Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ako damo Lena onda je zovemo samo Lena, a ako damo Elena onda moze i jedno i drugo. A tek sa Helena imamo 3 opcije. :D

Meni tek nije bitno misljenje rodbine, retko ih vidjam osim na Fb. 

Sto se tice cepanja, kako sam citala kod secenja dr kontrolise rez a kod cepanja to moze da bude dosta vecih razmera, pa sam iz toga razloga razmisljala da je boje kada seku. O samom zarastanju nisam razmisljala. Meni dr predlaze prirodni porodjaj a ja sam ipak vise za carski, deo mene bi mozda i probao prirodno ali veci deo mene se plasi da ne bude kao prvi put. Videcemo jos, samo da sve bude ok do kraja.

Cvrky, daj jos neku sliku Alekse. :wub:

k a m , Venera i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je svako ime na svob nacin lepo,naviknes na svako. Zanimljivo je u pocetku koje je i koie ce ime beba dobiti,ali kasnije naviknes i ime postane deo tebe i to je to. Jedino ne volim mnogo stara imena i ne volim ova mnogo moderna imena koja su vec izmisljotina da budem sto zanimljiviji pa lupim i izmislim ime. 

Kam,kako mislis pre se oporavile? Mislis zene koje su popucale ili zene bez secenja/pucanja? Mene bolje da seku nego da puknem,jer brinem sta ako popucam horizontalno npr?! Ne znam. Mozda je to strah koji se umisli kao i za porodjaj sto razmisljamo unapred kako ce teci.

bas i to. Kad iseku kontrolisu a ovako ako ode svuda,tesko zeni. 

Milice,imam rodjaku koja je rodila trojke carskim i onda zatrudnela i prirodno rodila 4. Razlika dve i po.godine izmedju beba. Mislim znam da znas da moze prirodni posle carskog,ali samo kazem. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, pa onda imate vremena da se dogovorite. Ili na kraju krajeva da izvlacite kao što smo i mi. Ako i dalje ostanu te dve opcije za ime. ;)

Mm i ja smo se složili oko toga da damo ime koje neće automatski imati neki nadimak. Naravno, neko tokom života dobije nadimak koji nema veze sa imenom, ali to je već druga stvar. Ja volim ljude da zovem punim imenom, ne znam zašto. Mm ima dugačko ime (Slobodan) i mislim da ga ja jedina zovem imenom. A ima 3-4 nadimka (u familiji, kod prijatelja, na poslu...). Ni ja sama nemam nadimak, ali me neko ponekad odmila zove nekom skraćenicom. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i meni je to bitno. Nama se svidjalo Aleksandar,ali niko ga ne bi zvao tako nego bi bio Sasa,Sale ilj Aca. Ili recimo Vladimir-Vlada. Ovako V zovemo Viki ali to je odmila,nema neki nadimak J ce takodje biti J. Sigurno ce i on dobiti nadimak od nas kao i V ali opet nije kao ja. Svi me zovu Daca i Danka a nije to ime. Zahvaljujuci roditeljima koji su me zvali po imenu mnogi me zovu po imenu ali mnogo njih po nadimku kojimje bukvalno drugo ime.

za rodbinu ja ne brinem,ali zivim u maloj sredini tako da moram da pazim jer cu dete izloziti pritisku da svi upiru prstom u njega i govore: evo to je taj sto mu je mama dala cudno ime. Znam da mizda nece ziveti ovde,ali dok mi ne planiramo nigde moram da gledam to. Ljudi kod nas se jos uvek cude na ime Iskra i Una. Ko da su ne znam kakva imena i ko da zivim u ne znam kakvoj vuko*ebini zabacenoj. Salivaju olovo kad dete sanja i slicno....malogradjanstvo.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne komentarišem za imena samo iz razloga sto nemam pojma ni sama šta bih :lol:

Lana mi je prelepo. Sofija, Helena takođe. 

Realno, i hvala Bogu ni od jednog porodjaja nisam imala od čega da se oporavljam. Odmah funkcionisem potpuno normalno ako iskuljicimo grčeve od dojenja, ali to je ipak nešto drugo. I daj Boze da tako i ovaj put bude . Sada ne bih volela ni malo da me seku, da puknem ili bilo šta, pogotovo sa troje deca pored sebe :o

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna se zena poradjala sa mnom i sinu je dala ime Timotije. Zvala ga je punim imenom jer mrzi nadimke, ali realno, nikakve sanse nema da ce ga i drugi tako zvati.

Moja najmladja se zove Ozana, to je simbolicno ime sa lepim znacenjem, od aramejskog "hosana", sto znaci pomoc, u smislu bozije pomoci. Sveta Ozana je crnogorska katolicka svetica rodjena u pravoslavnoj porodici i simbol je jedinstva u hriscanstvu i ekumrnizma. Inace je zastitnica grada Kotora. Ljudi koji nisu sa primorja uglavnom pitaju kakvo je to ime a ovi deugi se odusevljavaju jer ihnema puno

Venera, Analim, broccoli i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, pisala sam mozda vec o imenu Kasija. Nikad nisam cula za njega pre, dok moj muz nije otisao na Kosmaj podno Beograda ( selo Koracica) da vidi odakle mu je potekao deda i ostali Zivojinovici (inace smo rod sa glumcem Batom : D). Kaze dok su bili na groblju, na svakom drugom spomeniku ime Kasija. Mnogo je bilo cesto u njihovoj porodici. Eto da znas da je jako staro ime, preko sto godina, i lepo je. 

KD, mislila sam da je oporavak lak ako nema epiziotomije niti pucanja. Posle pucanja ne znam kako je. Mojoj mami su ostali kao brkovi da obe otrane, bocno..bas bez veze. Tada nisu usivali ako se pukne. 

Leni, nisam nikad cula za to ime, bas je neobicno. I ja volim imena koja imaju neku istoriju. 

leni, KruelaDeviL, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, Kasija je starogrcko ime koje se ponovo daje deci a neko vreme je bilo zaboravljeno. Cini mi se iz vremena pre raskola i daju ga i pravoslavci i katolici, u pitanju je cvet, odnosno drvo. I bas je lepo mada sad vec prilicno popularno.

Meni se ne dopada ime Lara, previse je cesto i nema mi tezinu i zensku moc, ako me razumete. Bolje i Laura, bar je sacuvanavu knjizevnosti. Nina, Mia, lepa su to imena...ali nekako ne mogu da stanu rame uz rame sa Sofijom i Helenom, "mudroscu" i "svetloscu", kad jos znas pricu o lepoj Heleni ili Jeleni... Jelena i Milica, Danica... od starih imena...to su imena sa snagom i stavom. Meni je to vazno kod imena, verujem u onu latinsku-ime je sudbina.

Ima i jedno grcko ime koje mi se svidja-Zoja, znaci zivot. 

 

Analim, Venera, marush i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lara daju uglavnom zbog Larise iz Doktor Zivaga. Bar sam tako cula od ljudi koji su dali da ime. 

Elena i Helena su isto ime kao i Jelena, samo Jelena bas srpsko, a ova dva internacionalna, pa kome je sta vaznije. Nase komsije imaju Elenu, a mama joj je Jelena. Uglavnom je ime za sva vremena.

Za decaka smo prosli put planirali Aleksej. Rusofili smo, sta da radim. A tata nam je Aleksandar. A da je sad decak moj izbor bi bio Andrej, a mm Stefan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jeste Helena, Jelena, Elena, Eleonora, su jedno te isto ime, i znace "svetlost bozija". To mu dodje isto kao Svetlana samo malo vise fensi :D Meni je Aleksandar vrhunsko ime. I Vuk, Vukasin, Vuksan.

Evo kratkih imena za devojcice sa znacenjem:

https://www.yumama.com/trudnoca/prakticni-saveti/12484-najlepsa-kratka-imena-za-devojcice.html

 

Izmenjeno od strane leni
Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni nikad nisam cula za ime Ozana a bas lepo i neobicno zvuci, jel i seke imaju tako neobicna imena? 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se svidja Ozana:wub:

Baš divno i originalno Leni:)

Meni Gala moćno zvuči za devojčicu.

Venera, Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni nikad nisam cula za ime Ozana a bas lepo i neobicno zvuci, jel i seke imaju tako neobicna imena? 

I seke imaju lepa imena :) ali ne tako retka. 

Venera i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se svidja Ozana:wub:

Baš divno i originalno Leni:)

Meni Gala moćno zvuči za devojčicu.

Broc, i meni je Gala super, bas je mocno, zamisljam je kao Crvenu Sonju, samo crnokosu :D 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi imamo drugaricu koja se zove Alba :)  cista, bela znacenje..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za decaka imali ime Stefan (Ili David zelja mm) ali je meni Stefan prelepo mocno ime i videcemo jos da li cu biti u prilici da ga iskoristim. :D

Kam, koje ste vi ime sada odabrali, odnosno tm, ako zelis da kazes?

k a m i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oduvek volela ime Filip. Moja sestra je dala srednjem sinu, pa je odmah otpalo. Stefan mi je u istom rangu, bas lepo. A i David mi se baaas svidja. Ali K ima u odeljenju dva Davida, od toga joj je jedan bio prva simpatija. :D I kad sam spomenula to ime, ona kao a ne ne neee hehe U skoli David, kod kuce David. 

Zaboravih da napisem Krueli. Jedan ovde nas cuveni ginekolog je Janko, hvale ga zene da je super. Mnoge bebe kojima je pomogao da dodju na svet su po njemu dobile to ime. Meni je lepo. Imam u familije blizance Janko i Jana. 

Milice, mm je odabrao - Isidora.

 

blesava, Venera, leni i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leni,cula sam za ime. Neobicno je ali lepo. Kako se seke zovu ako nije tajna? 

Meni je Anja takodje super. 

Ja sam vise ta kraca imena,ali mi se svidhaju i duza. Jedino ne volim imeba Spomenka,Zivadinka i slicno.i ne volim imena tipa Luna,Kia,Ria,Alba,Bela i ostalo....nista licno samo prosto nikad nih ne bih davala jer nisu moj izbor. Za decake mi je najomiljenije Vuk i Vukasin. Ili neka poput Viktor,Luka,Filip i Andrej mi se mnogo svidja.

Zapravo sad kad gledam najverovatnije da se mm slaze dala bih Filip ili Andrej drugom detetu. 

Kam,svakako je oporavak najbrzi posle prirodnog porodjaja bez pucanja i secenja. Drugarica koja je tako super.prosla je posle dve nedelja pocela da nosi farmerke a ja tek gace.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha pa stvarno :D zbog rane i luftiranja cestog pranja i bolova nisam stvarno mogla. 

Vidim.prednost veliku u tome ko prodje bez toga. 

Je li vam se desavalo nekad da se beba pomeri.kad hodate i da osetite bas? Ka sad isla i tako sam osetila jako da sam se savila. Zabolelo je i malo.ali evo sad mrda ali sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelepo ime Kam:wub:

:babymommy: hvala Leni

Mi u krevetu. Deca okupana, namazana, mirisljava..nadam se da su zaspale. Mm suska sa slatkisima u ovo doba. Jos se vuku slatkisi od praznika, dajemo deci na kasicicu a mi krkamo.

Zanima me kako su Cvrky i mali Cvrcak sto rece brokoli. Nema ih celog dana da se jave. 

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,hrabra zeno,cestitam ti od srca. :wub: Bebac je presladak,da vam je ziv,zdrav i uvek nasmejan i vi zajedno sa njin. Bas me je obradovala vest da si se porodila. :babymommy: Brz oporavak ti  zelim,da sto pre odete kuci i da uzivate. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.