cele trudnoce i posle tih 6nedelje ponovo kao.magarac radila....kod nas su jos uvek neki ljudi takvi,malogradjani kao da nisu izasli iz sela.

e to jeste...imas roditelja koji povuce dete.iz skole/vrtica cim se mali nos zapusi,ne dozvoli detetu ni da izgradi imunitet a ima bezobraznih roditelja koji salju decu sa temperaturom u skolu. A virus stonje najgore moze da prenese zdrava osoba i prenosi se.vazduhom i vetrom i dzabe....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
December, mozza, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo dobro, osim ovog stomačnog. Opstrukcije ima samo kad kreće upala disajnih puteva tako da smo sad na miru. Dobila je lek za regulisanje astme mada joj ne dajem sad dok ima proliv jer neće ništa da jede a lek se meša sa jelom. Sačekaću da se oporavi pa ponovo ću da joj dajem. 

 

Uvek kad neko krene da pametuje kako je bilo nekada samo ga podsetim da je nekada i i stopa smrti dece i majki bila koliko veća nego što je sad i zaćute. I svekrva se kurči kako je radila sve a oba porođaja je morala carski tako da... Jedino mojoj baki skidam kapu, radila sve, rodila osmoro dece prirodno, nijedno nije preminulo a srčani bolesnik je od 14 godine, pod lekovima svakodnevno još uvek. 

k a m , Earl Grey i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, nema to veze ni sa teškim radom, ovde je većina nedeljom slobodna . Firme ne rade, po koja apoteka dežurna, prodavnice, butici , ništa. Naravno sve ima dežurno, tipa prodavnice na pumpi, oni outlet centri van grada , ali redovno većina ne radi, velika većina. Subotom sve radi skoro kraće, 80%. Koji je njihov izgovor? Znaci komplet stanovnistvo.

U novinama najavljivali oko 1000 mrtvih od gripa u AT. Pa kako i ne bi. 

Skidam kapu ovde Austrijancima, kod njih najviše vidjam stare u setnji, nordijskom setanju i najviše puštaju decu da se prljaju, sami da se bore, penju, snalaze. I oni najviše decu izvode po svim uslovima, kiša, sneg, vetar. 

Turci zauzmu sve parkove kada je vreme lepo, ovako ih nema ni na vidiku. 

Evo ja iako sam sa stomakom “do zuba”, dok spremim troje dece već mi nije dobro, pa mi se ne ostaje samo pola sata a toliko smo se oblacili, i onda se vratim slomljena ali me grize savest da sedim u stanu. 

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moja prababa rodila sestoro,a ko zna koliko je jos abortusa imala. Jedno dete joj je sa sest godina upalo u krecanu i umrlo, drugo sa 17umrlo od tuberkuloze, trece sa 39umrlo od srca i ostavilo dvoje vec velike dece/studente...ostalo troje dozivelo starost. Moja baba poslednja umrla u 90god, bukvalno od starosti. A najkilavija bila, od kada se rodila mislili su da ce da umre. Svako leto provodila po 3mes kod kumova u vrnjackoj banji, pila svako jutro pola kozje mleko, pola vodu sa sneznika. Kao da ojaca. Prababa na slikama kad je imala 50,60izgleda kao da ima 80, seda kosa, pundja..i nije ni dozivela vecu starost. A mucile se zene sacuvaj Boze. Nije bilo vode u kuci, nego cesme na par mesta, jedna na pocetku ulice, jedna na kraju i onda nosile vodu da bi na ruke prale ves. I opet svi isli obuceni i ispeglani. A mene iritira kad vidim kako sad narod ide, klosarski, zarozan i poguzvan. U javne institucije hoce da ulaze kao na plazu i jos im smeta kada ih opominju. A imamo sve masine da nam olaksaju zivot, masinu za pranje,susenje, masinu za sudove..samo ih popalimo i gotovo. Peglu na struju, ne ubacujemo zar u nju da bismo peglali, sporet na struju, ne lozimo vatru leti i zimi da bismo skuvali, sto malih kucnih aparata za kojekakve namene. I pun bojler tople vode da se mozemo brckati u pola dana i noci. I opet ne stizemo, frka je i jurnjava. Iskreno, fali mi vreme da nesto procitam za svoju dusu. Strovalim se uvece mrtva umorna, posle dve stranice se onesvestim. Sa gomilom prijatelja se vidjamo dvaput godisnje, a i redje jer ne stizemo. Kumove nismo videli od proslog decembra, dakle ,15mes a zivimo u istom gradu! Ja sa komsijama nemam vremena da pijem kafu, mislim da su ocekivanja bila drugacija kad smo se doselili ali eto prosto je tako. Svi su srdacno dolazili da se upoznaju, ali od mene mogu dobiti par recenica usput kad me vide kako idem iz prodavnice ili iz skole i to je sve. Nemam ni za svoju decu vremena onoliko koliko bih zelela. Sa njima sam ceo dan, ali ne stizem da im citam koliko bi one htele, da sijemo lutkama ili radimo pola dana nesto bas posebno sto je njihova zelja. Dok sedim sa njima, igram se ili mazim..razmisljam sta me sve jos ceka i da moram da idem..sto je zalosno. Divno nam je dvoriste leti, kao park ali reeetko da imamo vremena da sednemo i pijemo kafu napolju. Stalno je frka i jurnjava. Jos ja ne radim, kod kuce sam sa decom. Da jos idem na posao, pa ja to nmg ni da zamislim kako bi izgledalo..Moj suprug je odsutan svakog radnog dana od 7-19h. Kada dodje ne moze ni da ruca jer je pregladneo. Odmah uzima da radi sta ima oko kuce. Decu vidja u prolazu. Mi razgovaramo preko vibera u toku dana, drugacije ne stizemo. 

Izmenjeno od strane k a m
Analim, Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

mi danas idemo da potpisemo ugovor i da vidimo ko ce nam biti vaspitacica :) 

i svako jutro kada pijem kafu upalim prokleti tv, i malo pa eto velicanstveni prica kako ce biti bolje.... verujte mi da sam od pre 3 dana pocela da gledam baby tv :) tamo nema velicanstvenog

k a m i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste svi jure nekuda, ocekivanja su jako velika od najmladjeg do najstarijeg, niko nikoga ne razume a i ne zeli, meni je mnogo zao sto decu ne mozes nigde samu da pustis, da odu do trgovine ili skole sami, opasnost vreba iza svakog ugla. Ne opravdavam roditelje kad salju bolesnu decu ali godisnji i pravo na negu deteta se potrosi sad pa sad da puno roditelja nema drugu mogucnost. Vec postoje vrtici za noc, zivot se potpuno menja.Joj i ja sam alergicna na nakaradno oblacenje..

December, k a m i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi izgleda mucimo slicne muke, mi nocas horor Mila imala temp do 39,3 na svakih dva sata tusiranje, obloge, krompir, cepici paracetamola i spustimo do 38 i onda krene ponovo, samo sam cekala da svane jutro da idemo kod dr i ona nam dala jos ibuprofen, kaze virus, posto su pluca, usi i grlo ok. A ona trcka , brblja kao da nije nista pa mi se cini da nas dr uopste nije ozbiljno shvatila. 

Ja sam celu noc presedela posto je ona htela da spava samo kod mene u krilu, u polusedecem polozaju, cim bih pokusala da je spustim pored sebe plac, tako da vise nisam ni pokusvala. Ali evo prezivesmo, valjda ce nocas biti bolje. 

Inace, ja nemce po tom pitanju obozavam, i staro i mlado (odnosno ljudi srednjih godina) trce, setaju po suncu , snegu i ledu, voze bajs , jezera, brda, planine i parkovi stalno puni. I meni se svidja sto smo i mm i ja u slicnom fazonu, ne volimo puno da sedimo kod kuce , vec planiramo Milu sledece zime da vodimo na skijanje inace smo stalno napolju, makar sat vremena osim kada je nevreme. Mi leti i posle posla svakog dana idemo napolje i vodimo Milu makar u parkic u kraju. Ovde je dan leti bas dug, skoro do 10 je dan tako da imamo vise vremena. 

Earl Grey i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar,zamisli.kad je meni devojka 88godiste rekla za epidural nesto u fazonu:valjda treba i valjda zena moze da se istrpi za dete i bla bla bla....to prodje i bla bla bla i.epidural je za pi*ke.... i to gomila mladih zena su u tom fazonu,kako su ranije? I zub moze bez anestezije,ne vadite ga svaki dan a ni vadjenje ne traje koliko porodjaj pa svi uzimaju anesteziju. A takvi ljudi,malogradjani nenacitani su u vecini za sve takvi. 

A to kad mi neko kaze.kako ranije,reko nemozemo da gledamo sad i nekad nikako! Od smrtnosti dece i porodilja preko knogih stvari. Ranije se mnogo radilo kuci ali nije bilo toliko prodavnica i mesara i vocara. A sad radite da biste imali za zivot bukvlano. Zivot je poskupeo ali i ljudi su se promenili. Treba nam internet,treba nam masina za ovo treba nam masina za ono.... treba nam stapni mixer jer i nutri bulet jer nemoze secko da odradi i ostale i slicne stvari.

Neka porodica u mom  selu,zena je rodika 20 dece a 10 joj je ostalo zivo! A danas zenama nekim tesko da rode dvoje a uz to pricaju kako je nekad bilo i osudjuju sve zivo. Od epidurala do toga da zagledaju kakve dete patike ima...

eg,ja sam.mislila na bas srbiju. Za ostale zemlje ne mogu da kazem jer ne znam zaista kako je. Niti radno vreme niti nista... ja evo zato biram radije da budem kuci i radim za manje novca da imam za osnovno od plate a.ovo sto.imamo.od zemlje malo to uvek damo na letovanje ili u kuci ako nesto treba. Ali ne patimo da imamo biblioteku u kuci i teretanu i auto najnoviji....da volela bih da.mogu,ali radije u skladu sa mogucnostima nego da da propustim detinjstvo.mog deteta. 

Dok recimo jetrva i dever oni su opsdnuti materijalnim stvarima a nesrecni su i kukaju...on ide psihijatru jer je nervozan i nesrecan bukvalno. Stalno se svadjaju i sto je najgore uvek teze ka vise sto se novca tice nije im dovoljnk a nema sta nemaju..... da se razumemo zabole me,ali hocu reci da jije sve u tome. Ja cu radijw da sedim dva sata sa detetom u oarku ili prosetam kao juce...ili da skacemo na trambolini i lezimo.... zivim u mestu gde deca idu sama u skolu i gde mogu da budu na ulici. 

Nerviram se cesto zbog finasija jer zaista ostanemo bez para nekad i puknes ali znam da ce doci na svoje kad deca budu veca i budu samostalnija i ja budem mogla vise da radim. Trenutno biram njih a njima su sad avakako potrebniji roditelji vise nego novac. Za kinder jaje uvek imamo :)

December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, izvinjavam se unapred što upadam kao padobranac na temu :)

Pisala sam na temi o blizanačkoj trudnoći, ali rekoh da se javim i ovde...

Nisam još u drugom trimestru, ali polako idemo ka tome, trenutno protiče 11 nedelja :)

Prva trudnoća je u pitanju, i divno iznenađenje zvano blizanci :wub: Kod mene u porodici ih nije bilo do sada, pa otud i iznenađenje, ali eto, dvojajčani su i za sada sve polako protiče kako treba... Iščitaću sad temu detaljno, ali definitivno ću postati regularna ovde :D 

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VG, dobrodosla i ovde. :baby::baby:

Kako se osecas? Jel imas mucnine itd? 

Blizanci su bas divno iznenadjenje. :wub:

vintage_girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno ^_^

Imala sam, mislim da se polako smanjuju sad, tj. nadam se :D Inače mi je bilo gore kako dan prolazi, uveče najgore. Sada bude ok u toku dana i samo uveče osetim. S tim što apetit i dalje nemam nikakav, baš se mučim sa jelom, ali proći će i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vintage,dobrodosla i cestitam. :)

Prvi trinestar ne postoji uopste,obrisan je a i malo nas je oa sve pisemo ovde u drugom trimestru. Kad ti je termin da te dodamo na spisak? :)

vintage_girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VG dobro dosla :)

procice to ;) slatke muke

 

Zene jel znate koje su to magicne madjarske kapi protiv grceva kod beba? 

vintage_girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si Kika? Bas mislim na tebe. Jesi li dobro? 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si Kika? Bas mislim na tebe. Jesi li dobro? 

tu sam, citam vas redovno.. ne stizem da pisem, kod mojih smo u selu. Imali neku guzvu. 

dobro sam, grcevi u nogama zezaju I bol u ledjima. Ali sam super. bebac sutira non stop ❤

kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče, trudnice! ^_^

Ja bukvalno ne stižem da pogledam na telefon, zbog okupacije oko Mile. Ona nekad lepo spava između podoja, a nekada po 3-4 sata ne. Ali uvek kad je nešto kući, koliko vidim. Valjda se naguta vazduha dok sisa, pa redovno bljucka i stuca. I onda se i ukaki. Pa dok sve to prodje, već dodje vreme za sledeći podoj. Ja ne stižem da jedem koliko bih trebala. Mm pomaže oko nje i oko kuće, ali evo on je danas počeo raditi. I ja se osećam nekako usamljeno kako krene mrak da pada, stalno mi se plače. A ujutru sve ok. Da li je to imao neko od vas?

Kako su vaše bebe napredovala u težini na početku? Danas je patronazna donela vagicu da izmeri bebu, jer sam ja rekla da ne znam koliko ona pojede po podoju i da li joj je dovoljno. I ispostavilo se da slabije dobija na kilazi. Dobila je samo 20g od četvrtka. A trebalo bi toliko da dobija po danu. Meni ona u suštini ne deluje da je gladna tokom dana. Nekad jede na 3 sata, nekad na 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vintage,dobrodosla i cestitam. :)

Prvi trinestar ne postoji uopste,obrisan je a i malo nas je oa sve pisemo ovde u drugom trimestru. Kad ti je termin da te dodamo na spisak? :)

Hvala ^_^ Zvanični termin je 5. septembar, ali računamo da će ipak biti avgust :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,ja ne znam. Mi smo samo espumisan koristili i to kratko. 

Analim,osecas li da nadolazi mleko? Ja se nesecam koliko je V napredovao. Znas kako najbolje je da je izmeris posle podoja i pre.  Znam da su zene tako gledale....

nema grceve mozda nocu? Nama je V malo plakao ja sam to resavala soavanjem pored mene,ali znam da neko ne zeli da navikava dete tako. Ali kod nas nije dugo trajalo. Ostavljava bih ga tako nekad a kad mi se cinilo da je orestalo soavao je u krevecu. Navikao se sa nama ali kasnije.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.