Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Je li menjan spisak?

Sutra ode i Mozza sa spisak....a posle Analim ja sledeca. Mislim id aktivnih clanica,ove neaktivne ne racunam jer imam i u komsiluku trudnice :D

Analim, mmaka i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala JednaHana :babymommy:

Zene imam jedno pitanje,da li imate ili znate neku ishranu za zakrcene krvne sudove i bolesno srce? Mi smo dan pred porodjaj saznali da mm ima zakrcene krvne sudove,sum na srcu i ako ne promeni nacin zivota preti mu pucanje nekih plocica na srcu koje mogu izazvati infarkt i anginu pektoris isto ima...nije mu nasledno,niko u njegovoj uzoj i daljoj familiji nije imao problema sa srcem,a jos sve da bude gore on ima 35 godina i to smo otkrili jer je dobio grip od nas i ja ga naterala da kaze dr da su ga jedenas bolela pluca i da mu je trnula desna ruka na terminu za fudbal

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da spavam, gorusica I mucnina zajedno :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala JednaHana :babymommy:

Zene imam jedno pitanje,da li imate ili znate neku ishranu za zakrcene krvne sudove i bolesno srce? Mi smo dan pred porodjaj saznali da mm ima zakrcene krvne sudove,sum na srcu i ako ne promeni nacin zivota preti mu pucanje nekih plocica na srcu koje mogu izazvati infarkt i anginu pektoris isto ima...nije mu nasledno,niko u njegovoj uzoj i daljoj familiji nije imao problema sa srcem,a jos sve da bude gore on ima 35 godina i to smo otkrili jer je dobio grip od nas i ja ga naterala da kaze dr da su ga jedenas bolela pluca i da mu je trnula desna ruka na terminu za fudbal

pretpostavljam da cigara alkohol masnoca ne sme, je to je uvek vezano za srce

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, mislim na tebe I nadam se da ce sve dobro proci. Javi nam se obavezno cim budes mogla I pitaj ako ikako mogu da pomognem. Srecno! I jupiii stize vasa devojcica uskoro! :babycrib:

racic, blesava, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, pridružujem se svemu što Miliccam kaže. :baby:

Ja sam sanjala da mi je ispao sluzni cep. Bas sam sad opterećena početkom porodjaja. Zanima me kako će mi tačno krenuti.

Inace, juče su mi se bas upalile desni oko svih umnjaka, da ne mogu skroz da zatvorim vilicu koliko me boli. Gornja dva umnjaka su skroz izrasla, ali donja dva do pola i oni predstavljaju problem. A da ne pričam o krvarenju desni tokom pranja zuba u poslednje vreme. Kao vampir sam. Neću puno da se žalim, jer neko vuče taj problem celu trudnoću, a meni se javio pred kraj. 

Cvrky87, slažem se sa mmaka. Pokušaću i da nađem tezice o tome što smo na faksu učili, pa cu ti proslediti. Imala sam predmet zdravstveno obrazovanje, i taj profesor koji je inače dr internista je opterećen zdravom ishranom. Jedino što je on vegeterijanac, pa nema mesa. Ali zna se koje meso je zdravo (prasetina ili svinjetina to sigurno nije). 

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala JednaHana :babymommy:

Zene imam jedno pitanje,da li imate ili znate neku ishranu za zakrcene krvne sudove i bolesno srce? Mi smo dan pred porodjaj saznali da mm ima zakrcene krvne sudove,sum na srcu i ako ne promeni nacin zivota preti mu pucanje nekih plocica na srcu koje mogu izazvati infarkt i anginu pektoris isto ima...nije mu nasledno,niko u njegovoj uzoj i daljoj familiji nije imao problema sa srcem,a jos sve da bude gore on ima 35 godina i to smo otkrili jer je dobio grip od nas i ja ga naterala da kaze dr da su ga jedenas bolela pluca i da mu je trnula desna ruka na terminu za fudbal

Mozza srecno mislimo na tebe :wub::baby:

Cvrky...... Ja imam problem sa srcem od drugog carskog i uglavnom sve se svodi na isto otprilike ovako : kafa ni u snovima, cigare alkohol ne naravno masne stvari nek izbaci  od mesa junetina  piletina vise kuvano i npr rostilj nego peceno.... Ribe sto vise i voca i povrca (salate) bilo bi dobro dosta limuna da uzima (limunade) caj od koprive i zalfije i moze i aroniju sok da pije ono jedna casica ujutru rakijska. Svaki dan minimum 20-30min setnja po vazduhu, moze lagano (to nepodrazumeva posao) ... To je ukratko izbaciti masno i  Prezacinjeno secer, so ne skroz ali korigovati....

Belo brasno i hleb nek izbaci takodje. 

Izmenjeno od strane racic
Earl Grey, miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, navijamo za vas!!

Cvrky, moja mama ima zakrecenja, bude pred ugradnjom stenta pa ne ugrade. Ima i te anginozne bolove. Probajte sremus da pije. Jos ona pusi, a mislim da od tog najvise stradaju krvni sudovi. 

Analim, u svakoj trudnoci mi jako krvare desni. Koristim celu trudnocu Paradontax pastu i mislim da pomaze. Inace mi se desavalo da se nocu budim sa metalnim ukusom u ustima, od te krvi. I kupila sam u DM neku cetkicu bas protiv krvarenja desni, ima nezne dlacice na vrhu. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza i ja iscekujem da se javis! :wub:

Cvrky,pitala sam mm,kaze da treba uraditi ks,holesterol i trigliceride. Izbrgavati masnu hranu. Cigarete,alkohol. Svekar je.cak morao prestati obicnu kafu piti. Tata je imao zacepljene arterije 90-99% nisu ni stent uspeli da mu ugrade kad je dobio infarkt,toliko su slabe bile. Maltene osnove zdrave ishrane,samo treba paziti na holestrol i trigloceride znaci ne jesti jaja mnogo. Kalijum je dobar za srce i mg.(banane,paradajz,sok od.paradajza...)ali verujem da cete ici lekaru,da vidi. Ne bi bilo lose uzv i ekg i holter mozda ako oseca aritmiju. Mozda ce dobiti neki lek tipa.presplol,propranolol,verapamil ili neki samo kao andol.

setnja takodje....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ima isto povisene trigliceride i holesterol. Nije uopste gojazan ali ga unistava brza hrana koju jede na poslu. Od kad smo se preselili ide pesice na posao, to je oko 6,5-7km. Ali on slabo konzumira i salate i voce. Kada je imao srcane probleme jedna dr mu je preporucila Andol protect, a druga Mg+B6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradili su mu nalaze krvi sve vezano za srce,bubrege,jetru...bio je kod interniste i on mu je uradio ekg i odma vide po nalazima ko i ja sto sam mu rekla za nalaze kks da nista nevaljaju...u ponedeljak ima kod pulmologa i u martu jos neka testiranja....aj ja se donekle hranim zdravo,ali nije to to...problem mi je sta mu davati za jelo dorucak i veceru i sta mu spremati za posao,jer je prebacen na posao gde je za mesec i po izgubio 10kg,dr mu zabranio to da radi,ali nemozes birati,pogotovo sto je on tu po kazni jer ne cuti seficima u firmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako se inace hrani Cvrky?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradili su mu nalaze krvi sve vezano za srce,bubrege,jetru...bio je kod interniste i on mu je uradio ekg i odma vide po nalazima ko i ja sto sam mu rekla za nalaze kks da nista nevaljaju...u ponedeljak ima kod pulmologa i u martu jos neka testiranja....aj ja se donekle hranim zdravo,ali nije to to...problem mi je sta mu davati za jelo dorucak i veceru i sta mu spremati za posao,jer je prebacen na posao gde je za mesec i po izgubio 10kg,dr mu zabranio to da radi,ali nemozes birati,pogotovo sto je on tu po kazni jer ne cuti seficima u firmi

Pa mozes da uvedes zdrava brasna i da za dorucak pravis zdrave hlebove, mafine. Koristi mladi sir i curetinu, namaze tipa ajvar, sveze salate, uz to manje masno kiselo mleko. Za veceru kao i za rucak-povrce i ribu ili povrce i meso, uzina voce i kostunjavi plodovi. I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dorucak i veceru je jeo sta stigne,nebi ga ubedila da jede sto ja za dorucak nema sanse,za rucak ja gledam da je kuvano,bareno i dinstano,ja nevolim masno i zacinjeno...ne mogu da ga ubedim da jede ovsene ili mahunarke...ja sam se vec dovela u red,skinula sve od ove trudnoce,ostalo jos 11 od predhodne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa jaja nece smeti sigurno u velikim kolicinama zbig holesterola....tj samo belance verovatno....zitarice,hleb bez brasna sa namazima nekim sa malo masonce i sto leni kaze neka curetina ili pileca prsa ali prava ne parizere.... sireve.  Sve sto malo a pogotovo muskarci vole. Sendvice npr od tonus hleba bez brasna sa sta znam neki namazom i necim i svezu salatu unutra zelenu ili krastavac,paradajz,rotkve...sir uz to npr,jogurt,kefir,kisleo mleko....banane za uzine mu spakujes. Ne znam. Ja sam isto tako radila kad sam izbegavala pekaru. Sardine ili tuna(ali zaista ne znam da li tk sme za srce jer su masnije)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, cekamo te sa lepim vestima! 

Kika, slabo se javljas...

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

dupli

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dorucak i veceru je jeo sta stigne,nebi ga ubedila da jede sto ja za dorucak nema sanse,za rucak ja gledam da je kuvano,bareno i dinstano,ja nevolim masno i zacinjeno...ne mogu da ga ubedim da jede ovsene ili mahunarke...ja sam se vec dovela u red,skinula sve od ove trudnoce,ostalo jos 11 od predhodne

E sad, ebi ga, nisi mu mama. Kontam da si dovoljno uradila sto hoces da mu napravis i sa mu ugodis...a da ga juris sa kasikom i doruckom...morace sam da se osvesti.

Analim, KruelaDeviL i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dorucak i veceru je jeo sta stigne,nebi ga ubedila da jede sto ja za dorucak nema sanse,za rucak ja gledam da je kuvano,bareno i dinstano,ja nevolim masno i zacinjeno...ne mogu da ga ubedim da jede ovsene ili mahunarke...ja sam se vec dovela u red,skinula sve od ove trudnoce,ostalo jos 11 od predhodne

E sad, ebi ga, nisi mu mama. Kontam da si dovoljno uradila sto hoces da mu napravis i sa mu ugodis...a da ga juris sa kasikom i doruckom...morace sam da se osvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sigurno. Ako je tvrdoglav i nece on da menja neke stvari ti ces tu tesko nesto promeniti. Prosto ako on nece a pogotovo sad kad je dete dobio... moj rodjeni brat ima dijabetes vec 15godina i ne pazi nista.  Jedev u pekarama,jede sve sto.ne treba a sta treba ne. Ne drzi se satnice....daje insulin sebi po.tome kako se nazdere a ne kako treba....pije alkohol,opija se...ali ima 25godina i ako on nece to da menja i ubija sebe polako inda niko mu nemoze pomoci. Kao sto mene niko nece naterati da budem vegan/vegeterijanac ili da.probam drogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm srecom nepije,moramo sokove izbaciti,e sad slatko vise ja jedem nego on,ali voli slano da gricne,umesto vecere pojede smoki ili cips...cigare je duplo smanjio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cips i smoki je isto stetan koliko i slatkisi. Previse soli(povecava pritisak a visok pritisak stvara opasnost od mozdanog i srcanog udara)uz to je i przen. I to ce morati da izbaci...jednom nedeljno eventualno da jede. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi znamo sta nije zdravo i gde to vodi, ali treba biti odlucan i sam sebi pomoci. Nezdrava hrana je ukusnija i primamljivija i vece je iskusenje. Ja mnogo vise pazim sta jedu deca i da bude zdravo, nego ja. Ocekujem da mi se zdrave navike probude ponovo pored bebe, a i kad budemo ovde uspeli da proizvodimo svoju hranu kako planiramo.

Sad ce @leni da se smeje ali razmisljam da ovaj Fraksiparin optuzim i za ovo brzo gojenje. Pa nesto mi ovde nije logicno. Jedem ja ali ne prezderavam se bas toliko da bi se ovoliko gojila. Kako nisam ovako u prethodnim trudnocama. Ili mi je uticalo to sto sam do 12.ned pila Glukofaz, pa izbacila, ali nesto definitivno jeste. Nije ovo do mene. :lol:

miliccam i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, a nijs do njega, do nas je :D Ja se nisam mnogo ugojila ali evo ni tri godine kasnije nisam skinula :D 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.