Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kam, čudi me da ti nijedan dr ranije nije rekao da imaš placentu previu. Možda je i pogrešio ovaj od danas. A sta ti je rekao dr na 4D uz (mislim na položaj posteljice, gde se nalazi)? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je i meni bilo cudno da to tek sada vide, pa htedoh da pitam sta su ti ranije rekli gde se posteljica nalazi. 

Mada nadjoh na netu da se zvanicna dijagoza placenta previa postavlja tek u 3.trimestru. 

Ti se bas namuci u ovoj tr, svako malo kod dr. Nadam se da ce ti se za pocetak stomacni problem resiti, a za posteljicu mirovanje jos ovo malo sto ti je ostalo i bice to sve u redu. 

KruelaDeviL i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko nije to do sada pominjao, a koliko sam puta bila na UZ. Poslednji put na 4d 15.januara i tada sam bas pitala kako izgleda posteljica, zbog prethodnog pobacaja. Kaze na zadnjem zidu, odlicno izgleda, nema nikakvih mikrokalcifikacija, nije ni debela kako ima slucajeva. Danas je ova dr u klinickom prvi put to pomenula. Pa me je gledala dugo vaginalnom sondom, pa ponovo preko stomaka. I stalno me zapitkivala jesam li imala neka krvarenja. Videcu petak sta ce moja dr videti. 

Iskreno, uopste mi se ne svidja sto mi je vratila utrogestan. Taman mi je laknulo kada sam ga u petom izbacila, ona ga sad vraca. Ima da me zacementira, kao i uvek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ako je placenta previa, salju na carski. Mojoj koleginici su tek krajem 8. videli. A bila je i jena clanica, Cupavica iz Pg, koja ja u sred noci zavrsila na carskom zbog previe koju nas zajednicki dr nije uopste video. Tako da je super sto je ova dr skontala na vreme, dogovoricete ss vec za tretman a ti ces bar znati da se malo pazis. Bice sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da na cr necu morati, to mi je najveca nocna mora. Pre bih se jos 10x prirodno poradjala. Ali se nadam i ako jeste da ce se podici. Kazu da ima sanse da se podigne ako nije mnogo nisko. Ne znam da li bi pojas pomogao za to. Inace mi je dr savetovala da ga nosim. Da nije beba tumbanjem nesto pomerila? Pisala sam da je burgijala skroz nisko danima, do stidne kosti sam osecala ceprkanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,ja ti verujem da ne zelis na carski ni ja ne bih volela,ali nemoj tako.da.razmisljam. nazalost kako mora tako ce biti. Bitno je da se zavrsi sve kako treba i da bude u redu. Nije ti mnogo ostalo,3meseca....miruj,odmaraj i bice sve ok. Bez.straha i panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, oprosti sto napisah ovo za cr, bas sam nepromisljena. Bice kod tebe sve savrseno. Nego, ja imam neke tripove u glavi oko uspavljivanja. Kad sam kontrol frik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moram da se ubacim kao padobranac,. Meni su dijagnozu placenta previa postavili u 25. nedelji. Do tad je posteljica bila nisko postavljena ali su ockivali da se podigne. Ne brini ako je to u pitanju, bolje je da si na vreme saznala. Necu da te plasim ali moraces do kraja trudnoce da mirujes, nema podizana tereta, rada po kuci i setnje. Bar je meni tako bilo, 2 i po meseca sam lezala u bolnici. I porodjaj se obavlja carskim rezom, jer drugacije ne moze.ali sve na kraju bude ok. Samo slusaj dr.

 

 

miliccam, k a m i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

kam,ja ti verujem da ne zelis na carski ni ja ne bih volela,ali nemoj tako.da.razmisljam. nazalost kako mora tako ce biti. Bitno je da se zavrsi sve kako treba i da bude u redu. Nije ti mnogo ostalo,3meseca....miruj,odmaraj i bice sve ok. Bez.straha i panike.

Koja tri meseca? :DMeni je ostalo dva meseca. Dr mi je pomerila termin porodjaja na 9.04. a ja nikad ne doguram do termina nego se poradjam na pola devetog.

Ma samo da mi beba bude ok. Danas dr okrenula monitor i kaze evo da se uverite da vam je beba dobro. I da ovo cudo sa stomakom prestane. Sve mislim da imam neku zivotinju u stomaku.

Hvala ti lulu!!!

Izmenjeno od strane k a m
miliccam i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,zaboravila sam da su ti pomeralj termin. Jos bolje ako va meseca. Znaci manje. Brzo ce to da prodje.... koliko ti ima kg beba,jesu ti rekli?

http://url=https://postimg.cc/Z0sN0Hz3]20190127-171448.jpghow to do a screenshot on a pc

danas me je V nacrtao sa bebom u stomaku. Kaze jer ti sad imas bebu u stomaku. Nacrtao je samo mene a posle sam mu rekla ja da docrta sebe i tatu.

Analim, blesava, mmaka i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hehe, bas ste zgodni ti i beba. :D

Nisu mi danas rekli za kilazu. A 15.01. je dr rekla oko 1100gr.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, kako lepa porodica. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam meni je na pocetku trudnoce bila posteljica dole,dr mi samo rekao nista teze od kasike da ne dizem,meni je celu trudnocu posteljica na zadnjem delu,na desnoj strani i u fundusu (uspela se malo isteci kako je dr rekao )

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako cesto je posteljica na pocetku trudnoce nisko ali se ocekuje da ce se kasnije podici, zbog toga se placenta previa dijagnostikuje kasnije, a kako sam citala posle 8.meseca se ne podize, do tada I ima neke sanse. 

Kam , razumem da ne zelis carski, ni ja ga nisam zelela ali kao neko ko ga je imao moram ti reci da su ti strahovi bezrazlozni. Ja sam se mnogo brze oporavila od moje snaje koja je imala prirodni porodjaj. 

Nadam se da kod tebe nece morati carski, ali i ako na kraju mora lakse ce ti biti ako to prihvatis. 

Kruela , V ti je jako mastovit. :)

 

leni, k a m , KruelaDeviL i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Milice. :wub:

Ja kad vidim koliki mi je stomak imam strah jer brinem kako ce beba izaci....kao da se nisam poradjala pa ne znam kako izgleda. Brinem zbog porodjaja,plasim se. Plasila bih se i carskog ali sta se mora mora se.  Najvise ne zelim jer ako.prodjem bez epiziotomije tj imam mogucnost da.prodje. bez ikakvih rana acaraki je rana pa je rana...ali nekad je bolje i carski,zato i postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, mnogo ste lepi:wub:

Baš je V maštovit i kreativan.

Žene, nemojte da se plašite carskog reza. Ako mora-mora. Ako je bezbednije za vas i bebu- tu nema premišljanja.

Meni je 100 puta (ne preterujem) lakši bio oporavak od carskog, nego od prirodnog. Verujte na reč;) 

O porodjaju da ne pričam... 

 

Earl Grey, k a m , Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad kad pomislim na ove moje vaginalne vene, mozda bi me cr spasio neceg goreg. Ali polako, videcu sta ce moja dr reci u petak, a i ova dr kod koje idem privatno na ostalim ultrazvukovima. Ne mogu jos da mislim o tome.

Dolazile komsije ispod nas. Malo smo bili zategnuti prosle godine oko, sad smo taman izgladili. Nego M mi se pre 2,3dana jako uplasili od nekog klipa na yt. Nista nije toliko strasno, ali na nju je strasno uticalo. Sve vreme pominje ne mogu da zaboravim onu pesmicu. Malo smo iskreno zabrinuti. Ko bubica je zadnja dva dana, sto ne lici na nju. Zato sad spava sa mnom. Sutra rano ustajanje, K ide prepodne, a i ja cu do ambulante po uput za koprokulturu. I jeeedva cekam raspust. 

Mozza, ne javljas se. Jesi li spremna? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Broccoli. :wub: meni se svidja kako crta za dete od 4,5godine. Nije mozda lepo,ali da vidite i jelku i motornu testeru...ima smisla kad nacrta. Pogodi sta gde ide....

mozza,trebalo danas da ide u bolnicu ili?

Kam,nemoj za pocetak ni da se opterecujes.kako ces se poroditi. Kazem ti,mene je strah i panika porodjaja opet,ali trudim se.da ne mislim o tome jer ce proci. Carskog me strah samo zbig jedne stvari ali necu o.tome da ne bi mracila i nabijala strah....kad se.porodimo sve ako.dodje tema.do toga cu napisati sad ne zelim.

sta se uplasila,koji klip? Ima svasta na youtubu....ja.sam pocela da branila V da gleda. Dozvoljena mu je masa,sundjer bob,minionsi i oddboods....to je sve. I.pesme naravno neke....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pridruzim i ja sam imala taj slucaj i iako je poceo prirodno zbog nekih drugih razloga porodjaj pocela sam da krvarim zbog te posteljice na ulazu i hitan carski ... Mada je.bio zakazan za par sati al bolovi su krenuli.Poenta je da kad dr imaju to u vidu mogu i da reaguju kako treba.... Tako da nebrini samo redovno pracenje i mirovanje bice sve ok.

Mi smo super rastemo stomak mi ko kvasac raste cini mi se svaki dan... Bebicu sa desne str osecam cesto a drugu ponekad i slabije sad smo 18 nedelja. Ja u sredu idem na uz i jedva  cekam :wub:

miliccam, broccoli i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga snimak Kruela. Nju su uplasili ovi likovi. Govori sve vreme da su od plastelina i da su strasni, nece vise da cuje ni za pesmice ni za crtace, a ni za plastelin. Jedno dva dana je bas onako ekstremno uznemirena da smo mislili sta da radimo. Kuvam joj caj od maticnjaka. 

Racic, hvala i na tvom iskustvu. Bice kako bude moralo. Meni komplikuje i to sto sam bec u riziku od pojacanog krvarenja zbog Fraksiparina, ovo mi bas nije trebalo. Mazi bebice!

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bolje da ne gledam taj snimak posto sam jako plasljiva, da ne bih na kraju isla kod Mile u krevetac da spavam posto je mm otisao na put. :D

Racic, jel imas neku sliku sa UZ, bas sam retko videla uz od blizanaca a volela bih. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam najbitnije je da sve to znas javerujem da ce dr reagovati u svakom pogledu i imati sve to na umu za tebe samo da znas uvek ima neko resenje mislim da budes ok samo se redovno kontrolisi...

Milice pitacu ga sad u sredu da mi lepo slika tako dvoje videla sam da moze a inace on gleda jednu pa drugu bebu znaci odvojeno pa to izgleda isto ko sa jednom a icicu na 4d oko 22 ned pa cu imati nekelepe slikice :) 

mmaka, k a m , miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je gledati sta deca prate na yt. Ima toliko gluposti koje se same ukljucuju da je to haos....najvise me nerviraju snimci gde otvaraju kinder jaje i play-dooh ili bogatasi kad se snimaju oa aprave lom po kuci,bukvalno glzposti prave a onda deca vide. Lak nacin da zarade pa ajde! To je V gledao par puta,ali sam zabranila. Jes' da pohvata gluposti i od crtaca normalnih,ali ne mogu toliko da mu branim sve. Pohvata gluposti  i od druge dece u vrticu.... 

kam,niie fraksi toliko.opasan kaomstomsi ti utuvila. Ne bi ni meni bilo svejedno da ga primam i razmisljala bih o.svemu,ali gledaj koliko clanica se.poradjalo sto prirodno sto carski a koristilo je fraxi.....hvala Bogu pa je pronadjen lek za te probleme. Ne brini ti nista nego pokusaj da uzivas. Ne smes da mislis sta te sve snalazi i slicno....ja imam strahive svakakve,ali sam misljenje da ce biti ok jer mora. Idem u bolnicu gde ljudi znaju sta rade,skolovami za to....tebi ce pogotovo paziti zbog prosle trudnoce i fraxija i placente sad. Nista ne brini i misli pozitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.