Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Eto kazem ti ja. Nesto je tu sumnjivo. Ako i ja ne skinem lako kg, definitivno je to. :D

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja sam danas radila dabl. Na uz kaze da je sve ok, vidjena nosna kost, NT je 1.8.  Sad sam 12+5.U cetvrtak ce biti i rezultati krvi;)

miliccam, Analim, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,godinama usporava i metabolizam. Ali ne brini zbog kg. Mozda budes imala manje nwgo na pocetku trudnoce. Kucni priatelji pa ta devojka,je u trudnoci dobila svega 5kg. Kad se porodila imala.je manje negi na pocetku trudnoce ali je za kratko vreme imala i vise nego.na pocetku. Ja 15kg dodala i nakon dve nedelje sam imala istu kilazu kao na pocetku trudnoce i evo 5godina kasnije ista.(to sto.imam visak.10kg to mi je od 2012,tada sam se ugojila dosla sam na 67kg ali sam se spustila na cak 64 i stojim tu) Tako da ne brigaj....uzivaj,jedi....ja jedem i kuvano i raznovrsno sveze voce i povrce,meso,supe...obozavam supe,jabuke sad jedem.i nar i pomorandze i banane mi prijaju mnogo...zelena salata....ali.mi trazi i hleb i secer! Jedem lepo ali moram prosto,mislim cuj moram...gladna sam. Ne prejedem se,ali recimo doruckujem jaja sa salatom i necim i.posle dva sata pojedem.pomorandzu a posle sat vremena id pomorandze dva parceta hleba sa dzemom ili eurokremom i zalijem mlekom i mirna sam 4h. Jogurt toliko volim.....  nekako sad ni ne mogu da razmisljam toliko o tome da li jedem ne zdravo. Zdrava sam,kks odlicna,beba napreduje odlicno....kasnije cu o kg.  :D bitno da porodjaj prodje kako treba.

leni, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac,odlicno. 

Pisi cesce ;)

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, super! 

Jel tebi bese ovo prva trudnoca? 

Nema nam Mozze da se javi. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, super! 

Jel tebi bese ovo prva trudnoca? 

Nema nam Mozze da se javi. 

Da daa, prva:wub: danas sam i suze pustila kad sam videla bebicu kako mase na uz:baby::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza ako je na intenzivnoj.mozda nema telefon. Ali jedva cekam da se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozzaaaaaa gde siiiiiii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, ma znam sve to, ali danas se pogledah u neko staklo i prepadoh se. Znas ono: Jel sam ono ja? :D Nervira me ova zima, nabundana sam, debele stvari, sneg i tesko se krece i ko nije trudan, a kamoli ko jeste. Inace, konsultovala sam se sa jednom dr prirodne medicine i kaze da mi je nesto definitivno odralo creva. A mozda cak i kombinacija vise namirnica. Definitivno mislim da mi sirevi uopste ne prijaju, kao ni jogurt. Mozda jedino kiselo mleko. Mislim da mi je stomak i prosli put postradao zbog sira. Maslac jedem ovih dana i prija mi, slaninu.. Jaja inace volim ali u ovoj trudnoci mi se gade, eventualno przenice. Danas za rucak corba od bundeve, krompirici, pilece belo..gledam da bude raznovrsno. Mada ovih dana izbegavam i voce dok mi se ne stabilizuje stomak. A inace se rasturam od mandarina, pomorandzi, nara..Kafu isto ne pijem ovih dana, jer mi od nje uvek proradi stomak. Nekad mi bas odgovara, ali ne i sad.

Sta li nam je sa Mozom?

Izmenjeno od strane k a m
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jaoooj ja sam u fazi ne moram nista konkretno jesti,ali mogla bih da grickam nesto po ceo dan...skinula sam svih 10kg,ali imam jos 11kg od predhodne...

Ja jedva cekam da otopli da idem u setnju sa bebcem,odlepila sam u kuci

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, ja da se prebacim ovde kod vas mada jos nisam u drugom trimestru, prekosutra ulazim i 6tu nedelju tek:wub: vi ste ovde sve starije od mene pa ce mi dobro doci da iscitam koju stranicu unazad..jedva sam cekala ovu trudnocu ta zelja mi je dosla iznenada jer vec imam dvoje dece. od leta me spopala zelja i prva dva meseca pokusavanja nista, iz treceg uspelo:angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, dobro nam došla! :wub:

Cvrky87, bravo za skinute kg, ne sumnjam da ces i ovaj ostatak brzo skinuti. Nisam pronašla one teže za ishranu, ali dobila si dosta lepih saveta od ostalih članica. 

Bralac, super za dabl! 

Mozza, stvarno smo sve mnogo nestrpljive da čujemo lepe vesti. 

Mene strasno muči gorusica i imam jos uvek samo lažne kontrakcije koje mi oduzimaju dah (u tim trenucima kao da ću se ugusiti). Beba mi je toliko visoko da me mm zeza da ću se pre poroditi na usta. :lol:

Javljam vam se sutra kad obavim pregled kod dr. Valjda ce mi uskoro krenuti porodjaj... Sve čekam neki znak. 

lex, k a m , miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, dobrodosla! Sve kucamo u drugom tromesecju, tako da se slobodno pridruzi. Kolika su ti decica?

Analim, javi posle pregleda sta kaze dr. Krece to kod tebe, ali polako. 

Cekamo Mozzu da se javi..

Ja odoh da budim dete za skolu. Lepo provedite dan!

miliccam, Earl Grey i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@lex , draga, dobro nam dosla! Vidim da si na drugoj temi pitala za mucnine, meni su oba puta krenule u 6.nedelji , tada obicno I krecu. Jel si ih ti imala prva dva puta? Ako nisi mozda neces ni sada. 

Analim, javljaj nam se danas. Ti cekas neki znak a krenuce bez najave, kada se najmanje budes nadala. :)

Ja bih tako sada popila jednu kafu, probacu mozda I "prezivim". Odoh I ja da budim ovu moju spavalicu. 

lex i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Lex,dobrdosla. Na forumu je izbrisan je prvi trimestar ,postoji samo drugi i treci tako da sve trudnice kucaju ovde. I ja sam vec u trecem. Forum je toliko slabo posecen tako da i da se raspodelimo po grupama ne bi imale ni sa kim da pisemo.... kad ti je termin?

Analim,javljaj se. 

Kam,nista mi ne govori.  Meni je sva odeca taman sad vec a nemam nameru da kupujem vise....donji delovi mi padaju zbog stomaka a gornji se dizu i stomak bi mi bio go da nemam bodi. Osecam se kao nasukani kit. 

Boli me pubicna kost i bole me prepone....kao.upala misica. Toliko boli da se tesko dizem iz kreveta i tesko okrecem.

Inace sve kul :D

Milice,lose ti je od kafe jos uvek ili? Meni dok se nije pila,pila sam kapucino iz kesice....cisto da pijem sa mm. 

Eee da, vala i ja jedva cekam da otopli. Na vrh glave mi je.vise ovo. Volim i sneg i sve,ali januar mi je uvek naporan posle 15.i uvek mi je tesko a kamoli sad.... imam osecaj da je 58 januar a ne 30. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim, Bralac, lex i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, dobrodošla. A kako misliš sve smo starije od tebe? Misliš po trudnoći? Ili godinama?:lol:

Inace meni se opet vraća jaka osetljivost na mirise, toliko da mi izazivaju mučnine, za sada ne povracam ali nekako imam osecaj da i to dolazi na red:huh:

 

lex i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jutro zene, kako ste?

Ja se naspavala konacno :) 

 sad pijem kafu, pa da se uhvatim da radim nesto. 

Merila sam se juce, u plusu sam 13kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam sto ste pitale za mene i bile uz mene,nisam sce stigla da iscitam ali veliki poljubac od nas. Juce rodila se Teodora teska 3420 a dugacka 49 cm,ona je dobro i juce u sali su mi je dali na grudi i odmah je sikila i odneli su je,ja sam na intezivnoj i polako se oporavljam i nadam se da cu danas da budem sa bebom, inace je sve proslo dobro i brzo a oporavak je bolan da mi mozak otkida od bolova,izdrzi se sve zbog male devojcice.slike nemam bice kasnije

KikaC96, Bralac, Analim i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje hvala vam sto ste pitale za mene i bile uz mene,nisam sce stigla da iscitam ali veliki poljubac od nas. Juce rodila se Teodora teska 3420 a dugacka 49 cm,ona je dobro i juce u sali su mi je dali na grudi i odmah je sikila i odneli su je,ja sam na intezivnoj i polako se oporavljam i nadam se da cu danas da budem sa bebom, inace je sve proslo dobro i brzo a oporavak je bolan da mi mozak otkida od bolova,izdrzi se sve zbog male devojcice.slike nemam bice kasnije

cestitke od Dode I mene, neka vam je iva I zdrava, drago mi je da ste dobro :) ljubac za tebe I bebicu <3

Izmenjeno od strane KikaC96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza :wub: divno! Cestitam! Da vam je ziva i zdrava Teodora, a ti da se brzo oporavis. Znam da te puno boli, ali veruj mi da ce ti vec kasnije ili sutra biti bolje. Koliko god da te boli sada a boli ( iako neko rece cr bezbolan porodjaj) procice brzo. Sto pre ustanes bice ti lakse, a bolece puno, narocito prvo ustajanje ako vec nisi ustala. Ljubim vas puno, i drzi se. :babymommy:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jutro zene, kako ste?

Ja se naspavala konacno :) 

 sad pijem kafu, pa da se uhvatim da radim nesto. 

Merila sam se juce, u plusu sam 13kg :)

Kika nam se vratila i pije kafu :D

13kg zvuci mnogo , ali ti si mrsavica pa nije strasno. A i sada sa tom dijetom ne bi trebalo vise puno da dobijas. 

Ja kafu hocu ali kafa mene nece. Jos uvek mi ne prija. Ni turska, ni kapucino ni nista.

Analim, KikaC96 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene! Evo idem kod dr, čujemo se kasnije. ^_^

Mozza, čestitaaaaam! Neka nam je stigla Teodora, divna i taman prosečna beba po veličini. Želim ti brz oporavak i da što više uživaš sa svojom bebicom sada. :wub:

KikaC96, kako podnosis sad drugačiji režim ishrane? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, divnoo, cestitam:wub: neka je ziva i zdrava. Tebi brz oporavak :baby:

Analim cekamo sad tebe:wub:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza divno :wub: neka nam drugarica ziva i zdrava :babymommy:

Zene kad ste vi vase zimske bebe izveli prvi put napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mozzo, cestitam!! :baby: Nek ste zive i zdrave sto godina. 

Kiko, pa gde si ti bas sam pitala za tebe. I ja sam isto toliko nabacila. 

 

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.