Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene horoskop uopste ne zanima nit mu pridajem vaznost. Inace, ja sam ovan. Mm vaga, K lav, M skorpija. A izgleda da ce ova beba isto biti ovan. Ja i ne znam do kog datuma traje ovan. Posle pocinje bik. 

Kruela, ne pomisljaj da ce biti isti i ne poredi ih. Moje iskustvo je da su deca potpuno razlicita. Sto rece moj svekar u jednoj knjizi Isti roditelji- razlicita deca. :) Moje lice fizicki toliko da se primecuje da su rodjene sestre, ali ne previse. Ali zato po karakteru su potpunooo razlicite. I kao beba su bile, cak i u stomaku su bile razlicite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato kazem,da necija.licnost nije samo hirospkopski znak vec i svasta pored....od toga kakav zivot zivis,kakav si ziveo,detinsjtvo....sve....dosta to utice. Ali ona je takva da je nista ne zanima....i ne znam sve u svemu jedna negativna osoba. Ali mislim da je tomi delom zbog zivota koji je imala.i ima jer nije imala.ni detinsjtvo a ni da se udala neki zivot. Iako sam ja misljenja da je mogla promeniti jednostavnom selidbom. Ali bas zbog nje pitam...ne biu volela da mi je dete takav namcor. :D

Kam,nisam mislila bukvalno,znam da ce biti razlciiti i da ne treba uporedjivati,ali neke stvari ce sigurno imati iste makar fizicki a neke stvari totalno razlicite pa u tom smislu me zanima. :)

a mi od danas pune 34. Jos 42dana do kraja...malo je ostalo. :)

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, potpuno si u pravu. Horoskop sam po sebi je samo mali deo cele nauke astrologije. Ponekad se samo sunce nalazi u u našem znaku, a sve ostale planete u drugim znakovima i kućama. I onda ta osoba uopšte ne odaje utisak da je taj znak koji je. Podznak predstavlja kako nas vide drugi ljudi, kakav prvi utisak odajemo. A znak su opšte karakterne osobine. Ja sam blizanac-lav. I kao što kaže Miliccam, na prvi pogled jaka ličnost, ali meni je venera u raku i ja sam ustvari izuzetno osetljiva i ranjiva osoba.

KruelaDevil, ti si zemljani znak, a tm vodeni  što je super. Tebi u globalu više odgovaraju vodeni (rak, ribe, škorpija) i zemljani (bik, devica, jarac). Ali naravno, nema pravila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako se gledaju podznak i te venere,sunca i ostalo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bik, u podznaku blizanac. Mm je lav, najstarija dete riba, srednja je isto lav, a najmlađa vaga. 

Moje mišljenje o vagama je da je svaka kuća srećna ako ima bar jednu. Oni isijavaju sa svim mogucim pozitivnim , kao neka oaza mira su. Moja cerkica već sa 2 godine ima takve manire i postuje bonton, tako je pedantna, čista, uredna. Da čovek ne poveruje da jedno malo dete ne želi da jede van postavljenog stola, čak i kada sama jede a sestra i brat odu u dnevnu da jedu.

Za lavove se bez problema može reci da vole pažnju, preteruju, preuvelucavaju, osećanja su im snažna kao i reakcije. Sa njima je sve mega naglašeno , nema mlako . Vole da pomažu svima ali vole i na glavu da ti se popnu.

inace po horoskopima kažu da smo mm i ja nespojivi :lol:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo moras da izracunas na osnovu datuma, tacnog vremena i mesta rodjenja. Na ovom sajtu to mozes, ukucas svoje podatke i sve ti izadje

https://www.astrotheme.com/horoscope_chart_sign_ascendant.php

Medjutim ti verovatno neces razumeti nista, tako da ako nemas bas puno vremena koje planiras da izdvojis na to kako bi makar nesto skapirala, nemoj ni da gledas. Da bi skapirala moras dosta da citas, tipa tamo ti pise da ti je mesec u skorpiji (recimo) onda moras da trazis tekstove za mesec u skorpiji i tako za svaku planetu i svaki aspekt, a o kucama da ne pricam. 

Generalno, kakav ce odnos majka imati sa decom ne zavisi toliko od horoskopa dece vec od horoskopa majke i njene 5. kuce i planeta u 5. kuci. Moja snaja npr ima marsa u 5.kuci. i pre nego se bratanica rodila ja sam joj rekla da ce Sofi biti tvrdoglava, ratoborna, aktivna, brza, muskobanjsta i da se nece slagati, i sve je tako. A tako ce biti i sa ostalom njenom decom (ako ih bude), iako ce deca sama po sebi biti razlicita. 

Ukoliko su tu dve planete (ili 3), onda se odnos majke sa decom moze razlikovati.

Vidis, EG horoskopski Bik i Lav su idealan spoj, meni su svi rekli da mi treba bik, a mm je blizanac. Upravo zbog toga se kod parova gleda uporedni horoskop, puki znak i podznak ne znace nista.

Ne bih da davim sada ovde, nije bas tema. Ako ima tema neka prebace admini tamo. 

Analim, leni, Earl Grey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi da se pohvalimo da smo primljeni u vrtic!!!!!! toliko sam im zahvalna da ne mogu to da opisem! A inace smo danas planirali dobuprave da idemo, kako bi konkurisi za “odbijenicu” i da se upisemo u privatni, kad ono- ona primljena u vrtic kod bate :) :) bas mi je pao kamen teretnjak... 

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmm ne mogu toliko da citam o horoskoou definitnvo :D da mi neko na brzinu preprica ok,ali ja se ne razumem a i me ni zaista ne zanima toliko da se udubljujem jer ne razumem i onda ko zna da li bih dobro protumacila ono sto procitam. :) tj ne znam da li bih skontala kad citam oa bolje da ne citam... ja mislim da sam ja podznak ovan ili jarac.  

Mmaka,super za vrtic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bik, lav, skorpija i vodolija su moze biti "fiksni" znaci.

Ja sam vodolija-riba. U stvari, podznak mi je u ovnu, ali "zacauren". Astrolog kaze da su to moje zivotne lekcije i da sam u proslom zivotu bila muskarac i ratnik :D  Venera mi je u ribama, mesec u blizancima a rak dominira horoskopom, sto konacno objasnjava moju posvecenost porodici. Mars mi je u 5. kuci i svi se cude sto nemam sinove. Zato su mi cerke energicne i sportski tipovi i svi koji nas ppznaju kazu da smo atipicna porodica, mnogo je vise" muske energije" u kuci.

Muz i starija su ovnovi, srednja je devica a najmladja vaga. 

Ovnove mnogo volim, vatrene znake uopste. Volim tu njihovu energiju, veselost i ne smeta mi njihova opsednutost fizickim izgledom. Uzivam da hvalim moje ovnove :) I inace, kazu da vodolija ume sa tim znakovima bas lepo da zivi jer je jednako opsednuta sobom :D Samo u intelektualnom a ne u fizickom smislu.

Vecina prijatelja su mi bikovi i jarcevi, vracaju me na zemlju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,vidim da ste se raspisale o horoskopu,ja sam jarac i to je sve sto znam o horoskopu :D

Ne ulazim cesto jer je Teodora pocela da zeza,danju spava a nocu nas voza pa se nosamo do 6 ujutru i tako u krug,ja sam jos uvek unistena posle cr i nista mi nije lakse,morala sam sinlc da idem na hitnu jer mi je rana toliko natekla i ceo stomak da mi je zablokiralo besiku,pa su mi radili uz i videli neki hematom unutra a ceo stomak mi je uvecan i tvrd,danas sam vadila konce i rekao mi dr da se ne cimam mnogo jer moze rana da se otvori,tako da mm sve radi sam dok se ja osecam odvratno sto ne mogu da mu pomazem ravnopravno a mleko mi curi nenormalno pa su mi dali lekove da se zaustavi laktacija,kod mene uvek uzbidljivo

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vala toliko u horoskop ne mogu da zalazim hahah. Too much for me :D

Mozza,zao mi je sto se patisali ako ce ti biti lakse-proci ce. Nezgodno je u pocetku ako imas ranu od carslog ili epiziotomije. Ja takodje 5nedelja nisam mogla nista. Lali nemoj da se osecas krivom to je dete i tvog muza prema tome obaveze su vam 50:50. On je mozda angazovaniji sad,ali tebe boli...a i to ces ostajati sa.njom vise tako da ne brini. Sve ce doci na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se upucam,maticari u Rumi nece da urade zapisnik maticarima u BG kao protivzakonito je,tako da moram videti sta cu,ako nista moracu sl nedelje za BG da prijavim dete...uzas i sistemu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,vidim da ste se raspisale o horoskopu,ja sam jarac i to je sve sto znam o horoskopu :D

Ne ulazim cesto jer je Teodora pocela da zeza,danju spava a nocu nas voza pa se nosamo do 6 ujutru i tako u krug,ja sam jos uvek unistena posle cr i nista mi nije lakse,morala sam sinlc da idem na hitnu jer mi je rana toliko natekla i ceo stomak da mi je zablokiralo besiku,pa su mi radili uz i videli neki hematom unutra a ceo stomak mi je uvecan i tvrd,danas sam vadila konce i rekao mi dr da se ne cimam mnogo jer moze rana da se otvori,tako da mm sve radi sam dok se ja osecam odvratno sto ne mogu da mu pomazem ravnopravno a mleko mi curi nenormalno pa su mi dali lekove da se zaustavi laktacija,kod mene uvek uzbidljivo

Uh draga mozza nadam se da ce biti sve u redu ali ako su videli hematom jer ne bi trebalo da to ociste da se ne upali nesto,  ok ti ne smes da dizes tesko i takve stvari ali da se bas ne smes cimati da ne pukne zvuci cudno, mozda znaju bolje zene sa cr  pa ce napisati.

Ako uskoro ne osetis poboljsanje idi opet na pregled.

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, zasto da ti zaustave laktaciju samo zato sto imas mnogo mleka? Uspostavice se ponuda i potraznja polako, ona je jos mala pa ne moze da posisa sve. Ali ako imas viska mozes da izmlazas samo malo, da sebi olaksas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ona ne sme da doji zbog lekova za srce koje pije.

mozza,ako ne daj Boze dobijes temperaturu obavezno se javi lekarima odmah! 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ne smem da dojim kao sto je Kruela vec rekla, a sad imam mnogo mleka i samo curi,dr mi kaze da je ne prislanjam na grudi,pa kako da je prislanjam kad moram da je nosim,jer ja cim je podignem meni za par sekundi krece mleko i to ne mogu da kontrolisem,samo mi je da ne dobijem neku upalu na sve ovo sto me je vec snaslo plus dva hemoroida,zene ja se samo zalim,ali nije bas sve najgore,mnogo mi je lepo sa mojom devojcicom iako ne spava do jutra sta cu prilagodim se pa spavam kad i ona,procice i ovo.

Bralac i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, a zar nema lekova koji smeju da se piju a da dojis? Kakav ti imaš probelm sa srcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,nema zamena koja bi bila bezbedna za dojenje,svaka terapija je rizik za bebu,imam urodjenu srcanu manu,pijem beta blokatore i za visok pritisak i povremeno za anginu p. Jedina opcija je da prestanem sa terapijom ali onda sam ja pod rizikok od infarkts jer mi se vremenom mnogo toga pogorsalo ali nije nepoporavljivo

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caj od zalfije pomaze da se zaustavi laktacija, nekoliko solja dnevno pij, mozda ces morati i izmlazati, moze brzo doci do mastitisa tako.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozza,zali se slobodno. Ja znam kakvi bolovi od rane mogu da budu. Verujem da uzivas ali naravno da te pati ovo.... 

za.dojenje se ne bih ni neckala. Ne bih dojila sa lekovima. Detetu je potrebna zdrava majka i.majka pre svega a ako ti sebi ugrozis zdravlje nista dobro neces uciniti ni sebi a ni detetu. Evo ja prva sam prestala sa dojenjem zbog bromazepana jer nisam htela da.dojim dok pijem lek a bez njega nisam.mogla.par meseci....dojenje jeste.najbolja.opcija,ali sta sad. 

Nisu ti dali nesto,neki lek za zaustavljanne laktacije? Probaj i da se izmlazas....u pocetku do kraja oa sve manje da polako nestaje. Stavljaj listove kupusa....masiraj,razbijaj grudve na grudima ako imas.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, draga, bas te je svasta snaslo. Ja sam takodje imala manji hematom bas iznad rane, ali su mi rekli da to nije strasno I brzo je proslo. Meni nije bas najjasnije kako ce I zasto rana da ti se otvori , naravno da neces podizati nista tesko, posle cr to se podrazumeva ali da usivena rana koja polako zarasta ima predispozicije da pukne mi nije jasno. A muz I treba da ti pomogne, tome I sluzi. :)

Sto se tice mleka, ako su ti dali lekove to ce se sada brzo srediti, nemoj bas da preterujes sa izmlazanjem I masazama posto se tako podstice proizvodnja a ti bi trebalo da je smanjis. 

I naravno ako osetis bilo kakav bol ili dobijes temp odmah kod dr ili u bolnicu, gde su ti vec rekli da se javis. Ja sam dobila mastitis, za sat vremena je temp sa 37 skocila na 38,5 tako da nemoj cekati ako ne daj Boze dobijes temp nego odmah kod lekara.

Zelim ti puno srece I nadam se da ces nam uskoro pisati kako se sve to sredilo. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nije ni meni jasno kako rana moze da se otvori,ali on je tako rekao i cak nije hteo sve konce da mi vadi vec svaki drugi,imam veci stomak i dosta sala i sve se tsmo naprezem,nisam pametna. Procice i ovo pa cu se posle samo secati,imam bebicu koja me zeza za spavanje ali moja je :) smrsala sam 12 kg i to me raduje

Izmenjeno od strane mozza
k a m , mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozzo draga, oprosti, ja nisam skontala da ne smes da dojis. Zao mi je sto te je to sve sad snaslo, ali procice. Ono najvrednije ostaje, tvoja devojcica. Neka muzic pomogne, sada ti treba podrska, uskoro ces biti bolje pa ce sve biti lakse. Slobodno ti njima alarmiraj ako se nesto neuobicajeno desava sa ranom ili sa grudima. Porodilja si, moraju da te zbrinu.

Mi se spakovali u krevet, svi ustajemo rano. Mala se ugurala kod nas u krevet, evo tata joj cita knjigu jer je velika otisla dole kod babe na spavanje. Ja ujutru idem kod infektivnog na kontrolu. Stolice mi i dalje ne valjaju tako da pojma nemam sta cu. Kad smo kod hemoroida, i meni su proradili a to mi se desava kao i prosli put od kandide. @mozza, ja mazem flogocid, pa probaj ako mozes da nadjes. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,kako ste nam?:babymommy:

Mi smo danas stari 3 nedelje :)

Ja mogu da se pohvalim da nemamo problema sa grcicima,ustalili smo i ritam spavanja i sisanja...

Sto se tice horoskopa vec kad ste pisali ja sam bik-vodolija,mm je devica (sreca moja pa su mi otac,brat i ujak device pa znam kako sa njim treba ;) ) , U je riba,a A je jarac

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.