Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro i ovaj divni dan. :) Nadam se da ste dobro od jutros. Danas ne dozvoljavam da me ista iznervira. 

Kako nam je Moza? Analim? Javite se... 

KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni M sa 9 meseci jede k mleko, kajmak, keks i mleko (kravlje), plazmu sa lesnikom, sok od visnje.... bas svasta jede. I obozavam kada jede i vice mmmmmm :D 

inace joj slatkise dajem samo mrvu a sokove ne dajem, ovo je probala kompot od visnje.. 

sve u svemu, podizete decu kako mislite da treba i bice Vama ( sto je najbitnije) najbolja!

 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leni,ne ljutim se ja. Ja sam htela dobar odnos sli ocigledno ne ide. Strepim sta ce biti i to me cini nervoznom. 

Drugo sti se cuvanja tice,ako vec pomaze i gura se kad ne treba onda nek se ne pravi pametna kad mi zaista treba. Ja.nisam.ocekivala da mi niko nista radi i nije mi trebala pomoc tolika koliko se ona gurala. Mm je bio tu. Kupao prvih pet nedelja....on je mogao i da odnese vodu nakon kupanja zausta nije bilanpotrbebna. Dolazila je bez pitanja da li treba pomoc i da li smeta. Oko takvih stvari su mi smetali svi.... ispustala sam gasove bez mogucnosti da zadrzim jedno dva,tri dana....kezala gologuza zbog rane i luftiranje.... grudi pune,tvrde izmuzavala sam se i masirala.i zausta ni moju mamu nisam zelela.pored. od bolova mi se spavalo i stvarno sam htela samo da odmaram i spavam. Jednostavno nanetala se za neke stvari a posle pricala skroz drugo i svima je pricala.kako.sam.prosla i.kako.i sta a to je moja intima....  e te stvari su mi smetale. I to da se prvo nudi  a posle prica kako jedva ceka da ne mora. Zeno,niko te ne tera. Cemu to? 

Kakva cu ja biti ne znam. Ali da dajem detetu hranu koju nije probalo neci sigurno bas iz straha  da se nesti ne desi. Ne bih volela da se dogodi gusenje npr a ja ga izazivem jer sam dala alergen. 

Za taj smoki konkretno sam ljuta jer su migki ugroziti zdravlje mog deteta smejuci se meni sta izigravam sta ce mu biti od smokija. Imali su srece sto nije imao alergijsku reakciju pogotovo u vidu gusenja. Zamislite dobije gusenje a ja ne kazem dr pa jeo samo bananu,krompir i tikvicu! Mislim znam bi oninpomogli i bilo sve u redu ali zamislite da ne znam da je imao reakciju na to a sledeci put bude u gorem obliku. To me naljutilo vise nego  sto su mi iza ledja uradili. Ali srecna sam sto sam iskusnija sad pa kako bude. Znam da ce dete biti drugacije verovatno jer su sve bebe razlciite na svoj nacin ali opet se nadam da ce iskustvo ovaj put uciniti sve laksim. Za sad makar sa opremanjem ide lakse jer znam sta i kako.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka, a sto pored toliko zdravih i divnih namirnica na ovom svetu imaš potrebu da daješ detetu nešto od čega ne dobija nista zdravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaka, a sto pored toliko zdravih i divnih namirnica na ovom svetu imaš potrebu da daješ detetu nešto od čega ne dobija nista zdravo?

a sta ne dobija? Ne znam na sta mislis.. Ako mislis na namirnice koje sam navela, to je samo primer jer ima mama koje ne daju deci te namirnice do 1god.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta ne dobija? Ne znam na sta mislis.. Ako mislis na namirnice koje sam navela, to je samo primer jer ima mama koje ne daju deci te namirnice do 1god.. 

od toga sto si navela nema nikakvu korist mala beba. Pa ne vidim razlog zašto pored milion dobrih namirnica menjati i dodavati deci nezdrave. Pogotovo bebama, koje ne znaju za to. 

S razlogom se i ne daju do prve godine, a kao nepotrebne mogu i nikada da se ne daju . 

Plazma na primer, slatkis nema šta da traži ne bebinom meniju. Koji je razlog davanja plazme i kravljeg mleka? Mislim na benifit , koji je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od toga sto si navela nema nikakvu korist mala beba. Pa ne vidim razlog zašto pored milion dobrih namirnica menjati i dodavati deci nezdrave. Pogotovo bebama, koje ne znaju za to. 

S razlogom se i ne daju do prve godine, a kao nepotrebne mogu i nikada da se ne daju . 

Plazma na primer, slatkis nema šta da traži ne bebinom meniju. Koji je razlog davanja plazme i kravljeg mleka? Mislim na benifit , koji je?

pa dobro. Sta da ti kazem :) da nema koristi ne bi napredovala. A ja tako mojoj deci dajem, tebi to ne odgovara, i to je ok.

u prodaji isto ima keksolino koji nije od kravljeg mleka al je od hemije.. pa meni to ne odgovara pa joj dajem sa kravljim.. vidis, ona pored namirnica jede i spanac i tikvicu i sargarepu i svasta nesto samo jos ajvar ne jede :) :) 

Rekoh ja, svako radi kako misli da treba.. pa necuja deca (veca) piju i kolu i jedu pravu ne zdravu hranu, al to njihovim roditeljima odgovara... 

 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema vitamine i vlakna npr,mislim da je na to mislila Eg. Prazne kalorije....npr plazma. 

Ja protiv km nemam nista,ali kad je deo hrane a ne zamena za ad ili dojenje. A ja sam uoravo tu gresku uradila. Em.iz tetrapaka em izaziva alergiju i anemiju.  Ja pijem mleko i volim,isto tako nemam protiv njega nista ali kao.sto se.preporucuje do 500ml na dan najvise! 

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema vitamine i vlakna npr,mislim da je na to mislila Eg. Prazne kalorije....npr plazma. 

Ja protiv km nemam nista,ali kad je deo hrane a ne zamena za ad ili dojenje. A ja sam uoravo tu gresku uradila. Em.iz tetrapaka em izaziva alergiju i anemiju.  Ja pijem mleko i volim,isto tako nemam protiv njega nista ali kao.sto se.preporucuje do 500ml na dan najvise! 

 

slazem se. nema vitamine, al ima ih drugo voce i povrce. A ja mleko nmg da pijem, ne volim ga, al pavlaku tamanim. Dok moja sestra popije 1l mleka dnevno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na to sam mislila, na vitamine . Rastu deca i napreduju i sa plazmom i km, i bez njega. Da zastane od plazme sa rastom i kilazom pogotovo, neće. 

Nego sam ja prosto za to da roditelj kada može da odlučuje o tome, to treba i da iskoristi i da pruzi detetu potpuno zdrav strart, a za sve te ostale stvari ima vremena . Kad tad će u životu probati sve, ništa neće izgubiti. Ali će ga roditelj naučiti da ima zdrave navike i da to bude neka osnova. Svi mi jedemo i gluposti i nezdravo, ponekad. Dokle god to nije svakodnevno, to je dobro, ali se to uči i navikava. 

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da cu mom detetu kad prestane da sisa davati kozje mleko,jer je hranjivo kao i majcino tako da cu i U opet uvesti tj pice neskvik sa kozijim mlekom umesto kravljim...za kozje mleko su me podrzali dr i nutricioniste na institutu za majku i dete i rekli da joj ne dajem kravlje dokle god pije kozje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja se slazem sa Miliccam kako razmislja, mislim da veliku ulogu igra pogled na zivot i zivotna situacija, nasa deca uce od nas nesto ce prihvatiti nesto odbaciti. Npr. jedna bliska osoba stalno nesto slave, docekuju, odlaze i drugima , rostiljaju zajedno,lako sklapljaju prijateljstva a tesko im je da sami nesto sa decom urade, uvek je neko tu. Ja ne znam kako bih mogla tako ziveti, ja opet sa mojom decom sama sve obidjem i uradim, ne cekam ni na koga, muz ima dosta obaveza. I ko bi sad znao sta je ispravno, majka mi kaze previse si preuzela na sebe,eto takav mi savet uopste nije dobrodosao. Isto sam par puta cekala sa malim, letila sama s njim, neko ce reci svaka cast, neko jadna mora sama, neko o Boze pa gde je muz, neko sta joj je to sad trbalo a sve su to prolazne situacije i najnormalinije bi bilo da radimo najbolje moguce u datom trenutku.Ja sam naucila za sebe da ne ocekujem puno i da mi niko nista nije duzan, tako cu uciti i njih. 

Ja sam isto za zdrave navike u ishrani narocito u prvoj godini zivota. 

Izmenjeno od strane Venera
Analim, leni, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racic :wub:

Jel sada znate pol druge bebe? Jel devojcica? 

Inace , izgledas mi skroz drugacije nego na onoj prvoj slici, cak sam prvo pomislila da sam te pomesala sa nekim. Stomak ti deluje nekako manji, mozda zbog ugla ali je divan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racic,mnogo je lepa slika! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem mnogi u horoskop,ali razonode radi. Mame riba i ovnova,kakve su ribe i ovnovi? Ili vi koje ste ribe ili ovan,ili znate malu ribu ili malog.ovna,kakvi su kaodeca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja U je riba i sto se nje tice,kako moja mama kaze zivi od ljubavi,njoj je bitno da je vole i ona sve voli,gleda svima da ugodi,namazana je,jako inteligentna,recimo njoj super idu jezici,ona je jesenas sa 5 i po krenula na engleski,jer ga je jos sa 2 godine dosta znala,ucila ga na crtacima,drustvena je,e sad moja U ima strah od buba i zato se plasi nocu pa sve rupe oko kreveta zatvara,e sad U je i razmazena dosta,jer je do skoro bila jedina,a voli i da se ulepsava i da slaba je na jelu

Analim i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela:wub:

Ribe su osecajne i divne.Veliki sanjari.Ne vole nepravdu.Saosecaju se dosta sa drugima.Retko kad su samostalne bar u detinjstvu.Mora se pazljivo sa njima.Vole sve i vole da budu voljene.Vole da ugadjaju svima.Njima moze da se ugadja ali i ne mora.Vole da cuju pohvalu, posebno od osobe za koju su vezane...Ako se posebno obrati paznja na njihovu osteljivost u u detinjstvu izrastaju u jake ljude.pametne osecajne ljude.

Al sam se raspisala:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj najstariji je riba. Osecajan je dosta, komunikativan i previše. To je neverovatno, da on u svakom momentu gde god da smo nađje partnera za priču, posle 10 minuta se sprijatelji i već se dogovaraju ko će kod koga kući da ide :lol: vrlo je brižan, mnogo pazi na svoje sestre kada su van kuće, u vrticu , ko god im se obrati on posmatra sa strane. Pomaže kada su bile manje da jedu, da sa obuku itd. 

Inteligentan da, jezici mu isto idu. Neke pesmice je počeo da peva i na 6-7 jezika. Priča srpski, nemacki, engleski . I naravno opterecenost brojevima. Ali opasna optrecenost. On već sada sa nepunih 6 želi da nauci i to sam insistira na tome tablicu množenja. Broji ne znam ni ja dokle, isto na sva tri jezika. Već sabira, ostale radnje vežba iako ga ne podržavam u tome jer mislim da ne treba tako da zuri, smorice se u školi. I on još dok računa , čovek peva brojeve i igra, i pokazuje brojeve prstima. :lol:

Osetljiv zna da bude poprilično, jer mu nije pravo kada dece ne žele sva da ss igraju, ili žele samo da budu sama. Jako se potrese kada vidi da se neko od dece tuce. Jednom smo bas imali stres kada su se neka dva dečaka potukla. Mnogo je to teško podneo. 

I da, isto je sto se hrane tiče, nije bas da nešto mora da jede, sam kada traži tada se slavi. A krvna slika perfekt, gvozdje uvek oko 14. Znaci ništa to njemu ne smeta. Živeo bi na italijanskoj kuhinji da može . Već sam zna pizzu da napravi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem mnogi u horoskop,ali razonode radi. Mame riba i ovnova,kakve su ribe i ovnovi? Ili vi koje ste ribe ili ovan,ili znate malu ribu ili malog.ovna,kakvi su kaodeca?

Kruela, navijam za ovna! Obozavam ih! Snazni, energicni, pravedni, ma divni :) Njih samo treba hvaliti i uvazavati, sve daju na dlanu :) 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:Mi ćemo imati ovna ali ako bude kao moja sestra, jadna ja :lol: naravno ukoliko se ne porodim dosta ranije ili kasnije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nisam nesto azurna, znam. Izvinite svi. Ali pročitam vas usput kad stignem. 

Mi smo tek prekljuce počeli sa dojenjem, pa sam sad opterećena time da ona jede. I ponekad super siki, a ponekad slabije. Nadam se da će nam kući biti lakše nego ovde, jer mi je ovde donesu na svaka tri sata po pola sata da sisa, pa ne uspe uvek lepo. Trebalo bi da nas danas puste iz porodilista. Ovde sam već nedelju dana. <_<

mmaka, k a m , Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, ja bas volim astrologiju. Slažem se sa svime što su rekle ostale žene. Ribe i ovnovi su sušta suprotnost. Zavisi koja energija ti vise odgovara. A i sta si ti u horoskopu? Jer najbolje se slažu vazdušni i vatreni znaci ili vodeni i zemljani znaci. B)

Ovde možeš pročitati malo više o deci i horoskopu https://www.yumama.com/dete/vaspitanje/10102-decji-horoskop-vaspitanje-malisana-prema-horoskopskom-znaku.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bik,mm skorpiia a V je vaga. :)

moja mama je ovan a tata je bio riba....ali nekako mi se ne svidjajj njihovi karakteri tj mamin pogotovo. Znam da to ima veze i drugim stvarima,ali.previse je nervozna,nikad zadovoljna i u svemu vidi.manu. tata je bio bolji kao licnost...vise je verovao. Zato i pitam da vidim sta vi kazete. :) ja ne verujem mnogo tj ne znam ni da li verujem u horoskop ali volim da.procitam....juce na grupi na fejsu neka zena pitala za vagu i kako su zene pisale mnogo sam pronasla slicnosti sa V. Neodlucnost,plakanje za svaku sitnicu,osecajan,pazljiv.... pa.me bas zainteresovala.za ribe. :)

kako mislis razliciti? 

Bas me zanima kakva ce beba biti  a posle takodje...koliko ce biti razliciti ili isti. :)

analim,kad idete kuci? Bice vam mnogo lakse kuci jer mozes da dojis kad zelis i koliko dugo zelis. Inace je meni u pocetku V isto sisao nekad jace neka slabije....nekad za 10min jednu i.to je to a nekad 30min svaku.  Nije bilo isto. Babica.je rekla da.pratim samo da li uvek kratko.sisa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jutro zene, mi se jutros uspavali i naspavali. :D

Analim, bice to sve mnogo bolje kada dodjete kuci. 

Mene horoskop zanima i fino je procitati iskustva mama riba, ali horoskop nije samo horoskopski znak vec i poznak, i gde je mesec to su emocije, pa gde je venera itd ima tu dosta stvari koje uticu na licnost. Npr ja sam lav - skorpija i na prvi pogled niko ne bi rekao da sam osetljiva ali mi je mesec u ribama, i to me j... Kompleksna je to nauka.

Vidis Kru, ovo sto si napisala za mamu bas i nisu karakteristike ovnova, tako da ko zna kako su joj poredjane ostale planete. 

I da, mi danas usli u 19.nedelju, vec. :)

Izmenjeno od strane miliccam
Analim, leni, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.