Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cari devetog meseca :D 

mozza,mleko je moguce da curi i u trudnoci a za bubuljice ne znam. Ali dosta lako da je i to normalno,ali za to ne znam. Mleko ti verovatno curi,nema sta drugo. Mwni nije u tridnoci tek kad sam.dojila,ali znam da curi zenama i ranije. Cak i u 5.mesecu nekad.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, to sto ti curka je kolostrum I to je skroz normalno. Meni nije do porodjaja ali je mojoj snaji jos od 7.meseca. Lepo ste ime odabrali bas.

EG , bas si lepo objasnila za vezbe. 

Zene nadjite I na netu , to se bas preporucuje a danas u 21.veku nije normalno da piskate stalno, hocu reci moja mama nije znala nista o tome,  tada se o tome nije pricalo pa evo vec godinama mora ulozak stalno da nosi posto su misici popustili a nije ih vezbala. Kegelove mogu uvek I stalno, ne mogu da skode nikako. 

Analim, mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,Teodora ce biti tatina princeza,cini mi se da je on jos gori nego ja,bas je uzbudjen i racuna koliko jos do porodjaja :D

Pretpostavila sam da je kolostrum samo me zbunjuje zasto samo iz desne dojke a na levoj mi se to pojavilo,da li to znaci da cu imati problema sa dojenjem na levoj dojci,ili samo preterujem :huh:

Analim, miliccam i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Plasila sam se samo da se mnogo ne ojacaju misici dole pa da to ne smeta porodjaju. Npr. Kada smo ziveli u stanu na 4.spratu nismo imali lift i i pricali su mi da je penjanje dobro za misice karlicnog dna. Sad ne znam, ako pomaze za hemoroide probala bih ali ja imam i vaginalne vene pa i o tome razmisljam. Nadam se da ovaj put ide bar malo lakse jer sam davno izbacila utrogestan, pa da necu biti zacementirana kao obicno. 

Mozza, normalno je da curka kolostrum. Spremaju se grudi za dojenje bebe. Sa K mi je krenuo prvog dana ulaska u 5.mes. meni sam ne curka sad, ali kad pritisnem bradavicu pojavi se po par kapljica.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrrky pratim ovaj drugi semestar zbog tebe.Znam kroz sta si sve prosla i cestitam ti od srca,zasluzili ste.Neka je ziv i zdrav maleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,Teodora ce biti tatina princeza,cini mi se da je on jos gori nego ja,bas je uzbudjen i racuna koliko jos do porodjaja :D

Pretpostavila sam da je kolostrum samo me zbunjuje zasto samo iz desne dojke a na levoj mi se to pojavilo,da li to znaci da cu imati problema sa dojenjem na levoj dojci,ili samo preterujem :huh:

Ne znači. Nekada kolostrum ide samo iz jedne, tako su nam u školici rekli. I to uopšte ne mora da znaci da ce biti puno mleka, kao i kad je obrnuta situacija. Meni bude par kapi isto kad stisnem, kao kod Kam. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ne mogu dobri mišići da te zatvore samo da pomognu da i jače guras , a za vene to odgovara isto. Za vene je problem samo pritisak koji ti ide od gore, a ti Kegelovim vežbama radiš u suprotnom smeru i malo ih oslobadjas pritiska i ojačavas taj deo .

Sto se tiče kolostruma sve je to ok, ništa za brigu. Ja ništa nisam imala pre porodjaja , pa sam svu decu doljila dugo. Znaci ništa ne znaci ni sto samo na jednoj curi, a ni da ne curi uopšte 

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg,hvala. Moracu da pocnem,jer me strah cestih odlazaka u wc nakon porodjaja. Sad sve prihvatam kao normalno jer eto novi dan-novi bol/problem a sve sto prijavim dr sve se vodi kao normalno. Ili pricam recimo sa mamom ili nekim i skontam da su imali isto.... za curkanje urina,nije da se opravdavam ili nesto,ali jvala Bogu nije stalno. Tacno osetim da je beba nize kad se desi ali tada idem cesto i u wc pa kontam da pritiska jace. Drugo nekad ne znam da linje sekret ili urin. Na gacicama se primeti jedino ako je sekret zelen(sto sad nije) ili bas beo a kad je beo vidim samo na tamnim gacicama. Sad nista. Svakako sutra idem i videcemobstanje. 

Ako ja imam bakteriju a radim samo obicnu analizu urina,dai ce ta analiza pokazati da nije u redu ili moram urinokulturu da radim?

Nisam skontala dr sta je rekao a problem je sto on mene shvata samo kao panicara i jikad ne saslusa do kraja. Evo dva puta sam trazila upute i nije poslao. Kazem pecka me.kad piskim ali ne mogu da skintam da li samo kad piskim jer mi se cini i sekret cudno i cini mi se da pecka i izmedju pisanja. On kaze da ne treba bris samo urinokultura a na kraju nije ni taj ulut poslao. U mesjuvremenu.meni i sekret postane normalan bez boje i mirisa i prodje sve. A po meni je bilo bolje da mi da oboje da radim jer nisam mogla da skontam od cega je miris i peckanje....on kaze ne treba bris. Kakonnenkad je zelen sekret bio?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na osnovu običnog urina se odmah vidi da li ima nešto , ako je u velikom broju zahteva se nastavak urinokultura. Na osnovu običnog može nalaz biti na primer brojne bakterije, i onda sledi kultura da se vidi koja je bakterija i koji ab zahteva 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Onda cu obicnu a ako bude trebalo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obrnuto, ne da pustas kao urin, nego kada ga zaustavljas, stezes karlične mišice na unutra. A ne ono da se napinjes da izace kao. Tako stezes kao unutra i zadržiš par sekundi pa opustis. Nemoj da sa napinjes u suprotonom pravcu kao kada piškiš i kakis jer to ne valja. Sto se tiče položaja radi se stalno, možeš i sedeći i stojeći, u bilo kom momentu. Tipa dok radiš nešto stojeći to je odlično ili dok gledaš tv. Ne možeš naravno u hodu jedino ^_^

Ja ih radim godinama, kad god se setim, dobre su za sve :D 

Earl Grey, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, bas volim sto si trudna i aktivno pises :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, bas volim sto si trudna i aktivno pises :wub:

:wub::babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sam dosadila i Bogu i narodu i sebi a narocito vama,ali ne volim januar i jos kombinacija januar i treci trimestar majko moja :babycrib:

svako jutro mi je tesko....hladno dok se ne zahteje kuca,ja ne mogu da se obucem....aj carape sto je problem obuci,ali i trenerke tesko navlacim vec. Divota jedna. Boli me mJehur jos uvek....sad me strah sta akonje upala alj upala ko upala,samo se nadam da nije nista  otislo na bebu. Ja ne mogu ni da.opisem koliko mi je zao sto vise necu biti trudna a opet vise ne mogu i jedva cekam da se zavrsi jer minje tesko.fizicki a psihicki jer me strah da prodje sve kako treba. Ima zena koje blistaju kad su trudne i ponosno nise stomak ja nisam ejdna id tih....bebu dibro da nisam pokazivala kao sto je onaj majmun u kralju lavova simbu,ili kako se zvao....bukvalno niko nije imao lepse dete.id mene tak rad,ali trudnoca....

beba ima prvi put stucavicu u stomaku danas izgleda. Ili prvi put osetim:wub:

k a m , leni, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam privilegiju da na prvom ekspertskom čujem bebino stucanje dok smo slušale srce :wub: a do sada sam već nekoliko puta osetila . 

Sto se tiče trudnoće, realno malo je žena koje bas mnogo uživaju u njoj , stalno prolazimo kroz neke muke, brige, i zaista su retke žene koje uživaju. Većina nas je srećno zbog same trudnoće, ali ako smo srećne to ne mora da znaci da nam je i uživanje nenormalno povraćanje, stomacni problemi, strah da li je sve ok, i vrhunac svega je porodjaj. Porodjaj je po meni nešto najstrašnije sto moram da prodjem da bi bih imala ono najlepše. 

Kruela, nemoj da sa optrecujes , slobodno kukaj. Samim tim sto prolazis kroz sve to sto ti tako teško pada da bi imala još jednu bebicu itekako znaci da je ta beba željena i da će biti itekako voljena. 

miliccam, k a m , mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ja bas imam srece, ili sam makar imala u prvoj tr pa sam vecinski uzivala , narocito od 7.meseca kada sam svakodnevno osecala bebu. Do 9.meseca mI nije bilo nista (osim mucnina u prvom trim) a I tada "samo" nesanica" I precesti odlasci do toaleta. Nadam se da ce I sada biti tako. Ali razumem da ima I drugih iskustava I bolova itd.

Drzi se Kruela, jos 2 meseca I stigla si do najlepseg cija. 

Sto se tice stucanja, u prvoj tr od 7.meseca 5 puta dnevno, prvo po 5 min, pa 10 I na kraju pre porodjaj 15. A kada se Mila rodila stucala je jadna I po 20 min I to uopste nije prijatno za gledanje, ona bi zatim I povratila tako da se ja iskreno nadam da ova beba nece stucati tako I toliko. 

Ja sledece nedelje na odmoru nekoliko dana, jedva cekam. 

mozza, k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,slazem se sa tobom,vecina zena ima neki problem i nije trudnoca za svaku zenu cisto uzivanje,ima takvih kao sto sam ja pa se cimaju za sve,od pocetka sam kao na iglama i napeta zbog svakog detalja,u prvom trimestru mucnine koje su se bas oduzile i umor i ti je trajalo i jedva sam cekala da to prodje a onda kasnije dok nisam osecala bebu ludela sam jer sam se plasila da ce srce prestati da joj kuca a kad sam pocela da osecam bebu onda su to bili drugi strahovi kad je nisam osetila duze vreme u glavi najgori scenario,pa onda su dosli bolovi koji prate vecinu trudnica u zadnjem trimestru,u mom slucaju je strah stalno prisutan,mozda je to zbog prethodnih neuspesnih trudnoca ali jednostavno ne mogu protiv toga,sad mi je ostalo jos malo ali strah me jos nije napustio i sve dok ne budem drzala bebu u narucju verujem da se necu smiriti.

Kruela,jos malo ovih muka i bebac stize i onda ce sigurno biti lakse barem sto se tog dela tice.

Miliccam,ti si od onih srecnih trudnica koje su opustene i nisu opterecene.

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta se to desava sa forumom,kakva ugrozena bezbednost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drugarica iz detinjstva koja minje sad komsinica mi je poslala na viber pozitivan test :) 

Ulepsala mi je dan. Zaboravila sam na sve.... :wub:

boli.me.prepona i dalje,ali.psihicki je odlicno zbog vesti! 

Ali trudnoca nekad ume i da ne bude laka....ali.kod mene je problem i veciti strah....mnogo se vezem i za bebu i pre.rodjenja i brinem da bude sve u redu. :)

EG,srecno. :)

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene, konacno sredili net.

Bili kod lekara danas, beba je odlicno, super napreduje. Potvrdjeno da je devojcica :)

Stavili su me na dijetu 2 nedelje, pa da proverim secer opet. Videcemo sta ce biti.

Bitno mi je da je beba dobro. 

Kako ste vi?

https://postimg.cc/9wfWPvyd

Analim, Earl Grey, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pisalo ugrozena bezbednost i nisam mogla od sinoc da udjem na forum.

Uglavnom, danas sam imala redovnu kontrolu kod ginekologa. Urin ok, ne zna zasto me bili bubreg jer nema bukvalno nicega. KS anemija sto i znamo. Zalila sam se opet na sekret pa mi je uzela briseve. Kaze jeste pojacan, grlic gledala kaze dug i lepo drzi. Dobila sam dva naloga za KS na dve nedelje zbog trombofilije. To mi tek nije jasno. Rekoh joj da ja kod hematologa vadim to jutro za kontrolu, sad treba 12.02. za sledeci put. A za kontrolu kod ginekologa vadim nedelju pred, sledeci put imam kontrolu 25.02. Onda ispada da to nije dovoljno vec treba da vadim jos jednom. Npr.ako sam vadila prosle nedelje, onda da vadim ponovo sledece. I dok odem kod nje ponovo..dakle jos 2odlaska u grad sledece nedelje. A sad cu u cetvrtak ici da joj nosim rezultat briseva pa cu opet pitati. Stize mi rez u sredu, ali ana sredom ne prima jer radi citologiju, pa cu onda u cetvrtak. Sad mi naravno u glavi i scenario sta ako imam infekciju. Ja AB ne moguu, stradaju mi creva odmah, ne trpim ih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ovi moji loze pred spavanje oko 22-23h i ne ohladi se do ujutru. Jap cak kukam da mi bude vrucina oko 01h, poludim. Ali i ja se jedva oblacim, nmg ni carape da obujem. Danas kod dr jedva se svukoh, a onda mi trebalo pola sata da se obucem. 

Inace imam 59kg sto je katastrofa. +12kg sam, 27.ned. Dr ne komentarise.

Pokupovala sam i kojesta po gradu, pa mi pobegao bus...dosla sam sva rasrafljena kuci. Kao da me neko sece odozdo. Ali ja vooolim sto sam trudna, bas ponosno nosim stomak. Bebana mi se nr smiruje, skace i dok hodam, i stojim i sedim... Imam kontrakcije, skameni mi se stomak. Cesto...

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiko, bas mislim na tebe gde si. Ne brini se za dijetu, bice to sve super. Slatko ti je stomace. Mrsavice jedna :wub: 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.