Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Znate ono kad vam dete koje je pre rucka grickalo, ali ipak rucalo sve po redu, i na kraju kaze gladnaaa sam i i zednaaa. :rolleyes: Boze me sacuvaj. Evo je jede oreo, ja ne verujem. Da mi je K ovako jesna, a ne ko glista. 

Bas me steze stomak. Ne znam koji je ovo put od kad sam legla...

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, sladak stomacic :wub:

Drago mi je da je beba dobro, a za dijetu ne brini ja sam je drzala mesec dana, bice to na kraju sve u redu. 

EG , drzimo palceve, javi kako ste prosli.

KikaC96 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ceo dan nisam mogla da udjem na forum, zbog te bezbednosti. Evo sad je proradilo. 

Moja beba već odavno stuca i to vrlo često, otprilike svaki drugi dan. I baš se oseti, jako je zanimljivo. A pretpostavljam da neće biti tako zanimljivo kad se rodi i bude stucala (što kaže Miliccam). 

KikaC96, baš te nema dugo. A stomačić je :wub:

Ja mogu reci da uživam u trudnoći dosta i da se bas malo žalim. Na početku su mi predstavljale problem mučnine, a sad 9-i mesec ima svoje čari. Ali u suštini sve mi je ok, osim kandide koja me drnda još uvek. I onda ne mogu ni sa mm povremeno da uživam. A važno mi je da nemam rizičnu trudnoću ili ne daj Boze serklaz. I nemam problema sa kks, šećerom, venama itd. (kao što neke od vas imaju)

KikaC96, miliccam, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao prvo želim da čestitam Cvrky :wub: beban je presladak, neka imate puno radosti i da ste živi i zdravi svi skupa :babymommy: 

 

Mi renoviramo i krečimo komplet kuću pa sam u neviđenom haosu, nekoliko dana sam bila i bez kompijutera i neta. Sad sređujemo spavaću i kraj, posle ću pošteno da odmorim. 

Nas možete farbati u plavo :wub: da doprinesemo plavoj boji ^_^ Početkom februara vadim krv i idem ponovo na kontrolu, na prošloj je gospodin žurio čak dve nedelje, blago meni na porođaju ako tako nastavi. Nadala sam se da će biti sitan na mm ali izgleda ništa od toga. :o 

I kod nas će biti Janko :D Kruela tm i mm su isti, i nemam snage da se ubeđujem sa njim oko imena jer znam da nemam šanse :lol: pa nek mu bude po volji. Ima sreće da mi nije loše ime, i moj tata se zove tako pa će biti radosti i za njega.  Kod nas je izgleda među muškarcima baš popularno da zovu sinove po sebi, jedino ne uspeju da se izbore oni koji imaju ženu jačeg karaktera :lol: 

 

Begam sad na roditeljski, treba da pešačim nekoliko kilometara, baš i nisam oduševljena al ko mi kriv kad nisam polagala za vozačku na vreme <_< 

 

Pozdravljam vas sve pa pišem više čim ugrabim opet malo vremena :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako sto se tice dojenja u porodilistu su nam objasnili da se mleko javlja u 7 mesecu tj pocinje stvarati i da svaka majka ima mleka,samo mora se biti uporan,ja sam videla cak sad da zena posle 3 dana je pocela dojiti i izbacila dohranu,bebe stimulisu rad zlezda i zbog toga se ostvaruje prvi kontskt koza na kozu 

Inace ja sam ko krava muzara opet,zlezde rade 100 na sat i opet radi pumpica i kupus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, pa mi je kamen sa srca. Ovde je malo teze da se upisu deca u ovu školu, mi smo predali još na početku 2017te godine za nju. I još je napravljeno da  je testiranje za nju istovremeno kao u državnim školama, i onda tek u aprilu mogu da se upisu šta ostane , ako ovde nisu primljeni. 

Oni su danas imali testiranje , kako pišu, crtaju, pričaju. Dve učiteljice i direktor ih je testirao. Kasnije nakon svega šta smo imali da prodjemo na red je bio razgovor sa direktorom da kaže da li želi da ga primi ili ne. Rekao je da je izgovara malo teze reci sto je normalno zbog operacije ali bez obzira na to on je mnogo oduševljen time koliko je on uprkos tome drustven, pozitivan. Kaže da je jako pametan , inteligentan i bas mu je privuklo pažnju kako dobro već barata sa brojevima. I da želi da takvo dete ide u njegovu školu . 

Uzeli smo opciju sa i internatom, sto znaci može da ostaje kao u vrticu. Do 15:15 rade sve, posle može da se pokupi dve do 17:45. Tamo će raditi domaći, imace sport za koji se opredeli i instrument . Oduševljeni smo sto ima ono sto on voli, gitara i fudbal. Klavir, dziju dzica ... 

Svi roditelji su bili pod stresom jer ovde direktor u školama odlučuje da li je vaše dete primljeno ili ne, i da li su oni ono sto odgovara vašem detetu, u prevodu da li je vaše dete ono sto odgovara njima 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar, bravo za batu, seke su sigurno odusevljene. :baby:

Sa tako velikom bebom ti ces sigurno ranije, a I cetvrti porodjaj termin neces docekati.

EG, cestitam! Sada mozes malo da odahnes. 

Ja spremala njoke sa curetinom I pestom I jela kao da nisam mesec dana pa evo sada ne mogu da disem. :D 

 

December, Earl Grey, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m duso, jel znas mozda na zadnjem uz koje su bebine mere?

Kod mene je

BPD 62.17

OFD 75.81

HC 215.39

HC* 21.73

AC 185.81

FL 45.25

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš mi je drago da ste uspeli Eg:wub:

Sećam se da si davno pričala za tu školu:)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš mi je drago da ste uspeli Eg:wub:

Sećam se da si davno pričala za tu školu:)

:wub:

jos uvek sam u neverici. Vrlo malo stranaca imaju i bas sam zbog toga najviše  sumnjala. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg,superiska! :wub: sad mozes da odahnes jer je prosla i operacija i testiranje i da uzivas u trudnoci koliko mozes. :)

Decembar,znaci decak,super. Da tata ima drustvo.:wub: sto se imena tice,ja bih mogla da se i izborim mozda ali bilo bi svadje i prepirki a glupo oko imena da se svadjam...a znam da mwntalitwt je takav da muskarcima zmaci mnogo da se dete zove na tatu. Primetila sam da vise znaci onima koji imaju tradicionalno ime eventualno Vladimir,Zelimir,Miroslav....a ovi svi ostali koji imaju modernija imena biraju druga imena. Znaci imacemo vrsnjake imenjake :)

Kam,mi ne lozimo preko noci...nogo je toplo. Pre neku noc je sipao jednu kantu u 20h. Rezultat je bio da nisam spavala do 01h. Mnogo je bilo toplo,zat orila sam radijator i otvarala prozor da udje svez vazduh. Do ujutru se ohladi,ali lakse nam je da lozimo svaki dan nego nin stop jer je pretoplo. Leose spavamo. 

Ja bila na kontroli. Momak.ima 1780gr :o nije ni cudo sto teze funcionisem...misam.ocekivala mnogo.manje ali mislila sam da ima 1500. Do 1500gr. Kad ono....skoro 2kg. Dobila uput za.labalatoriju a u ponedeljak ujutru idem da proveri grlic i da mi uzme bris. 

mozza, Earl Grey i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo EG :baby: Baš mi je drago jer si bila zabrinuta, al eto ispalo najbolje moguće B) 

miliccam, tako sam mislila i sa trećom ćerkom, ali - prvi put sam se porodila oko pet dana pre termina, drugi put dve nedelje ranije al treći put sam dočekala sam termin, porodila sam se tačno na dan termina. A očekivala sam da ću kampovati ispred porodilišta jer sam se svaki put brzo porodila. Nadam se da neću sad prekoračiti termin mada ne verujem inače će mi beba izaći preko kože :mellow: 

 

Pa da, pogotovo što nemam neko ime za koje sam vezana ili mi se jaaako sviđa, više ideja imam za devojke :lol: čak i sad kad znam da je dečak ja i dalje uhvatim sebe kako smišljam imena za devojčice :huh: 

Vidim i da će vršnjaci imenjaci biti veliki dečaci :lol: samo da prođemo ok na porođajima. Al opet ni to ne mora ništa da znači, mojoj mami je najlakši porođaj bio upravo sa bratom koji je imao 4900 gr a ja i sestra oko 3500.  :huh: Zamalo da se porodi u wc-u porodilišta. 

Ja ću sutra da vadim krv, trebala bih tek u februaru ali već nekoliko dana mi pada mrak na oči i borim se za vazduh pa sumnjam da mi je gvožde opet palo... Tako da proveriću ranije i ako jeste, idem kod dr i ranije šta da radim. Došlo je do toga da se bojim ići negde sama da se ne srušim negde. 

Earl Grey, leni, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m duso, jel znas mozda na zadnjem uz koje su bebine mere?

Kod mene je

BPD 62.17

OFD 75.81

HC 215.39

HC* 21.73

AC 185.81

FL 45.25

 

BPD 71

HC 254

AC 232

TAD 71

FL 51

HL 48 

Ri - 0.65

NG-A 25.5 , NG-UZ 28.0

Dakle zuri oko 15dana, tako da sve mere su vece nego za tu nedelju trudnoce. Inace ovo su mere na dan 15.01.

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas bi devojcica bila Jana...da je sad. V je trebalo da bude Nina ili Jana. A da je sad devojcica bila bi Jana s obzirom da nisam popustila za V.

Znas kako,ako i nista,imendan o jednom trosku :D moracu da rodim trece da biram JA ime. Ako i ostanem trudnane da nece imati pravo glasa nece smeti da pisne hahaha jer sam i prvi put popustila. 

Odoh da spavam.....danas ceo dan negde cekam. Te dva outa u banci pa kod dr 2h pa u prodavnici....uzas. 

ja idem ove nedelje,ali sredu ili cetvrtak. Videcu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela mi smo do porodjaja bili 3340g,a na kraju 3070g:)

Amaleni je 49 dugacak da mu je sve za novorodjencad veliko:lol:

Malo nas zeza nocu,trazi da spava sa nama tj na nama,nebitno mu da li na mm ili meni...tako da nocu slabije spavamo,vodimo rat :)

A ja bih trebala da primenim temu,ali vezah se za vas :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam nemoj da te brinu mere,ako je beban dobro...mi smo svaki pregled sve vise kasnili po razvoju da je na kraju bilo da po njegovom razvoju datum porodjaja je od 21.01. stigao na 1.02.

Nama se ispostavilo da je dr ubo dan porodjaja i jos namestio da budem kod njega u smeni na porodjaju

Inace ima jako odvratnog osoblja u Frontu,retke su fine babice i sestre,mada ih razumem ima ih po 2 na jednom spratu na 50 beba,pa ima onih nadrkanih i ima onih koje bi ti pomagale 24h oko bebe da imaju vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Cvrky, zar vas vec zeza!? :D

Meni se nesto cini da ce ova beba biti manja od Mile (55cm) tako da planiram da uzmem i nesto maleno za svaki slucaj.

Inace, mene nesvestice prate i u ovoj trudnoci, u prvoj nisu ni otkrili razlog, a vise puta sam zavrsila na podu. U 9.mesecu nisam smela sama da izadjem iz kuce. Krvna slika mi je bila dobra, pritisak je bio nizi ali ne toliko da bi mi bilo tako. I evo sada ponovo, samo sto sada tacno znam kada cu da se onesvestim, pocnu ruke da mi trnu i bude mi plavo pred ocima, pa ako sednem odmah razidje se taj plavi oblak ako ne za par sekundi sam na podu. Prosle nedelje su mi vadili krv pa cemo videti a dr mi je dala recept za neke carape sto stezu, posto ona misli da je cirkulacija u pitanju. Ipak nijedna trudnoca nije savrsena. :D

Kruela, veliki beban! :) Ta kilaza vec ozbiljno zvuci.

Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam ja sam u ove dve trudnoce imala napade nesvestice,osetim da su mi noge malaksale i da cu pasti pa sam odma znala da sednem ili legnem,a od referuma u prosloj trudnoci mi bas bas bilo lose,nesvestica i mucnine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ne brinem za mere, samo kazem Kiki da ona ne brine sto su nase mere vece. Da zuri moze od secera, ali kazu da mi je sve ok, tako da nije od toga. Ma i ove dve su mi uvek bile vece, pa bi se i ranije rodile. Ocekujem tako i sad. U svakom slucaju mirnija sam nego da kasni, kao poslednja beba, pa se lose zavrsilo. 

Milice, meni se to desavalo ali na samom pocetku trudnoce. Ali nisam se nikad onesvestila. Bas je to opasno. Ti cim osetis cucni odmah, da ne bi pala, ne daj Boze da se udaris u nesto pri padu. Te carape sto stezu su ti carape za vene, jel dr sumnja da imas vene?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do sad spavala. Nocas kod nas opsadno stanje, mama povracala, isli u hitnu, do 05h sam ih cekala da se vrate. Ceka me puno posla. K jos nije ni ceo domaci uradila sinoc. Pada detetu glava koliko je umorna. Mnogo im je uciteljica ambiciozna i bas ih forsira. Zamislite kad pored regularne uzine imaju jos jednu uzinu u toku dana. Ona im maze dzem ili med  ili krem na hleb. Pa to samo ima u seoskoj skoli. 

broccoli, mozza, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky beban ti je presladak da je ziv i zdrav :wub:

Inace mozete i nas da obojite u ROZE juce smo saznali DEVOJCICA je :baby::wub:

A sto se tice mleka ja vec imam vodenast danas smo 16+4 i juce prvi put osetila bebicu ali blagi udarac i nisam bila sigurna da je to to pa sam uzela ruku od supruga i stavila na stomacic i on je osetio blag udarac bas se radujem sto je devojcica :baby:

miliccam, k a m , Venera i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo EG :baby: Baš mi je drago jer si bila zabrinuta, al eto ispalo najbolje moguće B) 

miliccam, tako sam mislila i sa trećom ćerkom, ali - prvi put sam se porodila oko pet dana pre termina, drugi put dve nedelje ranije al treći put sam dočekala sam termin, porodila sam se tačno na dan termina. A očekivala sam da ću kampovati ispred porodilišta jer sam se svaki put brzo porodila. Nadam se da neću sad prekoračiti termin mada ne verujem inače će mi beba izaći preko kože :mellow: 

 

Pa da, pogotovo što nemam neko ime za koje sam vezana ili mi se jaaako sviđa, više ideja imam za devojke :lol: čak i sad kad znam da je dečak ja i dalje uhvatim sebe kako smišljam imena za devojčice :huh: 

Vidim i da će vršnjaci imenjaci biti veliki dečaci :lol: samo da prođemo ok na porođajima. Al opet ni to ne mora ništa da znači, mojoj mami je najlakši porođaj bio upravo sa bratom koji je imao 4900 gr a ja i sestra oko 3500.  :huh: Zamalo da se porodi u wc-u porodilišta. 

Ja ću sutra da vadim krv, trebala bih tek u februaru ali već nekoliko dana mi pada mrak na oči i borim se za vazduh pa sumnjam da mi je gvožde opet palo... Tako da proveriću ranije i ako jeste, idem kod dr i ranije šta da radim. Došlo je do toga da se bojim ići negde sama da se ne srušim negde. 

Decembar, bas mi je drago za batu :) Statistike radi, da li si ovog puta nesto drugacije radila, u smislu da li ste imali odnose tokom ovulacije ili sve spontano? Ima neka fora da se, ako zelis decaka, odnosi imaju samo tokom ovulacije, a za devojcicu pre ovulacije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami izbiljna kilaza...mada razmisljam da ako u devetom doda 200gr u svakoj nedelji to nije ni kg a u osmom ne dodaje tako puno valjda pa mozda nece biti velika beba. 

Milice,ako ti je nizi.protisak dosta lako da su od njega nesvestice...mada trudnoca nekad ni ne bira sredstva za cilj. Samo se desi nesto i bez razloga a prodje posle porodjaja. 

Leni,eto.zasto ja imam decake! Ja sam  dva puta planirano i to bas u ovulaciji!(doduse kod nas nije islo pre i posle)

Maro,ode i ti u roze :)

ko je voljan neka farba Maruni Decembar. Ja ne znam :babycrib:

Mara98, mozza i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.