Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky :wub: med 

inace ja ne mogu više. Idem danas ili sutra da ss vakcinisem protiv gripa jer je ovo previše bolesnih oko mene, ne mogu više da se igram. 

Deca inače imaju samo virus, terapiju da nastavim kao sto sam i sama davala . Mali se super oporavio da mu kašalj ne može ništa, mislim zbog operacije da nešto ne osetiti. Samo ako dobije temperaturu veliki da dodjemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,dusa mala:wub:

ja vam ne mogu opisati koliko sve ali sve jedva cekam! 

Eg,sme u trudnoci? Mene zvali u decembru prosle godine na revakcinaciju prorivntetnusa i nisam otisla. Strah me. Nisam protiv vakcina ali sam se uplasila ako mi se desi nesto zbog vakcine da mi dete ne ostane bez majke. I ne odoh.... odgovorno nema sta. Ali ajde reko za tetanus je.

inace,stigao nalaz brisa.sve odlicno. Ja ne znam od cega je ovaj neprijatan miris. Zna i kad se skroz izdepiliram i nakon par sati od kupanja...sta da radim? Je li moguce da se menja miris tokom trudnoce ili nesto? Ja ne znam sta da radim a osecam neprijatan miris.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divni ste svi.

Cvrky, meni ovde otvara istu sliku od prošli put , nema tebe. 

Kruela, sme za grip. Preporucuju je svima 50+, ljudima koji se bave negom, hroničnim bolesnicima, dijabeticarima , trudnicama i medicinskom osoblju i ljudima sa lošim imunitetom. Mi smo ugrožena grupa. 

Ne sme da se vakcinise samo ako se ima tempratira već od 38,5 i ako postoji alergija ne neki od sastojaka. 

Sto se tiče tetanusa, nisam ni gledala da li može u trudnoći, ali ne daj Boze da se zarazila tetanusom tu nema prezivaljavnja  , ima ali vrlo teško 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divni ste svi.

Cvrky, meni ovde otvara istu sliku od prošli put , nema tebe. 

Kruela, sme za grip. Preporucuju je svima 50+, ljudima koji se bave negom, hroničnim bolesnicima, dijabeticarima , trudnicama i medicinskom osoblju i ljudima sa lošim imunitetom. Mi smo ugrožena grupa. 

Ne sme da se vakcinise samo ako se ima tempratira već od 38,5 i ako postoji alergija ne neki od sastojaka. 

Sto se tiče tetanusa, nisam ni gledala da li može u trudnoći, ali ne daj Boze da se zarazila tetanusom tu nema prezivaljavnja  , ima ali vrlo teško 

ne sme tetanus.. jer ja sam u pr trudnoci trebala da primim drugu dozu tetanusa al nisam smela. 

CVRKY. I meni otvara istu sliku ( samo A je na slici)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste evrokremic :babymommy::wub:

E ipak može i tetanus , tj.mora ako proslo više od 10 godina od prošle vakcine, i u trudnoći , jedina vakcina koja bas ne sme u trudnoći je mmr i protiv varičela. 

Evo meni je doktor napisao , vakcine u trudnoći sto manje moguće ali sto više onoga sto se mora. Tetanus, hapatis a, b, protiv gripa, difterija i pertusis mogu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da ima i spisak 

Dozvoljene vakcine u trudnoći: 

-protiv gripa ( u prvom trimestu samo ako je hitno od drugog potpuno dozvoljeno)

-tetanus ako je pošlo 10 godina od poslednjeg puta mora 

- difterija takođe ako je proslo 10 godina od poslednje 

- pertusis takođe, plus je u nekim državama uvedene da se i prima sredinom trudnoće kao obavezna 

-hepatis A 

- hepatitis B

- protiv bolesti krpelja

-poliomelitis po hitnosti 

-hpv

-ostale vakcine za putovanja kada se putuje u rizične zemlje 

ZABRANJENJE VAKCINE: 

- zauske

- rubeola

- varičela 

- morbile

-žuta groznica

-kolera 

 

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisala sam prosle mislila predprosle tj u decembru 2017 su me zvali za revakcinaciju protiv tetanusa ali sam odbila.  Ali pitala sam mm,moze naknadno da se vakcinise. 

Cvrky :wub:

ja se ne vakcinisem protiv niceg. Nemam obicaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze naravno naknadno sve, kod odraslih. Jedino kod male dece mora da se postuje neki termin. 

S tim sto moraš da racunas da nisi zaštićena naravno kada se naknadno vakcinses, u tom periodu bez vakcine , a da ti je istekla prethodno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,V je redovno vakcinisan od svega i.ma koliko nekad imala strah od posledica vise menje strah da ne dobije vakcinu. Sa decom se ne zezam! 

Mozda ne bih odbila ni za mene da je bila druga neka a ovako reko necu. Nisu se mnogi vakcinisali i onda ni ja. Kud svi turci?tu i mali Mujo sta ces :D

Earl Grey i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da doktori ni po pitanju vakcina dozvoljenih u trudnoci ne mogu da se dogovore, meni je dr opste prakse u prvoj trudnoci rekla da ne smem da primim vakcinu protiv gripa, tacnije rekla je posto sam trudna bolje ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky,i moj je bio crn,pa kada bi mi ga donosli nakon jutarnjeg kupanja i pregleda sestre bi proveravale brojeve na narukvicama.Nisu mogle da veruju ja bela a dete crno.Sad nije toliko taman,mm je plav,plavu kosu i oci ima.Svekrva je tamnoputa pa moguce na nju da je.Zao mi je sto nemamo.zajednicu sliku iz porodilista,ali toliko sam bila iscrplje a i ovo sto je pisala Mozza i ja sam slicno prosla,prosto ne znas sta da radis a prvorotka si.A nisam smela da ga dojim.Sve je iza nas,al eto ostalo mi je u lose secanje na dane provedene u porodilistu.Inace takodje sam u 31 rodila prvobabypics-1548606580194.jpg20180623-094306.jpg20180821-173635.jpg

Izmenjeno od strane JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, mnogo sam se uplasila danas. Bio nam mali od zaove i otisao od nas u komsiluk jer mu tu zivi drugarica. I dolaze posle, zvone da im dozvolim da prosetaju psa. Ja rekoh pa hajde i krenem do boksa ,dam im psa i kad sam se vracala okliznem se i padnem. Kako je bilo klizavo blato od kise, meni je samo jedna noga krenula unapred kao na skijama, napravim skoro spagu i sednem. Nije bilo da sam naglo pala, da je lupilo, vise sam se klizala i sela. Ali nisam na jaknu jer je bila kratka nego na trenerku. Jakna bi mi bar amortizovala. Ziva sam se isprepadala. Boleo me malo kuk. Ovako nista, ne boli me stomak, ne krvarim, nemam kontrakcije.. beba mi se mrdala odmah cim sam legla. Mm sam odmah zvala, jer sam se uplasila. A na decu sam se razbesnela, dosli ko na neku nesrecu. Odlucismo da ne idemo kod dr. Bolje da lezim, jer bi se truskala 7km do grada, prvo moramo da se javimo u hitnu po uput, pa tek dak da se vozimo do klinickog da bi me neko pregledao. Ali necu ici sad sa njima na folklor, on ce ih sam voditi i posle u nabavku. Malo sam se i isplakala. Nema sta me nece snaci. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky, medeni ste :wub:

Mmaka, ljubav :wub:

JednaHana, bas te zgodni vas dvoje :wub:

Mozza, zao mi je sto ste se tako namucili. Ljubim vas,  bice bolje. 

Leni, drago mi je da ste prebrinuli i da je sve ok i bravo za tebe. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, medeni ste :wub:

Mmaka, ljubav :wub:

JednaHana, bas te zgodni vas dvoje :wub:

Mozza, zao mi je sto ste se tako namucili. Ljubim vas,  bice bolje. 

Leni, drago mi je da ste prebrinuli i da je sve ok i bravo za tebe. 

Hvala,sad sam iscitala sta si pisala ispod mog mog posta.Nadam se da ste ok,mogu misliti kako si se uplasila

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam , prati samo, ako nemaš bolove jedino je rešenje mirovanje, da se preterano kreces i da se truckas ništa dobro ne donosi. 

Milicam, kod nas bas svuda, u svakoj bolnici i ordinaciji upozoravaju na velikim slikama trudnice da se vakcinisu protiv gripa. Vakcina protiv gripa mora svake godine da se nanovo prima jer virus mutira i menja se i svake godine je drugačije . Tako da ovde nema neslaganja 

Mnogo ljudi grip shvataju olako, i onda se iznenade kada mladi umiru od komplikacije gripa 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zvao ex U ima temp i sad cekam da mi javi sta je dr rekla.

Kad je bio prvi sneg,ja sam kliznula na ledu i sela na dupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Izgleda da doktori ni po pitanju vakcina dozvoljenih u trudnoci ne mogu da se dogovore, meni je dr opste prakse u prvoj trudnoci rekla da ne smem da primim vakcinu protiv gripa, tacnije rekla je posto sam trudna bolje ne. 

I meni je ovo receno isto da sacekam a znam da govore da treba se vakcinisemo , tj. ja sam se sve ponovo vakcinisala prema planu zbog sebe i dece, svuda se krecemo, grad pun turista nikad ne znas sta mozes dobiti. A eto za tu protiv gripe su mi rekli da ne dajem prosle godine.

Hana mnogo ste slatki:)

Moja je bila kao osuncana kad se rodila nije ni cudo suncala se u stomaku celo leto:)

Kam cuvaj se i sigurno je sve u redu, citam te pa se prepoznam tako ja planem uvek na nekoga ako mi se nesto desi..

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam. Mislim uobicajeno, nista me ne boli pa se nadam da ce ostati na ovome. Samo sam se istresirala danas. Cvrky, nisi se javljala dr kad si pala? Sta je sa U? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam u prvoj trudnoci u 8.mesecu pala, odnosno onesvestila se ali sam pala na guzu tako da posto nisam nikako ugrozila ili udarila stomak, a I nista me nije bolelo nisam isla kod dr. Ukoliko te ne boli nista , odnosno nista neuobicajeno a bebu osecas kao do sada mislim da nema potrebe da se cimas do lekara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Mico. Ma ok sam, ne boli me nista. Nisam ni ja pala pa stomak. Malo me je boleo kuk i ti ligamenti dole jer sam spagu napravila. Ali sam polako padala, klizala se, nisam lupila mnogo. Beba uobicajeno luduje. :) 

Nego, sutra slavimo pa mi nema bas mnogo odmaranja. Mm ce veceras srediti kucu, mama ce mi pomoci kad dodje. Ali i ona ode sad kod hematologa. Idemo kod iste dr. Deca i ja cemo napraviti tortu ali sa gotovim korama. Jos lezim, skupljam snagu. Ali da ne gresim dusu, naspavala sam se nocas. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ja nisam imal neprijatsn miris ali sam imala peckanje, crvenilo, nekad suvocu, a neksd pojacan beli ili zuti sekret. Mislila sam da je kandida jer sam u novembru popila jednu kutiju Amoksicilina ali nije bila. Svejedno mi je taj lek poremetio floru jer pre toga nista nisam osecala. Analiza sekreta pokazala samo prisustvo dosta leukocita,a brisevi nista. Kao da je prepisan isti rezultat od septembra, bukvalno. Kod nas sad ne pise samo sterilno ili nije, nego kao broj ovih, broj onih..i meni kao super nalaz. Ko ce ga znati ali ispadoh da dramim bez veze. I sad vise i ne znam sta osecam. Prvo mi dala Lomexin napamet, pa onaj Actigel, pa onda ajde Fluimizin, u medjuvremenu sam stavljala i Utrogestan. Ludilo. Nista vise necu da stavljam, mislim da je dovoljno. Videcemo briseve pred porodjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kam cuvaj se i sigurno je sve u redu, citam te pa se prepoznam tako ja planem uvek na nekoga ako mi se nesto desi..

E moja majka juce jedva docekala da nekog drugog okrivi sto sam pala. Kriva deca, sta su trazili. Rekoh ok ako ti je lakse, ali niko me ni od vas ne stedi niti misli na mene. Nije da sam se razmazila u ovoj trudnoci ali me pogadja sto stvarno sve radim kao da i nisam trudna, cak i vise od toga. Ja pomazem njoj umesto ona meni. Ona ne moze, a ja mogu. Za muza ne mogu da kazem, ali on je jadan kod kuce samo po par sati dnevno. Jos mi kaze juce majka nigde nema da ti ides vise, sedi kuci. Rekoh bas ti hvala. To mi mnogo znaci. Znaci strasno. 

leni, htedoh da ti kazem za to super majka, zena. Znam ja to za tebe i verujem da je tako. Samo me nervira sto se svi tako fino opuste kako se broj dece povecava. Pa umesto da vise pomognu, oni sve opusteniji. A mama vremenom sigurno postane profesionalna mama. :) Mislim, koliko se titra zeni u prvoj trudnoci, a posle isto toliko prvom detetu, unucetu... Sto svakako nije dobro. Ali dobro sreca deca mi rastu, osamostaljuju se. Ocekujem da ce i meni jednom biti lakse pored mojih cerki. 

Ja sam pre neki dan planula i rekla majci. Zavrsice se i ova moja trudnoca, nije mi mnogo ostalo. Ali necu da vam zaboravim kakvi ste bili prema meni. Trebace i vama nekad. Pa mozda nije hriscanski ali pala mi je klapna.

Kad se rodi moja beba, mi cemo u maramu i svuda sa sekama, a vas kod sisa. 

Venera i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.