Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Inace, na svu muku bar su mi doktori super zapali veceras. Doktor iz hitne me zvao bebonosac, a doktorka na infektivnom me s vrata pitala jel sam progutala bebu. 

:lol:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Kam, želim ti brz oporavak. Nadam se da će ti probiotik pomoći. Ja kad sam nedavno otišla na hitnu zbog strašnog bola u želucu, odmah su me poslali u porodiliste na pregled, da bi mogli usput da prate bebu, jer ovi na hitnoj kao nisu stručni za to. A eto, tebi niko nije ni pogledao bebu. 

Miliccam, jesu stvarčice divne. :wub: Mi skoro ništa od stvari za bebu nismo pokupovali, već samo za prvu ruku. Čekam da vidim sta ce dobiti na poklon, pa ćemo onda kupiti šta fali. 

Inače, kod mene je situacija bas mirna danas. Uopšte nemam osećaj da ću se poroditi ovih dana. Beba jeste puno aktivna, ali ja nemam ni one lažne kontrakcije koje sam imala tokom osmog i početkom devetog meseca. :huh:

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,bas mi je zao sto te ovo snaslo,ali kao sto dr kaze moze biti da beba pritiska creva pa se odrazava na krvavu stolicu,sad sto vise odmaraj i pij cajeve da te sto pre prodje,mada su mogli da te posalju na ginekologiju cisto da se proveri ali ako su procenili da ne treba onda ne moras da brines,odmaraj i javljaj da li ti je bolje,brz oporavak ti zelim.

Miliccam,stvari su prelepe,haljinica je slatka ma sve je super.

Kao sto Analim kaze ni mi nismo mnogo kupovali tek za prvu ruku pa cemo posle videti sta dalje.

Analim, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,sta te snadje. Kako si  sad? Odmaraj sto vise.

Analim,ni ja nisam nista osecala sa V. Mislim da se cakni mrdao normalno,nije se stisao nesto mnogo...konttakcije nikakve  nisam osecala do samog porodjaja tj ine bolne. A porodjaj je krenuo u terminu tj dva dana pre vtp. Mozda neces ni osecati nista krenuce sami odjenom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da ću bar imati češće lažne kontrakcije, a ono skroz suprotno. Ko zna kako će mi krenuti porodjaj. Volela bih da krene skolski: sluzni čep, pravilne kontrakcije, prokidanje vodenjaka u porodilistu, naponi i beba. A epiziotomiju će mi sigurno raditi, jer to ovde rade kao dobar dan... Tako da se moram pomiriti sa tim. 

I ne bih htela da prenesem, da beba ne dobije puno na kilazi (preko 4kg).

Inače, ja jos uvek nisam zaspala. Meni se uopšte ne spava i to me nervira strašno. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je krenulo skolksi i bilo je lako i odlicno i brzo. Isoadanje cepa 9.sept,24.sept oticanje vodenjaka 25.sept u 5h kontrakcije i sve jace i otvaranje prieodno i 25sept 13.52 porodjena :) osom epiziotomije strasne,sve ostalo extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je krenulo skolksi i bilo je lako i odlicno i brzo. Isoadanje cepa 9.sept,24.sept oticanje vodenjaka 25.sept u 5h kontrakcije i sve jace i otvaranje prieodno i 25sept 13.52 porodjena :) osom epiziotomije strasne,sve ostalo extra.

Aha, super. Nama savetuju da se odmah ide u porodiliste čim pukne vodenjak, pa makar ne imale bolove. I onda te većinom prikace na indukciju. A ne bih volela da satima ležim tamo (jer se ne sme ni voda piti kad te prime). Koliko se sećam, ti si rekla da si dobila epidural, sto verujem da ti je mnogo olakšalo porodjaj (u smislu da te je manje bolelo). I ja ciljam na to. Volela bih da dobijem epidural i kao smo potegli neku vezu, samo mi je sve to klimavo i ne računam bas da ću ga dobiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, super. Nama savetuju da se odmah ide u porodiliste čim pukne vodenjak, pa makar ne imale bolove. I onda te većinom prikace na indukciju. A ne bih volela da satima ležim tamo (jer se ne sme ni voda piti kad te prime). Koliko se sećam, ti si rekla da si dobila epidural, sto verujem da ti je mnogo olakšalo porodjaj (u smislu da te je manje bolelo). I ja ciljam na to. Volela bih da dobijem epidural i kao smo potegli neku vezu, samo mi je sve to klimavo i ne računam bas da ću ga dobiti. 

svakako ne smes ni da pijes ni da jedes.. kad  god te spremaju za porodjaj. Meni je npr na oba porodjaja ( prvi bio extra brz,drugi ne), falilo tecnosti i bila mi je muka. Al moj organizam tako reaguje na porodjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, sve će to biti dobro. I sama znaš te muče vene , ko zna pod kolikom su pritiskom sve. Redja stolica je samo okidač , i 100% je neku oštetila unutra. 

Kod mene je samo ne daj Boze da mi vodenjak pukne van bolnice jer posle toga par minuta nakon beba je napolju. :lol: kod mene to puca pred sam izlazak bepca. 

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja bih namerno u steku imala vodu, oni su poremećeni. Meni u toku celog porodjaja stoji bokal i casa, još ja u bazenčiću a sestra mi samo prinosi :lol:

nije humano bre, ženi treba snaga a oni sve rade na tome da nemate snage ni za šta 

ja sam pila vodu i kada sam imala rani spontani , pa su mi radili vakum pod anestezijom totalnom, sat pre toga sam popila flasicu celu vode. 

Analim, mmaka i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema me par sati a ovde haos, Kam prepala sam se kada sam pocela da citam, nadam se da ce se ti to brzo proci. 

U prvoj tr ja uopste nisam imala nikakve bolove ni kontrakcije dok nije poceo porodjaj. 

Mozza, ti sutra kod dr,  znaci jos malo I bebica je tu.

Analim, ne mora da znaci da ce beba biti velika na porodjaju, mozda sada ima 3200 ta merenja nisu bas prezicna, a sa druge strane ti I tm ste krupni tako da tesko da ce biti sitna ali to ne treba da te plasi, ponekad bude laksi porodjaj sa vecom bebom , moje 2 drugarice rodile sinove oko  2900 I popucale I sekli ih I teski porodjaji , tako da nemoj brinuti za tezinu bebe, mislim da obim glave igra kljucnu ulogu. 

Hvala zene, ja sam juce te stvari gledala I mazila pola dana. :wub:

Analim, mmaka, leni i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,zasto ne moze epidural ako npr nemas vezu,zar to ne ide na zahtev ili platis i eto ti,ne zele sve zene epidural ali zar i one koje traze ne mogu da dobiju,samo pitam jer je znam kako funkcionise u Srbiji,znam da ovde par nedelja pre porodjaja odes do anesteziologa na neka predavanja cisto da imas predstavu o tome i ne znam koliko se placa ali svaka moze da dobije

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ne bi trebalo da se placa, i treba da dobij ko god hoće. Tako je bar ovde, valjda je i kod vas 

i u Srbiji ne treba da se placa ali mi se čini da to tamo nikada neće prestati jer je našim ljudima u krvi da nude mito . Ovde svuda po bolnicama piše da je zabranjeno cascavanje bilo koga u zdravstvenim ustanovama, čak napisano i na srpskom jeziku . 

Evo nažalost , prisustvovala sam smrti svoje svekrve koja je umrla zahvaljući tom istom mitu. Mužev brat je od nemoći sve žive čašćavao po bolnici , da su oni  sve ubrazvali i poslali bolesnu ženu iz Beograda na rehabilitaciju u Selters banju , da bi se ona samo mučila i molila da prestanu. A svi su se tamo u Banji smejali i sprdali sa postupkom muzevog brata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,bilo bi dobro da se ne placa ali ovde je epidural 150 e i svako moze da aplicira samo da plati unapred,ako zena hoce odredjenog lekara da je operise moze i to i placa se 300 e i potpisuje se neki ugovor,nema nista za dzabe. Zao mi je sto je tvoja svekrva prosla tako lose,nas mentalitet je jedinstven i to se tesko menja,sve to ponesemo sa sobom u drugu drzavu ili kontinent,ne kazem da smo svi isti ali ima nas cudnih.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koliko kontam kod vas je to sve regularno, placa se i ništa preko ruke. Znaci ti apliciras i platiš i ne moraš da misliš, dobro epudural uvek može da se desi da ne može da se da kod na primer previše brzog porođaja kada nema vremena da se da. 

A kod nas u Srbiji je cascavanje koje prelazi granicu ludila . Od hrane, preko pica do gomile novca. Čak i nakon svega kada prodje naši ljudi još caste lekare i osoblje sto su svoj posao radili

sto se tiče moje sverkve čak je i nama smetalo sto je muzev brat to radio ali nismo mogli ništa, svima nam je bilo neprijatno , blago rečeno 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,zasto ne moze epidural ako npr nemas vezu,zar to ne ide na zahtev ili platis i eto ti,ne zele sve zene epidural ali zar i one koje traze ne mogu da dobiju,samo pitam jer je znam kako funkcionise u Srbiji,znam da ovde par nedelja pre porodjaja odes do anesteziologa na neka predavanja cisto da imas predstavu o tome i ne znam koliko se placa ali svaka moze da dobije

I u Srbiji nije isto u svakom porodilistu. U Novom Sadu je situacija takva da je epidural besplatan već otprilike 3 godine. A pre toga se plaćalo oko 100-150 evra, regularno. Ali problem je što nema dovoljan broj anesteziologa koji rade i šansa da porodilja dobije epidural bez neke veze je ravna nuli. I najveća šansa da se dobije je od 7-22h radnim danima (noću, vikendom i praznicima niko ne može dobiti). Ja kao imam dogovor sa načelnikom Betanije vezano za epidural, ali taj dr se već dva puta nije pojavio kad smo imali dogovoren sastanak, tako da onda ne mogu ni da računam da će zvati za mene anesteziologa da mi da epidural (kad se na običnom sastanku nije pojavio). U sredu imam opet kod njega zakazano, pa mi ostaje da se nadam da ce se pojaviti i da mi porodjaj neće krenuti ranije. 

 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, baš mi je zao zbog tvoje svekrve... A tebi zavidim na tako brzim porodjaj ima. Nadam se da ću i ja biti takve sreće. 

Miliccam, u pravu si. Ne mora značiti da je beba tolika koliko prognoziraju, mogu otprilike da omanu gore-dole 400g. I da, čula sam da se nekad veće bebe rode brže i lakše. A i genetika nam ide u prilog većoj bebi, kao što kažeš. Videćemo. ^_^

Mmaka, znam da ne može ni da se jede ni pije u porodilistu. Iz tih razloga bih da provedem što više vremena kući dok imam kontrakcije. A ako mi prvo pukne vodenjak, onda odmah moram u porodiliste. Blago vama kojima je voda dozvoljena tokom porodjaja. Ja inace ne pijem puno vode, ali verujem da će mi baš tada trebati (i zbog disanja i svega). 

 

mozza, miliccam, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je,ovde platis i nema sta da mislis,ako slucajno dodje do twkvog porodjaja gde epidural nije ni stigao u opciju a placen je onda se novac refundira bez problema,a ovde je zdravstvo takvo kakvo jeste,cak su i u Srbiji bolje i novije,renovirane bolnice i klinicki centri a ovde to nije radjeno jos od doba socijalizma iz koga mnogi nisu ni izasli :huh:

Analim,stvarno se nadam da ces dobiti epidural da se ne mucis i svakako da imas lak porodjaj,da bebica bude dobro :)

Naravno isto zelim svim porodiljama,sto laksi porodjaji i zdrava deca a meni sto manje panike i bola :D i javljam vam se iz bolnice cim budem mogla

Analim, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Analim,ja sam isla odmah i primili me,ali sam lezala 4h u sobi za pripremu i u 2oh me prebacili na patologiju sa trudnicama. U 7.30h na viziti sam imala bolne kontrakcije i 5prstiju bila otvorena. Epidural sam primila u 12h sa 8prsriju otvorena,ali.je znacio....jer sam 2h bila bez onih vecih i bolnijih kontrakcija. Ali u Pa je dozvoljena i hrana i voda. Ja nisam imala.vodu jer nisam.stigla da kupim pa mi je babica donela neku casu i non stop mi sipala kad je trebalo. Rekla mi je i da jedem ali nisam imala nista ali nisam ni mogla. Svakako primas infuziju tako da ti mozda nece trebati voda,neces biti mozda zedna od nje.... 

i za kilazu bebe ne brini,kazem.meni su omasili pola kile u bolnici.

u 2012 placao epidural 12.000. Ima samo dva anesteziologa koji su oredvidjeni.onda i za operacije u drugim blokovima bolnice i jos porodiliste. Meni je anesteziolog.dosao po.pozivu,on je imao srece da je bio na poslu bas ali dosao bi i nocu i kako onda da ga ne vastim kad dodje van radnog vremena meni da ucini? Da njega nije bilo ne znam kako bih. Drugo da,nemj ljudi preteruju sa cascavanjem bez potrebnim,meni je to ruzni.kad neko ko moze da da oare ranije se operise nego neko ko nema ali tu su dr krivi koliko i pacijenti! Prvo sto uzimaju a drugo sto ne dolaze na.posao.kad treba a vreme ide.... i tako se odugovlaci sve. Onda pacijent u ocaju ako moze da nesto samo da pogura da vise prodje sve. Ja sam sa V dala posle porodjaja vino dr i kafu a babicama sok i nesto slatko. Sad nece dobiti nista jer su bezibrazne kravetine! Bile su ljubazne isored mm i kad sam.isla kuci a svo vreme su me ismevale zbog bolova. Sad samo da me porodjaj ne uhvati nocu i samo da prodje brzo i kako treba i da idem i zaboravim sve...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, hvala, i ja tebi i ostalima želim da sve prodje što lakše i manje bolno, koliko je moguće. A tako isto i brz oporavak, što je isto važno. :)

KruelaDevil, ti si ipak dosta vremena provela u porodilistu. Bar ti je epidural pomogao u najjačim bolovima. Sećam se da si pričala da si i ti imala unapred dogovor sa anesteziologom. A eto vidiš kako je drugačije u Pančevu naspram Novog Sada. Ovde daju epidural kad si otvorena 4-5cm, a nakon toga ne. Što znači, ako se zakasni, nema epidurala. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta znam,nisam nesto mnogo. Mislim zbog pucanja vodenjaka sam morala da budem tamo i pijem ab,ali 12h sam lezala i krenuo je porodjaj a od jacih kontrakcija do porodjaja nije mnogo proslo. Sto se mene tice,ovaj put moze isto ovako,ali znam da nece biti isto i hvata me panika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam kako si? Ja sam pre nekoliko godina zapatila Salmonelu, samo ne onu katastrofalnu vec neki blazi oblik. Iste simptome sam imala :( Temp oko 37,5, zelenu stolicu, dijareju... zelim ti brz oporavak, uzimaj isparelu kiselu, nesto za rehidraciju i vodi racuna sta jedes. Nikad nisam saznala kako sam je fasovala jer niko deugi nije dobio u porodici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, hvala na pitanju. Sinoc jedna i jutros jis jedna ruzna, zelena stolica. Krvi hvala Bogu nije bilo, bar ja nisam videla. Evo sad se vracamo iz Klinickog. Prvo kontrola kod infektologa, P ok, saturacija ok, pipao mi stomak, slusao me, sve ok. Da nastavim probiotik i dijetu i da dam koprokulturu sutra. Onda mi dao da odem i do ginekologije. Zalila sam se da me sece u donjem delu stomaka, a i juce i dana danas malo slabije bebu osecam. Neka fina dr me je pregledala, grlic zatvoren, kontrakcija nema. Onda na Uz kaze beba je sad karlicno, 15.je prednjacila glava i ja pojma nemam kad se okrenula. E posteljica joj se ucinila sumnjivo tj. da je dosta nisko, pa me je gledala vaginalnim Uz pa opet preko stomaka. Kaze da joj deluje da delimicno pokriva spoljasnje usce, vratila mi je utrogestan 3x200, ako se javi krvarenje da se javim i kazem za ovaj nalaz, a kontrola za nedelju dana. Posle vidim da je nqpisala na izvestaju placenta previa. Sutra idem po uput za kopro, u sredu vadim krv, a u petak cu kod moje dr nq Uz pa da vidimo. Kaze da bi trebalo da me pogleda sa punom besikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, hvala na pitanju. Sinoc jedna i jutros jis jedna ruzna, zelena stolica. Krvi hvala Bogu nije bilo, bar ja nisam videla. Evo sad se vracamo iz Klinickog. Prvo kontrola kod infektologa, P ok, saturacija ok, pipao mi stomak, slusao me, sve ok. Da nastavim probiotik i dijetu i da dam koprokulturu sutra. Onda mi dao da odem i do ginekologije. Zalila sam se da me sece u donjem delu stomaka, a i juce i dana danas malo slabije bebu osecam. Neka fina dr me je pregledala, grlic zatvoren, kontrakcija nema. Onda na Uz kaze beba je sad karlicno, 15.je prednjacila glava i ja pojma nemam kad se okrenula. E posteljica joj se ucinila sumnjivo tj. da je dosta nisko, pa me je gledala vaginalnim Uz pa opet preko stomaka. Kaze da joj deluje da delimicno pokriva spoljasnje usce, vratila mi je utrogestan 3x200, ako se javi krvarenje da se javim i kazem za ovaj nalaz, a kontrola za nedelju dana. Posle vidim da je nqpisala na izvestaju placenta previa. Sutra idem po uput za kopro, u sredu vadim krv, a u petak cu kod moje dr nq Uz pa da vidimo. Kaze da bi trebalo da me pogleda sa punom besikom.

Nemoj da se brines unapred, ali ako je placenta previa onda ces zaista morati da se umiris i da sebi objasnis da je to na par meseci. Nema spremanja, kuvanja, docekivanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa malo se jesam zabrinula, ali videcemo. 15.01. sam isla na 4d i bas je pitala za posteljicu. Detaljno je gledala ali nije uopste pominjala da je nisko. Vudecu u petak sta ce ova moja dr videti. Strah me za tu krv sto se javila, sve mi neke katastrofa dijagnoze u glavi. Taj moj stomak nista ne valja. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.