Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky, drago mi je da ste tako lepo prosli. Super porodjaj! Uzivajte sad i i mazite se. :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas azurna, ubilo se hahahaha

Prvo bih da cestitam svim novim mamikama a i onim starim ali ponovljenim haha. Da su vam bebani zivi i zdravi i bezbrizni:angel:

Ostalima zelim srecne novogodisnje i Bozicne praznike (ovo je dokaz koliko sam aktivna :()

Ne srdite se, zaista sam izgubila naviku da stalno ceprkam po internetu, a i iskreno i mrzi me, nekada ni ne znam gde mi je telefon, sluzi mi da telefoniram sa majkom i eventualno na insta da odem uvece na 10min i kraj, ako i to. Vise mi ga Veljko uzme da gleda crtani nego sto ga ja koristim haha

Elem, htedoh da vas pitam da li postoji mozda neka tema tu na forumu sa imenima nasih malisana, mm i ja nikako ne mozemo da se dogovorimo oko imena, rekla sam da cu trebati izaci iz porodilista a gospodjica ce i dalje biti bezimena :angry:

ako ne postoji, pisite mi imena koja su vama lepa, ili predloge. Meni je diiiivno Danica, tako mi je nezno i nevino i krhko, ali je mm-u to staromodno (sinak nam je Veljko ali nema veze sto je postojao pre zilion godina i Hajduk Veljko, to ime nije staromodno, grrr), lepo mi je  Minja-njemu nije jer je unisex, Teodora mu je jako dugacko, Sofija nece zbog Bugarske, Hana nece jer se macka od svekrvine sestre tako zove. To su moje opcije a jedina njegova opcija je Stasa, a ja to necu jer se u Bečeju slovo š, č, ž itd. jako zvucno i grubo izgovaraju, po bačvanski i meni je to uzasno ruzno jer, jel, nisam odavde, i ne mogu nikako da prihvatim da mi neko tako odvratno zove dete. Ako neko zna na sta mislim, razumece me :D

Analim, leni, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla sam na temu da vidim da li ce se neki bebac roditi na moj rodjendan, kad ono, mali cvrčak. :wub: 

Cestitam, Cvrki, rodila si jednu mimozicu.

broccoli, blesava, mozza i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrki čestitam, divna mala bebica :wub::wub:  Boze, Koliko sam ja uzbuđena kad se neko porodi, mene je toliko pucao adrenalin posle sopstvenih porođaja da se to graniči sa normalnim... :baby:

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,nama su opcije za devojcicu bile Jana,Ema,Iva. Meni se svidja i Ksenija,Sofija(ali to necete).  Evo ja sam ti napisaka nas izbor. Ema mi je naj jer je internacionalno....srpski,slovacki,nemacki,enengleski....isto je. Ali ni bila Jana 90% zbog mm i imendana koji je leti pa mi odgovara.

Marg,srecan rodjendan! :)

Eg,prvi put cujem da je bolje da se pukne nego da seku. Mada svakako samo da je oporavk brz i lak,sve se prezivi. 

Analim, Margaritta i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice imena, ja volim kratka, i Stasa mi je lepo, al posto se izgovara grubo, slazem se sa tobom da onda precrtas ime. Imas i Nina ( mada je meni to onako), msm tebi odgovaraju imena sa samoglasnicima :) eto, svako neka ti da po jedno ime pa izvlacite :) I glasam za ime Ema

ja evo trecu noc kako nahranim M i nmg da spavam.... uzas! 

Juce smo rezervisali i igraonicu za prvi rodj. Gledali smo restoran ili igraonica, i odlucili se za igraonicu. Jer ce prvo deca da se jurcaju, drugo igraonica je bas nekako privatna ( prosto nema prozora da se zvera napolje), nego smo mi “matori” na spratu ( a odatle se vide deca u igraonici), pa imas opusten osecaj. I sto je dobro imaju all incza 12e sto je ja smatram super. Jer smo gledali igraonicu samo zakup 60e i plus nasa hrana i njihovi pice... kuma je tu slavila sad rodj i na 30ljudi ispalo samo pice 25hilj. Ja msm da nismo mogli jeftinije da prodjemo. 

Jbga ja kazem decku, da nismo uzeli kucu, pravili bi rodj u mojoj rodj kuci jer ima mesta. Al dobro.. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je broj 1 ime Lea, tako mi se jedna beba zove :) .. volim energicna kratka imena i sve su mi se lutke kad sam bila mala zvale Lea i znala sam da ce mi se cerka zvati Lea :) da je druga beba isto bila devojcica, bila bi Mia... meni je vrlo vazno bilo da su imena internacionalna i da mi se slazu sa prezimenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita , srećan rodus :wub::babymommy:

Kruela, dokazano već odavno. Već i mnoge zemlje ne seku za carski rez čak, nego hirurg čupka sve delove od stomaka , do meterice. Dokazano se mnogo brze oporavlja nego sečenje. U Australiji već preko deceniju tako rade carske. Moja rodjaka je obe devojčice tako rodila tamo, i sve češće se to primenjuje u razvijenim zemljama. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase trenutno dvoumljenje oko imena bolje da ne kazem, vec smo 5 puta promenili kombinaciju pa da na kraju ne bude neko trece. :D

Kod Mile smo imali Mila, Lara I Sara (I mi volimo kratka I slatka ). Sara je brzo otpala zbog rodjake od mm, zatim smo se dugo dvoumili I na kraju je mm bio ubedljiviji I izabrasmo Mila iako sam ja bila vise za Lara. Sada mi je jako drago da smo odabrali Mila posto joj bas to ime odgovara I ne mogu ni da zamislim da se zove drugacije. Bas je mila I draga, umiljata, nasmejana I svi kazu da smo joj pravo ime dali. 

Zato sada osecam jos veci pritisak oko imena , da opet bude pravo. Na Uz smo bas lepo videli bebu , jos kada je dr ukljucila 3D mogli smo lepo da vidimo lice tako da znamo u kom pravcu da idemo sa imenima. 

Lara nam je jos uvek u opticaju ali nije vise vau, mm je zbog njegovog imena hteo ime na D tako da je izmislio ime DANEA :D 

Nama je prezime jako neobicno I onda neka imena ne idu uz prezime , tako da nam je to dodatni izazov.

Moja bratanica je Sofija, I meni je to ime divno. 

Mm je predlagao I Danica, ali ja sam Milica a I ko zna kako bi to ovde izgovarali, ja stalno ispravljam ljude I to smara. 

I Nina nam se svidja. 

Napisah esej na temu ime a nista ne rekoh.:D

k a m , mozza, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je u poslednjih par godina jako popularno ime Kiara... meni je jako zanimljivo....

mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Earl Grey kako je malac? Zelim mu brz oporavak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Earl Grey kako je malac? Zelim mu brz oporavak 

hvala :babymommy:

evo već je dosta bolje, nocas smo prošli noć bez lekova za bolove. Tek ujutru je pocelo malo da ga boli. Hvala Bogu sve ide kako treba za sada, i nadam se da će tako i ostati 

miliccam, k a m , mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su opet mnoga imena lepa ali nekako nisam mogla zamisliti moje dete s tim imenom, Mila se bas cesto cuje u poslednje vreme, meni je na D lepo Diana ono kao Lady Di, zvuci mi dosta blago..

A najlepse mi je naravno Helena:wub: 

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je Aleksa :wub:

Rodili smo se u 15:35,3070g imamo i sad nanamo.. 

Inace nisu mi dali da ponesem svoje stvari i sad nemam nista u porodilistu,za bebana apsolutno nista....popizdela sam

https://postimg.cc/fkxkr0gK

Cestitam! Neka je ziv i zdrav i da uzivate sa njim. Presladak je. U poslednje vreme sam ulazila na forum samo da vidim da li si se ti porodila, dirnula me je tvoja prica i zelela sam ti da sve prodje kako treba. Mi smo imale i isti termin otprilike smo u isto vreme ostale trudne ja sam se medjutim porodila prevremeno jos u Novembru u 31. nedelji, beba je sada dobro, napreduje lepo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne htedoh da napisem ali sada moram :D 

Mi se dvoumimo izmedju Helena i Elena, prakticno su ista, isto znacenje ali malo drugacije zvuce. Ali kada sam videla bebicu znala sam da je to to, samo jos konacno da odlucimo sa H ili bez. 

Venera, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se veoma sviđa ime Kasija, i da sam sama birala, to bih izabrala. Ili kao što sam već pisala ime Lana, a zatim Anastasija. A predložila sam i Elena čak, jer mi to "H" ispred nije zvučno, a meni se sviđaju melodicna imena. Znaci ne bih dala ime sa nekim "teškim ili tvrdim" suglasnicima. Mm voli kratka imena koja su popularna, pa mi se od njegovih predloga najviše svidelo Mila, i sticajem okolnosti to ime je i izvučeno. :D

Earl Grey, drago mi je da se dečak lepo oporavlja. I ja sad prvi put čujem da je bolje prirodno puci, a i za tu metodu carskog reza. Jedna moja rođaka je prilikom porođaja pukla skroz do analnog otvora, i nikako nije mogla da se oporavi, a da ne pričam o odlasku u wc i ispuštanju gasova - horor :o

KruelaDevil, kad si napisala Janko, odmah sam se setila da si rekla da će tako biti. To ime nije tako zastupljeno (bar ja nisam čula u okolini često) , a slaže se sa bratovim Viktor. Tako da lepo. :)

 

mozza, miliccam, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, hvala 

A sto se tiče tog pucanja kod tvoje rodjake to je već greska lekara. Nenormalno je bas da neko ne vidi da će doći do tolike štete. Tada je već dobar lekar trebao proceniti da se mora seci. Zamisli samo da je nju neko isekao do anusa, ne bi se nikada oporavila. 

Lekar je tu koji mora procenti i to je vrlo mali procenat žena kojima zaista treba sečenje

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo je to da kada je mm predlozio Mila ja sam pomislila na jednu baku koju znam sa tim imenom i rekla da je starinsko a sada ispade moderno i popularno. Ja jos uvek ne znam nikoga ko se tako zove (osim te bake) ili da je dao tako detetu ime, osim ovde na forumu ili mi neko kaze da ima prijatelje da su tako dali ime ali vidim na top listama da je u prvih 10.  Kada smo saopstili porodici i prijateljima svi su bili odusevljeni i kao super nije cesto i popularno ali eto sada ispade tako. Mada meni to ni ne smeta ali pre skoro 2 godine rekoh starinsko. :D

Inace, ja sam vise za Helena a mm vise za Elena, meni sa H zvuci graciozno i prefinjeno a ovde je isto aktuelno, kada sam juce rekla na poslu vise su se odusevili nego za ime Mila, posto oni imaju popularnu pevacicu koja se zove Helene. Ja cu je svakako zvati Lena posto mi se "javilo" da je devojcica dok sam slusala pesmu Lene Kovacevic. :)

Takodje prvi put cujem da je bolje da se pocepa nego da se sece, mislila sam da je obrnuto ali covek se uci dok je ziv.

Earl Grey, Venera i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam odmah sam pomislila na Helenu Fischer :D i rekoh bolje je bez H :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E da i Nina je lepo i Sara. Ali Sara imamo(V sestra) a Lara mi se zvao pas....tj pas moje mame. Lea je takodje lepo i internacionalno. Ali eto neka prva mesta mojih zenskih imena su Ema,Jana,Nina,Lea evo da skratim spisak :D KAsja mi je takodje lepo ali kod nas bi svima.otpadala vilica kakvo.smo ime dali detetu i moram da razmisljam i o tome da ga ne bi zezali. Kalina je simpaticno.

Analim,pa da mm ne zeli(a vidim da mu je bas zelja)onda bi mozda bio eto Filip a ovako popustam. Svakako zaista nemam neko ime. Devojcice bih mogla tei da rodim imam imena i kombinacije,lakse mogu da smislim a ovako ne. Ni za V nisam imala ime :)

EG,ja kao Analim,svi slucajevi cepanja oko.mene su katastrofalni i sve zene bolje prodju ako ih iseku. Zato prvi put cujem. Carski kad bi mi radili mislim da mi me bolelo uvo da li cepaju ili seku jer sam svakako.otvorena iz stomaka a ovo ovako ako moraju neka me seku. Imala sam tezu epiziotomiju a za 5nedelja sam se oporavila pa kako bude. Svakako boli..

Sanja,kako ste sad,koliko imate? Koliko je imao na.porodjaju? Poceo prieodno porodjaj prevremno ili ste morali?

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pevacica Fischer je rodjena kao Jelena pa se peimenovala:) meni je ime lepo u svim verzijama ali samo da se izgovara brzo tj. bez razvlacenja:D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, kako ste? 

Isli smo mm i ja u Crkvu po Bogojavljensku vodicu. Ovde je jutros ponovo poceo da pada sneg. Sad se devojke igraju, mi legli i kuliramo. 

Sto se imena tice, ja necu da komentarisem mnogo jer preferiramo drugacija, tradicionalna pravoslavna imena. Od tih kracih modernih mi se retko koje svidja. Lepo mi je Sara, Nina. Lepo je i Mila. Svidja mi se i Nada. Danica je lepo i uvek aktuelno. Moja drugarica bas ima Veljka i Danicu. 

Ja ne bih volela da puknem, bolje da me seku. Jer kad bih pukla pitanje je da li bi me usili. Moja mama je pukla sa obe strane i ostavili su joj tako. Tada '81. god retko su sekli, a jos redje usivali. Tetku su npr '79.sekli jer su videli da nema sanse, da beba ima preveliku glavu, ali to je bilo izuzetno. Mada sve zene koje nisu imale epiziotomiju kazu da je oporavak mnogooo brzi i laksi. Meni je prvi put rana lakse i brze zarasla. Drugi put me je mladi dr usivao, udario sitan vez. :D Ali mnogo je zategnuo pa su mi konci propali kroz meso i to me bas mucilo.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, porodjaj moje rođake je bio pre dosta godina. Pa pretpostavljam da se sad takvo cepanje retko dešava, tj da su sad dr strucniji.

KruelaDevil, ja isto ni za jedno muško ime nisam toliko privržena, pa bismo se tu mnogo brže dogovorili. A evo za žensko smo odabrali ime dve nedelje pre termina. Mislila sam da ću otići na porođaj bez imena za dete. A sto se tice imena Kasija, ja sam svima probijala mozak još pre nego što sam ostala trudna, da su se svi iz familije navikli i postalo im je lepo, da smo to odabrali. Mene lično nije zanimalo ničije mišljenje od rodbine, važno mi je bilo da se samo složimo mm i ja.

Miliccam, pa što onda ne biste dali ime Lena, ako ćeš je već svakako tako zvati? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.