Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky, srećno:babymommy:

Da se ne naljute stare drugarice, pratim temu i zbog Kruele i EG;)

Eg, kako je momak? Jeste li došli kući?

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli,kakva ljutnja?! :) sad svi navijamo za Cvrky pa Mozzu i Analim posle sam tek ja na redu pa Kam,Eg i taoo dalje...:D

http://20190118-123232.jpgcute male baby names

spremni smo 90% sto se bebe tice.  Jos peskir,posteljinu,pelene i pavlovicevu i spremni smo. 

broccoli, Analim, Neon i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kru, nema ljutnje. 

Cekamo Cvrky da se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, fine su stvarcice. 

Ja planiram za 2 nedelje da sve prepakujem, vidim sta nam fali I da li nam nesto fali I to uzmemo. Ne bih da pretrpavam, imamo vec dosta a I babe su zeljne da jos kupuju pa cu to prepustiti njima. :)

Cvrky nam se ne javlja, ja ulazim I proveravam, ziva nisam. Uhvatila me neka trema, kao da cu ja da se poradjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila spisak sta imam i koliko i koje boje i velicine. Nisam mngoo ni kupovala ali kupujem od pocetka po malo zbog finasija pa lao da mnogo kupujem :D

Ali sam uzela svega 3 kompleta,jedan za iznosenje,6 bodica,portikle(ali nemam od V samo jednu) i patikice. Stramplu samo jednu ali je isla uz set Primark. Carapice ne kupujem.imam...kapice,jakne. Malo imam a malo cu dobiti tako da. Moja mama nije zainteresovana za kupovinu. Dala.mi je 5oe da uzmem sta treba a sveli bi,ali rekla sam da moze da kupuje ali od velicine 6meseci na gore....ovo imam stvarno a to malo sam htela ja.da biram jer nisam prosli put imala prilike. 

Cvrky,javi se cim mozes,cekamo te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene stigli mi rezultati za ogtt, 

Test sa 50g glukoze

Prvo merenje 5.6

Drugo merenje posle sat vremena 12.5

 

Sta mislite? Kod doce tek u ponedeljak.

 

Crvky srecnoo :) <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene stigli mi rezultati za ogtt, 

Test sa 50g glukoze

Prvo merenje 5.6

Drugo merenje posle sat vremena 12.5

 

Sta mislite? Kod doce tek u ponedeljak.

 

Crvky srecnoo :) <3

Nema te Kika. 

Ovde su rezultati drugaciji, odnosno vrednosti ali kada sam "prevela" na nase vrednosti ovo 12,5  posle sat vremena ti je bas visoko. Granicna vrednost je 7,8. Neka me ispravi neko ko se bolje razume, da te ne plasim bzvz. Cak ni ovo prvo merenje ti nije bas idealno. 

Ili ces raditi ponovo test ili odmah korigovana ishrana. Meni se bile granicne vrednosti pa sam morala da se bockam I merim secer svakog dana, ali mislim da tu nisu toliko rigorozni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, srećno:babymommy:

Da se ne naljute stare drugarice, pratim temu i zbog Kruele i EG;)

Eg, kako je momak? Jeste li došli kući?

super je, kod kuće smo, hvala na pitanju.Već jede kao sasav, malo još čudnije priča sto je normalno , imamo kapi sa bolove koje mu dajem redovno, ali nije da se žali. 

mmaka, broccoli i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika , veći ti je šećer nego sto bi trebalo, čak je veći i  od onog testa sto se daje 100grama glukoze. Pretpostavljam da će ga ponoviti opet posle nekoliko nedelja , ili će možda već sada poceti dijeta .

dijagnoza gestacijskog se postavlja već kada su ti dve vrednosti veće nego sto treba. A je l imaš koliko ti je i posle 2h nakon uzimanja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema te Kika. 

Ovde su rezultati drugaciji, odnosno vrednosti ali kada sam "prevela" na nase vrednosti ovo 12,5  posle sat vremena ti je bas visoko. Granicna vrednost je 7,8. Neka me ispravi neko ko se bolje razume, da te ne plasim bzvz. Cak ni ovo prvo merenje ti nije bas idealno. 

Ili ces raditi ponovo test ili odmah korigovana ishrana. Meni se bile granicne vrednosti pa sam morala da se bockam I merim secer svakog dana, ali mislim da tu nisu toliko rigorozni. 

samo delis na 18? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika , veći ti je šećer nego sto bi trebalo, čak je veći i  od onog testa sto se daje 100grama glukoze. Pretpostavljam da će ga ponoviti opet posle nekoliko nedelja , ili će možda već sada poceti dijeta .

dijagnoza gestacijskog se postavlja već kada su ti dve vrednosti veće nego sto treba. A je l imaš koliko ti je i posle 2h nakon uzimanja? 

merili su mi samo na ssat vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, srecno! Javi se,!

Kika,videces vec sta ce dr reci. Ne bih  te plasila ali moja sestra je imala oko 13 i uveli su joj insulin 4x dnevno. A znam i trudnice koje su sa istim rezultatom samo bile na dijeti. Ne znam zasto uopste daju taj test od 50gr kad je nepotpun. U trudnoci se radi sa 100gr, a ja sam sad prvi put radila sa 75 jer mi je endokrinolog tako napisala. Mora se videti i drugi i treci sat, kako secer pada, tj.da li pada ili ostaje visok. Vidi sa dr ponovis test sa 100gr i znaces tacnu situaciju. Inace, za jutarnji je kao granica 6,1 ali u trudnoci je 5,1. Meni je bio oko 5,4 i dr me je pitala jesam li jela uvece nesto slatko. Idealno bi bilo da bude ispod 5. Nemoj brinuti unapred, i ako mora dijeta nije to strasno. Kako si ovako, bas ovih dana mislim na tebe sto se ne javljas. :babymommy:

Analim, KikaC96, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kika,ja se ne razumem u oggt test... sto se ne javljas? :)

nema cvrky,da li se.poradja ili je.gotovo ili nema samo net?! :)

ajde cvrky,nestrpljive smo! :)

 

Analim i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Kika ima problem sa internetom,

Cvrky dok se smesti u sobu i sve po redu sto ide pa da nam se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je isla i direktno u sobu za pripremu. Ako je bila otvorena,mozda je nisu istavili da lezi. Ali sasnacemo uskoro.nadam se :)

Analim, mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, jedva čekam da čujem najradosnije vesti. :babymommy:

Ja imam jednu novost - napokon smo se dogovorili za ime bebe, tj mm je pristao da izvlačimo ime. I izvukao je njegov predlog, ćerka će se zvati Mila (kao tvoja malena  Miliccam). :wub:

Neon, mozza, miliccam i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, jedva čekam da čujem najradosnije vesti. :babymommy:

Ja imam jednu novost - napokon smo se dogovorili za ime bebe, tj mm je pristao da izvlačimo ime. I izvukao je njegov predlog, ćerka će se zvati Mila (kao tvoja malena  Miliccam). :wub:

Divno :wub:

I mi smo na korak od dogovora :D

mozza, Analim i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ime,Analim. Koja su vam.imena jis bila u opticaju?

I ja sam pristala na ime koje zeli mm. Tako da i mi imamo zvanicno ime.

broccoli, Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slaže nam se sa prezimenom Milenković, a i sa mojim imenom - Milana B) A moj predlog je bio Lana. Iako smo oboje imali po 3 imena, na kraju se svelo na ova dva. Ja sam napisala na papirice, stavila u šake po jedan i mm izabrao. 

Miliccam, koji su vaši predlozi?

KruelaDevil, koje će na kraju ime biti? Znam da si pisala o tome, ali sam zaboravila koje je hteo tm. 

miliccam, Venera i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slaže nam se sa prezimenom Milenković, a i sa mojim imenom - Milana B) A moj predlog je bio Lana. Iako smo oboje imali po 3 imena, na kraju se svelo na ova dva. Ja sam napisala na papirice, stavila u šake po jedan i mm izabrao. 

Miliccam, koji su vaši predlozi?

KruelaDevil, koje će na kraju ime biti? Znam da si pisala o tome, ali sam zaboravila koje je hteo tm. 

Ukoliko nasa bebica bude devojcica zvace se Lana :)

Mila mi je isto divno, nežno ime:wub:

miliccam, broccoli, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretno Cvrky :wub:

Moja rodjen sestra je svaki put nakon obroka merila secer.Zivi u Fr,tamo su joj dali aparat za merenje,morala je da koriguje ishranu.Ne znam koliko je bio nakon oggt testa,ali merili su joj 3 puta.Bile smo trudne u isto vreme,razlika je bila 2nedelje.Porodila se 5dana posle mene i seku su nazvali Lana :wub:

 

broccoli, Bralac i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.